Tennis Forum banner

Wątek dyskusji na temat HSBC Championships (Queen's Club, Wielka Brytania, 9-15 czerwca 2025)

2 reading
65K views 1.4K replies 60 participants last post by  desmondpaul  
#1 ·
Image

































Image

































Teraz, gdy udział Emmy w turniejach na kortach ziemnych dobiegł końca, możemy przejść do sezonu na trawie, który rozpoczyna się od turnieju WTA500 HBSC Championships odbywającego się w Queen's Club w Londynie.

Turniej rozpoczyna się w poniedziałek 9 czerwca 2025 roku.

Będzie to mocna 28-osobowa drabinka, a 4 najlepsze rozstawione zawodniczki otrzymają wolny los do 2. rundy.

Obok Naomi Osaki i Katie Boulter, Emma otrzymała dziką kartę, więc jej kampania na trawie rozpocznie się tutaj w 1. rundzie.

Lista zgłoszeń zawodniczek DE znajduje się poniżej:


Losowanie turnieju odbędzie się pod koniec tego tygodnia i zostanie zaktualizowane w odpowiedniej sekcji poniżej.



Font Screenshot







-= TBU =-




Emma rozegra swój pierwszy mecz w poniedziałek lub wtorek w przyszłym tygodniu.

Jak zawsze, mecze będą dostępne do pobrania w odpowiednim wątku na górze Emma's Empire. Postaram się je przesłać tak szybko, jak to możliwe.

Będę aktualizować ten wątek o więcej informacji, gdy tylko zostaną one otrzymane w ciągu najbliższych kilku dni przed głównym wydarzeniem. Od teraz wszelkie dyskusje dotyczące samego turnieju, udziału Emmy w nim, a nawet meczów kwalifikacyjnych, mogą odbywać się tutaj.
 
#9 ·
#12 ·
Turniej jest transmitowany na żywo w Wielkiej Brytanii w BBC2 od poniedziałku, program rozpoczyna się o 13:00 (z wyjątkiem środy, kiedy rozpoczyna się o 14:00 i w BBC1 z powodu ważnego wydarzenia politycznego). Przypuszczalnie mecze o 11:00 będą dostępne na Red Button, iPlayer itp.

Zakładając, że BBC chciałoby zagwarantować transmisję na żywo meczów Emmy na głównym kanale, oznaczałoby to, że Emma zagra trzeci mecz na korcie centralnym w poniedziałek lub wtorek.
 
#24 · (Edited)
Czy Jon znowu uzna ją za czarnego konia?
 
#25 ·
W jakiś sposób Eala ma większe szanse na Wimbledonie niż np. Drova, Kenin i na równi z Anisimovą, Kostyuk, Kivitovą i wieloma innymi znanymi nazwiskami.

Czy Jon znów uzna ją za czarnego konia?

View attachment 380123
Byłoby głupotą stawiać pieniądze na Ealę w tej chwili. Minęło już ponad 2 miesiące, a ona zasadniczo pokazuje tę samą formę na głównym tourze po Miami, co przed Miami.

Teraz, gdy gracze i trenerzy wiedzą, czego się spodziewać i na jakie obszary jej gry się skupić, wygrane mecze nie będą dla niej łatwe.
 
#26 ·
Naprawdę proszę wszystkich dziennikarzy: kontynuujcie w ten sposób, rzucając światło na wszystkich z wyjątkiem Emmy w tym sezonie na trawie, zwłaszcza na Wimbledonie. Im mniejsza presja na nią, tym lepiej. Jak jest, wszystkie gazety będą o niej mówić przez około 3 tygodnie bez przerwy. Skupcie się na Eali, tak. Skupcie się na Draperze, numerze 5 na świecie, tak. Skupcie się na Boulter, brytyjskiej numer 1, tak. Zostawmy Emmę całkowicie poza tym. Dziękuję.
 
#27 ·
Naprawdę proszę wszystkich dziennikarzy: kontynuujcie w tym duchu, skupiając się na wszystkich z wyjątkiem Emmy w tym sezonie na trawie, zwłaszcza w Wimbledonie. Im mniejsza presja na nią, tym lepiej.
Jak jest, wszystkie gazety będą o niej mówić przez około 3 tygodnie bez przerwy.
Skupcie się na Eali, tak.
Skupcie się na Draperze, numerze 5 na świecie, tak.
Skupcie się na Boulter, brytyjskiej numer 1, tak.
Pomijamy Emmę całkowicie. Dziękuję.
Realistycznie rzecz biorąc, to się nie wydarzy, chyba że/dopóki Draper nie wygra szlema.
 
#33 ·
Zaczynamy, zaczyna się.
 
#36 ·
To szokujące umiejscowienie, wielu graczy ma tydzień wolnego po sezonie na kortach ziemnych, szczególnie czołowi zawodnicy.
Może trzeba będzie przesunąć to o tydzień i połączyć z mężczyznami, po prostu zorganizować wydarzenie BEZ gry podwójnej.
 
#51 ·
To szokujące umiejscowienie, wielu graczy ma tydzień wolnego po sezonie na kortach ziemnych, szczególnie czołowi gracze.
Być może trzeba to przesunąć o tydzień i połączyć z mężczyznami, po prostu zorganizować wydarzenie BEZ gry podwójnej.
Bez gry podwójnej? Co? Lepiej dla nich mieć 250, jak Nottingham, tydzień po RG, ale nieważne. 500 będzie szansą dla niektórych graczy na zdobycie większej liczby punktów, podczas gdy ci, którzy zaszli daleko w RG, dochodzą do siebie. Wątpię, żeby Emma zbytnio narzekała, lol.
 
#40 ·
Czy to oznacza, że Sonay być może dostanie dziką kartę Osaki?
Może to oznaczać, że Boulter dostała się dzięki rankingowi i nie potrzebuje już dzikiej karty
Nadal mają 1 dziką kartę do dyspozycji, prawdopodobnie zachowaną dla "topowego gracza" (ogłoszono tylko 3), więc teraz są 3, a Osaka poza grą.

Wygląda na to, że Boulter była następna. Było 1 miejsce dostępne dla SE=specjalnego zwolnienia (w przypadku, gdy kwalifikantka QUEEN dostanie się do półfinału FO), więc pozostanie niewykorzystane.
 
#45 ·
Nadal mają 1 WC dostępną, prawdopodobnie zachowaną dla "topowego gracza" (ogłoszono tylko 3), więc teraz jest ich 3, bez Osaki.

Wygląda na to, że Boulter była następna. Było 1 miejsce dostępne dla SE=specjalnego zwolnienia (w przypadku, gdy kwalifikantka QUEEN dostanie się do półfinału FO), więc pozostanie niewykorzystane.
Myślałem, że turnieje mogą przydzielać niewykorzystane SE jako regularne zgłoszenia lub WC. Czy mam rację?
 
#47 ·
Czasami, kiedy wy, którzy macie o wiele większą wiedzę o tenisie niż ja, mówicie o punktach rankingowych, kursach, przewidywaniach, SE i WC oraz innych akronimach… to trochę tak, jakbym był na konferencji astrofizycznej, nie zbliżając się do żadnych nauk od ostatnich 20 lat!
@guichard jest ekspertem od zasad i punktów rankingowych i nie tylko.