Tennis Forum banner

1 - 20 of 1267 Posts

·
Registered
Joined
·
15,317 Posts
Discussion Starter #1
Stadium Court: 11:00 AM Start
1. Singles: 2nd Round Draw

Ayumi Morita (JPN) Q vs. Anna Chakvetadze (RUS) [2]

2. Singles: 2nd Round Draw

Sorana Cirstea (ROU) WC vs. Amelie Mauresmo (FRA) [11]

3. Singles: 2nd Round Draw

Daniela Hantuchova (SVK) [3] vs. Karolina Sprem (CRO) Q

4. Doubles: Quarterfinals Draw

Winner of Medina Garrigues / Ruano Pascual
vs. Likhovtseva / Raymond vs. Dinara Safina (RUS)
Agnes Szavay (HUN) [3]


Stadium Court: 7:00 PM Start
1. Singles: 2nd Round Draw

Jill Craybas (USA) vs. Lindsay Davenport (USA) [16]

2. Doubles: 1st Round Draw

Cara Black (ZIM)
Liezel Huber (USA) [1] vs. Tatiana Poutchek (BLR)
Anastasia Rodionova (RUS)


Grandstand: 11:00 AM Start
1. Singles: 2nd Round Draw

Tatiana Perebiynis (UKR) vs. Dinara Safina (RUS) [6]

2. Singles: 2nd Round Draw

Patty Schnyder (SUI) [5] vs. Elena Vesnina (RUS)

3. Singles: 2nd Round Draw

Agnieszka Radwanska (POL) [7] vs. Gisela Dulko (ARG)

4. Singles: 2nd Round Draw

Winner of Alona Bondarenko (UKR) [10]
vs. Nuria Llagostera Vives (ESP) vs. Caroline Wozniacki (DEN)


Court 6: 11:00 AM Start
1. Singles: 2nd Round Draw

Alize Cornet (FRA) vs. Sybille Bammer (AUT) [9]

2. Singles: 2nd Round Draw

Victoria Azarenka (BLR) [14] vs. Dominika Cibulkova (SVK)

3. Singles: 2nd Round Draw

Katarina Srebotnik (SLO) [12] vs. Lucie Safarova (CZE)
 

·
Registered
Joined
·
25,370 Posts
cmon anna, i'll be working when shes playing so good luck anna!
 

·
Registered
Joined
·
170,920 Posts
good luck to momo and patty's hair :rocker2:
 

·
Registered
Joined
·
2,845 Posts
GL to :bigclap::bigclap::bigclap:

Anna Chakvetadze

Victoria Azarenka
 

·
Premium Member
Joined
·
181,826 Posts
good luck to

Anna Chakvetadze (RUS) [2]
Sorana Cirstea (ROU) WC
Daniela Hantuchova (SVK) [3]
Dinara Safina (RUS) [6]
Elena Vesnina (RUS)
Gisela Dulko (ARG)
Caroline Wozniacki (DEN)
Alize Cornet (FRA)
Victoria Azarenka (BLR) [14]
Lucie Safarova (CZE)
 
1 - 20 of 1267 Posts
Top