Tennis Forum banner

1 - 4 of 4 Posts

·
Registered
Joined
·
77,044 Posts
Discussion Starter #1 (Edited)
W25 OLIMPIA (BRA)

TORNEIO INTERNACIONAL DE TENIS FEMININO




Surface: Clay - Outdoor

Acceptance List

2020 Draws
Singles Qualifying Draw


(1)Maria Lourdes Carle (ARG) v BYE
Paola Ueno Dalmonico (BRA) d. Vivian Mayumi Toma (BRA) 63 63
Laiza Sicatto da Silva (BRA) v BYE
(11)Mariana Galvao Borges (BRA) v BYE

(2)Yuliana Lizarazo (COL) v BYE
Helena Ramos Rocha e Silva (BRA) d. Vitoria de Brito Francisco (BRA) 63 61
Maria Luisa Cusma Bloot (BRA) v BYE
(8)Julia Konishi Camargo Silva (BRA) v BYE

(3)Emily Appleton (GBR) v BYE
Priscila Janikian (BRA) v BYE
Julia Klimovicz (BRA) d. Luiza Rodrigues Daud (BRA) 75 62
(12)Althea Hudson (USA) v BYE

(4)Dorka Drahota Szabo (HUN) v BYE
Maria Helena Sodre (BRA) v BYE
Isadora Fernanda Muller (BRA) d. Martina Macarena Torrales Tebes (CHI) 60 61
(7)Heydi Doldan (PAR) v BYE

(5)Antonia Samudio (COL) v BYE
Thamyrys Nicolle Costa Araujo (BRA) d. Gabriela Yamate Almeida (BRA) 63 57 10-2
Luana Plaza Araujo (BRA) v BYE
(9)Holly Verner (USA) v BYE

(6)Susan Doldan (PAR) v BYE
Leticia Giudici (BRA) v BYE
Nicolly Ferreira (BRA) v BYE
(10)Jaleesa Leslie (USA) v BYE

Second Round

(1)Maria Lourdes Carle (ARG) d. Paola Ueno Dalmonico (BRA) 60 62
(11)Mariana Galvao Borges (BRA) d. Laiza Sicatto da Silva (BRA) 67(3) 63 10-3

(2)Yuliana Lizarazo (COL) d. Helena Ramos Rocha e Silva (BRA) 61 60
(8)Julia Konishi Camargo Silva (BRA) d. Maria Luisa Cusma Bloot (BRA) 61 61

(3)Emily Appleton (GBR) d. Priscila Janikian (BRA) 62 61
Julia Klimovicz (BRA) d. (12)Althea Hudson (USA) 61 60

(4)Dorka Drahota Szabo (HUN) d. Maria Helena Sodre (BRA) 62 62
(7)Heydi Doldan (PAR) d. Isadora Fernanda Muller (BRA) 60 64

Thamyrys Nicolle Costa Araujo (BRA) d. (5)Antonia Samudio (COL) 26 63 12-10
Luana Plaza Araujo (BRA) d. (9)Holly Verner (USA) 57 63 10-7

(6)Susan Doldan (PAR) d. Leticia Giudici (BRA) 64 60
(10)Jaleesa Leslie (USA) d. Nicolly Ferreira (BRA) 60 61

Final Round

(1)Maria Lourdes Carle (ARG) d. (11)Mariana Galvao Borges (BRA) 60 60
(2)Yuliana Lizarazo (COL) d. (8)Julia Konishi Camargo Silva (BRA) 62 60
(3)Emily Appleton (GBR) d. Julia Klimovicz (BRA) 63 61
(4)Dorka Drahota Szabo (HUN) d. (7)Heydi Doldan (PAR) 60 61
Luana Plaza Araujo (BRA) d. Thamyrys Nicolle Costa Araujo (BRA) 64 63
(10)Jaleesa Leslie (USA) d. (6)Susan Doldan (PAR) 61 60

Singles Main Draw

Guillermina Naya (ARG) d. (1)Mariam Bolkvadze (GEO) 63 46 63
Ingrid Gamarra Martins (BRA) d. (Q)Luana Plaza Araujo (BRA) 61 61
(wc)Eduarda Piai (BRA) d. (Q)Jaleesa Leslie (USA) 67(6) 64 61
Andrea Lazaro Garcia (ESP) d. (7)Anna Bondar (HUN) 63 36 63

(4)Marie Benoit (BEL) d. Irene Burillo Escorihuela (ESP) 63 63
(Q)Maria Lourdes Carle (ARG) d. (wc)Jennifer Rosa Dourado (BRA) 60 62
Barbara Gatica (CHI) d. (LL)Susan Doldan (PAR) 61 60
Francesca Jones (GBR) d. (5)Despina Papamichail (GRE) 62 61

(6)Anna Danilina (KAZ) d. Cindy Burger (NED) 63 63
Emiliana Arango (COL) d. (Q)Yuliana Lizarazo (COL) 46 76(4) 61
(wc)Carolina Meligeni Rodrigues Alves (BRA) d. (Q)Emily Appleton (GBR) 62 61
Thaisa Grana Pedretti (BRA) d. (3)Valentina Ivakhnenko (RUS) 76(1) 60

(8)Valentini Grammatikopoulou (GRE) d. Karin Kennel (SUI) 26 76(1) 76(5)
(Q)Dorka Drahota Szabo (HUN) d. Nathaly Kurata (BRA) 62 63
Panna Udvardy (HUN) d. (wc)Rebeca Pereira (BRA) 63 64
Victoria Bosio (ARG) d. (2)Gabriela Ce (BRA) 76(2) 62

Second Round

Ingrid Gamarra Martins (BRA) d. Guillermina Naya (ARG) 36 61 62
Andrea Lazaro Garcia (ESP) d. (wc)Eduarda Piai (BRA) 75 62

(4)Marie Benoit (BEL) d. (Q)Maria Lourdes Carle (ARG) 61 76(5)
Barbara Gatica (CHI) d. Francesca Jones (GBR) 26 62 62

Emiliana Arango (COL) d. (6)Anna Danilina (KAZ) 57 75 76(4)
(wc)Carolina Meligeni Rodrigues Alves (BRA) v Thaisa Grana Pedretti (BRA)

(8)Valentini Grammatikopoulou (GRE) v (Q)Dorka Drahota Szabo (HUN)
Panna Udvardy (HUN) d. Victoria Bosio (ARG) 63 26 63

Doubles Main Draw

(1)Benoit/Danilina (BEL/KAZ) d. (wc)Dourado/Leslie (BRA/USA) 61 63
Gatica/R.Pereira (CHI/BRA) d. Goncalves/Piai (BRA/BRA) 62 76(4)
(4)Shapatava/Udvardy (GEO/HUN) d. Bondar/Drahota Szabo (HUN/HUN) 62 63
Naya/Verner (ARG/USA) d. (wc)Sicatto da Silva/Toma (BRA/BRA) 60 60

Appleton/Arango (GBR/COL) d. (wc)Konishi Camargo Silva/Ramos Rocha e Silva (BRA/BRA) 60 62
Bosio/Carle (ARG/ARG) d. (3)Grammatikopoulou/Papamichail (GRE/GRE) 62 64
Burillo Escorihuela/Lazaro Garcia (ESP/ESP) d. Gamarra Martins/Pedretti (BRA/BRA) 64 76(5)
Kennel/Kurata (SUI/BRA) d. (2)Alves/Ce (BRA/BRA) 62 62

Quarterfinals

(1)Benoit/Danilina (BEL/KAZ) v Gatica/R.Pereira (CHI/BRA)
(4)Shapatava/Udvardy (GEO/HUN) v Naya/Verner (ARG/USA)

Appleton/Arango (GBR/COL) v Bosio/Carle (ARG/ARG)
Burillo Escorihuela/Lazaro Garcia (ESP/ESP) v Kennel/Kurata (SUI/BRA)
 

·
Registered
Joined
·
25,658 Posts
Livestream is able for two courts since yesterday Q1st :D
 

·
Registered
Joined
·
77,044 Posts
Discussion Starter #3
Singles Main Draw

(1)Mariam Bolkvadze (GEO) v Guillermina Naya (ARG)
Ingrid Gamarra Martins (BRA) v (Q)Luana Plaza Araujo (BRA)
(wc)Eduarda Piai (BRA) v (Q)Jaleesa Leslie (USA)
(7)Anna Bondar (HUN) v Andrea Lazaro Garcia (ESP)

(4)Marie Benoit (BEL) v Irene Burillo Escorihuela (ESP)
(wc)Jennifer Rosa Dourado (BRA) v (Q)Maria Lourdes Carle (ARG)
Barbara Gatica (CHI) v (LL)Susan Doldan (PAR)
(5)Despina Papamichail (GRE) v Francesca Jones (GBR)

(6)Anna Danilina (KAZ) v Cindy Burger (NED)
Emiliana Arango (COL) v (Q)Yuliana Lizarazo (COL)
(wc)Carolina Meligeni Rodrigues Alves (BRA) v (Q)Emily Appleton (GBR)
(3)Valentina Ivakhnenko (RUS) v Thaisa Grana Pedretti (BRA)

(8)Valentini Grammatikopoulou (GRE) v Karin Kennel (SUI)
(Q)Dorka Drahota Szabo (HUN) v Nathaly Kurata (BRA)
Panna Udvardy (HUN) v (wc)Rebeca Pereira (BRA)
(2)Gabriela Ce (BRA) v Victoria Bosio (ARG)
 

·
Registered
Joined
·
77,044 Posts
Discussion Starter #4
First Round

Guillermina Naya (ARG) d. (1)Mariam Bolkvadze (GEO) 63 46 63
Ingrid Gamarra Martins (BRA) d. (Q)Luana Plaza Araujo (BRA) 61 61
(wc)Eduarda Piai (BRA) d. (Q)Jaleesa Leslie (USA) 67(6) 64 61
Andrea Lazaro Garcia (ESP) d. (7)Anna Bondar (HUN) 63 36 63

(4)Marie Benoit (BEL) d. Irene Burillo Escorihuela (ESP) 63 63
(Q)Maria Lourdes Carle (ARG) d. (wc)Jennifer Rosa Dourado (BRA) 60 62
Barbara Gatica (CHI) d. (LL)Susan Doldan (PAR) 61 60
Francesca Jones (GBR) d. (5)Despina Papamichail (GRE) 62 61

(6)Anna Danilina (KAZ) d. Cindy Burger (NED) 63 63
Emiliana Arango (COL) d. (Q)Yuliana Lizarazo (COL) 46 76(4) 61
(wc)Carolina Meligeni Rodrigues Alves (BRA) d. (Q)Emily Appleton (GBR) 62 61
Thaisa Grana Pedretti (BRA) d. (3)Valentina Ivakhnenko (RUS) 76(1) 60

(8)Valentini Grammatikopoulou (GRE) d. Karin Kennel (SUI) 26 76(1) 76(5)
(Q)Dorka Drahota Szabo (HUN) d. Nathaly Kurata (BRA) 62 63
Panna Udvardy (HUN) d. (wc)Rebeca Pereira (BRA) 63 64
Victoria Bosio (ARG) d. (2)Gabriela Ce (BRA) 76(2) 62
 
1 - 4 of 4 Posts
Top