Tennis Forum banner
1 - 20 of 20 Posts

·
Registered
Joined
·
80,576 Posts
Discussion Starter · #1 · (Edited)
W25 MONASTIR (TUN)
MAGIC HOTEL TOURS

Font Logo Brand Graphics Trademark


Sky Tennis Sports equipment Tennis player Tennis Equipment



Surface: Hard - Outdoor


Past Winners

2022 ($25k) : (4)Irina Khromacheva (RUS) d. (Q)Arlinda Rushiti (SUI) 16 64 75
2022 ($25k) : (7)Maja Chwalinska (POL) d. (6)Carole Monnet (FRA) 64 64

Footwear Sky Cloud Smile Plant



Acceptance List

2022 Draws
Singles Qualifying Draw


(1)Ekaterina Reyngold (RUS) v BYE
Diana Chehoudi (TUN) d. Tanika Tyra Panaino (RSA) 63 63
Saki Imamura (JPN) d. Natalia Fehr (SUI) 60 61
(7)YeXin Ma (CHN) v BYE

(2)Audrey Albie (FRA) v BYE
Chloe Noel (FRA) d. Sopiko Tsitskishvili (GEO) 26 62 10-5
Pia Praefke (GER) d. Milana Maslenkova (UZB) 64 75
(8)Sakura Hosogi (JPN) v BYE

(3)Sandra Samir (EGY) v BYE
Helena Stevic (FRA) d. Ferdaous Bahri (TUN) 75 26 10-8
Rebeka Stolmar (HUN) d. Laura Vasilescu (CAN) 63 60
(12)Ho Ching Wu (HKG) v BYE

(4)Eudice Chong (HKG) v BYE
Oceane Babel (FRA) d. Beatrice Laura Pirtac (IRL) 62 61
Carolin Raschdorf (GER) d. Zhuoma Ni Ma (CHN) 63 67(5) 10-4
(9)Chiara Scholl (USA) v BYE

(5)Ganna Poznikhirenko (UKR) v BYE
Robu Kajitani (JPN) d. Emira Stafford (USA) 64 60
Sijia Wei (CHN) d. Nikol Palecek (SRB) 61 30 ret.
(10)Emily Webley-Smith (GBR) v BYE

(6)Haruna Arakawa (JPN) v BYE
Hong Yi Cody Wong (HKG) d. Natalia Orlova (RUS) 76(5) 62
Nina Radovanovic (FRA) d. Polina Bakhmutkina (RUS) 62 62
(11)Lucie Nguyen Tan (FRA) v BYE

Second Round

(1)Ekaterina Reyngold (RUS) d. Diana Chehoudi (TUN) 62 62
Saki Imamura (JPN) d. (7)YeXin Ma (CHN) 61 63

(2)Audrey Albie (FRA) d. Chloe Noel (FRA) 75 63
(8)Sakura Hosogi (JPN) d. Pia Praefke (GER) 62 61

Helena Stevic (FRA) d. (3)Sandra Samir (EGY) 63 16 10-8
Rebeka Stolmar (HUN) d. (12)Ho Ching Wu (HKG) 64 36 10-8

Oceane Babel (FRA) d. (4)Eudice Chong (HKG) 63 26 10-8
(9)Chiara Scholl (USA) d. Carolin Raschdorf (GER) 75 61

(5)Ganna Poznikhirenko (UKR) d. Robu Kajitani (JPN) 61 61
(10)Emily Webley-Smith (GBR) d. Sijia Wei (CHN) 75 64

Hong Yi Cody Wong (HKG) d. (6)Haruna Arakawa (JPN) 64 75
Nina Radovanovic (FRA) d. (11)Lucie Nguyen Tan (FRA) 62 76(5)

Final Round

(1)Ekaterina Reyngold (RUS) d. Saki Imamura (JPN) 63 64
(2)Audrey Albie (FRA) d. (8)Sakura Hosogi (JPN) 62 16 10-1
Rebeka Stolmar (HUN) d. Helena Stevic (FRA) 60 61
(9)Chiara Scholl (USA) d. Oceane Babel (FRA) 76(6) 76(7)
(5)Ganna Poznikhirenko (UKR) d. (10)Emily Webley-Smith (GBR) 62 63
Hong Yi Cody Wong (HKG) d. Nina Radovanovic (FRA) 76(2) 64

Singles Main Draw

(1)Ysaline Bonaventure (BEL) d. Nagi Hanatani (JPN) 75 62
(Q)Ganna Poznikhirenko (UKR) d. (wc)Sebastianna Scilipoti (SUI) 62 63
Nigina Abduraimova (UZB) d. (Q)Ekaterina Reyngold (RUS) 46 63 62
(8)Anna Kubareva (BLR) d. (Q)Hong Yi Cody Wong (HKG) 60 36 64

(3)Tereza Mrdeza (CRO) d. Ilona Georgiana Ghioroaie (ROU) 63 75
Ekaterina Makarova (RUS) d. (wc)Chiraz Bechri (TUN) 60 62
(Q)Audrey Albie (FRA) d. Miriam Bianca Bulgaru (ROU) 64 60
(5)Anastasia Tikhonova (RUS) d. (wc)Luana Plaza Araujo (BRA) 46 61 60

(6)Na-Lae Han (KOR) d. (Q)Rebeka Stolmar (HUN) 64 46 63
Andreea Prisacariu (ROU) d. (Q)Chiara Scholl (USA) 62 61
Ane Mintegi Del Olmo (ESP) d. Irina Khromacheva (RUS) 63 20 ret.
(4)Yuriko Lily Miyazaki (JPN) d. Carole Monnet (FRA) 76(7) 63

Katherine Sebov (CAN) d. (7)Anna Siskova (CZE) 62 63
Shalimar Talbi (BLR) d. Nicoleta-Catalina Dascalu (ROU) 67(5) 64 61
Maria Timofeeva (RUS) d. (wc)Elena Milovanovic (SRB) 61 64
(2)Isabella Shinikova (BUL) d. Monika Kilnarova (CZE) 63 61

Second Round

(1)Ysaline Bonaventure (BEL) d. (Q)Ganna Poznikhirenko (UKR) 64 75
Nigina Abduraimova (UZB) d. (8)Anna Kubareva (BLR) 64 63

(3)Tereza Mrdeza (CRO) d. Ekaterina Makarova (RUS) 62 61
(5)Anastasia Tikhonova (RUS) d. (Q)Audrey Albie (FRA) 57 63 61

(6)Na-Lae Han (KOR) d. Andreea Prisacariu (ROU) 61 62
(4)Yuriko Lily Miyazaki (JPN) d. Ane Mintegi Del Olmo (ESP) 75 64

Katherine Sebov (CAN) d. Shalimar Talbi (BLR) 26 61 63
Maria Timofeeva (RUS) d. (2)Isabella Shinikova (BUL) 76(3) 62

Quarterfinals

Nigina Abduraimova (UZB) d. (1)Ysaline Bonaventure (BEL) 61 36 76(4)
(3)Tereza Mrdeza (CRO) d. (5)Anastasia Tikhonova (RUS) 64 75

(6)Na-Lae Han (KOR) d. (4)Yuriko Lily Miyazaki (JPN) 62 64
Maria Timofeeva (RUS) d. Katherine Sebov (CAN) 16 64 61

Semifinals

Nigina Abduraimova (UZB) d. (3)Tereza Mrdeza (CRO) 62 75
(6)Na-Lae Han (KOR) d. Maria Timofeeva (RUS) 60 63

Final

Nigina Abduraimova (UZB) d. (6)Na-Lae Han (KOR) 63 46 76(7)

Doubles Main Draw

(1)Chong/Han (HKG/KOR) d. Makarova/Talbi (RUS/BLR) 62 61
Arakawa/Hanatani (JPN/JPN) d. Hosogi/Kajitani (JPN/JPN) 63 63
(3)Siskova/Tikhonova (CZE/RUS) d. (wc)Pirtac/Wu (IRL/HKG) 75 62
Albie/Bonaventure (FRA/BEL) d. Milovanovic/Samir (SRB/EGY) 46 75 10-6

Kubareva/Timofeeva (BLR/RUS) d. (wc)Imamura/Wong (JPN/HKG) 63 63
Abduraimova/Reyngold (UZB/RUS) d. (4)Miyazaki/Webley-Smith (JPN/GBR) 63 64
Bulgaru/Ghioroaie (ROU/ROU) d. (wc)Fehr/Vasilescu (SUI/CAN) 64 62
Bakhmutkina/Scholl (RUS/USA) d. (2)Prisacariu/Shinikova (ROU/BUL) 06 75 10-7

Quarterfinals

(1)Chong/Han (HKG/KOR) d. Arakawa/Hanatani (JPN/JPN) 57 63 10-6
(3)Siskova/Tikhonova (CZE/RUS) d. Albie/Bonaventure (FRA/BEL) 64 64

Kubareva/Timofeeva (BLR/RUS) d. Abduraimova/Reyngold (UZB/RUS) 64 16 10-7
Bakhmutkina/Scholl (RUS/USA) d. Bulgaru/Ghioroaie (ROU/ROU) w.o.

Semifinals

(1)Chong/Han (HKG/KOR) d. (3)Siskova/Tikhonova (CZE/RUS) 64 46 10-6
Kubareva/Timofeeva (BLR/RUS) d. Bakhmutkina/Scholl (RUS/USA) 16 63 10-8

Final

(1)Chong/Han (HKG/KOR) d. Kubareva/Timofeeva (BLR/RUS) 75 63
 

·
Retired
Joined
·
8,077 Posts
Singles Qualifying Draw

(1)Ekaterina Reyngold (RUS) v BYE
Tanika Tyra Panaino (RSA) v Diana Chehoudi (TUN)
Saki Imamura (JPN) v Natalia Fehr (SUI)
(7)YeXin Ma (CHN) v BYE

(2)Audrey Albie (FRA) v BYE
Chloe Noel (FRA) v Sopiko Tsitskishvili (GEO)
Pia Praefke (GER) v Milana Maslenkova (UZB)
(8)Sakura Hosogi (JPN) v BYE

(3)Sandra Samir (EGY) v BYE
Helena Stevic (FRA) v Ferdaous Bahri (TUN)
Rebeka Stolmar (HUN) v Laura Vasilescu (CAN)
(12)Ho Ching Wu (HKG) v BYE

(4)Eudice Chong (HKG) v BYE
Beatrice Laura Pirtac (IRL) v Oceane Babel (FRA)
Zhuoma Ni Ma (CHN) v Carolin Raschdorf (GER)
(9)Chiara Scholl (USA) v BYE

(5)Ganna Poznikhirenko (UKR) v BYE
Robu Kajitani (JPN) v Emira Stafford (USA)
Nikol Palecek (SRB) v Sijia Wei (CHN)
(10)Emily Webley-Smith (GBR) v BYE

(6)Haruna Arakawa (JPN) v BYE
Hong Yi Cody Wong (HKG) v Natalia Orlova (RUS)
Nina Radovanovic (FRA) v Polina Bakhmutkina (RUS)
(11)Lucie Nguyen Tan (FRA) v BYE
 

·
Retired
Joined
·
8,077 Posts
Doubles Main Draw

(1)Chong/Han (HKG/KOR) v Makarova/Talbi (RUS/BLR)
Arakawa/Hanatani (JPN/JPN) v Hosogi/Kajitani (JPN/JPN)

(3)Siskova/Tikhonova (CZE/RUS) v (wc)Pirtac/Wu (IRL/HKG)
Milovanovic/Samir (SRB/EGY) v Albie/Bonaventure (FRA/BEL)

(wc)Imamura/Wong (JPN/HKG) v Kubareva/Timofeeva (BLR/RUS)
(4)Miyazaki/Webley-Smith (JPN/GBR) v Abduraimova/Reyngold (UZB/RUS)

(wc)Fehr/Vasilescu (SUI/CAN) v Bulgaru/Ghioroaie (ROU/ROU)
(2)Prisacariu/Shinikova (ROU/BUL) v Bakhmutkina/Scholl (RUS/USA)
 

·
Retired
Joined
·
8,077 Posts
Singles Main Draw

(1)Ysaline Bonaventure (BEL) v Nagi Hanatani (JPN)
Q v (wc)Sebastianna Scilipoti (SUI)
Q v Nigina Abduraimova (UZB)
(8)Anna Kubareva (BLR) v Q

(3)Tereza Mrdeza (CRO) v Ilona Georgiana Ghioroaie (ROU)
Ekaterina Makarova (RUS) v (wc)Chiraz Bechri (TUN)
Miriam Bianca Bulgaru (ROU) v Q
(5)Anastasia Tikhonova (RUS) v (wc)Luana Plaza Araujo (BRA)

(6)Na-Lae Han (KOR) v Q
Andreea Prisacariu (ROU) v Q
Irina Khromacheva (RUS) v Ane Mintegi Del Olmo (ESP)
(4)Yuriko Lily Miyazaki (JPN) v Carole Monnet (FRA)

(7)Anna Siskova (CZE) v Katherine Sebov (CAN)
Nicoleta-Catalina Dascalu (ROU) v Shalimar Talbi (BLR)
Maria Timofeeva (RUS) v (wc)Elena Milovanovic (SRB)
(2)Isabella Shinikova (BUL) v Monika Kilnarova (CZE)
 

·
Registered
Joined
·
80,576 Posts
Discussion Starter · #5 ·
First Round

(1)Ysaline Bonaventure (BEL) d. Nagi Hanatani (JPN) 75 62
(Q)Ganna Poznikhirenko (UKR) d. (wc)Sebastianna Scilipoti (SUI) 62 63
Nigina Abduraimova (UZB) d. (Q)Ekaterina Reyngold (RUS) 46 63 62
(8)Anna Kubareva (BLR) d. (Q)Hong Yi Cody Wong (HKG) 60 36 64

(3)Tereza Mrdeza (CRO) d. Ilona Georgiana Ghioroaie (ROU) 63 75
Ekaterina Makarova (RUS) d. (wc)Chiraz Bechri (TUN) 60 62
(Q)Audrey Albie (FRA) d. Miriam Bianca Bulgaru (ROU) 64 60
(5)Anastasia Tikhonova (RUS) d. (wc)Luana Plaza Araujo (BRA) 46 61 60

(6)Na-Lae Han (KOR) d. (Q)Rebeka Stolmar (HUN) 64 46 63
Andreea Prisacariu (ROU) d. (Q)Chiara Scholl (USA) 62 61
Ane Mintegi Del Olmo (ESP) d. Irina Khromacheva (RUS) 63 20 ret.
(4)Yuriko Lily Miyazaki (JPN) d. Carole Monnet (FRA) 76(7) 63

Katherine Sebov (CAN) d. (7)Anna Siskova (CZE) 62 63
Shalimar Talbi (BLR) d. Nicoleta-Catalina Dascalu (ROU) 67(5) 64 61
Maria Timofeeva (RUS) d. (wc)Elena Milovanovic (SRB) 61 64
(2)Isabella Shinikova (BUL) d. Monika Kilnarova (CZE) 63 61
 

·
Retired
Joined
·
8,077 Posts
Second Round

(1)Ysaline Bonaventure (BEL) d. (Q)Ganna Poznikhirenko (UKR) 64 75
Nigina Abduraimova (UZB) d. (8)Anna Kubareva (BLR) 64 63

(3)Tereza Mrdeza (CRO) d. Ekaterina Makarova (RUS) 62 61
(5)Anastasia Tikhonova (RUS) d. (Q)Audrey Albie (FRA) 57 63 61

(6)Na-Lae Han (KOR) d. Andreea Prisacariu (ROU) 61 62
(4)Yuriko Lily Miyazaki (JPN) d. Ane Mintegi Del Olmo (ESP) 75 64

Katherine Sebov (CAN) d. Shalimar Talbi (BLR) 26 61 63
Maria Timofeeva (RUS) d. (2)Isabella Shinikova (BUL) 76(3) 62
 

·
Registered
Joined
·
80,576 Posts
Discussion Starter · #7 ·
Quarterfinals

Nigina Abduraimova (UZB) d. (1)Ysaline Bonaventure (BEL) 61 36 76(4)
(3)Tereza Mrdeza (CRO) d. (5)Anastasia Tikhonova (RUS) 64 75

(6)Na-Lae Han (KOR) d. (4)Yuriko Lily Miyazaki (JPN) 62 64
Maria Timofeeva (RUS) d. Katherine Sebov (CAN) 16 64 61
 
1 - 20 of 20 Posts
Top