Tennis Forum banner

1 - 8 of 8 Posts

·
Registered
Joined
·
76,420 Posts
Discussion Starter #1 (Edited)
W25 KAZAN (RUS)

TATARSTAN WINTER CUP 2020



Surface: Hard - Indoor

Last Years Winners

2019 ($25k) : (2)Varvara Flink (RUS) d. (7)Anastasia Gasanova (RUS) 62 Ret.



Acceptance List

2020 Draws
Singles Qualifying Draw


(1)Anastasia Pribylova (RUS) v BYE
(10)Sviatlana Pirazhenka (BLR) d. Sofia Vaynberg (RUS) 64 63

(2)Yana Sizikova (RUS) d. Maria Mikhaylova (RUS) 61 64
(14)Maria Manilova (RUS) d. (wc)Kristina Voronina (RUS) 62 60

(3)Ekaterina Kazionova (RUS) d. Natela Dzalamidze (RUS) 75 62
(15)Anna Chekanskaya (RUS) d. Polina Dolgova (KAZ) 60 60

(4)Daria Kudashova (RUS) d. Anna Protsenko (RUS) 61 62
(wc)Dana Shakirova (RUS) d. (16)Elena Korokozidi (RUS) 62 06 21-19

Alisa Kummel (RUS) d. (5)Polina Monova (RUS) w.o.
(9)Anastasiya Poplavska (UKR) d. Polina Nazarchuk (RUS) 61 61

(6)Maria Shusharina (RUS) d. Elizaveta Shebekina (RUS) 64 64
(11)Yana Karpovich (RUS) d. Alina Trynkina (RUS) 63 63

(7)Anna Ukolova (RUS) d. Polina Altukhova (RUS) 61 62
(12)Aleksandra Pospelova (RUS) d. Elizaveta Gurianova (RUS) 62 62

Dinara Alloyarova (RUS) d. (8)Daria Krasnova (RUS) 63 62
(13)Gyulnara Nazarova (RUS) d. Angelina Osminkina (RUS) 60 61

Final Qualifying Round

(1)Anastasia Pribylova (RUS) d. (10)Sviatlana Pirazhenka (BLR) 63 61
(14)Maria Manilova (RUS) d. (2)Yana Sizikova (RUS) 46 62 10-5
(3)Ekaterina Kazionova (RUS) d. (15)Anna Chekanskaya (RUS) 75 64
(4)Daria Kudashova (RUS) d. (wc)Dana Shakirova (RUS) 61 61
Alisa Kummel (RUS) d. (9)Anastasiya Poplavska (UKR) 76(4) 36 11-9
(6)Maria Shusharina (RUS) d. (11)Yana Karpovich (RUS) 76(8) 76(4)
(12)Aleksandra Pospelova (RUS) d. (7)Anna Ukolova (RUS) 62 64
Dinara Alloyarova (RUS) d. (13)Gyulnara Nazarova (RUS) 61 63

Singles Main Draw

(1)Dejana Radanovic (SRB) d. Darya Astakhova (RUS) 63 76(5)
Berfu Cengiz (TUR) d. (Q)Maria Shusharina (RUS) 62 75
Shalimar Talbi (BLR) d. Angelina Gabueva (RUS) 64 60
(Q)Daria Kudashova (RUS) d. (7)Amina Anshba (RUS) 26 62 61

(SE)Taisya Pachkaleva (RUS) d. (3)Lara Salden (BEL) 75 64
Irina Khromacheva (RUS) d. (wc)Elizaveta Koklina (RUS) 60 61
Vivian Heisen (GER) d. (Q)Alisa Kummel (RUS) 64 60
(5)Valentini Grammatikopoulou (GRE) d. Valeriya Yushchenko (RUS) 75 46 75

(6)Sofya Lansere (RUS) d. (Q)Aleksandra Pospelova (RUS) 67(4) 62 76(4)
(Q)Ekaterina Kazionova (RUS) d. (wc)Veronika Pepelyaeva (RUS) 62 62
(Q)Anastasia Pribylova (RUS) d. (Q)Dinara Alloyarova (RUS) 75 62
(4)Anastasia Zakharova (RUS) d. (Q)Maria Manilova (RUS) 61 62

Olga Doroshina (RUS) d. (8)Valeriya Strakhova (UKR) 75 64
Daria Kruzhkova (RUS) d. Vlada Koval (RUS) 67(6) 64 62
(wc)Alina Charaeva (RUS) d. Daria Mishina (RUS) 36 64 62
(2)Anastasia Gasanova (RUS) d. (wc)Ekaterina Yashina (RUS) 61 63

Second Round

(1)Dejana Radanovic (SRB) v Berfu Cengiz (TUR) 36 63 62
Shalimar Talbi (BLR) d. (Q)Daria Kudashova (RUS) 06 75 75

(SE)Taisya Pachkaleva (RUS) d. Irina Khromacheva (RUS) 63 26 62
(5)Valentini Grammatikopoulou (GRE) d. Vivian Heisen (GER) 62 61

(6)Sofya Lansere (RUS) d. (Q)Ekaterina Kazionova (RUS) 26 64 75
(4)Anastasia Zakharova (RUS) d. (Q)Anastasia Pribylova (RUS) 61 63

Olga Doroshina (RUS) d. Daria Kruzhkova (RUS) 76(4) 63
(wc)Alina Charaeva (RUS) d. (2)Anastasia Gasanova (RUS) 46 63 62

Quarterfinals

(1)Dejana Radanovic (SRB) d. Shalimar Talbi (BLR) 62 63
(5)Valentini Grammatikopoulou (GRE) d. (SE)Taisya Pachkaleva (RUS) 64 36 63

(4)Anastasia Zakharova (RUS) d. (6)Sofya Lansere (RUS) 61 63
(wc)Alina Charaeva (RUS) d. Olga Doroshina (RUS) 63 64

Semifinals

(1)Dejana Radanovic (SRB) d. (5)Valentini Grammatikopoulou (GRE) 64 36 76(5)
(4)Anastasia Zakharova (RUS) d. (wc)Alina Charaeva (RUS) 75 62

Final

(4)Anastasia Zakharova (RUS) d. (1)Dejana Radanovic (SRB) 63 62

Doubles Main Draw

(1)Dzalamidze/Sizikova (RUS/RUS) d. (wc)Altukhova/Shakirova (RUS/RUS) 64 75
Kudashova/Pachkaleva (RUS/RUS) d. Karpovich/Pribylova (RUS/RUS) 75 62
Gabueva/Talbi (RUS/BLR) d. (3)Anshba/Koval (RUS/RUS) 75 64
Heisen/Pirazhenka (GER/BLR) d. Lansere/Strakhova (RUS/UKR) 64 64

Yashina/Zakharova (RUS/RUS) d. Kruzhkova/Pospelova (RUS/RUS) 46 61 10-7
Astakhova/Kazionova (RUS/RUS) d. (4)Gasanova/Mishina (RUS/RUS) 63 62
Charaeva/Pepelyaeva (RUS/RUS) d. Koklina/Monova (RUS/RUS) 62 63
(2)Doroshina/Khromacheva (RUS/RUS) d. Cengiz/Radanovic (TUR/SRB) 62 75

Quarterfinals

(1)Dzalamidze/Sizikova (RUS/RUS) d. Kudashova/Pachkaleva (RUS/RUS) 62 64
Gabueva/Talbi (RUS/BLR) d. Heisen/Pirazhenka (GER/BLR) 63 16 11-9

Yashina/Zakharova (RUS/RUS) d. Astakhova/Kazionova (RUS/RUS) 62 64
(2)Doroshina/Khromacheva (RUS/RUS) d. Charaeva/Pepelyaeva (RUS/RUS) 60 64

Semifinals

(1)Dzalamidze/Sizikova (RUS/RUS) d. Gabueva/Talbi (RUS/BLR) 64 26 11-9
Yashina/Zakharova (RUS/RUS) d. (2)Doroshina/Khromacheva (RUS/RUS) 46 76(1) 10-7

Final

Yashina/Zakharova (RUS/RUS) d. (1)Dzalamidze/Sizikova (RUS/RUS) 62 64
 

·
Registered
Joined
·
76,420 Posts
Discussion Starter #2
Singles Qualifying Draw

(1)Anastasia Pribylova (RUS) v BYE
(10)Sviatlana Pirazhenka (BLR) d. Sofia Vaynberg (RUS) 64 63

(2)Yana Sizikova (RUS) d. Maria Mikhaylova (RUS) 61 64
(14)Maria Manilova (RUS) d. (wc)Kristina Voronina (RUS) 62 60

(3)Ekaterina Kazionova (RUS) d. Natela Dzalamidze (RUS) 75 62
(15)Anna Chekanskaya (RUS) d. Polina Dolgova (KAZ) 60 60

(4)Daria Kudashova (RUS) d. Anna Protsenko (RUS) 61 62
(wc)Dana Shakirova (RUS) d. (16)Elena Korokozidi (RUS) 62 06 21-19

Alisa Kummel (RUS) d. (5)Polina Monova (RUS) w.o.
(9)Anastasiya Poplavska (UKR) d. Polina Nazarchuk (RUS) 61 61

(6)Maria Shusharina (RUS) d. Elizaveta Shebekina (RUS) 64 64
(11)Yana Karpovich (RUS) d. Alina Trynkina (RUS) 63 63

(7)Anna Ukolova (RUS) d. Polina Altukhova (RUS) 61 62
(12)Aleksandra Pospelova (RUS) d. Elizaveta Gurianova (RUS) 62 62

Dinara Alloyarova (RUS) d. (8)Daria Krasnova (RUS) 63 62
(13)Gyulnara Nazarova (RUS) d. Angelina Osminkina (RUS) 60 61

Singles Main Draw

(1)Dejana Radanovic (SRB) v Darya Astakhova (RUS)
Q v Berfu Cengiz (TUR)
Angelina Gabueva (RUS) v Shalimar Talbi (BLR)
(7)Amina Anshba (RUS) v Q

(3)Lara Salden (BEL) v (SE)Taisya Pachkaleva (RUS)
(wc)Elizaveta Koklina (RUS) v Irina Khromacheva (RUS)
Vivian Heisen (GER) v Q
(5)Valentini Grammatikopoulou (GRE) v Valeriya Yushchenko (RUS)

(6)Sofya Lansere (RUS) v Q
Q v (wc)Veronika Pepelyaeva (RUS)
Q v Q
(4)Anastasia Zakharova (RUS) v Q

(8)Valeriya Strakhova (UKR) v Olga Doroshina (RUS)
Daria Kruzhkova (RUS) v Vlada Koval (RUS)
(wc)Alina Charaeva (RUS) v Daria Mishina (RUS)
(2)Anastasia Gasanova (RUS) v (wc)Ekaterina Yashina (RUS)

Doubles Main Draw


(1)Dzalamidze/Sizikova (RUS/RUS) v (wc)Altukhova/Shakirova (RUS/RUS)
Karpovich/Pribylova (RUS/RUS) v Kudashova/Pachkaleva (RUS/RUS)
(3)Anshba/Koval (RUS/RUS) v Gabueva/Talbi (RUS/BLR)
Heisen/Pirazhenka (GER/BLR) v Lansere/Strakhova (RUS/UKR)

Yashina/Zakharova (RUS/RUS) v Kruzhkova/Pospelova (RUS/RUS)
(4)Gasanova/Mishina (RUS/RUS) v Astakhova/Kazionova (RUS/RUS)
Charaeva/Pepelyaeva (RUS/RUS) v Koklina/Monova (RUS/RUS)
(2)Doroshina/Khromacheva (RUS/RUS) v Cengiz/Radanovic (TUR/SRB)
 

·
Registered
Joined
·
76,420 Posts
Discussion Starter #3
Final Qualifying Round

(1)Anastasia Pribylova (RUS) d. (10)Sviatlana Pirazhenka (BLR) 63 61
(14)Maria Manilova (RUS) d. (2)Yana Sizikova (RUS) 46 62 10-5
(3)Ekaterina Kazionova (RUS) d. (15)Anna Chekanskaya (RUS) 75 64
(4)Daria Kudashova (RUS) d. (wc)Dana Shakirova (RUS) 61 61
Alisa Kummel (RUS) d. (9)Anastasiya Poplavska (UKR) 76(4) 36 11-9
(6)Maria Shusharina (RUS) d. (11)Yana Karpovich (RUS) 76(8) 76(4)
(12)Aleksandra Pospelova (RUS) d. (7)Anna Ukolova (RUS) 62 64
Dinara Alloyarova (RUS) d. (13)Gyulnara Nazarova (RUS) 61 63

Singles Main Draw

(1)Dejana Radanovic (SRB) v Darya Astakhova (RUS)
(Q)Maria Shusharina (RUS) v Berfu Cengiz (TUR)
Angelina Gabueva (RUS) v Shalimar Talbi (BLR)
(7)Amina Anshba (RUS) v (Q)Daria Kudashova (RUS)

(3)Lara Salden (BEL) v (SE)Taisya Pachkaleva (RUS)
Irina Khromacheva (RUS) d. (wc)Elizaveta Koklina (RUS) 60 61
Vivian Heisen (GER) v (Q)Alisa Kummel (RUS)
(5)Valentini Grammatikopoulou (GRE) d. Valeriya Yushchenko (RUS) 75 46 75

(6)Sofya Lansere (RUS) v (Q)Aleksandra Pospelova (RUS)
(Q)Ekaterina Kazionova (RUS) v (wc)Veronika Pepelyaeva (RUS)
(Q)Dinara Alloyarova (RUS) v (Q)Anastasia Pribylova (RUS)
(4)Anastasia Zakharova (RUS) v (Q)Maria Manilova (RUS)

(8)Valeriya Strakhova (UKR) v Olga Doroshina (RUS)
Daria Kruzhkova (RUS) v Vlada Koval (RUS)
(wc)Alina Charaeva (RUS) d. Daria Mishina (RUS) 36 64 62
(2)Anastasia Gasanova (RUS) v (wc)Ekaterina Yashina (RUS)

Doubles Main Draw

(1)Dzalamidze/Sizikova (RUS/RUS) d. (wc)Altukhova/Shakirova (RUS/RUS) 64 75
Kudashova/Pachkaleva (RUS/RUS) d. Karpovich/Pribylova (RUS/RUS) 75 62
Gabueva/Talbi (RUS/BLR) d. (3)Anshba/Koval (RUS/RUS) 75 64
Heisen/Pirazhenka (GER/BLR) d. Lansere/Strakhova (RUS/UKR) 64 64

Yashina/Zakharova (RUS/RUS) d. Kruzhkova/Pospelova (RUS/RUS) 46 61 10-7
(4)Gasanova/Mishina (RUS/RUS) v Astakhova/Kazionova (RUS/RUS)
Charaeva/Pepelyaeva (RUS/RUS) v Koklina/Monova (RUS/RUS)
(2)Doroshina/Khromacheva (RUS/RUS) d. Cengiz/Radanovic (TUR/SRB) 62 75
 

·
Registered
Joined
·
76,420 Posts
Discussion Starter #4
Singles Main Draw

(1)Dejana Radanovic (SRB) d. Darya Astakhova (RUS) 63 76(5)
Berfu Cengiz (TUR) d. (Q)Maria Shusharina (RUS) 62 75
Shalimar Talbi (BLR) d. Angelina Gabueva (RUS) 64 60
(Q)Daria Kudashova (RUS) d. (7)Amina Anshba (RUS) 26 62 61

(SE)Taisya Pachkaleva (RUS) d. (3)Lara Salden (BEL) 75 64
Irina Khromacheva (RUS) d. (wc)Elizaveta Koklina (RUS) 60 61
Vivian Heisen (GER) d. (Q)Alisa Kummel (RUS) 64 60
(5)Valentini Grammatikopoulou (GRE) d. Valeriya Yushchenko (RUS) 75 46 75

(6)Sofya Lansere (RUS) d. (Q)Aleksandra Pospelova (RUS) 67(4) 62 76(4)
(Q)Ekaterina Kazionova (RUS) d. (wc)Veronika Pepelyaeva (RUS) 62 62
(Q)Anastasia Pribylova (RUS) d. (Q)Dinara Alloyarova (RUS) 75 62
(4)Anastasia Zakharova (RUS) d. (Q)Maria Manilova (RUS) 61 62

Olga Doroshina (RUS) d. (8)Valeriya Strakhova (UKR) 75 64
Daria Kruzhkova (RUS) d. Vlada Koval (RUS) 67(6) 64 62
(wc)Alina Charaeva (RUS) d. Daria Mishina (RUS) 36 64 62
(2)Anastasia Gasanova (RUS) d. (wc)Ekaterina Yashina (RUS) 61 63

Doubles Main Draw

(1)Dzalamidze/Sizikova (RUS/RUS) d. (wc)Altukhova/Shakirova (RUS/RUS) 64 75
Kudashova/Pachkaleva (RUS/RUS) d. Karpovich/Pribylova (RUS/RUS) 75 62
Gabueva/Talbi (RUS/BLR) d. (3)Anshba/Koval (RUS/RUS) 75 64
Heisen/Pirazhenka (GER/BLR) d. Lansere/Strakhova (RUS/UKR) 64 64

Yashina/Zakharova (RUS/RUS) d. Kruzhkova/Pospelova (RUS/RUS) 46 61 10-7
Astakhova/Kazionova (RUS/RUS) d. (4)Gasanova/Mishina (RUS/RUS) 63 62
Charaeva/Pepelyaeva (RUS/RUS) d. Koklina/Monova (RUS/RUS) 62 63
(2)Doroshina/Khromacheva (RUS/RUS) d. Cengiz/Radanovic (TUR/SRB) 62 75
 

·
Registered
Joined
·
76,420 Posts
Discussion Starter #5
Second Round

(1)Dejana Radanovic (SRB) v Berfu Cengiz (TUR) 36 63 62
Shalimar Talbi (BLR) d. (Q)Daria Kudashova (RUS) 06 75 75

(SE)Taisya Pachkaleva (RUS) d. Irina Khromacheva (RUS) 63 26 62
(5)Valentini Grammatikopoulou (GRE) d. Vivian Heisen (GER) 62 61

(6)Sofya Lansere (RUS) d. (Q)Ekaterina Kazionova (RUS) 26 64 75
(4)Anastasia Zakharova (RUS) d. (Q)Anastasia Pribylova (RUS) 61 63

Olga Doroshina (RUS) d. Daria Kruzhkova (RUS) 76(4) 63
(wc)Alina Charaeva (RUS) d. (2)Anastasia Gasanova (RUS) 46 63 62
 

·
Registered
Joined
·
76,420 Posts
Discussion Starter #6
Quarterfinals

(1)Dejana Radanovic (SRB) d. Shalimar Talbi (BLR) 62 63
(5)Valentini Grammatikopoulou (GRE) d. (SE)Taisya Pachkaleva (RUS) 64 36 63

(4)Anastasia Zakharova (RUS) d. (6)Sofya Lansere (RUS) 61 63
(wc)Alina Charaeva (RUS) d. Olga Doroshina (RUS) 63 64
 

·
Registered
Joined
·
76,420 Posts
Discussion Starter #7
Semifinals

(1)Dejana Radanovic (SRB) d. (5)Valentini Grammatikopoulou (GRE) 64 36 76(5)
(4)Anastasia Zakharova (RUS) d. (wc)Alina Charaeva (RUS) 75 62
 
1 - 8 of 8 Posts
Top