Tennis Forum banner
301 - 320 of 2207 Posts

·
Registered
253 Posts
Discussion Starter · #302 ·
---
Jesteśmy już po losowaniu drabinki turnieju w Toronto.
Powiem tak: :oops::unsure:. No, no, się wykreowało interesujących par już od pierwszej rundy co niemiara.
Nie ma szans na rundę rozgrzewkową, bo od razu będziemy mieć kilka spotkań na szczycie.
Z wystawieniem szablonu nr 1 jednak jeszcze chwilę się wstrzymamy, zobaczymy, czy nie nastąpią jakieś przesunięcia.
---

·
Registered
395 Posts
I tam, przekomarzki tylko :)
A po prawdzie - najpierw trochę zgłupiałem, potem skojarzyłem sobie godziny (efekt to mój "EDIT") i tyle... zając! ;-)
O zająca już nie pytaj.
Iga z Fernandez w CN Tower nieźle rozlosowały całość ;) Aż tak ładnie, że może jej wpaść Rogers w 2R. A Kudermetova też niebezpieczna, w świetnej formie. Rozłożyła właśnie Ons w Kalifornii na czynniki pierwsze ;)

·
Registered
312 Posts
Iga z Fernandez w CN Tower nieźle rozlosowały całość ;) Aż tak ładnie, że może jej wpaść Rogers w 2R. A Kudermetova też niebezpieczna, w świetnej formie. Rozłożyła właśnie Ons w Kalifornii na czynniki pierwsze ;)
Kolejna para też ciekawa, o ile dojdzie do skutku. Gdzieś tam czytałem, że Leylah może wrócić na kort dopiero we wrześniu? Ale może coś się zmieniło? Jeżeli tak i Kanadyjka będzie w formie, to szansa na spotkanie "kieszonkowych" (i trza obstalować zatyczki) :)

·
Registered
253 Posts
Discussion Starter · #305 ·
Trochę może właśnie namieszać w drabince i szablonie nr 1 to, że bardzo dobrze radzi sobie kilka dziewczyn grających już w pierwszej rundzie Toronto. Jeśli dojdą do samego finału, to obawiam się, że może to oznaczać wycofanie się z Toronto i celowanie w cykl Cincinnati - USO.

·
Registered
176 Posts
---
Jesteśmy już po losowaniu drabinki turnieju w Toronto.
Powiem tak: :oops::unsure:. No, no, się wykreowało interesujących par już od pierwszej rundy co niemiara.
Nie ma szans na rundę rozgrzewkową, bo od razu będziemy mieć kilka spotkań na szczycie.
Z wystawieniem szablonu nr 1 jednak jeszcze chwilę się wstrzymamy, zobaczymy, czy nie nastąpią jakieś przesunięcia.
---
Sentymentalne losowanie: siostry Williams w różnych połówkach drabinki. Komputerowe losowanie: trzy pary z zawodniczkami tego samego kraju USA ,Francja,Czechy (gdyby to było możliwe to na pewno byłaby i para z Polski). Dobre losowanie: zawsze dla tych zawodniczek co mają formę.

·
Registered
176 Posts
---
UWAGA
Kilka spraw organizacyjnych.
-
Przed bonusową Warszawą graliśmy dwa turnieje wielkoszlemowe, więc mogliśmy już trochę wyjść z wprawy w rozgrywaniu "tysięczników".
Już dziś losowanie głównej drabinki świetnie się zapowiadającego turnieju w Toronto, ale z wystawieniem pierwszego szablonu poczekamy (może do jutra, może do niedzieli). Jak pamiętacie, pierwsza runda nabrała u nas charakteru rozgrzewkowego, bo zwykle nasze "ulubione", które są wysoko w rankingu, grają dopiero od rundy drugiej. Często wypadają też niektóre tenisistki, dodatkowo jest zawsze sporo ciekawostek z dolosowywanymi kwalifikantkami. Pierwszy szablon jest więc dość trudny logistycznie, dlatego czekam z wrzuceniem go, ile tylko się da.
Zerkajcie już powoli tutaj pod kątem typerkowym. Przypominajcie też stale o nas znajomym, którzy gdzieś przymarudzili i wciąż jakby nie widać ich w naszym gronie emigrantów.
-
Przypominam też, że pierwsze cztery posty to odpowiednik headera, będą tam zawsze wszystkie potrzebne nam informacje i aktualności typerkowe, będzie aktualny szablon lub szablony. Technicznie odpada nam kwestia scrollowania headera, do postów startowych wchodzimy jednym kliknięciem u góry na stronę nr 1 (następnie kliknięcie w "Jump to Latest" i jesteśmy znowu w bieżących wpisach).
-
Zastanawiam się jeszcze, jak ogarnąć te posty startowe, żeby było jak najpraktyczniej i jak najczytelniej. Na razie wydaje mi się, że ranking ogólny umieszczę na samym dole jako post nr 4 z naszymi "ulubionymi", natomiast całość danego turnieju będzie w poście startowym nr 3. Więc szablon chyba u dołu postu nr 3. Wypowiedzcie się, czy tak będzie Wam wygodnie. Oczywiście w poście nr 1 będzie informacja o aktualnym szablonie. Nie chciałbym natomiast szablonu wrzucać tam na samej górze, bo go później "obrabiam" w poście z całym przebiegiem turnieju.
-
:bounce:Cóż, to już wkrótce startujemy na całego :cheer::banana::yippee:
Oczywiście w poście nr 1 - na tym forum to nie tylko informacja ale i możliwe przekierowanie do typowania.

·
Registered
395 Posts
Trochę może właśnie namieszać w drabince i szablonie nr 1 to, że bardzo dobrze radzi sobie kilka dziewczyn grających już w pierwszej rundzie Toronto. Jeśli dojdą do samego finału, to obawiam się, że może to oznaczać wycofanie się z Toronto i celowanie w cykl Cincinnati - USO.
No to już też nie wiem... Wiesz to zawsze jest kompromis.
---> Z jednej strony: na typowanie -- szczególnie pierwszego szablonu, który jakby "budzi" typerkowiczów -- ludzie powinni mieć wystarczająco dużo czasu. Nie każdy siedzi tu z rozpalonymi policzkami i obserwuje przez weekend to forum...Nie zobaczy szablonu, albo zobaczy go zbyt późno to może nie zagrać. Niektórzy naprawdę analizują te pary i chcą mieć czas na zastanowienie się.
-->Z drugiej strony jest oczywiście ryzyko szarad i zmian.
---> Tylko pytanie co ważniejsze: zacząć i zasygnalizować początek etapu czy poświęcić mecz czy dwa w szablonie, bo mogą się nie odbyć. Można też podać tylko 8 meczów-pewniaków po prostu. Bez Kudermetovej na przykład. Albo podać 10 lub 11 z zapowiedzeniem że ostatnie 2 czy 3 są jakby rezerwowe jedynie. Albo w ostateczności jak nie będzie zmian policzyć te 10 czy 11... Oczywiście sposób uwzględnienia tych rezerwowych meczów musi być podany już na szablonie (jak Cię znam i tak wszystkie będziesz liczył, tak że to podawanie, że któreś pary są tylko rezerwowe nie będzie potrzebne ;))
---> Dlatego ja jestem z klucza za najwczesniejszym wstawianiem szablonów (we WCZESNYCH RUNDACH OCZYWIŚCIE), nawet jeśli z jakichś powodów (np. bardzo długo trwające mecze), nie można uwzględnić wszystkich "naszych" zawodniczek. Wtedy idą zapasowe i ok. :)

·
Registered
177 Posts
---> Z jednej strony: na typowanie -- szczególnie pierwszego szablonu, który jakby "budzi" typerkowiczów -- ludzie powinni mieć wystarczająco dużo czasu. Nie każdy siedzi tu z rozpalonymi policzkami i obserwuje przez weekend to forum...Nie zobaczy szablonu, albo zobaczy go zbyt późno to może nie zagrać. Niektórzy naprawdę analizują te pary i chcą mieć czas na zastanowienie się.
---> Tylko pytanie co ważniejsze: zacząć i zasygnalizować początek etapu czy poświęcić mecz czy dwa w szablonie, bo mogą się nie odbyć. Można też podać tylko 8 meczów-pewniaków po prostu. Bez Kudermetovej na przykład. Albo podać 10 lub 11 z zapowiedzeniem że ostatnie 2 czy 3 są jakby rezerwowe jedynie. Albo w ostateczności jak nie będzie zmian policzyć te 10 czy 11... Oczywiście sposób uwzględnienia tych rezerwowych meczów musi być podany już na szablonie (jak Cię znam i tak wszystkie będziesz liczył, tak że to podawanie, że któreś pary są tylko rezerwowe nie będzie potrzebne ;))
---> Dlatego ja jestem z klucza za najwczesniejszym wstawianiem szablonów (we WCZESNYCH RUNDACH OCZYWIŚCIE), nawet jeśli z jakichś powodów (np. bardzo długo trwające mecze), nie można uwzględnić wszystkich "naszych" zawodniczek. Wtedy idą zapasowe i ok. :)
Dla bezpieczeństwa można by oczywiście pominąć mecze tych, które jeszcze do Kanady nie doleciały, ale ja mimo wszystko nie spodziewam się już za wiele wycofań z Toronto, o ile w ogóle do jakiegoś dojdzie. To w końcu tysięcznik, a nie jakaś mało znacząca Warszawa, nikt kto ma pewne miejsce w MD raczej nie będzie tutaj odpuszczał. :) Wiem że były problemy z visami u paru zawodniczek ze wschodu, ale generalnie kto mógł bezproblemowo dolecieć, już tam trenuje na miejscu. No chyba że zmęczenie jakoś mocno da się we znaki u którejś z finalistek w tym tyg, ale to zawsze można wystąpić ze specjalną prośbą do organizatorów o nieco późniejszy start (tutaj byłby to wtorek/środa).

·
Registered
177 Posts
Dla bezpieczeństwa można by oczywiście pominąć mecze tych, które jeszcze do Kanady nie doleciały, ale ja mimo wszystko nie spodziewam się już za wiele wycofań z Toronto, o ile w ogóle do jakiegoś dojdzie. To w końcu tysięcznik, a nie jakaś mało znacząca Warszawa, nikt kto ma pewne miejsce w MD raczej nie będzie tutaj odpuszczał. :) Wiem że były problemy z visami u paru zawodniczek ze wschodu, ale generalnie kto mógł bezproblemowo dolecieć, już tam trenuje na miejscu. No chyba że zmęczenie jakoś mocno da się we znaki u którejś z finalistek w tym tyg, ale to zawsze można wystąpić ze specjalną prośbą do organizatorów o nieco późniejszy start (tutaj byłby to wtorek/środa).
Istnieje też oczywiście ryzyko, że ktoś wypadnie w ostatniej chwili z powodu kontuzji, przykładowo Bianca ostatnio mocno narzekała na plecy i nie wiem do końca jak będzie z jej startem, ale tutaj już nic się nie poradzi w takiej sytuacji. Mecz nie liczony w szablonie i tyle. :)

·
Registered
176 Posts
Wystawiłabym w parę sekund szablon ale z tyloma błędami, że doskonale rozumiem Hippka. i wisiałby niewidoczny z 1025 sekund.

·
Registered
395 Posts
No do tej pory tylko Iga chyba zrezygnowała z udziału w mandatory tysięczniku, chociaż była już ze dwa dni na miejscu (Madryt 2022), na rzecz treningów w akademii Nadala na Majorce ;)) W sumie ten manewr się bardzo opłacał, wygrała Rzym i Paryż, i przedłużyła przy okazji streak, a jednak... co by było, gdyby odpadła wcześniej w Rzymie? ;) Krytycy by ją za to opuszczenie Madrytu na dzien przed turniejem rozszarpali ;) Tak że nie sądzę, by którakolwiek z zawodniczek w ten sposób opuściła Toronto, już tam będąc... No chyba że z powodu poważnej kontuzji... W tym kontekście: Też ciekaw jestem czy Fernandez zagra. Pewnie zagra, nawet nie będąc na 100%. To przecież kanadyjska nr 1 i nie wykręci raczej organizatorom takiego numeru jak Iga Hiszpanom....

·
Registered
177 Posts
No do tej pory tylko Iga chyba zrezygnowała z udziału w mandatory tysięczniku, chociaż była już ze dwa dni na miejscu (Madryt 2022), na rzecz treningów w akademii Nadala na Majorce ;)) W sumie ten manewr się bardzo opłacał, wygrała Rzym i Paryż, i przedłużyła przy okazji streak, a jednak... co by było, gdyby odpadła wcześniej w Rzymie? ;) Krytycy by ją za to opuszczenie Madrytu na dzien przed turniejem rozszarpali ;) Tak że nie sądzę, by którakolwiek z zawodniczek w ten sposób opuściła Toronto, już tam będąc... No chyba że z powodu poważnej kontuzji... W tym kontekście: Też ciekaw jestem czy Fernandez zagra. Pewnie zagra, nawet nie będąc na 100%. To przecież kanadyjska nr 1 i nie wykręci raczej organizatorom takiego numeru jak Iga Hiszpanom....
Tak, Leylah miała wrócić już na DC, więc znając jej podejście na pewno zagra. Pytanie w jakim stanie jest jej stopa. :unsure:

301 - 320 of 2207 Posts