Tennis Forum banner

1 - 20 of 611 Posts

·
Registered
Joined
·
13,033 Posts
Discussion Starter #1
COURT 1 start 10:00 am
Qualifying - A Morita (JPN) vs V King (USA)
Qualifying - [WC] M Krajicek (NED) vs C Pin (FRA)
Qualifying - S Bremond (FRA) vs J Craybas (USA)


COURT 2 start 10:00 am
Qualifying - R Kendrick (USA) vs R Karanusic (CRO)
Qualifying - [WC] T Dent (USA) vs F Cipolla (ITA)
Qualifying - E Korolev (RUS) vs M Russell (USA)

COURT 3 start 10:00 am
Qualifying - J Goerges (GER) vs I Olaru (ROU)
Qualifying - K Sprem (CRO) vs A Amanmuradova (UZB)
Qualifying - T Paszek (AUT) vs M South (GBR)


COURT 4 start 10:00 am
Qualifying - M Kukushkin (KAZ) vs A Golubev (KAZ)
Qualifying - F Gil (POR) vs M Berrer (GER)
Qualifying - T Bellucci (BRA) vs A Peya (AUT) or S Greul (GER)

COURT 5 start 10:00 am
Qualifying - S Voegele (SUI) vs A Rezai (FRA)
Qualifying - M Duque Marino (COL) vs T Malek (GER)
Qualifying - P Mayr (AUT) vs M Domachowska (POL)


COURT 6 start 10:00 am
Qualifying - R de Voest (RSA) vs B Becker (GER)
Qualifying - B Phau (GER) vs J Isner (USA)
Qualifying - R Mello (BRA) vs H Zeballos (ARG) or V Spadea (USA)

COURT 7 start 10:00 am
Qualifying - M Czink (HUN) vs U Radwanska (POL)
Qualifying - A Rodionova (RUS) vs M Koryttseva (UKR)
Qualifying - J Groth (SVK) vs A Yakimova (BLR)


COURT 8 start 10:00 am
Qualifying - P Capdeville (CHI) vs K Kim (USA)
Qualifying - W Odesnik (USA) vs A Delic (USA)
Qualifying - D Sela (ISR) vs N Mahut (FRA) or F Dancevic (CAN)
 

·
#GloballyEli
Joined
·
16,290 Posts
Good Luck Akgul!!! :kiss: :bounce:
 

·
Registered
Joined
·
170,920 Posts
good luck to king :p
 

·
Premium Member
Joined
·
181,826 Posts
good luck to

A Morita (JPN)
S Bremond (FRA)
I Olaru (ROU)
A Amanmuradova (UZB)
M South (GBR)
A Rezai (FRA)
T Malek (GER)
M Domachowska (POL)
M Czink (HUN)
A Rodionova (RUS)
A Yakimova (BLR)
 

·
Team WTAworld, Lounge Owner
Joined
·
44,144 Posts
Good luck Mimi and Patricia :hearts:
 

·
Martina&Roger <3
Joined
·
7,823 Posts
Good Luck:
Ioana Olaru
Klina Sprem
Steph Voegele
Marta Domachowska

Ula Radwanska
Jarka Groth
 

·
Registered
Joined
·
154 Posts
Good luck to Olaru Sprem Domachowska Radwanska Rodionova Yakimova :bounce:
 

·
Registered
Joined
·
916 Posts
Tuesday's Q Finals with players' ranks:

Miami, Qualifying Finals, Tue Mar 24 10am
losers' prizes: q1 $1,050 1pt; q2 $2,100 20pts; qualifier 30 points
#68 Tamira Paszek AUT v #103 Melanie South GBR c3 m3
#74 Severine Bremond FRA v #102 Jill Craybas USA c1 m3
#75 Melinda Czink HUN v #107 Urszula Radwanska POL c7 m1 10am
#77 Jarmila Groth SVK/AUS v #95 Anastasiya Yakimova BLR c7 m3
#78 Patricia Mayr AUT v #101 Marta Domachowska POL c5 m3
#84 Ayumi Morita JPN v #92 Vania King USA c1 m1 10am
#94 Akgul Amanmuradova UZB v #112 Karolina Sprem CRO c3 m2
#96 Mariya Koryttseva UKR v #133 Anastasia Rodionova RUS/AUS c7 m2
#97 Aravane Rezai FRA v #119 Stephanie Voegele SUI c5 m1 10am
#98 Camille Pin FRA v #159 Michaella Krajicek NED c1 m2
#105 Iona Raluca Olaru ROU v #113 Julia Goerges GER c3 m1 10am
#117 Mariana Duque Marino COL v #170 Tatjana Malek GER c5 m2

Get results with rankings, photos & quotes, interactive photo-map of venue, weather forecast & radar, local time, important links, etc. at: tennis.quickfound.net: Miami 2009

 
1 - 20 of 611 Posts
Top