Tennis Forum banner

1 - 20 of 465 Posts

·
Registered
Joined
·
13,798 Posts
Discussion Starter #1
Center Court Starts 11:00 AM

WTA
Rossana DE LOS RIOS (PAR) vs mathilde JOHANSSON (FRA) --

followed by
WTA
Mariya KORYTTSEVA (UKR) vs Flavia PENNETTA (ITA) --

followed by
ATP
Nicolas ALMAGRO (ESP) vs Santiago GONZALEZ (MEX) --

followed by
ATP
Oliver PATIENCE (FRA) vs Gael MONFILS (FRA) --

followed by
ATP
David NALBANDIAN (ARG) vs Daniel KOELLERER (AUT) --

followed by
WTA
Venus WILLIAMS (USA) vs Nuria LLAGOSTERA (ESP) --




Court 2 Starts 11:00 AM


WTA
Agnes SZAVAY (HUN) vs Anna ORLIK (BLR) --

followed by
ATP
Marcos DANIEL (BRA) vs Alberto MARTIN (ESP) --

followed by
WTA
Carla SUAREZ NAVARRO (ESP) vs Viktoriya KUTUZOVA (UKR) --

followed by
ATP
Carlos MOYA (ESP) vs Pablo ANDUJAR (ESP) --

followed by
WTA
Ioana Raluca OLARU (ROU) vs Gisela DULKO (ARG) --

followed by
ATP
Ruben RAMIREZ HIDALGO (ESP) vs Tommy ROBREDO (ESP) --



Court 3 Starts 11:00 AM

WTA
Barbora ZAHLAVOVA (CZE) vs Andreja KLEPAC (SLO) --

followed by
ATP
Fabio FOGNINI (ITA) vs Marcel GRANOLLERS (ESP) --


followed by
WTA
Ma Jose MARTINEZ (ESP) vs Arantxa PARRA SANTOJA (ESP) --


followed by
WTA
Erika CLARKE (MEX) /Daniela MUNOZ (MEX) vs Agnes SZAVAY (HUN) /Vladimira UHLIROVA (CZE) --

followed by
ATP
Jose ACASUSO (ARG) vs Brian DABUL (ARG) --

followed by
ATO
Juan MONACO (ARG) vs Kevin KIM (USA) --


Court 4 Starts 11:00 AM

WTA
Maret ANI (EST) vs Patricia MAYR (AUT) --

Not before 3:00 PM
WTA
Greta ARN (HUN) vs Edina GALLOVITS (ROU) --

followed by
ATP
James CERRETANI (USA) /van NAVARRO (ESP) vs Lucas ARNOLD KER (ARG) Nicolas LAPENTTI (ECU) --

followed by
WTA
Jill CRAYBAS (USA) /Edina GALLOVITS (ROU) vs Petra CETKOVSKA (CZE) /Lucie SAFAROVA (CZE) --

followed by
ATP
Oscar HERNANDEZ (ESP) /Albert MONTANES (ESP) vs Juan Ignacio CHELA (ARG) /Pablo CUEVAS (URU) --






Court 1 Starts 3:00 PM

WTA
Christina FUSANO (USA) /Natalie GRANDIN (RSA) vs Olga SAVCHUK (UKR) /Ipek SENOGLU (TUR) --

followed by
WTA
Sarah BORWELL (GBR) /Courtney NAGLE (USA) vs Andreja KLEPAC (SLO) /Agnes SZATMARI (ROU) --

followed by
WTA
Iveta BENESOVA (CZE) / Barbora ZAHLAVOVA (CZE) vs Betina JOZAMI (ARG) /Martina MULLER (GER) --

followed by
ATP
Thomaz BELLUCCI (BRA) /Diego JUNQUEIRA (ARG) vs Potito STARACE (ITA) /Martin VASSALLO ARGUELLO (ARG)
 

·
Registered
Joined
·
13,798 Posts
Discussion Starter #2
Good luck

Gisela
Flavia
Betina/Martina
 

·
Premium Member
Joined
·
181,953 Posts
good luck

Flavia ;)
Vika ;) :)
Anna O :)
Mathilde ;)
Edina ;)
Gisela ;)
 

·
Registered
Joined
·
11,001 Posts
Go Greta!!! :hearts:

One more victory and then the biggest match of your career. Probably.

Na gyerünk!
 

·
Registered
Joined
·
56,658 Posts
Go Agnes!:help::rolleyes:
Sorry Anna!
 
1 - 20 of 465 Posts
Top