Tennis Forum banner

1 - 20 of 399 Posts

·
Premium Member
Joined
·
181,826 Posts
Discussion Starter #1
Tuesday, October 07, 2008

Central court

Start Time 11:00 Women, Singles, Main Draw
7 Zvonareva Vera (RUS)
Kirilenko Maria (RUS)


Not before 13:00 Men, Singles, Main Draw
Kudryavtsev Alexandre (RUS)
8 Tipsarevic Janko (SRB)


Not before 15:00 Women, Singles, Main Draw
5 Kuznetsova Svetlana (RUS)
Li Na (CHN)


Not before 16:30 Men, Singles, Main Draw
1 Davydenko Nikolay (RUS)
Serra Florent (FRA)


Not before 18:00 Women, Singles, Main Draw
Pennetta Flavia (ITA)
6 Williams Venus (USA)


followed by Men, Singles, Main Draw
Okun Noam (ISR)
7 Safin Marat (RUS)


Court 1

Start Time 11:00 Men, Singles, Main Draw
Troicki Viktor (SRB)
Donskoy Evgeny (RUS)


followed by Women, Singles, Main Draw
Makarova Ekaterina (RUS)
Vesnina Elena (RUS)


followed by Men, Singles, Main Draw
6 Llodra Michael (FRA)
Istomin Denis (UZB)


followed by Women, Singles, Main Draw
Schiavone Francesca (ITA)
Hantuchova Daniela (SVK)


followed by Men, Doubles, Main Draw
1 Kerr Jordan
Murray Jamie (AUS)
(GBR)
Youzhny Mikhail
Zverev Mischa (RUS)
(GER)


followed by Men, Singles, Main Draw
Ginepri Robby (USA)
Vanek Jiri (CZE)


Court 2

Start Time 11:00 Women, Singles, Main Draw
Bondarenko Alona (UKR)
Srebotnik Katarina (SLO)


followed by Men, Singles, Main Draw
Sela Dudi (ISR)
Hanescu Victor (ROM)


followed by Women, Singles, Main Draw
Errani Sara (ITA)
Azarenka Victoria (BLR)


followed by Women, Doubles, Main Draw
Dzehalevich Ekaterina
Savchuk Olga (BLR)
(UKR)
4 Petrova Nadia
Srebotnik Katarina (RUS)
(SLO)


followed by Men, Doubles, Main Draw
Donskoy Evgeny
Vovk Stanislav (RUS)
(AUT)
4 Kunitsyn Igor
Tursunov Dmitry (RUS)
(RUS)


followed by Men, Doubles, Main Draw
3 Llodra Michael
Santoro Fabrice (FRA)
(FRA)
Chardy Jeremy
Serra Florent (FRA)
(FRA)


Court 3

Start Time 11:00 Men, Doubles, Main Draw
Demekhine Serguei
Kravchuk Konstantin (RUS)
(RUS)
Stakhovsky Sergiy
Starace Potito (UKR)
(ITA)


followed by Men, Singles, Main Draw
Levy Harel (ISR)
Benneteau Julien (FRA)


Not before 14:00 Men, Doubles, Main Draw
Gremelmayr Denis
Lu Yen-Hsun (GER)
(TPE)
2 Cermak Frantisek
Wassen Rogier (CZE)
(NED)


followed by Women, Doubles, Main Draw
Niculescu Monica
Shvedova Yaroslava (ROM)
(KAZ)
Chakvetadze Anna
Cibulkova Dominika (RUS)
(SVK)


followed by Women, Doubles, Main Draw
Hrdinova Eva
Uhlirova Vladimira (CZE)
(CZE)
Dushevina Vera
Kudryavtseva Alla (RUS)
(RUS)
 

·
Premium Member
Joined
·
181,826 Posts
Discussion Starter #2
good luck to
7 Zvonareva Vera (RUS) v Kirilenko Maria (RUS) :shrug:
5 Kuznetsova Svetlana (RUS)
Pennetta Flavia (ITA)
Makarova Ekaterina (RUS) v Vesnina Elena (RUS) :shrug:
Hantuchova Daniela (SVK)
Bondarenko Alona (UKR)
Azarenka Victoria (BLR)
 

·
Registered
Joined
·
878 Posts
Good luck Daniela,Marat and Makiri ;)
 

·
Premium Member
Joined
·
181,826 Posts
Discussion Starter #8
So if I'm correct British Eurosport 2 should be showing these 2 matches?
*should
but i wouldnt mind a taped Bepa vs Masha match
 

·
Registered
Joined
·
9,036 Posts
good luck to

Kirilenko Maria
Kuznetsova Svetlana
Pennetta Flavia
Hantuchova Daniela
Bondarenko Alona
Azarenka Victoria
Petrova Nadia/Srebotnik Katarina
 

·
GIMME SHELTER
Joined
·
48,186 Posts
best of luck

Daniela Hantuchova :yeah: :angel: :yeah: :angel: :yeah:
Vera Zvonareva (pls focus) :yeah: :yeah: :yeah:
Alona Bondarenko
Flavia Pennetta
Elena Vesnina
Victoria Azarenka
 

·
Registered
Joined
·
170,920 Posts
good luck to na and venus :p
 

·
I love Jelica!
Joined
·
34,196 Posts
Bepa with BP

Convert!
 

·
I love Jelica!
Joined
·
34,196 Posts
Deuce :(
 

·
I love Jelica!
Joined
·
34,196 Posts
Bepa with another BP

Break!
 
1 - 20 of 399 Posts
Top