Tennis Forum banner

1 - 20 of 798 Posts

·
Registered
Joined
·
1,523 Posts
Discussion Starter #1
Stadium: 11:00 AM Start
1. Men's Singles: 4th Round
Nikolay Davydenko (RUS) [5] vs. Mario Ancic (CRO) [22]

2. Women's Singles: Quarterfinals
Ai Sugiyama (JPN) [21] vs. Svetlana Kuznetsova (RUS) [12]

3. Men's Singles: 4th Round
Andy Roddick (USA) [4] vs. Simon Greul (GER) Q

4. Men's Singles: 4th Round
Winner of Roger Federer (SUI) [1]
vs. Tommy Haas (GER) [27] vs. Dmitry Tursunov (RUS)





Stadium: 7:00 PM Start
1. Women's Singles: Quarterfinals
Winner of Amelie Mauresmo (FRA) [1]
vs. Ana Ivanovic (SCG) [14] vs. Winner of Eleni Daniilidou (GRE) Q
vs. Nadia Petrova (RUS) [5]

Not Before 9:00 PM
2. Men's Singles: 4th Round
James Blake (USA) [9] vs. Winner of Juan Ignacio Chela (ARG) [32]
vs. Kristof Vliegen (BEL)





Grandstand: 11:00 AM Start
1. Men's Singles: 4th Round
Ivan Ljubicic (CRO) [6] vs. Christophe Rochus (BEL)

2. Men's Singles: 4th Round
Nicolas Kiefer (GER) [16] vs. Agustin Calleri (ARG)

3. Men's Singles: 4th Round
David Ferrer (ESP) [11] vs. Winner of Olivier Rochus (BEL) [29]
vs. Guillermo Coria (ARG) [7]

4. Men's Singles: 4th Round
Radek Stepanek (CZE) [15] vs. David Nalbandian (ARG) [3]

5. Men's Doubles: 2nd Round
Bob Bryan (USA)
Mike Bryan (USA) [1] vs. Sebastien Grosjean (FRA)
Florent Serra (FRA)





Court 1: 12:00 PM Start
1. Women's Doubles: 2nd Round
Shinobu Asagoe (JPN)
Katarina Srebotnik (SLO) [8] vs. Kim Clijsters (BEL)
Caroline Maes (BEL) WC

2. Men's Doubles: 2nd Round
Robert Lindstedt (SWE)
Jarkko Nieminen (FIN) vs. Jonathan Erlich (ISR)
Andy Ram (ISR) [6]

3. Women's Doubles: 2nd Round
Lisa Raymond (USA)
Samantha Stosur (AUS) [1] vs. Marion Bartoli (FRA)
Virginia Ruano Pascual (ESP)

Not Before 4:00 PM - To Be Arranged
4. Women's Doubles: 2nd Round
Alona Bondarenko (UKR)
Kateryna Bondarenko (UKR) LL vs. Eleni Daniilidou (GRE)
Anabel Medina Garrigues (ESP)





Court A: 11:00 AM Start
1. Luxilon Cup Girls Singles: 1st Round
Marrit Boonstra (NED) vs. Jade Curtis (GBR)

Not Before 1:00 PM
2. Luxilon Cup Boys Singles: 1st Round
Marcus Fugate (USA) vs. Holden Seguso (USA)

Not Before 3:00 PM
3. Luxilon Cup Girls Singles: 1st Round
Chelsey Gullickson (USA) vs. Lauren Albanese (USA)

Not Before 5:00 PM
4. Luxilon Cup Boys Singles: 1st Round
Tyler Hochwalt (USA) vs. Gastao Elias (POR)





Court B: 11:00 AM Start
1. Luxilon Cup Boys Singles: 1st Round
Jose Roberto Velasco (BOL) vs. Clint Bowles (USA)

Not Before 1:00 PM
2. Luxilon Cup Girls Singles: 1st Round
Anna Tatishvili (GEO) vs. Maria Mokh (RUS)

Not Before 3:00 PM
3. Luxilon Cup Boys Singles: 1st Round
Michael McClune (USA) vs. Wil Spencer (USA)

Not Before 5:00 PM
4. Luxilon Cup Girls Singles: 1st Round
Roxane Vaisemberg (BRA) vs. Julia Cohen (USA)
 

·
#GloballyEli
Joined
·
16,290 Posts
:bounce: Good Luck Eleni & Anabel!!! :bounce:
 

·
Registered
Joined
·
52,300 Posts
Dexter said:
Good luck to Ai and Amelie :yeah: :D
ditto :p
I hope Momo isn't too tired :unsure:
 

·
Banned
Joined
·
253 Posts
i'm.a. said:
:retard: Stadium: 11:00 AM Start
1. Men's Singles: 4th Round
Nikolay Davydenko (RUS) [5] vs. Mario Ancic (CRO) [22]

2. Women's Singles: Quarterfinals
Ai Sugiyama (JPN) [21] vs. Svetlana Kuznetsova (RUS) [12]

3. Men's Singles: 4th Round
Andy Roddick (USA) [4] vs. Simon Greul (GER) Q

4. Men's Singles: 4th Round
Winner of Roger Federer (SUI) [1]
vs. Tommy Haas (GER) [27] vs. Dmitry Tursunov (RUS)





Stadium: 7:00 PM Start
1. Women's Singles: Quarterfinals
Winner of Amelie Mauresmo (FRA) [1]
vs. Ana Ivanovic (SCG) [14] vs. Winner of Eleni Daniilidou (GRE) Q
vs. Nadia Petrova (RUS) [5]

Not Before 9:00 PM
2. Men's Singles: 4th Round
James Blake (USA) [9] vs. Winner of Juan Ignacio Chela (ARG) [32]
vs. Kristof Vliegen (BEL)





Grandstand: 11:00 AM Start
1. Men's Singles: 4th Round
Ivan Ljubicic (CRO) [6] vs. Christophe Rochus (BEL)

2. Men's Singles: 4th Round
Nicolas Kiefer (GER) [16] vs. Agustin Calleri (ARG)

3. Men's Singles: 4th Round
David Ferrer (ESP) [11] vs. Winner of Olivier Rochus (BEL) [29]
vs. Guillermo Coria (ARG) [7]

4. Men's Singles: 4th Round
Radek Stepanek (CZE) [15] vs. David Nalbandian (ARG) [3]

5. Men's Doubles: 2nd Round
Bob Bryan (USA)
Mike Bryan (USA) [1] vs. Sebastien Grosjean (FRA)
Florent Serra (FRA)





Court 1: 12:00 PM Start
1. Women's Doubles: 2nd Round
Shinobu Asagoe (JPN)
Katarina Srebotnik (SLO) [8] vs. Kim Clijsters (BEL)
Caroline Maes (BEL) WC

2. Men's Doubles: 2nd Round
Robert Lindstedt (SWE)
Jarkko Nieminen (FIN) vs. Jonathan Erlich (ISR)
Andy Ram (ISR) [6]

3. Women's Doubles: 2nd Round
Lisa Raymond (USA)
Samantha Stosur (AUS) [1] vs. Marion Bartoli (FRA)
Virginia Ruano Pascual (ESP)

Not Before 4:00 PM - To Be Arranged
4. Women's Doubles: 2nd Round
Alona Bondarenko (UKR)
Kateryna Bondarenko (UKR) LL vs. Eleni Daniilidou (GRE)
Anabel Medina Garrigues (ESP)





Court A: 11:00 AM Start
1. Luxilon Cup Girls Singles: 1st Round
Marrit Boonstra (NED) vs. Jade Curtis (GBR)

Not Before 1:00 PM
2. Luxilon Cup Boys Singles: 1st Round
Marcus Fugate (USA) vs. Holden Seguso (USA)

Not Before 3:00 PM
3. Luxilon Cup Girls Singles: 1st Round
Chelsey Gullickson (USA) vs. Lauren Albanese (USA)

Not Before 5:00 PM
4. Luxilon Cup Boys Singles: 1st Round
Tyler Hochwalt (USA) vs. Gastao Elias (POR)





Court B: 11:00 AM Start
1. Luxilon Cup Boys Singles: 1st Round
Jose Roberto Velasco (BOL) vs. Clint Bowles (USA)

Not Before 1:00 PM
2. Luxilon Cup Girls Singles: 1st Round
Anna Tatishvili (GEO) vs. Maria Mokh (RUS)

Not Before 3:00 PM
3. Luxilon Cup Boys Singles: 1st Round
Michael McClune (USA) vs. Wil Spencer (USA)

Not Before 5:00 PM
4. Luxilon Cup Girls Singles: 1st Round
Roxane Vaisemberg (BRA) vs. Julia Cohen (USA)
Desperate for V-Cash now, are we, people on this board. :rolleyes:
 

·
Registered
Joined
·
8,764 Posts
Good luck Ai! Allez!
Good luck Nadia (hopefully!)!
Go Bondarenkos!
Go Shino/Kata!
(Allez andy!)
 
1 - 20 of 798 Posts
Top