Center Court
Starts @ 10:00 a.m.
R1 LL Frederica Piedade (POR) vs. [2] Flavia Pennetta (ITA)
followed by
R1 [1] Fabiola Zuluaga (COL) vs. Marie Eve Pelletier (CAN)
followed by
R1 Catalina Castaño (COL) vs. Aleksandra Wozniak (CAN)
followed by
R1 Ivana Abramovic (CRO) / Marija Abramovic (CRO) vs. Mariana Díaz-Oliva (ARG) / Marie Eve Pelletier (CAN)
Court 2
Starts @ 10:00 a.m.
R1 Laura Pous Tio (ESP) vs. Q Lourdes Domínguez Lino (ESP )
followed by
R1 [5] Barbora Strycova (CZE ) vs. Q Vanina García Sokol (ARG)
followed by
R1 [1] Emilie Loit (FRA) / Jasmin Woher (GER) vs. Lourdes Domínguez Lino (ESP) / Arantxa Parra (ESP)
followed by
R1 Melinda Czink (HUN) / Tatiana Perebiynis (UKR) vs. Q Mathilde Johansson (FRA) / Agnes Szavay (HUN)
Court 3
Starts @ 10:00 a.m.
R1 Maria Fernanda Alves (BRA) vs. [7] Tatiana Perebiynis (UKR)
followed by
R1 María Emilia Salerni (ARG) vs. Eva Birnerova (CZE)
followed by
R1 Rosa María Andrés (ESP) / Conchita Martínez-Granados (ESP) vs. Laura Pous Tio (ESP) / Nuria Roig (ESP)
followed by
R1 Emmanuelle Gagliardi (SUI) / Tina Pisnik (SLO) vs. [2] Eva Birnerova (CZE) / Olga Blahotova (CZE)
Court 4
Starts @ 10:00 a.m.
R1 Zsofia Gubacsi (HUN) vs. Vilmarie Castellvi (PUR)
Starts @ 10:00 a.m.
R1 LL Frederica Piedade (POR) vs. [2] Flavia Pennetta (ITA)
followed by
R1 [1] Fabiola Zuluaga (COL) vs. Marie Eve Pelletier (CAN)
followed by
R1 Catalina Castaño (COL) vs. Aleksandra Wozniak (CAN)
followed by
R1 Ivana Abramovic (CRO) / Marija Abramovic (CRO) vs. Mariana Díaz-Oliva (ARG) / Marie Eve Pelletier (CAN)
Court 2
Starts @ 10:00 a.m.
R1 Laura Pous Tio (ESP) vs. Q Lourdes Domínguez Lino (ESP )
followed by
R1 [5] Barbora Strycova (CZE ) vs. Q Vanina García Sokol (ARG)
followed by
R1 [1] Emilie Loit (FRA) / Jasmin Woher (GER) vs. Lourdes Domínguez Lino (ESP) / Arantxa Parra (ESP)
followed by
R1 Melinda Czink (HUN) / Tatiana Perebiynis (UKR) vs. Q Mathilde Johansson (FRA) / Agnes Szavay (HUN)
Court 3
Starts @ 10:00 a.m.
R1 Maria Fernanda Alves (BRA) vs. [7] Tatiana Perebiynis (UKR)
followed by
R1 María Emilia Salerni (ARG) vs. Eva Birnerova (CZE)
followed by
R1 Rosa María Andrés (ESP) / Conchita Martínez-Granados (ESP) vs. Laura Pous Tio (ESP) / Nuria Roig (ESP)
followed by
R1 Emmanuelle Gagliardi (SUI) / Tina Pisnik (SLO) vs. [2] Eva Birnerova (CZE) / Olga Blahotova (CZE)
Court 4
Starts @ 10:00 a.m.
R1 Zsofia Gubacsi (HUN) vs. Vilmarie Castellvi (PUR)