Tennis Forum banner

1 - 20 of 1550 Posts

·
Registered
Joined
·
3,681 Posts
Discussion Starter #1
Centre Court (from 12.00hrs)
1. Sugiyama vs. Dulko
2. Martinez vs. Koukalova or Hantuchova
3. Arvidsson vs. Petrova (NB 15.30hrs)
4. Dushevina vs. Bammer
5. Schnyder vs. Benesova (NB 18.30hrs)
6. Vesnina or Paszek vs. Ivanovic

Show Court (NB 14.00hrs)
1. Black/Stubbs vs. Dulko/Peschke (after suitable rest)
2. Hantuchova/Sugiyama vs. Birneova/Vanc (after suitable rest)
 

·
Registered
Joined
·
3,681 Posts
Discussion Starter #2
Good luck to:

Gisela
.... (no jinxing ;) )
Iveta
Ana
Gisela/Kveta
Dani/Ai
 

·
Premium Member
Joined
·
181,826 Posts
lauryn said:
Centre Court (from 12.00hrs)
1. Sugiyama vs. Dulko
2. Martinez vs. Koukalova or Hantuchova
3. Arvidsson vs. Petrova (NB 15.30hrs)
4. Dushevina vs. Bammer
5. Schnyder vs. Benesova (NB 18.30hrs)
6. Vesnina or Paszek vs. Ivanovic

Show Court (NB 14.00hrs)
1. Black/Stubbs vs. Dulko/Peschke (after suitable rest)
2. Hantuchova/Sugiyama vs. Birneova/Vanc (after suitable rest)

good luck
Nadya :) :cuckoo:
Vera D :angel:
Ana ;) :angel:
Gise :kiss:
hopefully Daniela too :hearts:
 

·
Team WTAworld, Moderator, Polish & Serbian Kingdo
Joined
·
119,650 Posts
Good luck to Ana :hearts: Gisela, Sybille, Sofia, Iveta :yeah: :D

And a bit for Tamira as well ;)
 

·
Registered
Joined
·
7,721 Posts
Judio said:
Isn't it a bit late for a 14 Year to stay up until after 11 o clock
:lol: :lol: :lol:
If the rules didn't change, normally she doesn't have the right to play so late. Are the rules changed or the guys in Linz became crazy? :D
 

·
Registered
Joined
·
18,232 Posts
Good luck to:

Dulko:kiss: :hug:
Hantuchova:rocker:
Dushevina :woohoo:
Benesova :cool: :cool:
Ivanovic:bounce: :bounce: :bounce:
Dulko/Peschke :p :p
Hantuchova/Sugiyama:angel: :angel:
 

·
Team WTAworld, Senior Member
Joined
·
49,763 Posts
Go Dani,Ana,Vera!
 

·
Registered
Joined
·
20,008 Posts
lauryn said:
Centre Court (from 12.00hrs)
1. Sugiyama vs. Dulko
2. Martinez vs. Koukalova or Hantuchova
3. Arvidsson vs. Petrova (NB 15.30hrs)
4. Dushevina vs. Bammer
5. Schnyder vs. Benesova (NB 18.30hrs)
6. Vesnina or Paszek vs. Ivanovic

Show Court (NB 14.00hrs)
1. Black/Stubbs vs. Dulko/Peschke (after suitable rest)
2. Hantuchova/Sugiyama vs. Birneova/Vanc (after suitable rest)
Good luck to Dulko, Hantuchova, Arvidsson (I'm usually a Petrova fan but I want Lena in the YEC), Dushevina, Benesova, and Paszek!
 

·
Registered
Joined
·
99 Posts
Good luck Ana, Nadia, Dani!!!
 
  • Like
Reactions: mandy7

·
Registered
Joined
·
47,658 Posts
Go :hearts:patty:hearts:, :hearts:Ana:hearts: (and Tamira a little :angel: ) :hearts: Dani:hearts:, Vera Douchevina, :hearts:Nadia:hearts:, and Ai!
 

·
Registered
Joined
·
8,657 Posts
Good Luck!

Ai
Martinez
Arvidsson
Bammer
Schnyder
Ivanovic
Dulko/Peschke
Hantuchova/Sugiyama
 
1 - 20 of 1550 Posts
Top