Tennis Forum banner

1 - 8 of 8 Posts

·
Keeper of Secrets
Joined
·
8,914 Posts
M&M, any chance you can translate the article?
Dzien Śpiącej Królewny
- Venus, rusz się wreszcie z tej ławki! - sparingpartner Venus Williams (grali na korcie nr 5 Warszawianki) tracił nerwy.Venus Williams - absolutnie poza konkurencją

13.32 Ochroniarze kontrolują mercedesa Venus

13.50 Za chwilę trening

14.00 Jest nawet facet od napojów

14.10 Masaż stóp przed treningiem

16.30 Ostatnie przygotowania do meczu z Fabiolą Zuluagą

20.00 Przed hotelem. Kierowca otwiera bagażnik i podaje torbę.

19.30 Czat z fanami, przy bułeczkach i wodzie mineralnej

20.02 Panowie dziennikarze! stop! Na dzisiaj koniec. Pani Williams idzie spać.
Odpowiadało mu senne spojrzenie tenisowej gwiazdy. Venus była taka zaspana, bo... pękła struna. I to wcale nie w rakiecie tenisowej, tylko w gitarze, którą przywiozła z sobą do Warszawy. A każdy wie, że bez struny grać się nie da.
Gra na gitarze (wcześniej było malarstwo, pisanie wierszy i projektowanie strojów) jest nową pasją starszej ze sławnych tenisowych sióstr, więc Venus zdecydowała się na wieczorną wyprawę po Warszawie.

Venus u Hołdysa

Okazało się, że nie wszystkie sklepy w stolicy są zabite deskami. W jednym z nich (należącym do byłego lidera grupy Perfect, Zbigniewa Hołdysa) znalazła pełny wybór strun i całą resztę wieczoru mogła spędzić brzdąkając na gitarze.

A że trwało to długo, następnego dnia trudno ją było dobudzić. Nim się umyła, zadzwoniła do matki i zjadła śniadanie, minęło południe. Na 13.30 miała zarezerwowany kort treningowy. Z iście kobiecą punktualnością opuściła hotel o... 13.40, by w 10 minut dotrzeć na Warszawiankę.

Na korcie nr 5 było spokojnie. Wprawdzie obok trenowała Wiera Zwonariewa, a technik ustawiający nagłośnienie wydawał swym sprzętem dziwne ryki, ale za to zniknęli wszechobecni kibice. Venus usiadła na ławce przy korcie i... ciężko jej było wstać.

Po zmianie owijki w rakiecie, białych skarpet na identyczne białe, naprawieniu kolczyka Śpiąca Królewna dała się wypchnąć na kort i truchtem okrążyła siatkę.

Venus człapie

- Venus, jeszcze jedno okrążenie - zawołał trener i Venus, po wykonaniu jeszcze paru kroków... stanęła, a potem usiadła.

Zmobilizowana raz jeszcze stanęła na półkorcie i zaczęła odbijać piłkę tak, że ta z trudem przelatywała nad siatką. Dopiero po dobrym kwadransie owo człapanie i klepanie rakietą zamieniło się w normalną w miarę wymianę.

O godz. 16.00 Venus Williams w stroju jak z żurnala (biała

koszulka z zielonym pasem, spódnica w zielony rzucik, białe buty z zielonymi wypustkami i zielony daszek na czole + kolczyki kółka) stanęła na centralnym korcie naprzeciw Kolumbijki Fabioli Zuluagi. I pewnie nadal jeszcze przysypiała, bo Kolumbijka w pierwszym secie ograła ją 6:4. Venus po meczu opowiadała o tym tak:

- Wyszło jej kilka znakomitych odbić, grała naprawdę dobrze. Ani razu nie returnowała tak, żebym mogła łatwo skończyć zagraną piłkę. I raptem zauważyłam, że gra mi uciekła...

To była godzina 16.44 i można powiedzieć, że dopiero wtedy hebanowa "Sleeping Beauty" wróciła do przytomności i normalnej dyspozycji.

Uderzane przez nią piłki zaczęły warczeć przelatując nad siatką i w następnych dwóch setach Williams oddała rywalce zaledwie dwa gemy.

Venus z termosem

Godzinkę zajęło jej zjedzenie posiłku przywiezionego w termosie z hotelu i przebranie się w granatowo-biały dres na konferencję prasową. W jej trakcie Venus:

- powiedziała, że w finale chciałaby się spotkać z rywalką najwyżej rozstawioną (czyli Amelie Mauresmo) - odebrała od organizatorów jeszcze jedną, zapasową strunę do gitary

- przyznała się, że zapomniała zabrać z sobą do Warszawy siostrę Serenę, choć to rok temu obiecała

- zdementowała plotkę, że jej spinka do włosów zrobiona jest z prawdziwych brylantów

- przyznała samokrytycznie, że w tenisa gra lepiej niż na gitarze

Po czym oczarowała zebranych przepięknym uśmiechem i powiedziała, że na wieczorne przyjęcie dla zawodniczek nie przyjdzie, bo czuje się... nieco senna.
 

·
Registered
Joined
·
19,362 Posts
she looks cute :D
 

·
Registered
Joined
·
6,298 Posts
Discussion Starter #7
sunrise said:
M&M, any chance you can translate the article?
yep, i will, but have to make me ready. i go to berlin qualies :D will translate it when i will find time.

greets.
 
1 - 8 of 8 Posts
Top