Tennis Forum banner

1 - 2 of 2 Posts

·
Registered
Joined
·
4,402 Posts
Discussion Starter #1
The Schedule for Sunday

Rod Laver Arena

11:00 AM
Start 1. Women's Singles - 4th Rnd.
Monica Seles (USA)[8] vs. Ana Isabel Medina Garrigues (ESP)
followed by:
2. Men's Singles - 4th Rnd.
Tim Henman (GBR)[6] vs. Jonas Bjorkman (SWE)
3. Women's Singles - 4th Rnd.
Amanda Coetzer (RSA)[15] vs. Martina Hingis (SUI)[3]
4. Men's Singles - 4th Rnd.
Thomas Johansson (SWE)[16] vs. Adrian Voinea (ROM)






Vodafone Arena

11:00 AM
Start 1. Men's Singles - 4th Rnd.
Jiri Novak (CZE)[26] vs. Dominik Hrbaty (SVK)
followed by:
2. Women's Singles - 4th Rnd.
Martina Sucha (SVK) vs. Adriana Serra Zanetti (ITA)
3. Women's Singles - 4th Rnd.
Magdalena Maleeva (BUL)[13] vs. Venus Williams (USA)[2]
4. Men's Doubles - 3rd Rnd.
Leos Friedl (CZE)
Radek Stepanek (CZE)
vs. Ellis Ferreira (RSA)[8]
Rick Leach (USA)[8]







Show Court 1

12:00 PM
Start 1. Men's Singles - 4th Rnd.
Stefan Koubek (AUT) vs. Fernando Gonzalez (CHI)
followed by:
2. Women's Doubles - 3rd Rnd.
Daniela Hantuchova (SVK)[13]
Arantxa Sanchez-Vicario (ESP)[13]
vs. Kim Clijsters (BEL)[4]
Ai Sugiyama (JPN)[4]

3. Women's Doubles - 2nd Rnd.
Eleni Daniilidou (GRE)
Alicia Molik (AUS)
vs. Maria Jose Martinez (ESP)[14]
Ana Isabel Medina Garrigues (ESP)[14]

4. Mixed Doubles - 1st Rnd.
Brian MacPhie (USA)
Lori McNeil (USA)
vs. Mahesh Bhupathi (IND)[2]
Elena Likhovtseva (RUS)[2]







Show Court 2

11:00 AM
Start 1. Women's Doubles - 3rd Rnd.
Virginia Ruano Pascual (ESP)[3]
Paola Suarez (ARG)[3]
vs. Shinobu Asagoe (JPN)
Rika Fujiwara (JPN)

followed by:
2. Men's Doubles - 3rd Rnd.
Byron Black (ZIM)[16]
Sjeng Schalken (NED)[16]
vs. Donald Johnson (USA)[2]
Jared Palmer (USA)[2]

3. Mixed Doubles - 1st Rnd.
Andrew Kratzmann (AUS)
Nicole Pratt (AUS)
vs. Gaston Etlis (ARG)
Paola Suarez (ARG)

4. Mixed Doubles - 1st Rnd.
Leander Paes (IND)
Miriam Oremans (NED)
vs. Donald Johnson (USA)[5]
Els Callens (BEL)[5]







Show Court 3

11:00 AM
Start 1. Men's Doubles - 3rd Rnd.
Petr Pala (CZE)[7]
Pavel Vizner (CZE)[7]
vs. Bob Bryan (USA)[10]
Mike Bryan (USA)[10]

followed by:
2. Men's Doubles - 3rd Rnd.
Michael Llodra (FRA)
Fabrice Santoro (FRA)
vs. Lucas Arnold (ARG)
Guillermo Canas (ARG)

3. Mixed Doubles - 1st Rnd.
Martin Garcia (ARG)
Virginia Ruano Pascual (ESP)
vs. Mike Bryan (USA)[6]
Lisa Raymond (USA)[6]

4. Mixed Doubles - 1st Rnd.
Jiri Novak (CZE)
Daja Bedanova (CZE)
vs. Scott Draper (AUS)
Lisa McShea (AUS)

5. Legends Doubles
Mark Kratzmann
Darren Cahill
vs. Brad Drewett
Laurie Warder









1:00 PM
Start 1. Women's Doubles - 3rd Rnd.
Conchita Martinez (ESP)[15]
Magui Serna (ESP)[15]
or
Nathalie Dechy (FRA)
Emilie Loit (FRA) vs. Nathalie Grandin (RSA)
Anousjka Van Exel (NED)

followed by:
2. Women's Doubles - 3rd Rnd.
Nicole Arendt (USA)[5]
Liezel Huber (RSA)[5]
vs. Tina Krizan (SLO)[9]
Katarina Srebotnik (SLO)[9]
 
1 - 2 of 2 Posts
Top