Tennis Forum banner

1 - 20 of 3019 Posts

·
Team WTAworld, Moderator, Polish & Serbian Kingdo
Joined
·
119,650 Posts
Discussion Starter #1 (Edited)
CHATRIER 11:00
Dinara Safina (RUS) [10] vs Serena Williams (USA) [8]
Roger Federer (SUI) [1] vs Mikhail Youzhny (RUS) [13]
Jelena Jankovic (SRB) [4] vs Marion Bartoli (FRA) [18]
Nikolay Davydenko (RUS) [4] vs David Nalbandian (ARG) [15]

LENGLEN 11:00
Tommy Robredo (ESP) [9] vs Filippo Volandri (ITA) [29]
Justine Henin (BEL) [1] vs Sybille Bammer (AUT) [20]
Guillermo Canas (ARG) [19] vs Juan Monaco (ARG)
Patty Schnyder (SUI) [14] vs Maria Sharapova (RUS) [2]

Court 1 11:00
Tathiana Garbin (ITA) [19] vs Nicole Vaidisova (CZE) [6]
Shahar Peer (ISR) [15] vs Svetlana Kuznetsova (RUS) [3]
Ana Ivanovic (SRB) [7] vs A. Medina Garrigues (ESP) [24]
Lucie Safarova (CZE) [25] vs Anna Chakvetadze (RUS) [9]

Court 2 11:00
Mark Knowles (BAH)/Daniel Nestor (CAN)[6] vs Andrei Pavel (ROU)/Alexander Waske (GER) [11]
Fabrice Santoro (FRA)/Nenad Zimonjic (SRB) [4] vs Olivier Rochus (BEL)/Kristof Vliegen (BEL)
Bob Bryan (USA)/Mike Bryan (USA) [1] vs Gael Monfils (FRA)/Josselin Ouanna (FRA)
Sania Mirza (IND)/Fabrice Santoro (FRA) vs Katarina Srebotnik (SLO)/Nenad Zimonjic (SRB) [6]
Shengnan Sun (CHN)/Tiantian Sun (CHN) vs A. Medina Garrigues (ESP)/Virginia Ruano Pascual (ESP) [8]

Court 3 11:00
Lisa Raymond (USA)/Samantha Stosur (AUS) [1] vs Agnes Szavay (HUN)/Vladimira Uhlirova (CZE)
Stephanie Foretz (FRA)/Camille Pin (FRA) vs Katarina Srebotnik (SLO)/Ai Sugiyama (JPN) [7]
Lukas Dlouhy (CZE)/Pavel Vizner (CZE) [9] vs Simon Aspelin (SWE)/Julian Knowle (AUT) [8]
Stephane Piro (FRA) [3] vs Eugen Brazdil (SVK)
Nathalie Dechy (FRA)[8]/Andy Ram (ISR)[8] vs Janette Husarova (SVK)/Pavel Vizner (CZE)

Court 4 11:00
Klaudia Boczova (SVK) vs Katarzyna Piter (POL)
Ling Zhang (HKG) vs Stefanie Vogele (SUI)
Tyra Calderwood (AUS) vs Polona Hercog (SLO)
Vladimir Karusevich (RUS) vs Rhyne Williams (USA) [13]

Court 5 11:00
Nathalie Mohn (FRA) vs Julia Glushko (ISR) [15]
Malena Gordo (ARG) vs Gracia Radovanovic (FRA)
Ksenia Milevskaya (BLR) [6] vs Lenka Jurikova (SVK)
Guillaume Rufin (FRA) vs Janez Semrajc (SLO)

Court 6 11:00
Vera Dushevina (RUS)/Tatiana Perebiynis (UKR) [15] vs Cara Black (ZIM)/Liezel Huber (RSA) [2]
Alicia Molik (AUS)/Mara Santangelo (ITA) [17] vs Nuria Llagostera Vives (ESP)/Maria Jose Martinez Sanchez (ESP)
Carlos Berlocq (ARG)/Pablo Cuevas (URU) vs Michael Kohlmann (GER)/Rainer Schuettler (GER)
Meghann Shaughnessy (USA)/Leander Paes (IND) vs Sybille Bammer (AUT)/Marcin Matkowski (POL)
Shahar Peer (ISR)/Dinara Safina (RUS) [11] vs Jelena Jankovic (SRB)/Na Li (CHN)

Court 7 11:00
Michaella Krajicek (NED)/Agnieszka Radwanska (POL) vs Alla Kudryavtseva (RUS)/Emma Laine (FIN)
Wayne Arthurs (AUS)/Fernando Verdasco (ESP) vs Jonas Bjorkman (SWE)/Max Mirnyi (BLR) [2]
Yung-Jan Chan (TPE)/Chia-Jung Chuang (TPE) [5] vs Jarmila Gajdosova (SVK)/Akiko Morigami (JPN)
Aurelie Vedy (FRA)/Florent Serra (FRA) vs Liezel Huber (RSA)/Kevin Ullyett (ZIM) [2]
Kveta Peschke (CZE)/Rennae Stubbs (AUS) [4] vs Maria Elena Camerin (ITA)/Gisela Dulko (ARG) [16]

Court 8 11:00
Peerakiat Siriluethaiwattana (THA) vs Radu Albot (MDA)
Evgeniya Rodina (RUS) [5] vs Sung-Hee Han (KOR)
Austin Krajicek (USA) vs Soong-Jae Cho (KOR)
Bojana Jovanovski (SCG) [14] vs Petra Martic (CRO)
Cristobal Saavedra-Corvalan (CHI) vs Patricio Alvarado (ECU)

Court 9 11:00
Michelle Larcher De Brito (POR) vs Lyudmyla Kichenok (UKR)
Danila Arsenov (RUS) vs Thomas Fabbiano (ITA)
Alejandro Gonzalez (COL) vs Greg Jones (AUS) [5]
Romana Tabakova (SVK) vs Roxane Vaisemberg (BRA)
Stephen Donald (AUS) [9] vs Andrei Karatchenia (BLR)

Court 10 11:00
Ksenia Pervak (RUS) [10] vs Mariana Duque Marino (COL)
John-Patrick Smith (AUS) [8] vs Silvio Dadic (CRO)
Amandine Hesse (FRA) vs Kai-Chen Chang (TPE) [11]
Petru-Alexandru Luncanu (ROU) [11] vs Daniel Evans (GBR)
Ioana Ivan (ROU) vs Arantxa Rus (NED)

Court 11 11:00
Oksana Kalashnikova (GEO) vs Elena Chernyakova (RUS)
Jerome Inzerillo (FRA) vs David Rice (GBR)
Henrique Cunha (BRA) vs Mateusz Kecki (USA)
Thomas Schoorel (NED) vs Brendan Mckenzie (AUS)
Bence Gyula Toth (HUN) vs Evgeny Donskoy (RUS)

Court 14 11:00
Roy Bruggeling (NED) vs Kellen Damico (USA) [10]
Anastasia Pavlyuchenkova (RUS) [1] vs Charlotte Rodier (FRA)
Hsien-Yin Peng (TPE) vs Vladimir Ignatic (BLR) [12]
Reka Zsilinszka (USA) [16] vs Valeria Solovieva (RUS)
Damian Hume (RSA) vs Ricardo Urzua-Rivera (CHI) [14]

Court 16 11:00
Brydan Klein (AUS) [6] vs Antoine Feret (FRA)
Andrej Martin (SVK) vs Kevin Botti (FRA)
Nelly Ciolkowski (FRA) vs Urszula Radwańska (POL)
Cindy Chala (FRA) vs Khrystyna Antoniychuk (UKR)
Axel Michon (FRA) vs Andrew Thomas (AUS)

Court 17 11:00
Sorana Cirstea (ROU) [4] vs Victoria Larriere (FRA)
Lofo Ramiaramanan (MAD) vs Jonathan Eysseric (FRA) [2]
Tathiana Garbin (ITA)/Paul Hanley (AUS) vs Zi Yan (CHN)/Mark Knowles (BAH) [5]
Nadiya Kichenok (UKR) vs Alize Cornet (FRA) [2]
Lisa Raymond (USA)/Bob Bryan (USA) [1] vs Mara Santangelo (ITA)/Simon Aspelin (SWE)
 

·
Registered
Joined
·
4,086 Posts
Good luck:
Jelena Jankovic (SRB) [4]
Justine Henin (BEL) [1]
Maria Sharapova (RUS) [2]
Nicole Vaidisova (CZE) [6]
Shahar Peer (ISR) [15]
Ana Ivanovic (SRB) [7]
Lucie Safarova (CZE) [25]
 

·
Registered
Joined
·
7,583 Posts
Good luck to:
Jelena Jankovic (SRB) [4] vs Marion Bartoli (FRA) [18] :shrug:
Nicole Vaidisova (CZE) [6]
Ana Ivanovic (SRB) [7]
Lucie Safarova (CZE) [25] vs Anna Chakvetadze (RUS) [9] :shrug:
Yung-Jan Chan (TPE) [5]/Chia-Jung Chuang (TPE) [5] :D
 

·
Team WTAworld, Lounge Owner
Joined
·
44,144 Posts
Take revenge Sybille :hearts: :rocker:

Also good luck to:

- Jelena Jankovic
- Patty Schnyder
- Serena Williams
- Nicole Vaidisova
- Anabel Medina-Garrigues
- Svets/Shahar
 

·
Premium Member
Joined
·
181,826 Posts
good luck to
Dinara Safina (RUS) ;) :help:
Maria Sharapova (RUS) [2] :help: :help:
Nicole Vaidisova (CZE) [6] ;) :kiss:
Svetlana Kuznetsova (RUS) [3] :shout:
Ana Ivanovic (SRB) [7] ;) :angel:
Anna Chakvetadze (RUS) [9] ;) :hug:
 
1 - 20 of 3019 Posts
Top