Tennis Forum banner

1 - 20 of 38 Posts

·
Registered
Joined
·
4,742 Posts
Discussion Starter #1
CHATRIER 11:00 AM Start
1. Men's Singles - 2nd Rnd.
Flavio Saretta (BRA) vs. Yevgeny Kafelnikov (RUS)[17]
followed by:
2. Women's Singles - 2nd Rnd.
Justine Henin-Hardenne (BEL)[4] vs. Jelena Kostanic (CRO)
3. Men's Singles - 2nd Rnd.
Mark Philippoussis (AUS) vs. Carlos Moya (ESP)[4]
4. Women's Singles - 2nd Rnd.
Lina Krasnoroutskaya (RUS) vs. Amelie Mauresmo (FRA)[5]






LENGLEN 11:00 AM Start
1. Women's Singles - 2nd Rnd.
Patty Schnyder (SUI)[19] vs. Stephanie Cohen Aloro (FRA)
followed by:
2. Men's Singles - 2nd Rnd.
Jean-Rene Lisnard (FRA) vs. Rainer Schuettler (GER)[11]
3. Women's Singles - 2nd Rnd.
Serena Williams (USA)[1] vs. Marie-Gaiane Mikaelian (SUI)
4. Men's Singles - 2nd Rnd.
Mario Ancic (CRO) vs. Andre Agassi (USA)[2]






COURT 1 11:00 AM Start
1. Women's Singles - 2nd Rnd.
Daniela Hantuchova (SVK)[9] vs. Ashley Harkleroad (USA)
followed by:
2. Men's Singles - 2nd Rnd.
Guillermo Coria (ARG)[7] vs. Nicolas Kiefer (GER)
3. Women's Singles - 2nd Rnd.
Emilie Loit (FRA) vs. Fabiola Zuluaga (COL)
4. Men's Singles - 2nd Rnd.
Ivan Ljubicic (CRO) vs. James Blake (USA)[24]






COURT 2 11:00 AM Start
1. Women's Singles - 2nd Rnd.
Sandra Kleinova (CZE) vs. Ai Sugiyama (JPN)[16]
followed by:
2. Men's Singles - 2nd Rnd.
Younes El Aynaoui (MAR)[23] vs. Christophe Rochus (BEL)
3. Women's Singles - 2nd Rnd.
Cara Black (ZIM) vs. Chanda Rubin (USA)[8]
4. Men's Singles - 2nd Rnd.
Jiri Novak (CZE)[13] vs. Marc Lopez (ESP)






COURT 3 11:00 AM Start
1. Women's Singles - 2nd Rnd.
Tathiana Garbin (ITA) vs. Eleni Daniilidou (GRE)[14]
followed by:
2. Men's Singles - 2nd Rnd.
Wayne Ferreira (RSA)[22] vs. David Ferrer (ESP)
3. Women's Singles - 2nd Rnd.
Barbara Schett (AUT) vs. Clarisa Fernandez (ARG)[28]
4. Men's Doubles - 1st Rnd.
Martin Garcia (ARG)
David Nalbandian (ARG)
vs. Michael Llodra (FRA)[6]
Fabrice Santoro (FRA)[6]

5. Women's Doubles - 1st Rnd.
Elodie Lebescond (FRA)
Capucine Rousseau (FRA)
vs. Svetlana Kuznetsova (RUS)[6]
Martina Navratilova (USA)[6]







COURT 5 11:00 AM Start
1. Women's Doubles - 1st Rnd.
Marion Bartoli (FRA)
Myriam Casanova (SUI)
vs. Nannie De Villiers (RSA)
Nathalie Grandin (RSA)

followed by:
2. Women's Singles - 2nd Rnd.
Flavia Pennetta (ITA) vs. Lisa Raymond (USA)[21]
3. Men's Singles - 2nd Rnd.
Luis Horna (PER) vs. Martin Verkerk (NED)
4. Women's Doubles - 1st Rnd.
Lindsay Davenport (USA)[3]
Lisa Raymond (USA)[3]
vs. Lubomira Bacheva (BUL)
Caroline Dhenin (FRA)







COURT 6 11:00 AM Start
1. Men's Singles - 2nd Rnd.
Attila Savolt (HUN) vs. Mikhail Youzhny (RUS)[27]
followed by:
2. Women's Singles - 2nd Rnd.
Magui Serna (ESP) vs. Anna Pistolesi (ISR)[23]
3. Men's Singles - 2nd Rnd.
John van Lottum (NED) vs. Vincent Spadea (USA)[29]
4. Men's Doubles - 1st Rnd.
Younes El Aynaoui (MAR)
Tom Vanhoudt (BEL)
vs. Gaston Gaudio (ARG)
Luis Lobo (ARG)







COURT 7 11:00 AM Start
1. Men's Singles - 2nd Rnd.
Mariano Zabaleta (ARG) vs. Dominik Hrbaty (SVK)
followed by:
2. Women's Singles - 2nd Rnd.
Stephanie Foretz (FRA) vs. Dally Randriantefy (MAD)
3. Men's Singles - 2nd Rnd.
Xavier Malisse (BEL)[26] vs. Stefan Koubek (AUT)
4. Women's Singles - 2nd Rnd.
Anastasia Myskina (RUS)[11] vs. Petra Mandula (HUN)






COURT 8 11:00 AM Start
1. Men's Doubles - 1st Rnd.
Massimo Bertolini (ITA)
Sebastian Prieto (ARG)
vs. Petr Pala (CZE)
David Prinosil (GER)

followed by:
2. Women's Doubles - 1st Rnd.
Daja Bedanova (CZE)
Roberta Vinci (ITA)
vs. Marta Marrero (ESP)
Rossana Neffa-de Los Rios (PAR)

3. Men's Doubles - 1st Rnd.
Hyung-Taik Lee (KOR)
Vladimir Voltchkov (BLR)
vs. Sebastien De Chaunac (FRA)
Olivier Mutis (FRA)

4. Women's Doubles - 1st Rnd.
Eleni Daniilidou (GRE)
Rita Grande (ITA)
vs. Tatiana Golovin (FRA)
Anais Laurendon (FRA)

5. Women's Doubles - 1st Rnd.
Maja Matevzic (SLO)
Henrieta Nagyova (SVK)
vs. Conchita Martinez (ESP)[10]
Meghann Shaughnessy (USA)[10]







COURT 9 11:00 AM Start
1. Men's Doubles - 1st Rnd.
Scott Humphries (USA)
Mark Merklein (BAH)
vs. Tomas Cibulec (CZE)[13]
Pavel Vizner (CZE)[13]

followed by:
2. Men's Doubles - 1st Rnd.
Jan-Michael Gambill (USA)
Graydon Oliver (USA)
vs. Feliciano Lopez (ESP)
Davide Sanguinetti (ITA)

3. Women's Doubles - 1st Rnd.
Liezel Huber (RSA)[8]
Magdalena Maleeva (BUL)[8]
vs. Silvia Farina Elia (ITA)
Tathiana Garbin (ITA)

4. Men's Doubles - 1st Rnd.
Julian Knowle (AUT)
Michael Kohlmann (GER)
vs. Flavio Saretta (BRA)
Fernando Vicente (ESP)







COURT 10 11:00 AM Start
1. Women's Doubles - 1st Rnd.
Janet Lee (TPE)[16]
Wynne Prakusya (INA)[16]
vs. Els Callens (BEL)
Meilen Tu (USA)

followed by:
2. Men's Doubles - 1st Rnd.
Martin Damm (CZE)[7]
Cyril Suk (CZE)[7]
vs. Albert Costa (ESP)
Alex Lopez Moron (ESP)

3. Men's Doubles - 1st Rnd.
Karol Beck (SVK)
Karol Kucera (SVK)
vs. Thierry Ascione (FRA)
Julien Varlet (FRA)

4. Women's Doubles - 1st Rnd.
Conchita Martinez Granados (ESP)
Maria-Jose Martinez (ESP)
vs. Jelena Dokic (YUG)[5]
Nadia Petrova (RUS)[5]

5. Women's Doubles - 1st Rnd.
Elena Bovina (RUS)
Alicia Molik (AUS)
vs. Sophie Lefevre (FRA)
Virginie Pichet (FRA)







COURT 11 11:00 AM Start
1. Men's Doubles - 1st Rnd.
Wayne Arthurs (AUS)[10]
Paul Hanley (AUS)[10]
vs. Petr Luxa (CZE)
Radek Stepanek (CZE)

followed by:
2. Women's Doubles - 1st Rnd.
Teryn Ashley (USA)
Abigail Spears (USA)
vs. Renata Voracova (CZE)
Marlene Weingartner (GER)

3. Men's Doubles - 1st Rnd.
Andrei Olhovskiy (RUS)
Sargis Sargsian (ARM)
vs. Yves Allegro (SUI)
Taylor Dent (USA)

4. Women's Doubles - 1st Rnd.
Katalin Marosi (HUN)
Samantha Reeves (USA)
vs. Tina Krizan (SLO)[13]
Katarina Srebotnik (SLO)[13]







COURT 14 11:00 AM Start
1. Women's Doubles - 1st Rnd.
Mathilde Johansson (FRA)
Sylvia Montero (FRA)
vs. Gisela Dulko (ARG)
Maria-Emilia Salerni (ARG)

followed by:
2. Men's Doubles - 1st Rnd.
Albert Portas (ESP)
Tommy Robredo (ESP)
vs. Bob Bryan (USA)[3]
Mike Bryan (USA)[3]

3. Women's Doubles - 1st Rnd.
Virginia Ruano Pascual (ESP)[1]
Paola Suarez (ARG)[1]
vs. Amanda Coetzer (RSA)
Jessica Steck (RSA)

4. Men's Doubles - 1st Rnd.
Rodolphe Cadart (FRA)
Richard Gasquet (FRA)
vs. Wayne Black (ZIM)[8]
Kevin Ullyett (ZIM)[8]

5. Women's Doubles - 1st Rnd.
Amandine Dulon (FRA)
Anne-Laure Heitz (FRA)
vs. Nicole Arendt (USA)
Evie Dominikovic (AUS)







COURT 16 11:00 AM Start
1. Men's Singles - 2nd Rnd.
Galo Blanco (ESP) vs. Mariano Puerta (ARG)
followed by:
2. Men's Doubles - 1st Rnd.
Arnaud Clement (FRA)
Nicolas Escude (FRA)
vs. Nathan Healey (AUS)
Jordan Kerr (AUS)

3. Women's Singles - 2nd Rnd.
Laura Granville (USA)[31] vs. Iva Majoli (CRO)
4. Men's Doubles - 1st Rnd.
Jonas Bjorkman (SWE)[4]
Todd Woodbridge (AUS)[4]
vs. Dominik Hrbaty (SVK)
Andre Sa (BRA)







COURT 17 11:00 AM Start
1. Men's Doubles - 1st Rnd.
Lucas Arnold (ARG)
Mariano Hood (ARG)
vs. Jean-Francois Bachelot (FRA)
Gregory Carraz (FRA)

followed by:
2. Women's Singles - 2nd Rnd.
Meghann Shaughnessy (USA)[18] vs. Ludmila Cervanova (SVK)
3. Men's Singles - 2nd Rnd.
Juan Ignacio Chela (ARG)[31] vs. Giorgio Galimberti (ITA)
4. Women's Doubles - 1st Rnd.
Stephanie Cohen Aloro (FRA)
Nathalie Tauziat (FRA)
vs. Kim Clijsters (BEL)[2]
Ai Sugiyama (JPN)[2]
 

·
Premium Member
Joined
·
181,835 Posts
good luck


Lina :)
Nastya :)

Daniela ;)
Flavia ;)
Justine ;)
Babsi ::)
Ai :)
 

·
Registered
Joined
·
4,742 Posts
Discussion Starter #3
GOOD LUCK:

Marie-Gaiane Mikaelian
Daniela Hantuchova
Emilie Loit
Ai Sugiyama
Chanda Rubin
Svetlana Kuznetsova / Martina Navratilova
Magui Serna
Dally Randriantefy
Marta Marrero / Rossana Neffa-de Los Rios
Maja Matevzic / Henrieta Nagyova
Conchita Martinez / Meghann Shaughnessy
Jelena Dokic / Nadia Petrova
Iva Majoli
Meghann Shaughnessy
Stephanie Cohen Aloro / Nathalie Tauziat
 

·
Team WTAworld, Senior Member
Joined
·
25,925 Posts
Good luck :)

Huber/Maleeva
and Bacheva/Dhenin !!!
 

·
Team WTAworld, Senior Member
Joined
·
5,310 Posts
Good Luck to:

Babsi :)
Tax :)
Bedanova/Vinci :)
Grande/Danilidou :)
Garbin/Farina :)
Dokic/Petrova :)
Dulko/Salerni :)
Clijsters/Sugyiama :)
 

·
Registered
Joined
·
2,263 Posts
Good luck to:

Justine Henin-Hardenne :)
Amelie Mauresmo :)
Patty Schnyder :)
Daniela Hantuchova
Chanda Rubin
Eleni Daniilidou
Svetlana Kuznetsova & Martina Navratilova
Stephanie Foretz
Dally Randriantefy
Maja Matevzic & Henrieta Nagyova
Tina Krizan & Katarina Srebotnik


:bounce:
 

·
Premium Member
Joined
·
181,835 Posts
anabel...... they have no cameras on court 16
 

·
Registered
Joined
·
2,686 Posts
Kick some ass -- Serena, Carlos, Mario, Patty, Dani, Guillermo, James, Ai, Chanda, Mikhail, Anna, XMan, Iva & Megan.
 

·
Registered
Joined
·
6,556 Posts
Best of Luck

Lina
Patty
Ashley
BABSI
Nastya
 

·
Registered
Joined
·
15,026 Posts
Good luck:

CHANDA RUBIN!! :bounce:

Serena Williams :cool:
Lina Krasnoroutskaya
James Blake :drool:
Ai Sugiyama :worship:
Stephanie Foretz
Dally Randriantefy :D
Iva Majoli :)
Janet/Wynne
Kim/Ai :D
 

·
Registered
Joined
·
32,804 Posts
Best of luck to :

Patty Schnyder vs Stéphanie Cohen-Aloro :)
Vincent Spadea :)
Stéphanie Foretz
Fabiola Zuluaga
Anna Pistolesi
Marie-Gaiane Mikaelian
Clarisa Fernandez

:)
 
1 - 20 of 38 Posts
Top