Tennis Forum banner
1 - 7 of 7 Posts

· Registered
Joined
·
2,570 Posts
I figured Kim/Meghann would get the night spot! I am glad Kim is getting some night practice (in case she makes the final). I bet her QF with Amelie gets a good spot, too, if both make it :)
 

· Registered
Joined
·
425 Posts
Discussion Starter · #7 ·
Arthur Ashe - 11:00 AM Start
1.Women's Singles - 4th Rnd.
Lindsay Davenport (USA)[3] vs. Nadia Petrova (RUS)[19]
2. Men's Singles - 3rd Rnd.
Andre Agassi (USA)[1] vs. Yevgeny Kafelnikov (RUS)[28] T/F 6/3 0/1
followed by:
3. Men's Singles - 3rd Rnd.
Flavio Saretta (BRA) vs. Andy Roddick (USA)[4]




Arthur Ashe - 7:00 PM Start
1. Women's Singles - 4th Rnd.
Kim Clijsters (BEL)[1] vs. Meghann Shaughnessy (USA)[17]
followed by:
2. Men's Singles - 3rd Rnd.
James Blake (USA) vs. Roger Federer (SUI)[2]




Armstrong - 11:00 AM Start
1. Men's Singles - 3rd Rnd.
Carlos Moya (ESP)[7] vs. Nicolas Massu (CHI)
followed by:
2. Women's Singles - 4th Rnd.
Paola Suarez (ARG)[24] vs. Elena Likhovtseva (RUS)
3. Men's Singles - 3rd Rnd.
David Nalbandian (ARG)[13] vs. Mark Philippoussis (AUS)[20]
4. Men's Singles - 3rd Rnd.
Dmitry Tursunov (RUS) vs. Xavier Malisse (BEL)




Grandstand - 11:00 AM Start
1. Men's Singles - 3rd Rnd.
Younes El Aynaoui (MAR)[22] vs. Jiri Novak (CZE)[10]
followed by:
2. Men's Singles - 3rd Rnd.
Ivo Karlovic (CRO) vs. Sjeng Schalken (NED)[12]
3. Women's Singles - 4th Rnd.
Tamarine Tanasugarn (THA) vs. Amelie Mauresmo (FRA)[5]
4. Women's Doubles - 3rd Rnd.
Janette Husarova (SVK)[7]
Conchita Martinez (ESP)[7]
vs. Daniela Hantuchova (SVK)[12]
Chanda Rubin (USA)[12]





Court 10 - 11:00 AM Start
1. Women's Doubles - 3rd Rnd.
Petra Mandula (HUN)[9]
Patricia Wartusch (AUT)[9]
vs. Liezel Huber (RSA)[8]
Magdalena Maleeva (BUL)[8]

followed by:
2. Women's Doubles - 3rd Rnd.
Marion Bartoli (FRA)
Myriam Casanova (SUI)
vs. Elena Dementieva (RUS)[6]
Lina Krasnoroutskaya (RUS)[6]

3. Women's Doubles - 3rd Rnd.
Elena Bovina (RUS)[5]
Rennae Stubbs (AUS)[5]
vs. Nadia Petrova (RUS)[10]
Mary Pierce (FRA)[10]

4. Mixed Doubles - 2nd Rnd.
Janet Lee (TPE)
Jared Palmer (USA)
vs. Lisa Raymond (USA)[2]
Mike Bryan (USA)[2]

5. Mixed Doubles - 2nd Rnd.
Alexandra Stevenson (USA)
Vincent Spadea (USA)
vs. Elena Likhovtseva (RUS)[4]
Todd Woodbridge (AUS)[4]





Court 11 - 11:00 AM Start
1. Men's Doubles - 3rd Rnd.
Wayne Arthurs (AUS)[5]
Paul Hanley (AUS)[5]
vs. Joshua Eagle (AUS)[10]
Jared Palmer (USA)[10]

followed by:
2. Men's Doubles - 3rd Rnd.
Frantisek Cermak (CZE)[14]
Leos Friedl (CZE)[14]
vs. Mark Knowles (BAH)[3]
Daniel Nestor (CAN)[3]

3. Men's Singles - 3rd Rnd.
Rainer Schuettler (GER)[8] vs. Alberto Martin (ESP)
4. Mixed Doubles - 2nd Rnd.
Paola Suarez (ARG)[1]
Mahesh Bhupathi (IND)[1]
vs. Liezel Huber (RSA)
Pavel Vizner (CZE)





Court 4 - 4:00 PM Start
1. Men's Doubles - 3rd Rnd.
Mario Ancic (CRO)
Ivan Ljubicic (CRO)
vs. Petr Luxa (CZE)
David Skoch (CZE)





Court 6 - 11:00 AM Start
1. Boys' Singles - 1st Rnd.
Nestor Briceno (USA) vs. Vahid Mirzadeh (USA)
followed by:
2. Girls' Singles - 1st Rnd.
Sanja Ancic vs. Alexandra Mueller (USA)
3. Boys' Singles - 1st Rnd.
Fritz Wolmarans (RSA) vs. Jose Luis Muguruza
4. Girls' Singles - 1st Rnd.
Cory Ann Avants (USA) vs. Jarmila Gajdosova (SVK)[3]




Court 7 - 11:00 AM Start
1. Girls' Singles - 1st Rnd.
Mary Gambale vs. Jessica Kirkland (USA)
followed by:
2. Mixed Doubles - 2nd Rnd.
Cara Black (ZIM)[7]
Wayne Black (ZIM)[7]
vs. Eleni Daniilidou (GRE)
Chris Haggard (RSA)

3. Men's Doubles - 3rd Rnd.
Jonas Bjorkman (SWE)[4]
Todd Woodbridge (AUS)[4]
vs. Nicolas Lapentti (ECU)
Feliciano Lopez (ESP)

4. Girls' Singles - 1st Rnd.
Vojislava Lukic [9] vs. Jamea Jackson (USA)
 
1 - 7 of 7 Posts
This is an older thread, you may not receive a response, and could be reviving an old thread. Please consider creating a new thread.
Top