Tennis Forum banner

1 - 8 of 8 Posts

·
Good Luck Caro in 2019!
Joined
·
181,187 Posts
Discussion Starter #1 (Edited)
WTA - SINGLER: Palermo (Italien) - Kvalifikationer

14:35 Slut (Slut in danish mean finished) ;)
Grajdek K. (Ger)
2 6 4 6
Tona M. (Ita)
1 4 6 3

14:35 Slut
Sasnovich A. (Blr)
2 7 6
Pairone G. (Ita)
0 5 0

14:35 Slut
Shamayko M. (Rus)
1 78 3 61
Garcia V. B. (Esp)
2 66 6 77

14:35 Slut
Kolar N. (Slo)
0 3 2
Barrois K. (Ger)
2 6 6

14:40 Slut
Dulgheru A. (Rou)
2 6 6
Shinikova I. (Bul)
0 3 0

16:00 Slut
Sadikovic A. (Sui)
2 6 6
Rottmann N. (Aut)
0 1 0

16:10 Slut
Ferrer-Suarez I. (Esp)
0 2 2
Gamiz A. (Ven)
2 6 6

16:30 Slut
Gatto-Monticone G. (Ita)
2 6 6
Grymalska A. (Ita)
0 3 2

17:10 2. sæt
Kimmelmann J. (Ger)
0 4 2 40
Floris A. (Ita)
1 6 1 0

17:15 2. sæt
Palmigiano F. (Ita)
0 1 1 30
Golubic V. (Sui)
1 6 3 30

17:50 2. sæt
Mircic T. (Srb)
1 6 0 30
Chakhnashvili M. (Geo)
0 0 0 40

18:05 1. sæt
Parra-Santonja A. (Esp)
0 1 0
Pillot C. (Ita)
0 1 40

18:10 1. sæt
Badosa P. (Esp)
0 1 30
Ozga J. (Ger)
0 2 0

18:45
Melnikova M. (Rus)
-
Remondina A. (Ita)
-

20:00
Caregaro M. (Ita)
-
Sorribes Tormo S. (Esp)
-

20:30
Koehler M.- J. (Por)
-
Jegiolka J. (Pol)
-
 

·
Good Luck Caro in 2019!
Joined
·
181,187 Posts
Discussion Starter #2
Re: Schedule and Results (Q-Round 1)

WTA - SINGLES: Palermo (Italy) - Qualification, clay

14:35 Finished
Grajdek K. (Ger)
2 6 4 6
Tona M. (Ita)
1 4 6 3
14:35 Finished
Sasnovich A. (Blr)
2 7 6
Pairone G. (Ita)
0 5 0
14:35 Finished
Shamayko M. (Rus)
1 78 3 61
Garcia-Vidagany B. (Esp)
2 66 6 77
14:35 Finished
Kolar N. (Slo)
0 3 2
Barrois K. (Ger)
2 6 6
14:40 Finished
Dulgheru A. (Rou)
2 6 6
Shinikova I. (Bul)
0 3 0
16:00 Finished
Sadikovic A. (Sui)
2 6 6
Rottmann N. (Aut)
0 1 0
16:10 Finished
Ferrer-Suarez I. (Esp)
0 2 2
Gamiz A. (Ven)
2 6 6
16:30 Finished
Gatto-Monticone G. (Ita)
2 6 6
Grymalska A. (Ita)
0 3 2
17:10 Finished
Kimmelmann J. (Ger)
1 4 6 2
Floris A. (Ita)
2 6 1 6
17:15 Finished
Palmigiano F. (Ita)
0 1 3
Golubic V. (Sui)
2 6 6
17:50 Finished
Mircic T. (Srb)
2 6 7
Chakhnashvili M. (Geo)
0 0 5
18:05 Set 2
Parra-Santonja A. (Esp)
0 65 1 40
Pillot C. (Ita)
1 77 1 15
18:10 Set 2
Badosa P. (Esp)
1 77 2 30
Ozga J. (Ger)
0 65 1 15
18:55 Set 1
Melnikova M. (Rus)
0 4 0
Remondina A. (Ita)
0 1 0
19:30
Caregaro M. (Ita)
-
Sorribes Tormo S. (Esp)
-
20:30
Koehler M.- J. (Por)
-
Jegiolka J. (Pol)
-
 

·
Good Luck Caro in 2019!
Joined
·
181,187 Posts
Discussion Starter #3
Re: Schedule and Results (Q-Round 1)

WTA - SINGLES: Palermo (Italy) - Qualification, clay

14:35 Finished
Grajdek K. (Ger)
2 6 4 6
Tona M. (Ita)
1 4 6 3

14:35 Finished
Sasnovich A. (Blr)
2 7 6
Pairone G. (Ita)
0 5 0

14:35 Finished
Shamayko M. (Rus)
1 78 3 61
Garcia-Vidagany B. (Esp)
2 66 6 77

14:35 Finished
Kolar N. (Slo)
0 3 2
Barrois K. (Ger)
2 6 6

14:40 Finished
Dulgheru A. (Rou)
2 6 6
Shinikova I. (Bul)
0 3 0

16:00 Finished
Sadikovic A. (Sui)
2 6 6
Rottmann N. (Aut)
0 1 0

16:10 Finished
Ferrer-Suarez I. (Esp)
0 2 2
Gamiz A. (Ven)
2 6 6

16:30 Finished
Gatto-Monticone G. (Ita)
2 6 6
Grymalska A. (Ita)
0 3 2

17:10 Finished
Kimmelmann J. (Ger)
1 4 6 2
Floris A. (Ita)
2 6 1 6

17:15 Finished
Palmigiano F. (Ita)
0 1 3
Golubic V. (Sui)
2 6 6

17:50 Finished
Mircic T. (Srb)
2 6 7
Chakhnashvili M. (Geo)
0 0 5

18:05 Finished
Parra-Santonja A. (Esp)
2 65 6 6
Pillot C. (Ita)
1 77 4 1

18:10 Finished
(retired)
Badosa P. (Esp)
1 77 4
Ozga J. (Ger)
0 65 2

18:55 Finished
Melnikova M. (Rus)
2 77 77
Remondina A. (Ita)
0 64 63

19:30 Finished
Caregaro M. (Ita)
1 6 2 4
Sorribes Tormo S. (Esp)
2 3 6 6

20:40 Finished
Koehler M.- J. (Por)
2 6 6
Jegiolka J. (Pol)
0 2 2
 

·
Good Luck Caro in 2019!
Joined
·
181,187 Posts
Discussion Starter #4
Re: Schedule and Results (Q-Round 1)

WTA - SINGLES: Palermo (Italy) - Qualification, clay

OOP Sunday:

17:00
Barrois K. (Ger)
-
Gamiz A. (Ven)
-
17:00
Grajdek K. (Ger)
-
Garcia-Vidagany B. (Esp)
-

17:00
Sadikovic A. (Sui)
-
Dulgheru A. (Rou)
-
17:00
Sasnovich A. (Blr)
-
Golubic V. (Sui)
-

18:30
Koehler M.- J. (Por)
-
Sorribes Tormo S. (Esp)
-

18:30
Parra-Santonja A. (Esp)
-
Melnikova M. (Rus)
-

20:00
Mircic T. (Srb)
-
Floris A. (Ita)
-

20:30
Badosa P. (Esp)
-
Gatto-Monticone G. (Ita)
 

·
Good Luck Caro in 2019!
Joined
·
181,187 Posts
Discussion Starter #6
Re: Schedule and Results (Q-Round 2)

OOP Monday:

WTA - SINGLES: Palermo (Italy), clay
16:00
Johansson M. (Fra)
-
Soler-Espinosa S. (Esp)
-

18:30
Garcia C. (Fra)
-
Dentoni C. (Ita)
-

20:30
Errani S. (Ita)
-
Cohen J. (Usa)
 

·
Good Luck Caro in 2019!
Joined
·
181,187 Posts
Discussion Starter #7
Re: Schedule and Results (Q-Round 2)

WTA - SINGLES: Palermo (Italy) - Qualification, clay

16:10 Finished
Dulgheru A. (Rou)
2 6 6
Garcia-Vidagany B. (Esp)
0 4 4

16:10 Finished
Parra-Santonja A. (Esp)
1 6 3 1
Barrois K. (Ger)
2 3 6 6

17:40 Finished
Golubic V. (Sui)
0 65 66
Gatto-Monticone G. (Ita)
2 77 78

18:05 Finished
Koehler M.- J. (Por)
2 6 7
Floris A. (Ita)
0 1 5
 

·
Good Luck Caro in 2019!
Joined
·
181,187 Posts
Discussion Starter #8
Re: Schedule and Results (Q-Round 2)

TUESDAY, JULY 09, 2013

CENTRE
TIME ROUND MATCH SCORES
16:00 FIRST ROUND ESTRELLA CABEZA CANDELA (ESP) d ALICE MATTEUCCI (ITA) | 6 - 4 | 6 - 1 | MATCH DETAILS
18:30 FIRST ROUND [4] KLARA ZAKOPALOVA (CZE) d FLAVIA PENNETTA (ITA) | 6 - 2 | 2 - 6 | 6 - 3 | MATCH DETAILS
20:30 FIRST ROUND [2] ROBERTA VINCI (ITA) d GIULIA GATTO-MONTICONE (ITA) | 7 - 6 (6) | 6 - 3 | MATCH DETAILS
22:30 FIRST ROUND NASTASSJA BURNETT (ITA) d MARYNA ZANEVSKA (UKR) | 6 - 0 | 7 - 5 |

COURT 2
TIME ROUND MATCH SCORES
16:00 FIRST ROUND BARBORA ZAHLAVOVA STRYCOV (CZE) d KRISTYNA PLISKOVA (CZE) | 6 - 4 | 6 - 4 | MATCH DETAILS
18:00 FIRST ROUND KARIN KNAPP (ITA) d TELIANA PEREIRA (BRA) | 6 - 3 | 6 - 2 | MATCH DETAILS
18:30 FIRST ROUND E BIRNEROVA / I BURYACHOK (CZE / UKR) d J COHEN / A SASNOVICH (USA / BLR) | 6 - 1 | 7 - 6 (6) | MATCH DETAILS
20:30 FIRST ROUND [5] LOURDES DOMINGUEZ LINO (ESP) d ALEXANDRA DULGHERU (ROU) | 5 - 1 | MATCH DETAILS

COURT 6
TIME ROUND MATCH SCORES
16:00 FIRST ROUND POLONA HERCOG (SLO) d EVA BIRNEROVA (CZE) | 6 - 4 | 6 - 1 | MATCH DETAILS
18:00 FIRST ROUND ANABEL MEDINA GARRIGUES (ESP) d KRISTINA BARROIS (GER) | 6 - 4 | 4 - 6 | 6 - 2 | MATCH DETAILS

COURT 9
TIME ROUND MATCH SCORES
16:00 FIRST ROUND RENATA VORACOVA (CZE) d [6] IRINA-CAMELIA BEGU (ROU) | 7 - 5 | 6 - 2 | MATCH DETAILS
18:00 FIRST ROUND DINAH PFIZENMAIER (GER) d [8] KAROLINA PLISKOVA (CZE) | 7 - 5 | 7 - 5 | MATCH DETAILS

COURT 11
TIME ROUND MATCH SCORES
16:00 FIRST ROUND [1] K MLADENOVIC / K PITER (FRA / POL) d C DENTONI / A GRYMALSKA (ITA / ITA) | 6 - 4 | 6 - 3 | MATCH DETAILS
18:00 FIRST ROUND MIRJANA LUCIC-BARONI (CRO) d MARIANA DUQUE-MARINO (COL) | 6 - 3 | 6 - 3 | MATCH DETAILS

OOP WEDNESDAY, JULY 10, 2013

CENTRE
TIME ROUND MATCH SCORES
16:00 - MARIA JOAO KOEHLER (POR) V [3] KRISTINA MLADENOVIC (FRA)
18:30 - RENATA VORACOVA (CZE) V CORINNA DENTONI (ITA)
20:30 - [1] SARA ERRANI (ITA) V BARBORA ZAHLAVOVA STRYCOVA (CZE)
22:30 - KRISTINA BARROIS / NICOLE ROTTMANN (GER / AUT) V MARIANA DUQUE-MARINO / TELIANA PEREIRA (COL / BRA)

COURT 2
TIME ROUND MATCH SCORES
16:00 - MIRJANA LUCIC-BARONI (CRO) V [7] SILVIA SOLER-ESPINOSA (ESP)
18:00 - ANABEL MEDINA GARRIGUES (ESP) V DINAH PFIZENMAIER (GER)
20:00 - [1] KRISTINA MLADENOVIC / KATARZYNA PITER (FRA / POL) V LOURDES DOMINGUEZ LINO / ARANTXA PARRA SANTONJA (ESP / ESP)
22:00 - KAROLINA PLISKOVA / KRISTYNA PLISKOVA (CZE / CZE) V [2] JANETTE HUSAROVA / SILVIA SOLER-ESPINOSA (SVK / ESP)

COURT 6
TIME ROUND MATCH SCORES
17:00 - CAROLINE GARCIA / MARYNA ZANEVSKA (FRA / UKR) V NICOLE CLERICO / AMRA SADIKOVIC (ITA / SUI)
 
1 - 8 of 8 Posts
Top