Tennis Forum banner

1 - 14 of 14 Posts

·
Good Luck Caro in 2019!
Joined
·
180,713 Posts
Discussion Starter #1 (Edited)
WTA - SINGLER: Bastad (Sverige) - Kvalifikationer

10:40 End
Brunskog L. (Swe)
0 1 4
Gamiz A. (Ven)
2 6 6

10:40 End
Marcinkevica D. (Lat)
2 6 6
Hamlin M. (Swe)
0 3 3

10:40 End
Wlodarczak K. (Aus)
0 2 5
Ianchuk O. (Ukr)
2 6 7

10:40 End
Flink V. (Rus)
0 3 2
Rottmann N. (Aut)
2 6 6

12:00 End
Cedermark B. (Swe)
0 2 3
Melander H. (Swe)
2 6 6

12:05 End
Chakhnashvili M. (Geo)
0 1 1
Sorribes Tormo S. (Esp)
2 6 6

12:10 End
Grymalska A. (Ita)
2 4 6 6
Roma S. (Swe)
1 6 1 1

12:10 End
Martincova T. (Cze)
2 6 6
Wulcan P. (Swe)
0 1 1

13:25 3. sæt
Brianti A. (Ita)
1 77 2 0 0
Palkina K (Kgz)
1 64 6 0 0

13:30 3. sæt
Jegiolka J. (Pol)
1 1 7 0 0
Melnikova M. (Rus)
1 6 5 0 0

13:35 End
Buryachok I. (Ukr)
2 6 6
Rinaldo Persson K. (Swe)
0 4 3

14:15 2. sæt
Bashota D. (Swe)
0 4 0 40
Hogenkamp R. (Ned)
1 6 1 15

16:30
Cabaj A. J. (Swe)
-
Arefyeva T. (Ukr)
-

16:30
Celik S. (Swe)
-
Lister C. E. (Swe)
-

16:30
Ek E. (Swe)
-
Ozga J. (Ger)
-

16:30
Kerkhove L. (Ned)
-
Bonaventure Y. (Bel)
-

16:30 Aflyst
Kerkhove L. (Ned)
-
Ozga J. (Ger)
-

16:30 Aflyst
Lim A. (Fra)
-
Bonaventure Y. (Bel)
 

·
Good Luck Caro in 2019!
Joined
·
180,713 Posts
Discussion Starter #2
Re: Schedule and Results (Quali R1)

WTA - SINGLER: Bastad (Sverige) - Kvalifikationer

13:25 3. sæt
Brianti A. (Ita)
1 77 2 2 40
Palkina K (Kgz)
1 64 6 0 15

13:30 3. sæt
Jegiolka J. (Pol)
1 1 7 1 40
Melnikova M. (Rus)
1 6 5 0 40

14:15 2. sæt
Bashota D. (Swe)
0 4 1 15
Hogenkamp R. (Ned)
1 6 3 30
 

·
Good Luck Caro in 2019!
Joined
·
180,713 Posts
Discussion Starter #4
Re: Schedule and Results (Quali R1)

WTA - SINGLES: Bastad (Sweden) - Qualification, clay

10:40 Finished
Brunskog L. (Swe)
0 1 4
Gamiz A. (Ven)
2 6 6
10:40 Finished
Marcinkevica D. (Lat)
2 6 6
Hamlin M. (Swe)
0 3 3
10:40 Finished
Wlodarczak K. (Aus)
0 2 5
Ianchuk O. (Ukr)
2 6 7
10:40 Finished
Flink V. (Rus)
0 3 2
Rottmann N. (Aut)
2 6 6
12:00 Finished
Cedermark B. (Swe)
0 2 3
Melander H. (Swe)
2 6 6
12:05 Finished
Chakhnashvili M. (Geo)
0 1 1
Sorribes Tormo S. (Esp)
2 6 6
12:10 Finished
Grymalska A. (Ita)
2 4 6 6
Roma S. (Swe)
1 6 1 1
12:10 Finished
Martincova T. (Cze)
2 6 6
Wulcan P. (Swe)
0 1 1
13:25 Finished
Brianti A. (Ita)
2 77 2 6
Palkina K. (Kgz)
1 64 6 0
13:30 Finished
Jegiolka J. (Pol)
1 1 7 4
Melnikova M. (Rus)
2 6 5 6
13:35 Finished
Buryachok I. (Ukr)
2 6 6
Rinaldo Persson K. (Swe)
0 4 3
14:15 Finished
Bashota D. (Swe)
0 4 4
Hogenkamp R. (Ned)
2 6 6
16:30 Cancelled
Kerkhove L. (Ned)
-
Ozga J. (Ger)
-
16:30 Cancelled
Lim A. (Fra)
-
Bonaventure Y. (Bel)
-
16:35 Finished
Cabaj A. J. (Swe)
0 2 5
Arefyeva T. (Ukr)
2 6 7
16:35 Finished
Celik S. (Swe)
1 1 6 2
Lister C. E. (Swe)
2 6 4 6
16:35 Finished
Ek E. (Swe)
0 0 1
Ozga J. (Ger)
2 6 6
16:35 Finished
Kerkhove L. (Ned)
2 6 3 6
Bonaventure Y. (Bel)
1 0 6 2
 

·
Good Luck Caro in 2019!
Joined
·
180,713 Posts
Discussion Starter #5
Re: Schedule and Results (Quali R1)

WTA - SINGLES: Bastad (Sweden) - Qualification, clay

OOP Sunday:

11:00
Grymalska A. (Ita)
-
Melander H. (Swe)
-
11:00
Ianchuk O. (Ukr)
-
Gamiz A. (Ven)
-
11:00
Marcinkevica D. (Lat)
-
Rottmann N. (Aut)
-
12:30
Buryachok I. (Ukr)
-
Hogenkamp R. (Ned)
-
12:30
Kerkhove L. (Ned)
-
Sorribes Tormo S. (Esp)
-
12:30
Martincova T. (Cze)
-
Arefyeva T. (Ukr)
-
14:00
Brianti A. (Ita)
-
Ozga J. (Ger)
-
14:00
Lister C. E. (Swe)
-
Melnikova M. (Rus)
 

·
Good Luck Caro in 2019!
Joined
·
180,713 Posts
Discussion Starter #6
Re: Schedule and Results (Quali R2)

WTA - SINGLES: Bastad (Sweden) - Qualification, clay

11:10 Set 2
Grymalska A. (Ita)
1 7 0 15
Melander H. (Swe)
0 5 0 15

11:05 Set 2
Ianchuk O. (Ukr)
0 2 3 A
Gamiz A. (Ven)
1 6 3 40

11:10 Set 2
Marcinkevica D. (Lat)
0 3 2 15
Rottmann N. (Aut)
1 6 0 40
 

·
Good Luck Caro in 2019!
Joined
·
180,713 Posts
Discussion Starter #7
Re: Schedule and Results (Quali R2)

WTA

11:05 Finished
Ianchuk O. (Ukr)
0 2 5
Gamiz A. (Ven)
2 6 7

11:10 Finished
Grymalska A. (Ita)
2 7 6
Melander H. (Swe)
0 5 1

11:10 Finished
Marcinkevica D. (Lat)
0 3 66
Rottmann N. (Aut)
2 6 78
 

·
Good Luck Caro in 2019!
Joined
·
180,713 Posts
Discussion Starter #8
Re: Schedule and Results (Quali R2)

Round 2:


11:05 Finished
Ianchuk O. (Ukr)
0 2 5
Gamiz A. (Ven)
2 6 7

11:10 Finished
Grymalska A. (Ita)
2 7 6
Melander H. (Swe)
0 5 1

11:10 Finished
Marcinkevica D. (Lat)
0 3 66
Rottmann N. (Aut)
2 6 78

12:45 Finished
Kerkhove L. (Ned)
2 6 0 6
Sorribes Tormo S. (Esp)
1 3 6 3

12:50 Finished
Martincova T. (Cze)
2 7 6
Arefyeva T. (Ukr)
0 5 2

13:10 Finished
Buryachok I. (Ukr)
0 4 1
Hogenkamp R. (Ned)
2 6 6

14:30 Finished
Brianti A. (Ita)
2 6 6
Ozga J. (Ger)
0 3 2

14:30 Finished
Lister C. E. (Swe)
0 2 3
Melnikova M. (Rus)
2 6 6
 

·
Good Luck Caro in 2019!
Joined
·
180,713 Posts
Discussion Starter #9
Re: Schedule and Results (Quali R2)

OOP Monday: WTA - SINGLES: Bastad (Sweden), clay

15:00
Larsson J. (Swe)
-
Arvidsson S. (Swe)
-
15:00
Medina A. (Esp)
-
Dominguez Lino L. (Esp)
-
15:00
Soler-Espinosa S. (Esp)
-
Razzano V. (Fra)
-
16:15
Parra-Santonja A. (Esp)
-
Kudryavtseva A. (Rus)
-
16:15
Pennetta F. (Ita)
-
Duque-Marino M. (Col)
-


WTA - SINGLES: Bastad (Sweden) - Qualification

11:00
Grymalska A. (Ita)
-
Martincova T. (Cze)
-
11:00
Rottmann N. (Aut)
-
Gamiz A. (Ven)
-
12:15
Brianti A. (Ita)
-
Hogenkamp R. (Ned)
-
12:15
Kerkhove L. (Ned)
-
Melnikova M. (Rus)
-
 

·
Good Luck Caro in 2019!
Joined
·
180,713 Posts
Discussion Starter #10 (Edited)
Re: Schedule and Results (Quali R3-MD)

WTA - SINGLER: Bastad (Sverige) - Kvalifikationer, grus

11:05 Ended
Grymalska A. (Ita)
2 6 6
Martincova T. (Cze)
0 3 2
11:10 Ended
Rottmann N. (Aut)
0 4 3
Gamiz A. (Ven)
2 6 6
12:35 Ended
Brianti A. (Ita)
0 2 2
Hogenkamp R. (Ned)
2 6 6

13:15 Ended
Kerkhove L. (Ned)
2 79 6
Melnikova M. (Rus)
0 67 4
 

·
Good Luck Caro in 2019!
Joined
·
180,713 Posts
Discussion Starter #11
Re: Schedule and Results (Quali R3-MD)

Kampprogrammet torsdag i Båstad:

Hogenkamp vs Tsurenko CC 11.00cet
Halep vs Pennetta næste kamp
Williams vs Tatishvilli næste kamp
Gamiz vs Johansson næste kamp

Alle 4 kampe vises på Canal 8 Sport in Denmark.
 

·
Good Luck Caro in 2019!
Joined
·
180,713 Posts
Discussion Starter #13
OOP Friday, WTA - SINGLES: Bastad (Sweden)

11:00 cet
Razzano V. (Fra)
-
Pennetta F. (Ita)
-

11:00
Zakopalova K. (Cze)
-
Hogenkamp R. (Ned)
-

12:30
Larsson J. (Swe)
-
Johansson M. (Fra)
-

14:00
Williams S. (Usa)
-
Dominguez Lino L. (Esp)
 

·
Good Luck Caro in 2019!
Joined
·
180,713 Posts
Discussion Starter #14
WTA - SINGLES: Bastad (Sweden), clay

11:05 Finished
Zakopalova K. (Cze)
2 6 6
Hogenkamp R. (Ned)
0 2 3

11:15 Finished
Razzano V. (Fra)
0 1 3
Pennetta F. (Ita)
2 6 6

12:20 Finished
Larsson J. (Swe)
2 6 6
Johansson M. (Fra)
0 1 2
 
1 - 14 of 14 Posts
Top