Tennis Forum banner

1 - 4 of 4 Posts

·
Vamorza!
Joined
·
46,227 Posts
Discussion Starter #1
Singles Main Draw

1st Round


Luksika KUMKHUM (THA) (1) BYE
Nithya Raj BABU RAJ (IND) defeated Chun-I CHENG (TPE) 6-1 6-0

Amrita MUKHERJEE (IND) BYE
Yen-Ling CHEN (TPE) (14) BYE

Nova PATEL (IND) (12) BYE
Elise MERTENS (BEL) defeated Vishesh VKC (IND) 6-2 6-2

Jaanesh KAUR (IND) defeated Qingyi LIU (CHN) 7-6(4) 7-6(2)
Seung-Yeon HONG (KOR) (6) BYE

Ankita RAINA (IND) (4) BYE
Yung-Hsin CHEN (TPE) defeated Parminder KAUR (IND) 6-2 7-6(3)

Yu-Ting HUANG (TPE) defeated Tarrannum HANDA (IND) 6-2 6-3
Dan Ni WANG (CHN) (16) BYE

Jalani JAYAWARDENA (SRI) (10) BYE
Sharon Sanchana PAUL (IND) defeated Peerada LOOAREESUWAN (THA) 6-0 6-2

Thombare Prarthana THOMBARE PRARTHANA (IND) defeated Loes JANSSEN (NED) 7-5 6-2
Hua-Chen LEE (TPE) (8) BYE

Huai-Hsuan HUANG (TPE) (7) BYE
Trang HUYNH PHUONG DAI (VIE) defeated Xiu-Ling LIN (TPE) 6-0 6-2

Na LI (CHN) defeated Chia-Chen LU (TPE) 7-6 6-2
Sian BAYLISS (GBR) (9) BYE

Natasha PALHA (IND) (15) BYE
Helene MEULEMAN (BEL) defeated Pei-Chi LEE (TPE) 6-4 6-3

Nivedha SRINIVASAN (IND) defeated Tasnim ISLAM (BAN) 7-5 6-0
Kobkanok UPAPONG (THA) (3) BYE

Gopika KAPOOR (IND) (5) BYE
Hui-I HUANG (TPE) defeated Peeraya CHAROENSIRISUTTHIKUL (THA) 7-5 4-6 7-5

Fang-Chi TSAO (TPE) defeated Xi-Wei CAI (CHN) 6-2 6-3
Neesha THIRUMALAICHELVAM (MAS) (11) BYE

Ioana-Laura ALECSIU (ROU) (13) BYE
Hyojung YEA (KOR) BYE

Caroline VAN DE WIJGAART (BEL) defeated Mei Tzu CHENG (TPE) 6-3 1-6 6-1
Demi SCHUURS (NED) (2) BYE
 

·
Vamorza!
Joined
·
46,227 Posts
Discussion Starter #2
2nd Round

Luksika KUMKHUM (THA) (1) defeated Nithya Raj BABU RAJ (IND) 6-1 6-0
Yen-Ling CHEN (TPE) (14) defeated Amrita MUKHERJEE (IND) 7-5 6-4

Nova PATEL (IND) (12) defeated Elise MERTENS (BEL) 6-2 6-4
Seung-Yeon HONG (KOR) (6) defeated Jaanesh KAUR (IND) 6-0 6-1

Ankita RAINA (IND) (4) defeated Yung-Hsin CHEN (TPE) 6-2 6-2
Yu-Ting HUANG (TPE) defeated Dan Ni WANG (CHN) (16) 6-1 7-6(4)

Sharon Sanchana PAUL (IND) defeated Jalani JAYAWARDENA (SRI) (10) 6-2 6-0
Hua-Chen LEE (TPE) (8) defeated Thombare Prarthana THOMBARE
PRARTHANA (IND) 1-6 6-3 6-0

Huai-Hsuan HUANG (TPE) (7) defeated Trang HUYNH PHUONG DAI (VIE) 7-5 6-3
Sian BAYLISS (GBR) (9) defeated Na LI (CHN) 3-6 6-3 6-2

Natasha PALHA (IND) (15) defeated Helene MEULEMAN (BEL) 7-5 7-5
Kobkanok UPAPONG (THA) (3) defeated Nivedha SRINIVASAN (IND) 6-0 6-0

Hui-I HUANG (TPE) defeated Gopika KAPOOR (IND) (5) 6-4 6-1
Fang-Chi TSAO (TPE) defeated Neesha THIRUMALAICHELVAM (MAS) (11) 3-6
7-5 6-4

Ioana-Laura ALECSIU (ROU) (13) defeated Hyojung YEA (KOR) 7-5 5-7 6-3
Demi SCHUURS (NED) (2) defeated Caroline VAN DE WIJGAART (BEL) 6-2 6-1
 

·
Vamorza!
Joined
·
46,227 Posts
Discussion Starter #3
3th Round

Luksika KUMKHUM (THA) (1) defeated Yen-Ling CHEN (TPE) (14) 6-0 7-5
Seung-Yeon HONG (KOR) (6) defeated Nova PATEL (IND) (12) 6-0 6-3

Ankita RAINA (IND) (4) defeated Yu-Ting HUANG (TPE) 6-1 6-1
Hua-Chen LEE (TPE) (8) defeated Sharon Sanchana PAUL (IND) 6-2 6-1

Sian BAYLISS (GBR) (9) defeated Huai-Hsuan HUANG (TPE) (7) 6-4 5-7 6-3
Kobkanok UPAPONG (THA) (3) defeated Natasha PALHA (IND) (15) 6-4 7-5

Fang-Chi TSAO (TPE) defeated Hui-I HUANG (TPE) 6-3 7-6(1)
Demi SCHUURS (NED) (2) defeated Ioana-Laura ALECSIU (ROU) (13) 6-1 6-3

Quarterfinal

Luksika KUMKHUM (THA) (1) defeated Seung-Yeon HONG (KOR) (6) 6-0 6-2
Ankita RAINA (IND) (4) defeated Hua-Chen LEE (TPE) (8) 6-4 6-3
Kobkanok UPAPONG (THA) (3) defeated Sian BAYLISS (GBR) (9) 6-0 6-2
Demi SCHUURS (NED) (2) defeated Fang-Chi TSAO (TPE) 6-2 6-3
 

·
Vamorza!
Joined
·
46,227 Posts
Discussion Starter #4
Semifinal

Luksika KUMKHUM (THA) (1) defeated Ankita RAINA (IND) (4) 6-1 6-3
Demi SCHUURS (NED) (2) defeated Kobkanok UPAPONG (THA) (3) 6-7(5) 7-5 6-2

Final

Luksika KUMKHUM (THA) (1) defeated Demi SCHUURS (NED) (2) 6-2 6-2
 
1 - 4 of 4 Posts
Top