Tennis Forum banner

1 - 15 of 15 Posts

·
Banned
Joined
·
7,262 Posts
Discussion Starter #1 (Edited)
CHATRIER 12 PM Start
1. Men's Singles - 4th Rnd.
Fernando Gonzalez (CHI)[19] vs. Jarkko Nieminen (FIN)[30]
followed by:
2. Men's Singles - 4th Rnd.
Albert Costa (ESP)[9] vs. Arnaud Clement (FRA)[32]
3. Women's Doubles - 3rd Rnd.
Petra Mandula (HUN)[7] / Patricia Wartusch (AUT)[7]
vs. Nathalie Dechy (FRA)[12] / Emilie Loit (FRA)[12]

LENGLEN 12 PM Start
1. Men's Singles - 4th Rnd.
Juan Carlos Ferrero (ESP)[3] vs. Felix Mantilla (ESP)[20]
followed by:
2. Men's Singles - 4th Rnd.
Tommy Robredo (ESP)[28] vs. Gustavo Kuerten (BRA)[15]
3. Women's Doubles - 3rd Rnd.
Virginia Ruano Pascual (ESP)[1] / Paola Suarez (ARG)[1] vs. Iva Majoli (CRO) / Iroda Tulyaganova (UZB)

COURT 1 11:00 AM Start
1. Men's Doubles - Qtr. Finals
Lucas Arnold (ARG) / Mariano Hood (ARG) vs. Wayne Arthurs (AUS)[10] / Paul Hanley (AUS)[10]
followed by:
2. Legend's Doubles
John McEnroe (USA) / Michael Stich (GER) vs. Andrei Chesnokov (RUS) / Thierry Tulasne (FRA)
3. Women's Doubles - 3rd Rnd.
Daniela Hantuchova (SVK)[9] / Chanda Rubin (USA)[9] vs. Svetlana Kuznetsova (RUS)[6] / Martina Navratilova (USA)[6]
4. Mixed Doubles - 2nd Rnd. Elena Likhovtseva (RUS)[3] / Mahesh Bhupathi (IND)[3] vs. Liezel Huber (RSA) / Pavel Vizner (CZE)
5. Men's Doubles - Qtr. Finals
Gaston Etlis (ARG)[16] / Martin Rodriguez (ARG)[16] vs. Paul Haarhuis (NED)[11] / Yevgeny Kafelnikov (RUS)[11]

COURT 2 11:00 AM Start
1. Women's Doubles - 3rd Rnd.
Silvia Farina Elia (ITA) / Tathiana Garbin (ITA) vs. Maja Matevzic (SLO) / Henrieta Nagyova (SVK)
followed by:
2. Women's Doubles - 3rd Rnd.
Emmanuelle Gagliardi (SUI)[15] / Patty Schnyder (SUI)[15] vs. Cara Black (ZIM)[4] / Elena Likhovtseva (RUS)[4]
3. Women's Doubles - 3rd Rnd.
Janette Husarova (SVK)[11] / Barbara Schett (AUT)[11] vs. Jelena Dokic (YUG)[5] / Nadia Petrova (RUS)[5]
4. Over 45 Doubles
Peter Fleming (USA) / Victor Pecci (PAR) vs. Mansour Bahrami (IRI) / Gene Mayer (USA)
5. Mixed Doubles - 2nd Rnd.
Katarina Srebotnik (SLO) / Bob Bryan (USA) vs. Barbara Schett (AUT) / Mark Knowles (BAH)

COURT 3 11:00 AM Start
1. Girls' Singles - 1st Rnd.
Larissa Carvalho (BRA) vs. Tatiana Golovin (FRA)[4]
followed by:
2. Boys' Singles - 1st Rnd.
Mathieu Montcourt (FRA)[8] vs. Jamie Baker (GBR)
3. Boys' Singles - 2nd Rnd.
Jo-Wilfried Tsonga (FRA)[4] vs. Pablo Figueroa (SWE)
4. Boys' Doubles - 1st Rnd.
Antoine Benneteau (FRA) / Sebastien Louis (FRA) vs. Sebastian Rieschick (GER) / Michail Zverev (GER)
5. Boys' Doubles - 1st Rnd.
Jesse Huta Galung (NED) / Andrew Murray (GBR) vs. Mathieu Montcourt (FRA) / Jo-Wilfried Tsonga (FRA)

COURT 4 11:00 AM Start
1. Girls' Singles - 1st Rnd.
Julie Wieckowski (FRA) vs. Iris Ichim (USA)
followed by:
2. Girls' Singles - 1st Rnd.
Marta Domachowska (POL)[11] vs. Pauline Parmentier (FRA)
3. Girls' Singles - 2nd Rnd.
Madalina Gojnea (ROM) vs. Nicole Vaidisova (CZE)
4. Girls' Doubles - 1st Rnd.
Katerina Bohmova (CZE) / Michaela Krajicek (NED) vs. Marine Giraud (FRA) / Pauline Parmentier (FRA)

COURT 5 11:00 AM Start
1. Boys' Singles - 2nd Rnd.
Devin Mullings (BAH) vs. Dudi Sela (ISR)[3]
followed by:
2. Boys' Singles - 1st Rnd.
Jerome Becker (GER) vs. Jorge Aguilar (CHI)
3. Girls' Singles - 2nd Rnd.
Linda Smolenakova (SVK) vs. Vojislava Lukic (YUG)[12]
4. Girls' Singles - 2nd Rnd.
Delia Sescioreanu (ROM) vs. Lucie Safarova (CZE)

COURT 6 11:00 AM Start
1. Girls' Singles - 1st Rnd.
Michaela Krajicek (NED)[3] vs. Anastasia Yakimova (BLR)
followed by:
2. Girls' Singles - 1st Rnd.
Megan Falcon (USA) vs. Charlene Vanneste (FRA)
3. Boys' Singles - 2nd Rnd.
Rok Jarc (SLO) vs. Julien Gely (FRA)
4. Girls' Doubles - 1st Rnd.
Iris Ichim (USA) / Jamea Jackson (USA) vs. Vera Douchevina (RUS) / Tatiana Golovin (FRA)
5. Girls' Doubles - 1st Rnd.
Virginie Ayassamy (FRA) / Laura Thorpe (FRA) vs. Sanaa Bhambri (IND) / Sania Mirza (IND)

COURT 7 11:00 AM Start
1. Boys' Singles - 1st Rnd.
Stanislas Wawrinka (SUI)[5] vs. Josselyn Ouanna (FRA)
followed by:
2. Women's Doubles - 3rd Rnd.
Eleni Daniilidou (GRE) / Rita Grande (ITA) vs. Kim Clijsters (BEL)[2] / Ai Sugiyama (JPN)[2]
3. Women's Doubles - 3rd Rnd.
Lindsay Davenport (USA)[3] / Lisa Raymond (USA)[3] vs. Elena Bovina (RUS) / Alicia Molik (AUS)
4. Legend's Doubles
Joakim Nystrom (SWE) / Mats Wilander (SWE) vs. Pat Cash (AUS) / John Fitzgerald (AUS)
5. Boys' Doubles - 1st Rnd.
Bruno Rosa (BRA) / Fritz Wolmarans (RSA) vs. Julien Gely (FRA) / Paterne Mamata (FRA)

COURT 8 11:00 AM Start
1. Boys' Singles - 1st Rnd.
Konstantin Kravchuk (RUS) vs. Adam Feeney (AUS)
followed by:
2. Boys' Singles - 1st Rnd.
Chris Guccione (AUS)[12] vs. Lado Chikhladze (GEO)
3. Boys' Singles - 2nd Rnd.
Luis Flores (MEX)[15] vs. Haithem Abid (TUN)
4. Boys' Doubles - 1st Rnd.
Kamil Capkovic (SVK) / Lado Chikhladze (GEO) vs. Alex Kuznetsov (USA) / Vahid Mirzadeh (USA)
5. Boys' Doubles - 1st Rnd.
Adam Fass (USA) / Rok Jarc (SLO) vs. Pablo Figueroa (SWE) / Jacob Melskens (DEN)

COURT 9 11:00 AM Start
1. Boys' Singles - 1st Rnd.
Sergiy Stakhovsky (UKR) vs. Brian Baker (USA)[6]
followed by:
2. Girls' Singles - 2nd Rnd.
Katerina Bohmova (CZE)[7] vs. Krysty Marcio (USA)
3. Boys' Singles - 2nd Rnd.
David Brewer (GBR) vs. Leonardo Kirche (BRA)[16]
4. Boys' Doubles - 1st Rnd.
Florin Mergea (ROM) / Horia Tecau (ROM) vs. Joshua Goodall (GBR) / Leandro Migani (ARG)
5. Boys' Doubles - 1st Rnd.
Somdev Dev Varman (IND) / Karan Rastogi (IND) vs. Jerome Becker (GER)
/ Andreas Weber (GER)

COURT 10 11:00 AM Start
1. Boys' Singles - 1st Rnd.
Roman Kutac (CZE) vs. Sun-Yong Kim (KOR)
followed by:
2. Boys' Singles - 1st Rnd.
Novak Djokovic (YUG) vs. Jesse Huta Galung (NED)
3. Girls' Singles - 2nd Rnd.
Adriana Gonzalez Penas (ESP) vs. Anna-Lena Groenefeld (GER)[2]
4. Boys' Doubles - 1st Rnd.
Novak Djokovic (YUG) / Vilim Visak (CRO) vs. Robert Cameron (USA) / Jarrett Chirico (USA)
5. Girls' Doubles - 1st Rnd.
Casey Dellacqua (AUS) / Adriana Szili (AUS) vs. Marta Domachowska (POL) / Linda Smolenakova (SVK)

COURT 14 11:00 AM Start
1. Girls' Singles - 1st Rnd.
Emma Laine (FIN) vs. Vanja Corovic (YUG)
followed by:
2. Girls' Singles - 1st Rnd.
Ryoko Fuda (JPN)[13] vs. Katerina Bondarenko (UKR)
3. Girls' Singles - 2nd Rnd.
Alisa Kleybanova (RUS)[6] vs. Stephanie Dubois (CAN)
4. Girls' Doubles - 1st Rnd.
Shahar Peer (ISR) / Agnes Szatmari (ROM) vs. Ryoko Fuda (JPN) / Moe Kawatoko (JPN)
5. Girls' Doubles - 1st Rnd.
Stephanie Dubois (CAN) / Beier Ko (CAN) vs. Katerina Bondarenko (UKR) / Heidi El Tabakh (EGY)

COURT 16 11:00 AM Start
1. Girls' Singles - 1st Rnd.
Montinee Tangphong (THA) vs. Andrea Hlavackova (CZE)
followed by:
2. Boys' Singles - 2nd Rnd.
Adrian Ungur (ROM) vs. Nicolas Almagro (ESP)[2]
3. Girls' Singles - 2nd Rnd.
Anna Tchakvetadze (RUS) vs. Laura Rocchi (FRA)
4. Boys' Doubles - 1st Rnd.
Nicolas Almagro (ESP) / Daniel Gimeno-Traver (ESP) vs. Eric Scherer (GER) / Peter Steinberger (GER)
5. Girls' Doubles - 1st Rnd.
Kirsten Flipkens (BEL) / Anna-Lena Groenefeld (GER) vs. Madalina Gojnea (ROM) / Alisa Kleybanova (RUS)

COURT 17 11:00 AM Start
1. Girls' Singles - 2nd Rnd.
Timea Bacsinszky (SUI) vs. Marine Giraud (FRA)
followed by:
2. Girls' Singles - 2nd Rnd.
Vera Douchevina (RUS)[1] vs. Marta Fraga (ESP)
3. Girls' Singles - 2nd Rnd.
Sylvia Montero (FRA) vs. Ana Ivanovic (YUG)
4. Boys' Doubles - 1st Rnd.
Gyorgy Balazs (HUN) / Dudi Sela (ISR) vs. Alexis Benyahia (FRA) / Eddy Chala (FRA)
5. Girls' Doubles - 1st Rnd.
Sanja Ancic (CRO) / Ana Ivanovic (YUG) vs. Mari Andersson (SWE) / Megan Falcon (USA)
 

·
Banned
Joined
·
7,262 Posts
Discussion Starter #2
Good luck to:

Jarkko Nieminen (FIN)[30] :D
Petra Mandula (HUN)[7] / Patricia Wartusch (AUT)[7] :worship:
John McEnroe (USA) / Michael Stich (GER) ;)
Michaela Krajicek (NED)[3]
Emma Laine (FIN) :D
 

·
Registered
Joined
·
823 Posts
Good luck to

Nathalie Dechy/Emilie Loit :)
Svetlana Kuznetsova/Martina Navratilova
Maja Matevzic/Henrieta Nagyova
Lucie Safarova :D
Andrea Hlavackova
Katerina Bohmova
Nicole Vaidisova
 

·
Registered
Joined
·
4,742 Posts
GOOD LUCK:

Albert Costa
Nathalie Dechy / Emilie Loit
Tommy Robredo
Iva Majoli / Iroda Tulyaganova
Svetlana Kuznetsova / Martina Navratilova
Maja Matevzic / Henrieta Nagyova
Jelena Dokic / Nadia Petrova
 

·
Registered
Joined
·
1,028 Posts
Good luck list :
Kim/Ai
Babsi/Husarova
:)
 

·
Team WTAworld, Senior Member
Joined
·
25,925 Posts
Good luck to:

Juan Carlos Ferrero :D
Tommy Robredo
Jarkko Nieminen :)

Mandula/Wartusch

Huber/Vizner :D

McEnroe/Stich ;)
 

·
Registered
Joined
·
13,089 Posts
COME ON KIM/AI and KIRSTEN/ANNA-LENA :bounce: :bounce: :bounce: :bounce:
 
1 - 15 of 15 Posts
Top