Tennis Forum banner

1 - 4 of 4 Posts

·
Vamorza!
Joined
·
46,227 Posts
Discussion Starter #1
Singles Main Draw

1st Round


Fatma AL NABHANI (OMA) (1) BYE
Hadeil ALI (BRN) Vs Varvara DENISYUK (RUS)

Ushna SUHAIL (PAK) Vs Kamila ABDUKADIROVA (UZB)
Rana SHERIF AHMED (EGY) Vs Viktoryia MUN (BLR) (7)

Shalaka UDDUR MANJUNATH (IND) (4) Vs Maliha AL-AWAIDY (OMA)
Laura DEIGMAN (GBR) Vs Ann-Christin NILSSON (GER)

Nadejda SIDORENKO (RUS) Vs Zhamilia DUISHEEVA (KGZ)
Vaidehi BHAGVAT (IND) Vs Jessica LAING (RSA) (6)

Isabella AUMUELLER (AUT) Vs Natalla KHANIEJO (IND) (8)
Melissa LAING (RSA) Vs Evgeniya SVINTSOVA (RUS)

Sri Vaishnavi PEDDI REDDY (IND) Vs Kemalie HERATH (SRI)
Mawadda AL-ZADJALI (OMA) Vs Natasha AFRIDI (PAK) (3)

Ana BATIRI (MDA) (5) Vs Azza AL HINAI (OMA)
Gesa FOCKE (GER) Vs Nelli BUYUKLIANOVA (KGZ)

Krushika UDAY PATANKAR (IND) Vs Farida Mohamed Sayed SAYED (EGY)
Laura SLATER (GBR) (2) BYE
 

·
Vamorza!
Joined
·
46,227 Posts
Discussion Starter #2
1st Round

Fatma AL NABHANI (OMA) (1) BYE
Varvara DENISYUK (RUS) defeated Hadeil ALI (BRN) 6-2 6-3

Ushna SUHAIL (PAK) defeated Kamila ABDUKADIROVA (UZB) 6-1 6-3
Viktoryia MUN (BLR) (7) defeated Rana SHERIF AHMED (EGY) 6-1 6-2

Shalaka UDDUR MANJUNATH (IND) (4) defeated Maliha AL-AWAIDY (OMA) 6-0 6-0
Laura DEIGMAN (GBR) defeated Ann-Christin NILSSON (GER) 6-0 6-1

Nadejda SIDORENKO (RUS) defeated Zhamilia DUISHEEVA (KGZ) 6-0 6-4
Jessica LAING (RSA) (6) defeated Vaidehi BHAGVAT (IND) 6-4 6-3

Natalla KHANIEJO (IND) (8) defeated Isabella AUMUELLER (AUT) 6-1 5-7 6-1
Evgeniya SVINTSOVA (RUS) defeated Melissa LAING (RSA) 6-0 6-0

Kemalie HERATH (SRI) defeated Sri Vaishnavi PEDDI REDDY (IND) 6-4 6-2
Natasha AFRIDI (PAK) (3) defeated Mawadda AL-ZADJALI (OMA) 6-0 6-0

Ana BATIRI (MDA) (5) defeated Azza AL HINAI (OMA) 6-0 6-3
Nelli BUYUKLIANOVA (KGZ) defeated Gesa FOCKE (GER) 7-5 6-1

Farida Mohamed Sayed SAYED (EGY) defeated Krushika UDAY PATANKAR (IND) 6-3 6-1
Laura SLATER (GBR) (2) BYE

2nd Round

Fatma AL NABHANI (OMA) (1) defeated Varvara DENISYUK (RUS) 6-4 6-4
Viktoryia MUN (BLR) (7) defeated Ushna SUHAIL (PAK) 6-3 6-3

Laura DEIGMAN (GBR) defeated Shalaka UDDUR MANJUNATH (IND) (4) 6-4 6-0
Nadejda SIDORENKO (RUS) defeated Jessica LAING (RSA) (6) 6-3 6-0

Evgeniya SVINTSOVA (RUS) defeated Natalla KHANIEJO (IND) (8) 6-3 4-6 7-6(2)
Natasha AFRIDI (PAK) (3) defeated Kemalie HERATH (SRI) 6-3 6-2

Nelli BUYUKLIANOVA (KGZ) defeated Ana BATIRI (MDA) (5) 6-3 6-4
Laura SLATER (GBR) (2) defeated Farida Mohamed Sayed SAYED (EGY) 6-1 6-0

Quarterfinal

Fatma AL NABHANI (OMA) (1) defeated Viktoryia MUN (BLR) (7) 6-0 6-1
Nadejda SIDORENKO (RUS) defeated Laura DEIGMAN (GBR) 5-7 6-4 6-2
Evgeniya SVINTSOVA (RUS) defeated Natasha AFRIDI (PAK) (3) 7-6(6) 6-4
Laura SLATER (GBR) (2) defeated Nelli BUYUKLIANOVA (KGZ) 6-0 6-3
 

·
Vamorza!
Joined
·
46,227 Posts
Discussion Starter #3
Semifinal

Fatma AL NABHANI (OMA) (1) defeated Nadejda SIDORENKO (RUS) 6-1 6-0
Laura SLATER (GBR) (2) defeated Evgeniya SVINTSOVA (RUS) 6-4 6-7(4) 6-2

Final

Fatma AL NABHANI (OMA) (1) defeated Laura SLATER (GBR) (2) 6-4 7-5
 

·
Registered
Joined
·
26,890 Posts
Laura :(
 
1 - 4 of 4 Posts
Top