Tennis Forum banner

1 - 20 of 1500 Posts

·
Registered
3,362 Posts
Discussion Starter #1
Ei bine , de indata ce cateodata imi lipseste abilitatea necesara sa scriu o engleza buna, cateodata , cand sunt trist-pesimist simt nevoia sa ma descarc pe romaneste . Pt discutii de tenis si orice legat de tenis , romanasilor , puteti scrie aici :D

P.S. In caz ca nu sunteti de acord cu Thread`ul , sper sa existe o sansa sa`l pot sterge :) daca credeti ca e ofensator sau ceva de genul.

·
Registered
3,061 Posts
Nu cred ca ar fi ofensator in primul rand, apoi e un topic in care am putea vorbi orice despre orice,iar in al treilea rand, din ce stiu ,au si altii asa ceva, asa ca nu vad problema!
Si da, se poate sterge daca ceva nu e in regula!
Apoi majoritatea suntem romani aici,o mare mare parte din cei cu steagurile altor tari la avatar tot romani sunt :)

·
Registered
3,362 Posts
Discussion Starter #3
Bun. Mai fratilor , ma jur , mai bine nu exista primul set ! Mai bine il pierdea. Si reusea in al 2-lea ce reusii in primul . Nu stiu ce naiba a fost aia ( incepand cu setul 2) . Relaxare ? Ma gandesc la toate ma jur .

Simona nu stie cat de luptatoare e Sharapova ? ( A tot zis ca ea nu se uita la meciurile adversarei )

Ce astepta ? Sa`i dea meciul Maria lu Dimitrov ? Serios acum.

A fost prea pasiva . Mult prea mult s`a retras. Inteleg , aplicasi planul B , hotarasi ca "poate" opreste motoarele sa nu faci tu greseli si sa o lasi pe Sharapova. Dar observi ca :

1. Procentul la serviciul tau cade drastic
2. Face puncte fiindca mai ales tu stai in spate si nu o pui pe fuga.
3. Ai avut sanse sa observi ca daca o alergi e capabila sa greseasca.
4. Risca! Sharapova a riscat si a castigat. A atacat mereu cand i s`a dat ocazia , si scuza-ma , Simona a invitat`o inainte sa vrea Sharapova.

nu`mi iese din cap setul 2. Brake`ul ala.

·
Registered
113 Posts
Bun. Mai fratilor , ma jur , mai bine nu exista primul set ! Mai bine il pierdea. Si reusea in al 2-lea ce reusii in primul . Nu stiu ce naiba a fost aia ( incepand cu setul 2) . Relaxare ? Ma gandesc la toate ma jur .

Simona nu stie cat de luptatoare e Sharapova ? ( A tot zis ca ea nu se uita la meciurile adversarei )

Ce astepta ? Sa`i dea meciul Maria lu Dimitrov ? Serios acum.

A fost prea pasiva . Mult prea mult s`a retras. Inteleg , aplicasi planul B , hotarasi ca "poate" opreste motoarele sa nu faci tu greseli si sa o lasi pe Sharapova. Dar observi ca :

1. Procentul la serviciul tau cade drastic
2. Face puncte fiindca mai ales tu stai in spate si nu o pui pe fuga.
3. Ai avut sanse sa observi ca daca o alergi e capabila sa greseasca.
4. Risca! Sharapova a riscat si a castigat. A atacat mereu cand i s`a dat ocazia , si scuza-ma , Simona a invitat`o inainte sa vrea Sharapova.

nu`mi iese din cap setul 2. Brake`ul ala.
Simona a fost prea cuminte meciul asta. Si mie mi-ar fi placut sa o vad mai agresiva mai razboinica sa faca ce face ea deobicei cand nu ii iasa jocul sa se enrveze sa gesticuleze dar din pacate nimic nici o emotie cum au zis si comentatorii poker face .
Pe de alta parte Sharapova a jucat fantastic incepand cu setul al 2-lea , plus ca s-a aparat fantastic in cateva momente cheie chiar nu o vedeam in stare de asa ceva. Iarasi ceva ce nu mi-a placut azi a fost faptul ca Simona a returnat la serviciu prea moale s-a multumit doar sa puna mingea in teren si sincer mie nu mi s-a parut ca servicul Sharapovei a fost de speriat azi.
Oare cum ar fi decurs meciul daca Simona era ceva mai agresiva, din pacate o sa raman cu curiozitatea asta. :(

·
Registered
3,061 Posts
Simona a fost prea cuminte meciul asta. Si mie mi-ar fi placut sa o vad mai agresiva mai razboinica sa faca ce face ea deobicei cand nu ii iasa jocul sa se enrveze sa gesticuleze dar din pacate nimic nici o emotie cum au zis si comentatorii poker face .
Pe de alta parte Sharapova a jucat fantastic incepand cu setul al 2-lea , plus ca s-a aparat fantastic in cateva momente cheie chiar nu o vedeam in stare de asa ceva. Iarasi ceva ce nu mi-a placut azi a fost faptul ca Simona a returnat la serviciu prea moale s-a multumit doar sa puna mingea in teren si sincer mie nu mi s-a parut ca servicul Sharapovei a fost de speriat azi.
Oare cum ar fi decurs meciul daca Simona era ceva mai agresiva, din pacate o sa raman cu curiozitatea asta. :(
Eu cred ca Simona a crezut ca daca a mers asa de bine setul 1, fara sa forteze,a avut doar cateva winnere si un joc solid cu mingi lungi, asa o sa mearga si setul 2!
Ei bine, Maria nu mai avea ce sa piarda si a riscat din ce in ce mai mult, insa fara sa mai dea mingile pe afara sau in fileu,apoi Simona s-a pierdut cu firea, a intrat in starea aia letargica si pasiva si a fost coplesita de forta si viteza mingilor trimise inapoi de rusoaica!(care are atatea finale in cariera , deci nu se pot compara ca experienta)
Pe mine m-a surprins putin inceputul slab al rusoaicei, ma asteptam putin altfel sa decurga meciul!
Oricum, in finale un lucru e clar, daca nu risti putin mai mult, nu castigi! ( in nici un caz nu iei trofeul daca pui doar mingile in teren :lol: )
In fine, poate a fost si obosita (in setul 3 sigur era,se cam vedea pe fata ei) si o sa mai aiba si alte ocazii, e fata desteapta, invata repede! ;)
Singurul lucru care me enerveaza sunt ratatii aia de pe TF care mananca r...t cu polonicul, I-as bate zi si noapte! :devil:

·
Registered
3,362 Posts
Discussion Starter #6
Aceiasi Simona din setul 2 am vazut in Australia vs Dominikai. Nu stiu , credeam ca ( speram , ma rugam , gaseam scuze ca a fost fara antrenor , ca e pt prima data , etc ) de acolo si`a invatat lectia. Cand da de "luptatoare" sa lupte si ea. Nu o face. Devine luptatoare cand da de adversare non vocale.

Acum hai sa fim seriosi. Setul 1 a fost cel mai bun al ei din turneul asta. Ana a picat , nu si`a mai revenit, Petra chiar daca a castigat setul 1 probabil a fost mai bine , pe urma Petra cu rare ocazii a dat semne de opozitie in gesticulari. In setul 3 era deja resemnata.

As fi vrut`o pe Simona din meciul cu Sabine macar. Ce sa sper la forma din Doha , New Haven , era departe de asa ceva. Setul 1 a fost cel mai aproape de ele , in rest ... sa lovesti moale , cand stii ca Sharapova nu doar ca da precis , dar mai da si tare .

As fi vrut sa cheme antrenorul , sa nu mai fie "capoasa" si sa`si ia un ajutor cand are nevoie de el. La Sharapova a mers de minune treaba asta. La Doha cu Fisette i`a mers si ei , era gata gata sa fie scoasa de Kanepi cand l`a chemat pe Wim. La Stuttgart n`a fost departe sa revina in meci.

·
Registered
16,449 Posts
This is wrong. I bet you can find a romanian forum on the web and conduct the romanian chat there.
Moderators, please shut this down.

·
Registered
9,218 Posts
This is wrong. I bet you can find a romanian forum on the web and conduct the romanian chat there.
nah this is just fine... za germans have it, although they mainly use it to discuss germany's next top model, dancing competitions and stuff :lol::lol:

Era poate mai bine sa fie la Tennis Romania si nu la Simona, dar ca idee e ok! imi place ca totusi titlu e in engleza, asa la deruta :lol:

·
Registered
3,362 Posts
Discussion Starter #9
Why if i may ask ? As i heard some other players have a thread in the player main language. What do u think do we speak in here lol? I must change forum because u can`t translate romanian? Seem "weird" if u ask me, because i don`t wanna say more, u`ll consider that harsh if i do.

Did u think maybe we ( well i for sure ) can`t express as we want in english ? ( in my case i`m not very good at )

Nvm. U`re wrong , and u look spoiled :)

·
Registered
3,362 Posts
Discussion Starter #10
Guys , azi de exemplu nu mi`a mers deloc Ace stream`ul si am fost "obligat" sa vad pe dolce sport meciurile.

Mai e cineva care nu suporta cum comenteaza tipul de pe dolce ? Am ajuns sa`l detest. Imi face in creieri.

·
Registered
12,325 Posts
Guys , azi de exemplu nu mi`a mers deloc Ace stream`ul si am fost "obligat" sa vad pe dolce sport meciurile.

Mai e cineva care nu suporta cum comenteaza tipul de pe dolce ? Am ajuns sa`l detest. Imi face in creieri.

Cred ca 99% dintre cei care stiu ceva tenis se incadreaza in ultima fraza. Si probabil si altii. ;)

Aia-s niste mascarici , nu comentatori de tenis . E o jignire asupra sportului ca aia sa fie numiti comentatori.

Daca nu merge prin Ace-Stream , ma uit prin Super Tennis HD (in italiana) . Calitatea e aceeasi ca D0lce HD prin Sopcast . Poate chiar mai buna. http://www.sportcategory.com/c-4.html . Pt AceStream sau SopCast inca n-am cautat iar acum nu sunt meciuri Live pe acel canal ca sa testez stream-urile.

.

·
Registered
3,362 Posts
Discussion Starter #12
Cred ca 99% dintre cei care stiu ceva tenis se incadreaza in ultima fraza. Si probabil si altii. ;)

Aia-s niste mascarici , nu comentatori de tenis . E o jignire asupra sportului ca aia sa fie numiti comentatori.

Daca nu merge prin Ace-Stream , ma uit prin Super Tennis HD (in italiana) . Calitatea e aceeasi ca D0lce HD prin Sopcast . Poate chiar mai buna. http://www.sportcategory.com/c-4.html . Pt AceStream sau SopCast inca n-am cautat iar acum nu sunt meciuri Live pe acel canal ca sa testez stream-urile.

.
Nu intotdeauna se intampla , dar cateodata cu ace streamul , de obicei pe BT sport ramane bufferul la 0 % si nu mai merge nici batut. Cat despre Super Tennis Hd , imi sacadeaza si versiunea de flash direct de pe browser cat si cea pe ace stream . Nu zic ca nu exista solutii , ca pot privii la o calitate inferioara pe alte streamuri , dar dupa ce te inveti mult timp cu BT sportul iti e greu sa renunti. ( Imi plac comentatorii de acolo ) :D

·
Registered
12,325 Posts
Nu intotdeauna se intampla , dar cateodata cu ace streamul , de obicei pe BT sport ramane bufferul la 0 % si nu mai merge nici batut. Cat despre Super Tennis Hd , imi sacadeaza si versiunea de flash direct de pe browser cat si cea pe ace stream . Nu zic ca nu exista solutii , ca pot privii la o calitate inferioara pe alte streamuri , dar dupa ce te inveti mult timp cu BT sportul iti e greu sa renunti. ( Imi plac comentatorii de acolo ) :D
Si merge si acum ace stream LA super tennis HD ? Sau doar cand e live ? Daca da , da un link. Eu am net de LA RDS , 100 Mbps si merge fara intreruperi. Daca e cu sigla lshunter , ala face figuri de LA ei, dar fara , nu face.

Sent from Verticalsports.com Free App

·
Registered
3,362 Posts
Discussion Starter #15
Si merge si acum ace stream LA super tennis HD ? Sau doar cand e live ? Daca da , da un link. Eu am net de LA RDS , 100 Mbps si merge fara intreruperi. Daca e cu sigla lshunter , ala face figuri de LA ei, dar fara , nu face.

Nu , doar cand e live. Iau linku de pe wiziwig la ora meciului sau inainte cu cateva ore ( atunci apare linku de Ace Stream ) . Si eu am tot RDS . Nu , fara sigla de lshunter . O fi ceva de la mine , cu toate ca e ciudat . Anyway, le pot urmarii si pe dolce nu`i mare problema , doar ca nu mai pot tine sonorul deschis pe Dolce :)) e prea de tot , e tortura.

·
Registered
428 Posts
Eu presupun ca Simona a crezut ca daca a mers asa de bine setul 1, fara sa faca nimic special,doar cateva winners si un joc solid cu mingi lungi, asa o sa mearga si setul 2!
Ei bine Maria nu mai avea ce sa piarda si a riscat din ce in ce mai mult insa fara sa mai dea mingile pe afara sau in fileu iar apoi Simona s-a pierdut cu firea a intrat in starea aia letargica si pasiva si a fost coplesita de forta si viteza mingilor trimise de rusoaica!(care are atatea finale la rand in cariera ei desi are doar 27 de ani si atatea intalniri cu Serena, deci nu le putem compara ca experienta)
Pe mine m-a surprins inceputul slab al Mariei, ma asteptam altfel sa decurga meciul!
Oricum in finale un lucru e clar,daca nu risti nu castigi! ( in nici un caz nu iei trofeul daca pui doar mingile in teren, ca se incalzeste adversara si iata ce iese)
In fine, poate a fost si obosita (in setul3 3 sigur era,se cam vedea pe fata ei) si o sa mai aibe si alte ocazii, e fata desteapta, invata repede!
Singurul lucru care me enerveaza sunt ratatii aia de pe TF care mananca r...t cu polonicul, I-as bate zi si noapte!
Da poate a fost cum zici tu, prea usor primul set..pacat ca Simona nu a reusit sa revina in setul 3. Pe deasupra acidentarea la abdomen + oboseala, ia mai ingreunat putin sitiuatia .

Anul asta se pare ca are ceva prob. cu rezistena fizica, de ex. faza aia din infringerea ei cu Aga.. Aga trimisa din colt in colt, timp de mai mult de 1 minut.. la sfirsitul punctului cum era normal ma asteptam sa o vad pe Aga la pamint.. nu, nicidecum, respira putin cam greoi, dar normal.. pe cind Simona era toata aplecata, sprizinindu-se cu mainile de genunchi respirind descontrolat.. Nu stiu, daca are vre-o prob asemanatoare cu Petra, sau e pur si simplu lipsa de forta fizica, rezistenta. Ce faci Cercel ?:)

Inainte de asi inbunatati jocul interior si loviturile tehnice (este ceva de facut in timp, nu o sa invete in 2 luni, poate nici in 2 ani, sau poate niciodata(ea cum nu joaca la duplu, acolo putea exersa cit de cit) sa faca ce face Vinci sau Erani volei, stop, slice, etc.. ) trebuie sa isi inbunatateasca lovitura de dreapta, pt ca e cu dreapta ca trimite majoritatea mingilor fara nici o vlaga, ploate, si pierde o sumedenie de puncte.

·
Registered
249 Posts
Comentatorii de la noi sunt sub orice critica, desi te dispera dupa o vreme si aia de pe BTSport. Ieri am prins maximum de tampenie pe Eurosport la baieti in Dusseldorf. Era ala de la snooker. Jucau aia penibil dupa ce ai vazut Roma si ala nu avea treaba, totul era magnific si cine era in top mai sus(85 vs. 57) era favoritul lui si facea mingi senzationale. Sper sa nu comenteze de loc RG. Sa vad RG pe mute ar fi o tampenie. Wake up and earn your money !

·
Registered
3,362 Posts
Discussion Starter #18
Cum ne`o fi norocul xanadoo.
Totusi , daca Dolce a luat drepturile pt RG, prefer si coreana decat dolce sport :))

·
Registered
12,325 Posts
RG este pe Eurosport... de fapt toate in afara de Wimbledon
Wimby e pe Digi.

La RG vor fii Virginia Ruzici, Luminita Paul si Sorin Popescu in mare parte comentatori, cum e de ceva timp. Mai sunt scapari si aici intradevar, dar n-ai ce face . Si la Digi sunt scapari (Abramescu si Angheluta) iar de D0lce nici n-are rost sa zic. Acolo-s doar mascarici.

@xanadoo : La toate tv-urile HD si la majoritatea celor SD , poti schimba limba la Eurosport pe engleza ;). , mai putin la Eurosport 1 SD (din cauza fazei cu premier league , e doar maghiara si romana)

1 - 20 of 1500 Posts