Tennis Forum banner

1 - 20 of 85 Posts

·
Team WTAworld, Senior Member
Joined
·
77,401 Posts
Discussion Starter #1 (Edited)
Monday, September 13, 2010

Center Court (from 10.00hrs)
1. Sun Shengnan vs. Vladimira Uhlirova (Singles Q)
2. Maria Elena Camerin vs. Lu Jing-Jing
3. Kurumi Nara vs. Chang Kai-Chen
4. Sophie Ferguson vs. Zhang Shuai

Court 1 (from 10.00hrs)
1. Liu Chang vs. Sally Peers (Singles Q)
2. Hsieh Su-Wei vs. Zhou Yi-Miao (Singles Q)
3. [Sun Shengnan or Vladimira Uhlirova] vs. [Liu Chang or Sally Peers] (Singles Q Final)
4. Chanelle Scheepers vs. Xu Yi-Fan

Court 2 (from 10.00hrs)
1. Junri Namigata vs. Lee Ye-Ra (Singles Q)
2. Misaki Doi vs. Zhang Nan-Nan (Singles Q; NB 12.00hrs)
3. [Junri Namigata or Lee Ye-Ra] vs. [Chan Chin-Wei or Ryoko Fuda] (Singles Q Final)
4. Olga Savchuk vs. Akgul Amanmuradova

Court 3 (from 10.00hrs)
1. Chan Chin-Wei vs. Ryoko Fuda (Singles Q)
2. Remi Tezuka vs. Kim So-Jung (Singles Q)
3. [Lee Jin-A or Hsu Wen-Hsin] vs. [Remi Tezuka or Kim So-Jung] (Singles Q Final)
4. Stefanie Voegele vs. Ekaterina Ivanova

Court 4 (from 10.00hrs)
1. Lee Jin-A vs. Hsu Wen-Hsin (Singles Q)
2. [Misaki Doi or Zhang Nan-Nan] vs. [Hsieh Su-Wei or Zhou Yi-Miao] (Singles Q Final)
 

·
Registered
Joined
·
1,295 Posts
Good Luck To
Sun Lu Zhang Olga
 

·
Registered
Joined
·
334 Posts
GL Yi-Miao :help:
 

·
Registered
Joined
·
16,941 Posts
GL KCC, both Zhangs, Xu, Lu, Sun and Miao
 

·
#GloballyEli
Joined
·
16,290 Posts
Typed version...

Monday - OOP

Center Court: Starting at 10:00am
1. Shengnan Sun vs. Vladimira Uhlirova - Q2
2. Maria Elena Camerin vs. Jing-Jing Lu
3. Kurumi Nara vs. Kai-Chen Chang
4. Sophie Ferguson vs. Shuai Zhang

Court 1: Starting at 10:00am
2. Chang Liu vs. Sally Peers - Q2
2. Su-Wei Hsieh vs. Yi-Miao Zhou - Q2
3. Shengnan Sun vs. Vladimira Uhlirova vs. Chang Liu or Sally Peers - Q Final
4. Chanelle Scheepers vs. Yi-Fan Xu

Court 2: Starting at 10:00am
1. Junri Namigata vs. Ye-Ra Lee - Q2
NB 12:00pm
2. Misaki Doi vs. Nan-Nan Zhang - Q2
3. Junri Namigata or Ye-Ra Lee vs. Chin-Wei Chan or Ryoko Fuda - Q Final
4. Olga Savchuk vs. Akgul Amanmuradova

Court 3: Starting at 10:00am
1. Chin-Wei Chan vs. Ryoko Fuda - Q2
2. Remi Tezuka vs. So-Jung Kim - Q2
After rest
3. Jin-A Lee or Wen-Hsin Hsu vs. Remi Tezuka or So-Jung Kim - Q Final
4. Stefanie Voegele vs. Ekaterina Ivanova

Court 4: Starting at 10:00am
1. Jin-A Lee vs. Wen-Hsin Hsu Q2
After rest
2. Misaki Doi or Nan-Nan Zhang vs. Su-Wei Hsieh or Yi-Miao Zhou Q Final
 

·
Registered
Joined
·
1,055 Posts
Good luck to Akgul! Good chance to do well this week! :yeah:
 
1 - 20 of 85 Posts
Top