Tennis Forum banner

1 - 19 of 19 Posts

·
Registered
7,289 Posts
Discussion Starter #1
servis iz amerike EKSKLUZIVNO MIRJANA LUČIĆ GOVORI O SUKOBU
S IZBORNIKOM GORANOM PRPIĆEM TE NASTAVKU KARIJERE

Vraćam se u Hrvatsku osvojiti Grand Slam!

Što se Gorana Prpića tiče, znam i neke privatne stvari koje se događaju, ali ne želim da se više blatimo po novinama. Ako me pozove, bit ću u prvom avionu za Hrvatsku! Toliko mi nedostaje. Bit ću u Hrvatskoj prije nego što me itko očekuje! Pukao mi je film, želim se vratiti

razgovarali Mladen PLEŠE i Marko BILIĆ Mirjana Lučić se vratila. Tenisu. I naslovnicama. Kao da joj je suđeno. Nikada samo tenis, uvijek je moralo biti “još nešto”. Pobjede, uspjesi, trofeji, rekordi..., ali i obiteljske traume, bijeg iz Hrvatske, sudski spor s moćnim IMG-om, sukob s Goranom Prpićem. Valjda tako mora biti.
- Što te ne ubije, to te ojača. Ja sam iz svega izašla još jača. Nikad jača!
Ne znaš što bi je prije pitao. U njezinih 25 godina stalo je više nego što stane u tri života većine nas. Kažu da je svačiji život filmska priča. Njezin je, onda, sapunica. Ne bi sve stalo u 90 minuta.
- Što je bilo, bilo je. Prošla sam već puno toga u životu, pretrpjela groznih stvari, ali sve je to iza mene. Ojačala sam toliko da se mogu s time nositi. Ne želim se opterećivati stvarima iz prošlosti, hoću uživati u svakom novom danu, onome što mi život nosi. Nisam više djevojčica, sada sam žena.
Četiri godine nije odigrala niti jedan meč. Od Indian Wellsa do Indian Wellsa. Vratila se prošli mjesec, pobijedila Amerikanku Lindsey Neslon (489.), a 11. igračicu svijeta Anu Čakvetadze umalo odvela u neizvjesnost trećeg seta. Pokazala da može. No, reket joj od tada miruje.
- Razboljela sam se, dobila sam veliku fibru. Osjećala sam se jako loše. Umjesto da odmah odem na sljedeći turnir, trebalo mi je nekoliko tjedana za oporavak. Sada treniram s Ivanom Berošem, pripremam se za Rim. Dobila sam pozivnicu za taj 100.000 dolara vrijedan turnir, jako sam sretna zbog toga.
Nisu Vas zaboravili, Vaše ime očito još nešto znači u teniskom svijetu čim dobivate pozivnice i nakon toliko godina neigranja?
- Puno ljudi još me se sjeća iako odavno nisam igrala. Moj tenis je atraktivan, uvijek su me rado gledali. Još uvijek vjeruju u mene, daju mi priliku i to je, hvala Bogu, jako važno u mom povratku.
Tvrdite da ste spremniji nego ikada, ali teško ide bez mečeva...
- Puno sam ojačala, kada počnem igrati iz tjedna u tjedan, bit će to prava eksplozija. Mislim, već u rujnu.
Između treninga i meča ipak je velika razlika.
- Velika! Kad igračica preskoči samo tri-četiri tjedna, odmah se vidi da joj nedostaje mečeva. A možete onda misliti kako je meni nakon četiri godine... Na treningu sam opuštena, radim svoje i ne moram se opterećivati taktikom za protivnicu, a za vrijeme meča bude i nervoze...
Sada Vam svaki meč može biti prijelomnica. Svaka pobjeda otvara vrata povratka, donosi ranking, novac i sponzore, svaki poraz može značiti i kraj karijere. Pritisak je velik?
- Puno je pritisaka i raznih komentara, pogotovo u zadnje vrijeme. Ali, ja sam strašno jaka cura. Mogla sam se do sada ostaviti sto puta, ali ja tenis obožavam, igram ga iz gušta. Samo da bude zdravlja, za to se uvijek prvo pomolim. Najvažnije je da igram iz tjedna u tjedan. Mogu na sljedećih pet turnira ispasti u prvome kolu, ali ne sumnjam da će rezultati doći, da ću opet osvajati turnire. Fizički sam bolja nego ikada!
A psihički?
- Jača nego ikada! Nakon toliko godina, teških trenutaka i svega što sam proživjela...
Skromna cura

Kada biste samu sebe rangirali na svjetskoj listi, koje bi to mjesto bilo u ovome trenutku?
- Uh... teško mi je to reći. Ja sam skromna cura, ali osjećam da pripadam samome vrhu. I to ću dokazati! Možda će ljudi pomisliti da sam bahata, ali ja sam apsolutno sigurna u sebe.
Top 100, Top 50, Top 10? Na koji vrh pucate?
- Sam vrh i osvajanje Grand Slam turnira!
Ivan Ljubičić gledao je Vaše mečeve u Indian Wellsu i kazao da ste spremni za povratak, da igrate i servirate sjajno, te je poručio da sada sve ovisi o - financijama.
- Ja sam sportašica, moje je da satima umirem na terenu, a financije su nepotrebne brige. Ali su tu, na žalost.
Teško se vratiti nakon četiri godine, izgubili ste i ranking i sponzore. No, ispada da Vam je lakše dobivati pozivnice i pobjeđivati nego isfinancirati dolazak iz Amerike u Europu. Troškovi su veliki... preveliki.
- Voljela bih da razgovaramo o mom tenisu, a ne o novcu, ali to je sada tako. Bez novca ne možeš priuštiti turnire, a bez turnira ne možeš napredovati.
Najteže se pokrenuti s mrtve točke.
- Baš tako. Svi mi obećavaju pomoć “kad budem igrala”, a ona mi tada neće biti potrebna. Sad mi treba! Novac mi nikada nije bio prioritet, ali situacija je takva kakva jest: bez njega se ne može.
Pomoć je obećao i predsjednik HOO-a Zlatko Mateša?
- Mjesecima smo u kontaktu, no konkretan odgovor nisam dobila. Zahvalna sam što mi želi pomoći, ali meni je ta pomoć potrebna - odmah.
Moram biti strpljiva

A Hrvatski teniski savez?
- Tražila sam pomoć, kažu mi da pokušavaju. Moram biti strpljiva i čekati, ništa mi drugo ne preostaje. Jako mi je teško razgovarati o ovome jer ispada da tražim milostinju. A vrhunska sam sportašica koja je uvijek za Hrvatsku ginula na terenu i imala superrezultate, zato ne želim da se misli kako prosim. Smatram da zaslužujem da mi se pomogne, da pokažem koliko vrijedim.
Jeste li očekivali poziv u reprezentaciju za meč protiv Njemica?
- Nisam, nitko mi se nije javljao. Ali jako su me iznenadile izjave izbornika Gorana Prpića. Dobro se zna da ja u Fed Cupu dobivam gotovo sto posto, jer igram s toliko srca za Hrvatsku i uvijek sam imala odlične rezultate.
Ipak ste mu oštro odgovorili? Na koji Vam način Prpić “uzima kruh sa stola”?
- Znam neke stvari i privatno koje se događaju, ali ne želim da se više blatimo po novinama. Ono što sam mu željela reći - rekla sam mu. Možda izgleda drsko, ali nije, vjerujte mi. Jako me je uvrijedio, on je bio moj trener, psiholog i prijatelj... Barem sam tako mislila.
Uvrijedio Vas je izjavom da o Vama zna samo ono što pročita u novinama?
- Njegov posao izbornika je da bude u kontaktu s igračicama, da se informira... Povrijeđena sam i ne žalim ni sekunde zbog toga što sam rekla.
Da Vas pozove u reprezentaciju za sljedeći meč, biste li se odazvali?
- Apsolutno! Čak i s njim kao izbornikom.
Bez obzira na zbivanja u Wimbledonu 2003. godine za koja ste ga optužili, a koja ne želite otkriti javnosti?
- Skandal me je u životu pratio zbog privatnih stvari, zbog oca..., ali u tenisu sam uvijek bila do kraja profesionalna. Ako me pozove, bit ću u prvom avionu za Hrvatsku! Vi ne možete ni zamisliti koliko želim doći u Hrvatsku i zaigrati, to mi je san.
Umorna od negativnosti

Već ste jednom rekli da nema dana kad ne pomislite na Hrvatsku, naše more, šetnje rivom, škampe, ali da ćete se vratiti “tek kad bude sigurno”?
- Da se igra sutra, ja bih došla! Toliko mi nedostaje. Bit ću tamo prije nego što me itko očekuje! I svi će znati kad dođem!
Znači, uskoro?
- Blizu sam, preblizu!
Jača od prošlosti?
- Umorna sam od svih negativnosti i problema koji me prate, umorna sam i od pričanja o ocu... Želim to zaboraviti i uživati u novoj stranici svoga života. Pukao mi je film, želim se vratiti u Hrvatsku više od svega! Ako Bog da, bit ću tamo brzo!
Proživjeli ste dva-tri života u samo 25 godina. Jesu li Vas problemi ojačali ili, možda, ranili?
- Kad sagledam danas svoj život i stvari kroz koje sam prošla, sigurna sam da sam nevjerojatno ojačala i da većina ljudi ne bi mogla podnijeti niti pola patnji koje sam ja proživjela. Pa kad sam mogla proći kroz sve te nevolje, onda mogu i natrag u teniski vrh, jer to je sport koji znam, volim i imam srce i talent za njega. Imala sam i u tenisu teških trenutaka, ali oni su bili posljedica događanja u privatnom životu. Sada mi je glava čista, to znači da se vraćam pravom tenisu.
Događaji izvan terena odredili su Vašu tenisku sudbinu. Odrasli ste uz nasilnog oca, smogli ste snage svoju tužnu sudbinu javno ispričati. Teška je to bila odluka, je li javnost baš morala sve znati?
- Na žalost, jest. Najviše zbog moje sigurnosti. Danas sam umorna prepričavati kako i kad me je otac tukao, bio je to horor za cijelu obitelj, ali tada sam morala javnosti kazati istinu.
Vraćate se u Hrvatsku samo u posjet ili - živjeti?
- Za početak, svakako ću je posjetiti. A živjeti... to mi je cilj. I to što prije!
Šest naslovnica
Sukob s izbornikom Goranom Prpićem šesta je epizoda životnog serijala Mirjane Lučić kojom se ova djevojka još jednom našla u središtu pažnje javnosti.
1. Tenisko čudo od djeteta
Dvaput je osvajala juniorske Grand Slam turnire (Australija, US Open), bila prva juniorka svijeta. Sa samo 15 godina osvojila je u Bolu svoj prvi WTA turnir, a u paru s Martinom Hingis postala i dvostruka pobjednica seniorskog Australian Opena (1998., 1999.). I sve to do svoje 17. godine. Zvali su je “novom Steffi Graf”, uspoređivali je s Martinom Hingis.
2. Bijeg iz Hrvatske u SAD
U Wimbledonu 1998. otac Marinko zaprijetio je supruzi Anđelki da će je ubiti, kći Mirjana je prijetnje shvatila krajnje ozbiljno. Tri dana skrivala se u Londonu kod Gorana Ivaniševića (“Goran mi je tada spasio život”), potom i 19 dana po Zagrebu čekajući politički azil u SAD-u, te je konačno pobjegla u New York u pratnji šestorice naoružanih ljudi. Zajedno s majkom, oba brata i obje sestre. Ponovno rođena 4. srpnja (1998.)...
3. Polufinale Wimbledona 1999.
Godinu poslije bijega u Ameriku vratila se igrati u Europu i zasjala na najpoznatijem turniru na svijetu. Na putu do polufinala dobila je i slavnu Moniku Seleš, ne i Steffi Graf, koja je slavila “za dlaku”.
4. Javna ispovijest o očevu nasilju
Prvi put ju je udario kad je imala samo pet godina. Raskrvario joj je nos jer je izgubila meč od četiri godine starijeg dečka. Od tada je često bila na udaru “čvrste ruke” oca Marinka. Ruke, ali i priručnih pomagala. Kad je imala 14 godina, u kadi zagrebačkog stana 40 minuta ju je “cipelario” teškom Timberland cipelom i onda joj dao novac za - sladoled. Ljubav ide kroz želudac...
5. Povratak tenisu nakon četiri godine
Nakon što je izgubila od Gagliardi u Indian Wellsu u ožujku 2003. godine, nije odigrala ni jedan meč sve do ožujka 2007. godine. Za mnoge je zauvijek nestala iz tenisa. Četiri godine poslije vratila se “na mjesto nesreće” i prije mjesec dana opet u Indian Wellsu krenula u novi početak.
6.Sukob s Goranom Prpićem
Izbornik je nije pozvao za Fed Cup meč protiv Njemica, “nije rangirana, pobijedila je samo jednu sveučilišnu igračicu, o njoj znam samo ono što pročitam iz novina”. Žestoko mu je odgovorila, optužila ga da joj uzima kruh sa stola i još za događaj iz Wimbledona 2003. godine, za koji znaju samo ona, on i uski krug ljudi.
Beroš: Mirjana je poput Seleš i Pierce
Zbog neimaštine Mirjana Lučić proteklih godina nije mogla priuštiti trenera, nego je trenirala s braćom Mirom i Ivanom. Sve dok u Ameriku nije stigao njezin prijatelj iz Makarske Ivan Beroš, koji se nakon igračke karijere okrenuo trenerskoj.
- Tenis treniramo četiri sata dnevno, plus dva sata kondicije, šest na dan.
Je li Mirjana poslušna?
- Naravno da je, čak je ponekad treba zaustavljati koliko bi ona htjela raditi. Ima naglašenu želju za povratkom i sada je samo bitno da igra što više, pa će iz turnira u turnir biti sve bolja.
Vraćale su se tenisu nakon dugih pauza Capriati, Hingis...
- To je vrlo ohrabrujuće za Mirjanu.
Čiji biste tenis voljeli da Mirjana igra, s kojom biste je poznatom tenisačicom usporedili?
- Teško je to reći, ona je dosta specifična... Po udarcima joj je najbliža Mary Pierce, a po poziciji na terenu i kretanjima Monika Seleš. Mislim da se Mirjana brzo može vratiti u vrh.
Autobiografija na čekanju
Mirjana očajnički vapi za sponzorima koji bi pogurali njezin povratak u vrh svjetskog tenisa. Oni, pak, čekaju Mirjanine prve pobjede. I dok čekaju jedni druge, predložili smo Mirjani da snimi film o svojem životu. Materijala za dramu, na žalost i za horor, ima napretek.
- I mogla bih... na žalost.
Ideja o filmu još uvijek se nije maknula dalje od - ideje. No, autobiografija iz pera Mirjane Lučić je blizu svečane promocije!
- Istina je, pišem je...
Kada ćemo je moći čitati?
- Kada dođe za to vrijeme. Kada ostvarim pravi rezultat, osvojim koji jaki turnir. Već sam puno toga napisala, ali ostavila sam još nekoliko stranica za nove sportske uspjehe, bez kojih svoju životnu priču ne mogu zamisliti.

http://www.slobodnadalmacija.hr/20070428/spektar02.asp

·
Team WTAworld, Senior Member
8,009 Posts
*bump*

·
Registered
1,256 Posts
Oh, story is SOOOOOOO SAD....
She said that she is coming back to Croatia sooner then some ppl are expecting. Also, she said that she is eager to win some big tournaments (including Grand Slams), saying that she belongs to the top of women tennis. According to Mirjana this might be a joke for some ppl but she belives in herself and her abbilities.
She was telling the story about her dad (little bit) and new situation between her and Fed Cup captain Prpic. She said if she has got invitation for the Fed Cup she wouldnt hesitate, she would come str8 away becaome it means so much for her to play for her countr.
She confirm that she gonna play in Rome next month, was telling about her finan. problems mentioning that croatian tennis association promised her some money etc etc etc. Overall, very nice interview...

·
Registered
858 Posts
I'm coming back to Croatia to win a Grand Slam!

About Goran Prpić, I know some private things that occurs, but I don't wanna fighting over newspapers anymore. If he invites me, I'll be on first plane to Croatia! It miss me so much. I'll be in Croatia before anyone expect it! I had it enough, I want to come back home.

Mirjana Lučić is back. To tennis. And headlines. AS if it is destiny. There was never just tennis, there had to be always 'something more'. Wins, succeses, tropheys, rekords…, but and family traumas, escape from Croatia, coutr conflict with mighty IMG, conflict with Goran Prpić. Maybe it has to be this way.
-What doesn't kill you, makes you stronger. Now I feel stronger. Stronger than ever!
You don't know what to ask her . In 25 years of her life there is more than in 3 'normal' lifes.There is saying that every life is a movie story. Her's is then soap opera. 90 minutes wouldn't be enough.
-What has been, has been. I've been through many things in life, suffer so much, but all that is behind me now. Now I'm strong enough to handle it. I don't wanna put pressure on myself with things from my past, I wan't enjoy every new day, what life brings next.. I'm not little girl anymore, I'm a women.
For four years she hasn't played any match. From Indian Wells to Indian Wells. She came back last mounth, beat Lindsey Neslon from America (489), and almost took to third set 11. player in world, Anna Chakvethadze. She showed that she can, However, her recket is not moving since then.
-I got sick, I had high temperature. I was feeling really bad. Instead of going to next tournament right away, I needed couple of weeks to recover. Now I'm training with Ivan Beroš, I'm getting ready for Rome. I've got wc for that 100k tournament, I'm very happy because of that.
They didn't forget you, your name apparantely means something in tennis world since you get wc's even you were absent for 4 years?
- A lot's of people still remmebers me even I hasn't been playing. My tennis is atractive, they always enjoy my game. They still believe in me, give me a chance, and that is, thank God, very important for my return.
You say you are ready, but it is hard without matches..
-I'm much more stronger, when I start to play a week after week, it will be real explosion. I think already in September.
Between training and match there is a big difference.
-Big! When player skips only 3-4 weeks, you can see she lacks matches. And you can just imagine my situation when not playing for 4 years.. On trening I'm relaxed, I work my things , I don't have to think about opponents tactics, but during the match I can be nervous.
Now every match is very important for you. Every win opens a door of comeback, brings ranking, money and sponzors, every deffeat can mean end of your career. The pressure is huge?
-There are lot's of pressures, many comments, especially now. But I'm really strong girl. I could give up hundreds of times, but I just love tennis. I'm just praying to be healthy. The most important is that I play a week after week. I can lose in first rounds of next 5 events, but I'm sure, result will come, I'll winning tournaments again.. I'm physically better than ever
And mentally?
-Stronger than ever! After so many years, hard moments and everything I've been through…

Modest girl

If you could rang yourself on wta list, which place would it be this moment?
-Uh..It's hard to say. I'm a modest girl, but I feel that I belong among the tops. And I'll prove that! Maybe, people wili now think that I'm arrogant, but I'm apsolutely sure in myself.
Top 100, top 50, top 10? Wich top?
-The very top and winning Grand Slams!
Ivan Ljubičić watched you in Indian Wells and said that you are ready for comeback, that you play and serve great, and that noe everything depends on- money.
-I'm a sportwomen, I'm supposed to die on playground, and not to think about money.
It is tough after 4 years, you lost your ranking, your sponzors. However, it turns out that it is easier to get a wc and win than to finance a trip from America to Europe. Expencies are big… to big
- I would like more to talk about my tennis,not money, but right now it is how it is. Without money you can't afford tournaments, and without tournaments, you can't progress.
The most difficult is to move from death point.
-Exactly. Everyone promise to help 'when I'll be playing', but I won't need help then. I need it now! Money was never prority to me, but situation is that you can't without it.
Zlatko Mateša, a president of HOO (croatian olympic bord) promised to help
-We are in contact for mounths but I've never got concrete response from him. I'm gratefull for him traying to help me, but I need help -now.

I must be patient

And what about Croatian tennis federation?
- I asked for help, they say they are trying. I must be patient and wait, what else can I do. It's really hard to me talking about this because i turns out like I'm begging. I'm a top sportwomen who was always ready to die on field for Croatia and had some super results, thats why I don't want to people think I'm begging. I think I deserved to be helped, so I can show how mutch I worth
Did you expect invitation to fed cup team agains Germany?
-No, nobody has contacted me. But I was suprised abot some statements from Goran Prpić. It is known that I give myself almost 100 percent in fedcup, because I play wits so much heart for Croatia, and I always had great results.
However, you respnded to him very sharp? In what way Prpić 'takes your bread from table'?
-I know some things that happens in private, but I don't want to talk dirty things over newspapers anymore. What I wanted to tell him, I told him. He offended me, he was my coach, pschologist, my friend…At least I thought so.
He offended you by saying that he knows only what he reads in newspaper abot you?
-His job is to be incontact with players, to inform..I'm hurt and I don't feel sorry about what I said to him.
If he invites you in representation for next match, would you go?
-Apsolutely! Even if he runs representation.

Tired of negativness

You already said that there is no day when you don't think about Croatia, our sea, walking on seaside, shrimps, but also that you'll come back when it 'is safe'?
-If there is play tomorrow, I would come? It miss me so much. I'll be there before anyone expect it! And everyone will know when I come!
Is it mean soon?
-I'm close, to close!
Are you stronger than past?
-I'm tired of negativness and problems that follow me, I'm tired and talkink about my father…I want to forget that and enjoy my new life. I had it enough, I want to come back to Croatia more than anything.!
Did your problems made you stronger or hurt you?
-When I look at my life, I'm sure that I'm stronger now and most people couldn't handle what I did. And if I could survive all that troubles, I can make it to top tennis as well, because that is sport that I know, love and have heart and talent for. I had in tennis also rough moments but they were consequences of my private life. Now my head is clear, and that means that I'm coming back to real tennis.
Events outside court has determined your tennis destiny. You grow up with an abusive father, and you found strenght to reveal your sad destiny to public. It was tough desicion, did you need that publicity?
-Yes. Mostly because of my safety. Today I'm tired talking about how and when my father beat me, it was horror for my whole family, and back then I had to tell publicity the truth.
Are you coming to Croatia in visit or-to live?
First, only in visit. And to live.. that is my goal. And as soon as possible!

Here you are :)
And really sorry about my english, but I think you'll get the point :wavey:

·
Registered
115,300 Posts
Players have to believe in themselves. Fans don't like it when players say it to the media, but they all believe they can be #1. That's how they got to the world class level. Self belief, hard work and talent.

• Like
Reactions: tennismaster8820

·
Banned
628 Posts
thank you for translating,i was going to do it
wow great interview.....you wrote it all
thanks
alot of time eh?

Go Miki
You are all DELUSIONAL MIrjana doesn't have a chance of winning a 10 k at this point..speaking of winning Grand Slams!
Don't they hace good psychiatrists over there?

·
6,694 Posts
Do you know how to be positive or do you always have that freaking stick up your arse?:rolleyes:

Stay out of this board if you can't have a decent conversation.
He doesn't post like that on the Guardian site because he knows they would just delete it, which proves he just does it for effect here. :)

·
6,694 Posts
The full translation gives a much better view of Mirjana than the short one yesterday, she doesn't sound delusional at all. She just sounds like she knows she has to stay positive in the face of everything. Its easy to say she should play more but we don't really know whats going on in the background so one has to keep an open mind.

·
Registered
858 Posts
also her coach said that Mirjana's game is mix of Pierce and Seles. Strokes-Pierce, Movement-Seles ;)

·
Registered
34,672 Posts
Great interview! Thanks so much for the translation. :yeah:

Mirjana :hug: :hearts: I'm just soooo excited about this comeback, even if she is talking a big game that will be tough to back up. She believes in herself, she's working hard and she's committed to playing a full schedule. She's moved on in her life and she's looking forward to a successful future, and so am I.

AJMO MIKI!!! :rocker2:

·
Banned
20,151 Posts
She is writing authobiography, it's almost finished, she left last pages for the comeback success! She said that she can't even imagine her life story without it! :D
Good luck Mirjana!

·
Registered
4,876 Posts
ok dont mean to be rude I know she won a grandslam in doubles with hingis, but is this girl really as talented cos It sounds like shes onfident in herself, Ive never seen her play, could she really trouble the top players??? and where has she been all this time? injured??

·
Registered
34,672 Posts
ok dont mean to be rude I know she won a grandslam in doubles with hingis, but is this girl really as talented cos It sounds like shes onfident in herself, Ive never seen her play, could she really trouble the top players??? and where has she been all this time? injured??
She's had lots of personal issues. Watch this to get an idea of it, in a nutshell.

Mirjana is extremely talented and definitely could challenge anyone when she plays well. Like tennismaster mentioned, she plays similarly to Pierce - big, heavy groundstrokes and extremely agressive. Along with that doubles slam, she also made the semis of Wimbledon in 1999 beating Seles and Tauziat and coming within a couple games of taking out Graf in the semis. She was an up-and-coming teenage talent at the same time that Hingis, Kournikova, Venus and Serena were coming up, but for a variety of reasons she could never maintain any type of consistency on or off the court. Her life seems to be more stable now and she seems so motivated, so I'm excited and happy for her. :)
http://www.tbo.com/sports/wfla/2006/0511lucic.htm

1 - 19 of 19 Posts