Tennis Forum banner

1 - 20 of 410 Posts

·
Registered
Joined
·
23,554 Posts
Discussion Starter #1 (Edited)
Court 6 - 11:00 Start
- Marc Lopez (ESP) vs. Konstantinos Economidis (GRE)[30]
- Fabio Fognini (ITA) vs. Rainer Schuettler (GER)
- Christophe Rochus (BEL) vs. Tomas Zib (CZE)[26]
- Alina Jidkova (RUS) vs. Mariya Koryttseva (UKR)

Court 7 - 11:00 Start
- Mariano Zabaleta (ARG)[1] vs. Marcos Daniel (BRA)
- Juan-Pablo Guzman (ARG)[7] vs. Laurent Recouderc (FRA)
- Jerome Haehnel (FRA) vs. Gorka Fraile (ESP)[28]
- Sofia Arvidsson (SWE)[10] vs. Olga Savchuk (UKR)[18]

Court 8 - 11:00 Start
- Agnes Szavay (HUN)[3] vs. Laura Pous Tio (ESP)
- Ivo Minar (CZE) vs. Brian Dabul (ARG)
- Kveta Peschke (CZE) vs. Renata Voracova (CZE)[15]

Court 9 - 11:00 Start
- Paolo Lorenzi (ITA) vs. Juan Pablo Brzezicki (ARG)[24]
- Dusan Vemic (SRB) vs. Pablo Cuevas (URU)
- Paul Capdeville (CHI)[12] vs. Julio Silva (BRA)

Court 14 - 11:00 Start
- Ivan Navarro Pastor (ESP)[5] vs. Pablo Andujar (ESP)
- Dominika Cibulkova (SVK)[12] vs. Meng Yuan (CHN)
- Bohdan Ulihrach (CZE) vs. Santiago Giraldo (COL)[17]

Court 15 - 11:00 Start
- Alla Kudryavtseva (RUS)[4] vs. Jorgelina Cravero (ARG)[24]
- Greta Arn (GER)[5] vs. Akgul Amanmuradova (UZB)
- Frederico Gil (POR) vs. Boris Pashanski (SRB)

Court 16 - 11:00 Start
- Lukas Dlouhy (CZE)[3] vs. Fernando Vicente (ESP)[23]
- Ioana Raluca Olaru (ROU)[11] vs. Angelika Bachmann (GER)
- Marin Cilic (CRO)[10] vs. Sergiy Stakhovsky (UKR)
- Timea Bacsinszky (SUI)[8] vs. Anda Perianu (ROU)

Court 17 - 11:00 Start
- Maret Ani (EST) vs. Su-Wei Hsieh (TPE)[13]
- Flavio Cipolla (ITA) vs. Benjamin Balleret (MON)
- Violette Huck (FRA) vs. Rossana De Los Rios (PAR)
- Andrea Petkovic GER vs. Emma Laine (FIN)[22]
 

·
Registered
Joined
·
23,554 Posts
Discussion Starter #2
Udachi

Alla Kudryavtseva (RUS)[4]
Alina Jidkova (RUS)
 

·
Registered
Joined
·
637 Posts
they update tomorrow's schedule ;)

Court 6 - 11:00 Start
- Marc Lopez (ESP) vs. Konstantinos Economidis (GRE)[30]
- Fabio Fognini (ITA) vs. Rainer Schuettler (GER)
- Christophe Rochus (BEL) vs. Tomas Zib (CZE)[26]
- Alina Jidkova (RUS) vs. Mariya Koryttseva (UKR)

Court 7 - 11:00 Start
- Mariano Zabaleta (ARG)[1] vs. Marcos Daniel (BRA)
- Juan-Pablo Guzman (ARG)[7] vs. Laurent Recouderc (FRA)
- Jerome Haehnel (FRA) vs. Gorka Fraile (ESP)[28]
- Sofia Arvidsson (SWE)[10] vs. Olga Savchuk (UKR)[18]

Court 8 - 11:00 Start
- Agnes Szavay (HUN)[3] vs. Laura Pous Tio (ESP)
- Ivo Minar (CZE) vs. Brian Dabul (ARG)
- Kveta Peschke (CZE) vs. Renata Voracova (CZE)[15]

Court 9 - 11:00 Start
- Paolo Lorenzi (ITA) vs. Juan Pablo Brzezicki (ARG)[24]
- Dusan Vemic (SRB) vs. Pablo Cuevas (URU)
- Paul Capdeville (CHI)[12] vs. Julio Silva (BRA)

Court 14 - 11:00 Start
- Ivan Navarro Pastor (ESP)[5] vs. Pablo Andujar (ESP)
- Dominika Cibulkova (SVK)[12] vs. Meng Yuan (CHN)
- Bohdan Ulihrach (CZE) vs. Santiago Giraldo (COL)[17]

Court 15 - 11:00 Start
- Alla Kudryavtseva (RUS)[4] vs. Jorgelina Cravero (ARG)[24]
- Greta Arn (GER)[5] vs. Akgul Amanmuradova (UZB)
- Frederico Gil (POR) vs. Boris Pashanski (SRB)

Court 16 - 11:00 Start
- Lukas Dlouhy (CZE)[3] vs. Fernando Vicente (ESP)[23]
- Ioana Raluca Olaru (ROU)[11] vs. Angelika Bachmann (GER)
- Marin Cilic (CRO)[10] vs. Sergiy Stakhovsky (UKR)
- Timea Bacsinszky (SUI)[8] vs. Anda Perianu (ROU)

Court 17 - 11:00 Start
- Maret Ani (EST) vs. Su-Wei Hsieh (TPE)[13]
- Flavio Cipolla (ITA) vs. Benjamin Balleret (MON)
- Violette Huck (FRA) vs. Rossana De Los Rios (PAR)
- Andrea Petkovic GER vs. Emma Laine (FIN)[22]
 

·
Registered
Joined
·
8,764 Posts
Allez Timea!! And Maret!
 

·
Premium Member
Joined
·
181,826 Posts
good luck to

Alina Jidkova ;) :kiss:
Dominika Cibulkova ;) :D
Alla Kudryavtseva ;)
Raluca Olaru ;)
Maret Ani ;) :D
Violette Huck ;) :hug:
Renata Voracova :)
Andrea Petkovic ;)
 

·
GIMME SHELTER
Joined
·
48,186 Posts
the universe full of good luck


Alina Jidkova :worship:
Agnes Szavay
Angelika Bachmann :worship:
Dominika Cibulkova
Andrea Petkovic :worship:
Maret Ani
Kveta Peschke :worship:
Alla Kudryavtseva
Greta Arn :worship:
Timea Bacsinszky
Rossana de los Rios
:worship:


pls take the last step !!!!!!!!!
 

·
Registered
Joined
·
6,297 Posts
Women's Qual. Singles - 3rd Rnd.
Violette Huck (FRA)
vs. Kveta Peschke (CZE)
or
Zsofia Gubacsi (HUN)


Women's Qual. Singles - 3rd Rnd.
Agnes Szavay (HUN)[3]
or
Monique Adamczak (AUS) vs. Emma Laine (FIN)[22]

What's this???

Zsofi :sad: lost to Kveta in 1st Qualifying Round, Ági won over Monique in 1st Quali Round too...;)
 
1 - 20 of 410 Posts
Top