Tennis Forum banner

1 - 6 of 6 Posts

·
Premium Member
Joined
·
23,740 Posts
Discussion Starter · #1 ·
Main Draw

Jiahui Chen (CHN) (1) v Jia Qi Kang (CHN)
Minying Liang (CHN) v Carmen Florence Lai (HKG)
Xixi Feng (CHN) v Chunan Xiang (CHN)
Hui Xuan Hu (CHN) v Chih-Hsien Chu (TPE) (15)

Yuanyi Yu (CHN) (10) v Mingxiu Du (CHN)
Shiyu Xu (CHN) v Rui Dong (CHN)
Zhi Yan Ye (CHN) v Wu Mei-Qi (CHN)
Si Han Wu (CHN) v Wing Man Lin (HKG) (7)

Na Li (CHN) (3) v Siyu Qin (CHN)
Ching Pang (HKG) v Jin Li Tang (CHN)
Yuqi Sheng (CHN) v Fengzhu Yang (CHN)
Xinyu Gao (CHN) v Ruyu Yan (CHN) (14)

Angelina Skidanova (RUS) (11) v Wanyuanyun Jin (CHN)
Jinxuan Wang (CHN) v Wei Wang (CHN)
Mengyao Yi (CHN) v Mingyang Liu (CHN)
Hei Tung Wong (HKG) v Xiao Ou Zhao (CHN) (8)

Xiaodi You (CHN) (6) v Shuhe Han (CHN)
Han-Chi Chen (TPE) v Ke Mao (CHN)
Siyu Chen (CHN) v Qianting Yan (CHN)
Q/LL v Kwan Yau Ng (HKG) (9)

Zhang Jing (CHN) (13) v Tatyana Grigoryan (RUS)
Yizhao Guo (CHN) v Luxizi Meng (CHN)
Jia Wei Ti (Mas) v Jie Chen (CHN)
Yi Ming Huang (CHN) v Si Qi Liu (CHN) (4)

Man Ying Maggie Ng (HKG) (5) v Shangqing Yang (CHN)
Ning Hai (CHN) v Jiaqing Mo (CHN)
Mengjuan Yi (CHN) v Chan Zhang (CHN)
Ying Zhang (CHN) v Qiu Yu Ye (CHN) (12)

Zhiruo Liu (CHN) (16) v Yik Yan Suki Law (HKG)
Xiuyuan Li (CHN) v Xin Liu (CHN)
Anna Grigoryan (RUS) v Jingyan Zhao (CHN)
Haobo Shi (CHN) v Fang Ying Xun (CHN) (2)
 

·
Vamorza!
Joined
·
46,227 Posts
1st Round

Jiahui CHEN (CHN) (1) defeated Jia Qi KANG (CHN) 6-2 6-3
Minying LIANG (CHN) defeated Carmen Florence LAI (HKG) 4-6 6-1 6-4

Xixi FENG (CHN) defeated Chunan XIANG (CHN) 6-0 6-3
Chih-Hsien CHU (TPE) (15) defeated Hui Xuan HU (CHN) 7-6(2) 6-3

Yuanyi YU (CHN) (10) defeated Mingxiu DU (CHN) 6-3 6-3
ShiYu XU (CHN) defeated Rui DONG (CHN) 6-2 6-3

Wu MEI-QI (CHN) defeated Zhi Yan YE (CHN) 6-2 7-5
Wing Man LIN (HKG) (7) defeated Si Han WU (CHN) 7-6(4) 6-4

Siyu QIN (CHN) defeated Na LI (CHN) (3) 6-2 6-4
Jin Li TANG (CHN) defeated Ching PANG (HKG) 6-2 6-4

Fengzhu YANG (CHN) defeated Yuqi SHENG (CHN) 6-4 6-1
Ruyu YAN (CHN) (14) defeated Xinyu GAO (CHN) 6-0 6-2

Angelina SKIDANOVA (RUS) (11) defeated Wanyuanyun JIN (CHN) 7-6(5) 6-3
Wei WANG (CHN) defeated Jinxuan WANG (CHN) 6-1 6-3

Mingyang LIU (CHN) defeated Mengyao YI (CHN) 7-6(3) 6-2
Xiao Ou ZHAO (CHN) (8) defeated Hei Tung WONG (HKG) 6-3 6-1

Xiaodi YOU (CHN) (6) defeated Shuhe HAN (CHN) 6-2 6-0
Ke MAO (CHN) defeated Han-Chi CHEN (TPE) 6-3 6-1

Qianting YAN (CHN) defeated Siyu CHEN (CHN) 7-6(5) 6-2
Kwan Yau NG (HKG) (9) defeated Polina TASKAEVA (RUS) 6-1 6-1

Zhang JING (CHN) (13) defeated TATYANA GRIGORYAN (RUS) 7-6(4) 6-4
Yizhao GUO (CHN) defeated Luxizi MENG (CHN) 6-3 7-5

Jie CHEN (CHN) defeated Jia Wei TI (MAS) 6-2 6-3
Si Qi LIU (CHN) (4) defeated Yi Ming HUANG (CHN) 6-2 6-1

Shangqing YANG (CHN) defeated Man Ying Maggie NG (HKG) (5) 6-2 6-2
JiaQing MO (CHN) defeated Ning HAI (CHN) 6-0 6-1

Chan ZHANG (CHN) defeated Mengjuan YI (CHN) 4-6 6-2 6-1
Qiu Yu YE (CHN) (12) defeated Ying ZHANG (CHN) 6-3 6-3

Zhiruo LIU (CHN) (16) defeated Yik Yan Suki LAW (HKG) 6-1 7-5
Xin LIU (CHN) defeated Xiuyuan LI (CHN) 6-2 6-2

ANNA GRIGORYAN (RUS) defeated Jingyan ZHAO (CHN) 6-1 6-0
Fang Ying XUN (CHN) (2) defeated Haobo SHI (CHN) 6-0 6-0
 

·
Premium Member
Joined
·
23,740 Posts
Discussion Starter · #3 ·
2nd Round

Jiahui Chen (CHN) (1) d. Minying Liang (CHN) 6-0 6-2
Chih-Hsien Chu (TPE) (15) d. Xixi Feng (CHN) 6-1 7-6(4)
Yuanyi Yu (CHN) (10) d. Shiyu Xu (CHN) 6-3 6-3
Wing Man Lin (HKG) (7) d. Wu Mei-Qi (CHN) 6-3 6-2

Siyu Qin (CHN) d. Jin Li Tang (CHN) 6-3 6-4
Ruyu Yan (CHN) (14) d. Fengzhu Yang (CHN) 6-3 6-2
Angelina Skidanova (RUS) (11) d. Wei Wang (CHN) 6-0 6-2
Mingyang Liu (CHN) d. Xiao Ou Zhao (CHN) (8) 2-6 6-0 6-2

Xiaodi You (CHN) (6) d. Ke Mao (CHN) 6-0 6-0
Qianting Yan (CHN) d. Kwan Yau Ng (HKG) (9) 4-6 7-6(6) 6-1
Zhang Jing (CHN) (13) d. Yizhao Guo (CHN) 6-4 6-1
Si Qi Liu (CHN) (4) d. Jie Chen (CHN) 6-2 7-6(5)

Shangqing Yang (CHN) d. Jiaqing Mo (CHN) 6-2 6-2
Qiu Yu Ye (CHN) (12) d. Chan Zhang (CHN) 6-4 6-2
Zhiruo Liu (CHN) (16) d. Xin Liu (CHN) 6-4 6-3
Fang Ying Xun (CHN) (2) d. Anna Grigoryan (RUS) 6-3 6-2
 

·
Vamorza!
Joined
·
46,227 Posts
3rd Round

Jiahui CHEN (CHN) (1) defeated Chih-Hsien CHU (TPE) (15) 6-0 6-3
Yuanyi YU (CHN) (10) defeated Wing Man LIN (HKG) (7) 6-2 6-0

Ruyu YAN (CHN) (14) defeated Siyu QIN (CHN) 6-1 6-1
Angelina SKIDANOVA (RUS) (11) defeated Mingyang LIU (CHN) 6-3 6-1

Xiaodi YOU (CHN) (6) defeated Qianting YAN (CHN) 6-0 6-2
Zhang JING (CHN) (13) defeated Si Qi LIU (CHN) (4) 6-3 4-6 6-4

Qiu Yu YE (CHN) (12) defeated Shangqing YANG (CHN) 6-0 6-1
Fang Ying XUN (CHN) (2) defeated Zhiruo LIU (CHN) (16) 6-4 5-7 7-5
 

·
Registered
Joined
·
48,577 Posts
Quarterfinal

Jiahui CHEN (CHN) (1) defeated Yuanyi YU (CHN) (10) 7-5 5-7 [10-6]
Ruyu YAN (CHN) (14) defeated Angelina SKIDANOVA (RUS) (11) 6-1 6-2
Xiaodi YOU (CHN) (6) defeated Zhang JING (CHN) (13) 6-3 6-4
Qiu Yu YE (CHN) (12) defeated Fang Ying XUN (CHN) (2) 6-3 5-7 [10-3]

Semifinal

Jiahui CHEN (CHN) (1) defeated Ruyu YAN (CHN) (14) 7-5 7-5
Qiu Yu YE (CHN) (12) defeated Xiaodi YOU (CHN) (6) 6-1 6-3
 
1 - 6 of 6 Posts
Top