Tennis Forum banner

1 - 20 of 69 Posts

·
Vamorza!
Joined
·
46,227 Posts
Discussion Starter #1 (Edited)
$25.000 Goyang (KOR)

ITF NH NongHyup International Women's Circuit







Tournament Website : www.kortennis.co.kr

Surface : Hard - (Outdoor)

Last Years Winners

New Event in 2009

2009 Draws

Singles Qualifying Draw

Shannon GOLDS (AUS) (1) defeated Bit-Na LEE (KOR) 6-1 6-2
Ju-Hee YOU (KOR) defeated Sophia MULSAP (THA) 6-2 6-7(5) 6-1

Sheng-Nan SUN (CHN) defeated Mi YOO (KOR) 7-5 6-3
Sung-Hee HAN (KOR) (13) defeated Na-Ri KIM (KOR) 6-1 6-4

Monika WEJNERT (AUS) (2) defeated Lucia GONZALEZ (AUS) 6-3 6-1
Yuka HIGASHI (JPN) defeated Ah-Ren HAN (KOR) 6-2 6-2

Soo-Mi YOO (KOR) defeated Hee-Sun LYOO-SUH (KOR) 6-3 6-3
Nungnadda WANNASUK (THA) (11) defeated Ya ZHOU (CHN) 6-2 6-2

Maya GAVEROVA (RUS) (3) defeated Ha-Young JI (KOR) 6-3 6-4
In-Young HWANG (KOR) defeated Hye-Jin BYUN (KOR) 6-1 6-2

Lei HUANG (CHN) defeated You-Jin KANG (KOR) 6-1 6-1
Chun-Mei JI (CHN) defeated Lizaan DU PLESSIS (RSA) (12) 6-2 6-0

So-Jung KIM (KOR) (4) defeated Brittany TEEI (NZL) 6-0 6-2
Seung-Yeon HONG (KOR) defeated Na-Lae HAN (KOR) 7-5 6-0

Mi-Rae HAM (KOR) defeated Renee LAMPRET (AUS) 6-2 6-4
Aleksandra FILIPOVSKI (HUN) (9) defeated Hye-Min LEE (KOR) 4-6 6-4 7-5

Shaozhuo LIU (CHN) (5) defeated Soo-Gee HAM (KOR) 6-1 3-6 6-2
Ji-Young KIM (KOR) defeated Ji-Sun KIM (KOR) 6-1 6-0

Anna LIVADARU (GER) defeated Daria MASLENNIKOVA (RUS) 6-1 6-2
Sakiko SHIMIZU (JPN) (15) defeated Maxine THOMAS (USA) 6-4 6-4

Ye-Ji MUN (KOR) defeated Surina DE BEER (RSA) (6) 5-3 Retired
Saori KARIKOMI (JPN) defeated Ji Yun PARK (KOR) 6-0 6-4

Yoon-young BAE (KOR) defeated Phoebe DI LEO (USA) 6-2 6-2
Yoo-Ri BAE (KOR) defeated Maki ARAI (JPN) (14) 6-1 2-6 6-3

Nudnida LUANGNAM (THA) (7) defeated Hye-Mi BYUN (KOR) 6-2 6-1
Hyun-Hui HONG (KOR) defeated Jin YOO (KOR) 6-4 7-6(6)

Ji-Hye KIM (KOR) defeated Aki YAMASOTO (JPN) 7-5 6-2
Yi CHEN (TPE) (10) defeated Ji-Hyun LEE (KOR) 6-2 6-2

Eugeniya PASHKOVA (RUS) (8) defeated Bo-Ra KWAK (KOR) 6-4 6-1
A-ram SIM (KOR) defeated Ji-Hee CHOI (KOR) 6-2 6-4

Eun-Hye CHO (KOR) defeated Shao-Yuan KAO (TPE) 6-3 6-1
Etsuko KITAZAKI (JPN) (16) defeated Hyojung YEA (KOR) 6-2 6-2

2nd Round

Shannon GOLDS (AUS) (1) defeated Ju-Hee YOU (KOR) 7-5 6-4
Sung-Hee HAN (KOR) (13) defeated Sheng-Nan SUN (CHN) 2-6 6-4 6-4

Monika WEJNERT (AUS) (2) defeated Yuka HIGASHI (JPN) 6-3 6-4
Nungnadda WANNASUK (THA) (11) defeated Soo-Mi YOO (KOR) 6-3 4-6 6-4

In-Young HWANG (KOR) defeated Maya GAVEROVA (RUS) (3) 6-4 6-4
Chun-Mei JI (CHN) defeated Lei HUANG (CHN) 6-1 6-4

So-Jung KIM (KOR) (4) defeated Seung-Yeon HONG (KOR) 6-3 6-0
Mi-Rae HAM (KOR) defeated Aleksandra FILIPOVSKI (HUN) (9) 6-3 7-6(4)

Ji-Young KIM (KOR) defeated Shaozhuo LIU (CHN) (5) 6-3 6-0
Anna LIVADARU (GER) defeated Sakiko SHIMIZU (JPN) (15) 3-6 6-2 6-4

Saori KARIKOMI (JPN) defeated Ye-Ji MUN (KOR) 4-6 6-4 7-5
Yoo-Ri BAE (KOR) defeated Yoon-young BAE (KOR) 6-0 6-2

Nudnida LUANGNAM (THA) (7) defeated Hyun-Hui HONG (KOR) 1-6 6-1 7-5
Yi CHEN (TPE) (10) defeated Ji-Hye KIM (KOR) 6-1 6-1

Eugeniya PASHKOVA (RUS) (8) defeated A-ram SIM (KOR) 6-4 6-3
Eun-Hye CHO (KOR) defeated Etsuko KITAZAKI (JPN) (16) 6-3 6-3

Final Round

Shannon GOLDS (AUS) (1) defeated Sung-Hee HAN (KOR) (13) 1-6 7-6(4) 6-3
Nungnadda WANNASUK (THA) (11) defeated Monika WEJNERT (AUS) (2) 6-4 6-7(2) 6-4
Chun-Mei JI (CHN) defeated In-Young HWANG (KOR) 6-2 6-1
So-Jung KIM (KOR) (4) defeated Mi-Rae HAM (KOR) 6-1 6-3
Anna LIVADARU (GER) defeated Ji-Young KIM (KOR) 6-0 6-2
Saori KARIKOMI (JPN) defeated Yoo-Ri BAE (KOR) 6-3 6-2
Yi CHEN (TPE) (10) defeated Nudnida LUANGNAM (THA) (7) 7-6(7) 7-5
Eugeniya PASHKOVA (RUS) (8) defeated Eun-Hye CHO (KOR) 7-6(1) 4-6 6-3


Singles Main Draw

Jing-Jing LU (CHN) (1) Vs Ling ZHANG (HKG) 63 64
Vivian SEGNINI (BRA) Vs (Q)Saori KARIKOMI (JPN) 64 67(4) 63

Ye-Ra LEE (KOR) Vs (Q)Chun-Mei JI (CHN) 61 63
Yi-Miao ZHOU (CHN) (8) d. (Q)Nungnadda WANNASUK (THA) 63 64

Kyung-Mi CHANG (KOR) d. Chiaki OKADAUE (JPN) (4) 64 46 64
(Q)Shannon GOLDS (AUS) d. (Q)Anna LIVADARU (GER) 63 63

(wc)Kun-Hee KIM (KOR) d. (Q)Yi CHEN (TPE) 64 61
Jin-A LEE (KOR) (5) d. (wc)Min-Hwa YU (KOR) 64 60

I-Hsuan HWANG (TPE) (7) Vs (Q)So-Jung KIM (KOR) 62 16 64
(wc)Hae-Sung KIM (KOR) d. Tadeja MAJERIC (SLO) 64 Ret.

Yan-Ze XIE (CHN) d. (wc)Ji-Ae KIM (KOR) 64 61
Elena CHALOVA (RUS) (3) d. Kyung-Yee CHAE (KOR) 75 76(4)

Xinyun HAN (CHN) (6) Vs Lena LITVAK (USA) 62 63
Romana TEDJAKUSUMA (INA) d. (Q)Eugeniya PASHKOVA (RUS) 60 63

Pemra OZGEN (TUR) Vs Chen LIANG (CHN) 26 75 60
Ryoko FUDA (JPN) (2) d. Ayaka MAEKAWA (JPN) 75 64

2nd Round

Jing-Jing LU (CHN) (1) d. Vivian SEGNINI (BRA) 63 63
Ye-Ra LEE (KOR) d. Yi-Miao ZHOU (CHN) (8) 64 76(2)

(Q)Shannon GOLDS (AUS) d. Kyung-Mi CHANG (KOR) 61 61
Jin-A LEE (KOR) (5) d. (wc)Kun-Hee KIM (KOR) 61 64

I-Hsuan HWANG (TPE) (7) d. (wc)Hae-Sung KIM (KOR) 62 62
Elena CHALOVA (RUS) (3) d. Yan-Ze XIE (CHN) 62 75

Xinyun HAN (CHN) (6) d. Romana TEDJAKUSUMA (INA) 61 62
Ryoko FUDA (JPN) (2) d. Pemra OZGEN (TUR) 26 63 63

QF

Jing-Jing LU (CHN) (1) d. Ye-Ra LEE (KOR) 63 46 76(3)
Jin-A LEE (KOR) (5) d. (Q)Shannon GOLDS (AUS) 61 62
Elena CHALOVA (RUS) (3) d. I-Hsuan HWANG (TPE) (7) 61 61
Xinyun HAN (CHN) (6) d. Ryoko FUDA (JPN) (2) 46 62 60

SF

Jin-A LEE (KOR) (5) d. Jing-Jing LU (CHN) (1) 62 63
Xinyun HAN (CHN) (6) d. Elena CHALOVA (RUS) (3) 36 76(4) 60

Final

Xinyun HAN (CHN) (6) d. Jin-A LEE (KOR) (5) 75 64


Doubles Main Draw

LU (CHN) / SUN (CHN) (1) defeated LITVAK (USA) / OZGEN (TUR) 6-1 6-4
KAO (TPE) / XIE (CHN) defeated FUDA (JPN) / ZHOU (CHN) 6-3 6-4

CHO (KOR) / KIM (KOR) defeated HAN (CHN) / JI (CHN) (4) 4-6 6-2 [11-9]
MULSAP (THA) / WANNASUK (THA) defeated ARAI (JPN) / LIU (CHN) 3-6 4-2 Retired

CHANG (KOR) / LEE (KOR) defeated CHALOVA (RUS) / PASHKOVA (RUS) 6-0 6-2
HWANG (TPE) / ZHANG (HKG) (3) defeated CHAE (KOR) / KIM (KOR) 6-3 6-4

BASUKI (INA) / TEDJAKUSUMA (INA) defeated DU PLESSIS (RSA) / GOLDS (AUS) 6-2 6-2
CHEN (TPE) / MAEKAWA (JPN) (2) defeated LEE (KOR) / YU (KOR) 6-3 6-3

QF

LU (CHN) / SUN (CHN) (1) defeated KAO (TPE) / XIE (CHN) 7-6(4) 6-3
MULSAP (THA) / WANNASUK (THA) defeated CHO (KOR) / KIM (KOR) 4-6 6-3 [10-2]
HWANG (TPE) / ZHANG (HKG) (3) defeated CHANG (KOR) / LEE (KOR) 3-6 6-3 [11-9]
BASUKI (INA) / TEDJAKUSUMA (INA) defeated CHEN (TPE) / MAEKAWA (JPN) (2) 3-6 7-6(6) [10-6]

SF

LU (CHN) / SUN (CHN) (1) defeated MULSAP (THA) / WANNASUK (THA) 6-2 6-3
BASUKI (INA) / TEDJAKUSUMA (INA) defeated HWANG (TPE) / ZHANG (HKG) (3) 6-2 6-2

Final

BASUKI (INA) / TEDJAKUSUMA (INA) defeated LU (CHN) / SUN (CHN) (1) 6-7(5) 6-3 [10-8]
 

·
Kookie Supporter
Joined
·
67,514 Posts
Re: $25.000 Goyang (KOR) 2009 | May 25 (Entry List)

Qualifying draw:

Shannon Golds AUS (1) v. Bit-Na Lee KOR
Sophia Mulsap THA v. Ju-Hee You KOR
Mi Yoo KOR v. Sheng-Nan Sun CHN
Na-Ri Kim KOR v. Sung-Hee Han KOR (13)

Monika Wejnert AUS (2) v. Lucia Gonzalez AUS
Yuka Higashi JPN v. Ah-Ren Han KOR
Soo-Mi Yoo KOR v. Hee-Sun Lyoo-Suh KOR
Ya Zhou CHN (WC) v. Nungnadda Wannasuk THA (11)

Maya Gaverova RUS (3) v. Ha-Young Ji KOR
In-Young Hwang KOR v. Hye-Jin Byun KOR
Lei Huang CHN v. You-Jin Kang KOR
Chun-Mei Ji CHN v. Lizaan du Plessis RSA (12)

So-Jung Kim KOR (4) v. Brittany Teei NZL
Seong-Yeon Hong KOR v. Na-Lae Han KOR (WC)
Mi-Rae Ham KOR v. Renee Lampret AUS
Hye-Min Lee KOR v. Aleksandra Filipovski HUN (9)

Shaozhuo Liu CHN (5) v. Soo-Gee Ham KOR
Ji-Young Kim KOR v. Ji-Sun Kim KOR
Daria Maslennikova RUS v. Anna Livadaru GER
Maxine Thomas USA v. Sakiko Shimizu JPN (15)

Surina de Beer RSA (6) v. Ye-Ji Mun KOR
Saori Karikomi JPN v. Ji Yun Park KOR
Yoon-Young Bae KOR v. Phoebe di Leo USA
Yoo-Ri Bae KOR v. Maki Arai JPN (14)

Nudnida Luangnam THA (7) v. Hye-Mi Byun KOR (WC)
Jin Yoo KOR v. Hyun-Hui Hong KOR (WC)
Aki Yamasoto JPN v. Ji-Hye Kim KOR
Ji-Hyun Lee KOR v. Yi Chen CHN (10)

Eugeniya Pashkova RUS (8) v. Bo-Ra Kwak KOR
A-Ram Sim KOR v. Ji-Hee Choi KOR
Shao-Yuan Kao TPE v. Eun-Hye Cho KOR
Hyojung Yea KOR v. Etsuko Kitazaki JPN (15)
 

·
Registered
Joined
·
265 Posts
Re: $25.000 Goyang (KOR) 2009 | May 25 (Quali Draw)

Qualifying
First Round
1-GOLDS, Shannon (AUS) d. LEE, Bit-Na (KOR) 61 62
YOU, Ju-Hee (KOR) d. MULSAP, Sophia (THA) 62 67(5) 61
SUN, Sheng-Nan (CHN) d. YOO, Mi (KOR) 75 63
13-HAN, Sung-Hee (KOR) d. KIM, Na-Ri (KOR) 61 64
2-WEJNERT, Monika (AUS) d. GONZALEZ, Lucia (AUS) 63 61
HIGASHI, Yuka (JPN) d. HAN, Ah-Ren (KOR) 62 62
YOO, Soo-Mi (KOR) d. LYOO-SUH, Hee-Sun (KOR) 63 63
11-WANNASUK, Nungnadda (THA) d. WC-ZHOU, Ya (CHN) 62 62

3-GAVEROVA, Maya (RUS) d. WC-JI, Ha-Young (KOR) 63 64
HWANG, In-Young (KOR) d. WC-BYUN, Hye-Jin (KOR) 61 62
HUANG, Lei (CHN) d. WC-KANG, You-Jin (KOR) 61 61
JI, Chun-Mei (CHN) d. 12-DU PLESSIS, Lizaan (RSA) 62 60
4-KIM, So-Jung (KOR) d. TEEI, Brittany (NZL) 60 62
HONG, Seung-Yeon (KOR) d. WC-HAN, Na-Lae (KOR) 75 60
HAM, Mi-Rae (KOR) d. LAMPRET, Renee (AUS) 62 64
9-FILIPOVSKI, Aleksandra (HUN) d. LEE, Hye-Min (KOR) 46 64 75

5-LIU, Shaozhuo (CHN) d. HAM, Soo-Gee (KOR) 61 36 62
KIM, Ji-Young (KOR) d. KIM, Ji-Sun (KOR) 61 60
LIVADARU, Anna (GER) d. MASLENNIKOVA, Daria (RUS) 61 62
15-SHIMIZU, Sakiko (JPN) d. THOMAS, Maxine (USA) 64 64
MUN, Ye-Ji (KOR) d. 6-DE BEER, Surina (RSA) 5-3 Retired
KARIKOMI, Saori (JPN) d. PARK, Ji Yun (KOR) 60 64
BAE, Yoon-young (KOR) d. DI LEO, Phoebe (USA) 62 62
BAE, Yoo-Ri (KOR) d. 14-ARAI, Maki (JPN) 61 26 63

7-LUANGNAM, Nudnida (THA) d. WC-BYUN, Hye-Mi (KOR) 62 61
WC-HONG, Hyun-Hui (KOR) d. YOO, Jin (KOR) 64 76(6)
KIM, Ji-Hye (KOR) d. YAMASOTO, Aki (JPN) 75 62
10-CHEN, Yi (TPE) d. LEE, Ji-Hyun (KOR) 62 62
8-PASHKOVA, Eugeniya (RUS) d. KWAK, Bo-Ra (KOR) 64 61
SIM, A-ram (KOR) d. CHOI, Ji-Hee (KOR) 62 64
CHO, Eun-Hye (KOR) d. KAO, Shao-Yuan (TPE) 63 61
16-KITAZAKI, Etsuko (JPN) d. WC-YEA, Hyojung (KOR) 62 62
 

·
Vamorza!
Joined
·
46,227 Posts
Discussion Starter #8
Re: $25.000 Goyang (KOR) 2009 | May 25 (Quali Draw)

2nd Round

Shannon GOLDS (AUS) (1) defeated Ju-Hee YOU (KOR) 7-5 6-4
Sung-Hee HAN (KOR) (13) defeated Sheng-Nan SUN (CHN) 2-6 6-4 6-4

Monika WEJNERT (AUS) (2) defeated Yuka HIGASHI (JPN) 6-3 6-4
Nungnadda WANNASUK (THA) (11) defeated Soo-Mi YOO (KOR) 6-3 4-6 6-4

In-Young HWANG (KOR) defeated Maya GAVEROVA (RUS) (3) 6-4 6-4
Chun-Mei JI (CHN) defeated Lei HUANG (CHN) 6-1 6-4

So-Jung KIM (KOR) (4) defeated Seung-Yeon HONG (KOR) 6-3 6-0
Mi-Rae HAM (KOR) defeated Aleksandra FILIPOVSKI (HUN) (9) 6-3 7-6(4)

Ji-Young KIM (KOR) defeated Shaozhuo LIU (CHN) (5) 6-3 6-0
Anna LIVADARU (GER) defeated Sakiko SHIMIZU (JPN) (15) 3-6 6-2 6-4

Saori KARIKOMI (JPN) defeated Ye-Ji MUN (KOR) 4-6 6-4 7-5
Yoo-Ri BAE (KOR) defeated Yoon-young BAE (KOR) 6-0 6-2

Nudnida LUANGNAM (THA) (7) defeated Hyun-Hui HONG (KOR) 1-6 6-1 7-5
Yi CHEN (TPE) (10) defeated Ji-Hye KIM (KOR) 6-1 6-1

Eugeniya PASHKOVA (RUS) (8) defeated A-ram SIM (KOR) 6-4 6-3
Eun-Hye CHO (KOR) defeated Etsuko KITAZAKI (JPN) (16) 6-3 6-3
 

·
Registered
Joined
·
11,912 Posts
Re: $25.000 Goyang (KOR) 2009 | May 25 (Quali Draw)

QR

Shannon GOLDS (AUS) (1) defeated Sung-Hee HAN (KOR) (13) 1-6 7-6(4) 6-3
Nungnadda WANNASUK (THA) (11) defeated Monika WEJNERT (AUS) (2) 6-4 6-7(2) 6-4
Chun-Mei JI (CHN) defeated In-Young HWANG (KOR) 6-2 6-1
So-Jung KIM (KOR) (4) defeated Mi-Rae HAM (KOR) 6-1 6-3
Anna LIVADARU (GER) defeated Ji-Young KIM (KOR) 6-0 6-2
Saori KARIKOMI (JPN) defeated Yoo-Ri BAE (KOR) 6-3 6-2
Yi CHEN (TPE) (10) defeated Nudnida LUANGNAM (THA) (7) 7-6(7) 7-5
Eugeniya PASHKOVA (RUS) (8) defeated Eun-Hye CHO (KOR) 7-6(1) 4-6 6-3
 

·
Registered
Joined
·
11,912 Posts
Re: $25.000 Goyang (KOR) 2009 | May 25 (Quali Draw)

MD

Jing-Jing LU (CHN) (1) Vs Ling ZHANG (HKG)
Vivian SEGNINI (BRA) Vs Saori KARIKOMI (JPN)
Ye-Ra LEE (KOR) Vs Chun-Mei JI (CHN)
Nungnadda WANNASUK (THA) Vs Yi-Miao ZHOU (CHN) (8)

Chiaki OKADAUE (JPN) (4) Vs Kyung-Mi CHANG (KOR)
Anna LIVADARU (GER) Vs Shannon GOLDS (AUS)
Yi CHEN (TPE) Vs Kun-Hee KIM (KOR)
Min-Hwa YU (KOR) Vs Jin-A LEE (KOR) (5)

I-Hsuan HWANG (TPE) (7) Vs So-Jung KIM (KOR)
Tadeja MAJERIC (SLO) Vs Hae-Sung KIM (KOR)
Ji-Ae KIM (KOR) Vs Yan-Ze XIE (CHN)
Kyung-Yee CHAE (KOR) Vs Elena CHALOVA (RUS) (3)

Xinyun HAN (CHN) (6) Vs Lena LITVAK (USA)
Eugeniya PASHKOVA (RUS) Vs Romana TEDJAKUSUMA (INA)
Pemra OZGEN (TUR) Vs Chen LIANG (CHN)
Ayaka MAEKAWA (JPN) Vs Ryoko FUDA (JPN) (2)
 

·
Registered
Joined
·
11,912 Posts
Re: $25.000 Goyang (KOR) 2009 | May 25 (Quali Draw)

Jin-A, please do better than last week with this favourable draw. :rolleyes:

Poor So-Jung. She's been playing so well this year, yet never awarded a MD WC or SE. Pathetic. :mad:
 

·
Registered
Joined
·
265 Posts
Re: $25.000 Goyang (KOR) 2009 | May 25 (Quali Draw)

doubles main draw:

LU (CHN) / SUN (CHN) (1) Vs LITVAK (USA) / OZGEN (TUR)
MAJERIC (SLO) / SEGNINI (BRA) Vs FUDA (JPN) / ZHOU (CHN)
HAN (CHN) / JI (CHN) (4) Vs CHO (KOR) / KIM (KOR)
MULSAP (THA) / WANNASUK (THA) Vs ARAI (JPN) / LIU (CHN)
CHALOVA (RUS) / PASHKOVA (RUS) Vs CHANG (KOR) / LEE (KOR)
CHAE (KOR) / KIM (KOR) Vs HWANG (TPE) / ZHANG (HKG) (3)
BASUKI (INA) / TEDJAKUSUMA (INA) Vs DU PLESSIS (RSA) / GOLDS (AUS)
LEE (KOR) / YU (KOR) Vs CHEN (TPE) / MAEKAWA (JPN) (2)
 

·
Registered
Joined
·
48,535 Posts
Re: $25.000 Goyang (KOR) 2009 | May 25 (Quali Draw)

Jing-Jing LU (CHN) (1) Vs Ling ZHANG (HKG) :(
 

·
Registered
Joined
·
3,820 Posts
Re: $25.000 Goyang (KOR) 2009 | May 25 (Quali Draw)

go romana....
 

·
Registered
Joined
·
277 Posts
Re: $25.000 Goyang (KOR) 2009 | May 25 (Draws)

Hope Romana and Yayuk getting better result than their last tourney...
 

·
Registered
Joined
·
12,938 Posts
Re: $25.000 Goyang (KOR) 2009 | May 25 (Draws)

1st Round

Jing-Jing LU (CHN) (1) defeated Ling ZHANG (HKG) 6-3 6-4
Vivian SEGNINI (BRA) Vs Saori KARIKOMI (JPN)
Ye-Ra LEE (KOR) Vs Chun-Mei JI (CHN)
Nungnadda WANNASUK (THA) Vs Yi-Miao ZHOU (CHN) (8)

Kyung-Mi CHANG (KOR) defeated Chiaki OKADAUE (JPN) (4) 6-4 4-6 6-4
Anna LIVADARU (GER) Vs Shannon GOLDS (AUS)
Yi CHEN (TPE) Vs Kun-Hee KIM (KOR)
Jin-A LEE (KOR) (5) defeated Min-Hwa YU (KOR) 6-4 6-0

I-Hsuan HWANG (TPE) (7) Vs So-Jung KIM (KOR)
Hae-Sung KIM (KOR) defeated Tadeja MAJERIC (SLO) 6-4 Retired
Yan-Ze XIE (CHN) defeated Ji-Ae KIM (KOR) 6-4 6-1
Kyung-Yee CHAE (KOR) Vs Elena CHALOVA (RUS) (3)

Xinyun HAN (CHN) (6) Vs Lena LITVAK (USA)
Eugeniya PASHKOVA (RUS) Vs Romana TEDJAKUSUMA (INA)
Pemra OZGEN (TUR) Vs Chen LIANG (CHN)
Ryoko FUDA (JPN) (2) defeated Ayaka MAEKAWA (JPN) 7-5 6-4
 

·
Registered
Joined
·
11,912 Posts
Re: $25.000 Goyang (KOR) 2009 | May 25 (Draws)

1R

Jing-Jing LU (CHN) (1) defeated Ling ZHANG (HKG) 6-3 6-4
Vivian SEGNINI (BRA) defeated Saori KARIKOMI (JPN) 6-4 6-7(4) 6-3
Ye-Ra LEE (KOR) defeated Chun-Mei JI (CHN) 6-1 6-3
Yi-Miao ZHOU (CHN) (8) defeated Nungnadda WANNASUK (THA) 6-3 6-4

Kyung-Mi CHANG (KOR) defeated Chiaki OKADAUE (JPN) (4) 6-4 4-6 6-4
Shannon GOLDS (AUS) defeated Anna LIVADARU (GER) 6-3 6-3
Kun-Hee KIM (KOR) defeated Yi CHEN (TPE) 6-4 6-1
Jin-A LEE (KOR) (5) defeated Min-Hwa YU (KOR) 6-4 6-0

I-Hsuan HWANG (TPE) (7) defeated So-Jung KIM (KOR) 6-2 1-6 6-4
Hae-Sung KIM (KOR) defeated Tadeja MAJERIC (SLO) 6-4 Retired
Yan-Ze XIE (CHN) defeated Ji-Ae KIM (KOR) 6-4 6-1
Elena CHALOVA (RUS) (3) defeated Kyung-Yee CHAE (KOR) 7-5 7-6(4)

Xinyun HAN (CHN) (6) defeated Lena LITVAK (USA) 6-2 6-3
Romana TEDJAKUSUMA (INA) defeated Eugeniya PASHKOVA (RUS) 6-0 6-3
Pemra OZGEN (TUR) defeated Chen LIANG (CHN) 2-6 7-5 6-0
Ryoko FUDA (JPN) (2) defeated Ayaka MAEKAWA (JPN) 7-5 6-4
 
1 - 20 of 69 Posts
Top