Tennis Forum banner

1 - 1 of 1 Posts

·
Registered
Joined
·
25,535 Posts
Discussion Starter · #1 · (Edited)


15,000$ VARBERG

COUNTRY: SWEDEN

NAME/VENUE: PIXBO WORLD TENNIS TOUR

SURFACE: CLAY OUTDOOR





PAST WINNERS:


ACCEPTANCE LIST/FURTHER INFO:

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

2019 DRAWS:

SINGLES QUALIFYING DRAW
(1) Sofia Nami SAMAVATI DEN vs bye
Victoria SALDH SWE d. Felicia BACK SWE 63 63
(2) Liisa VEHVILAINEN FIN vs bye
(9) Fanny NORIN SWE d. Arta LIKA SWE 63 60
(3) Ingrid VOJCINAKOVA SVK vs bye
(14) Julia KERANOVIC SWE d. Paulina ENGBÄCK SWE 63 60
(4) Darya LEBESHEVA BLR vs bye
(12) Elin VILEN SWE d. Frida SOKO SWE 63 60
(5) Barbora POKORNA CZE vs bye
(10) Olivia MALM SWE d. Othilia BRODIN SWE 62 64
(6) Elena JAMSHIDI DEN d. Olivia ALFREDSSON SWE 60 62
(15) Wilma BERGQVIST SWE d. Viktoria LETH SWE 75 62
Victoria CARLSTEN SWE d. (7) Smilla KJÄRGAARD SWE 63 60
Hannah VILLER MÖLLER DEN d. (13) Hilda LUNDSTEDT SWE 61 60
wc Marta Louise SÖDERBERG SWE d. (8) Nathalie JOHANSSON SWE 75 64
Eveliina KOIVUPUISTO FIN d. (11) Emilia ROSLUND SWE 60 64
2nd round
(1) Sofia Nami SAMAVATI DEN d. Victoria SALDH SWE 63 62
(2) Liisa VEHVILAINEN FIN d. (9) Fanny NORIN SWE 62 61
(3) Ingrid VOJCINAKOVA SVK d. (14) Julia KERANOVIC SWE 60 61
(12) Elin VILEN SWE d. (4) Darya LEBESHEVA BLR 63 60
(5) Petra POKORNA CZE d. (10) Olivia MALM SWE 63 75
(6) Elena JAMSHIDI DEN d. (15) Wilma BEGQVIST SWE 63 75
Hannah VILLER MÖLLER DEN d. Victoria CARLSTEN SWE 61 61
Eveliina KOIVUPUISTO FIN d. wc Marta Louise SÖDERBERG SWE 76(6) 63
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
SINGLES MAIN DRAW
(1) Marina YUDANOV SWE d. wc Emma SHASTEEN SWE 63 63
wc Maria PETROVIC SWE d. q Elin VILEN SWE 63 64
wc Agnes GUSTAFSSON SWE d. Anna MAKHORKINA RUS 61 61
(7) Alexandra VIKTOROVITCH SWE d. Astrid Wanja BRUNE OLSEN NOR 63 36 64
Julita SANER d. (4) Sadafmoh TOLIBOVA BLR 64 46 61
JR Caijsa Wilda HENNEMANN SWE d. q Ingrid VOJCINAKOVA SVK 64 62
Kajsa RINALDO PERSSON SWE d. q Hannah VILLER MÖLLER DEN 57 64 60
(6) Anna HERTEL POL d. q Elena JAMSHIDI DEN 62 63
(8) Fanny ÖSTLUND SWE d. q Eveliina KOIVUPUSITO FIN 60 61
wc Molly HELGESSON SWE d. Mariella MINETTI FIN 62 67(8) 76(6)
q Sofia Nami SAMAVATI DEN d. q Barbora POKORNA CZE 63 61
Anna POPESCU GBR d. (3) Anzhelika ISAEVA RUS 26 64 62
(5) Ida JARLSKOG SWE d. Annick MELGERS NED 75 63
Melis YASAR SWE d. q Liisa VEHVILAINEN FIN 46 63 62
Maria MANILOVA RUS d. Nina UGRELIDZE USA 62 75
(2) Ekaterina MAKAROVA RUS d. Almudena SANZ-LLANEZA FERNANDEZ ESP 62 61
2nd round
(1) Marina YUDANOV SWE d. wc Maria PETROVIC SWE 76(8) 61
(7) Alexandra VIKTOROVITCH SWE d. wc Agnes GUSTAFSSON SWE 64 63
JR Caijsa Wilda HENNEMANN SWE d. Julita SANER SWE 61 75
(6) Anna HERTEL POL d. Kajsa RINALDO PERSSON SWE 64 46 61
(8) Fanny ÖSTLUND SWE d. Molly HELGESSON SWE 76(2) 62
q Sofia Nami SAMAVATI DEN d. Anna POPESCU GBR 61 62
(5) Ida JARLSKOG SWE d. Melis YASAR SWE 60 20 retired
(2) Ekaterina MAKAROVA RUS d. Maria MANILOVA RUS 62 60
QF
(1) Marina YUDANOV SWE d. (7) Alexandra VIKTOROVITCH SWE 61 64
JR Caijsa Wilda HENNEMANN SWE d. (6) Anna HERTEL POL 61 76(6)
q Sofia Nami SAMAVATI DEN d. (8) Fanny ÖSTLUND SWE 26 63 60
(2) Ekaterina MAKAROVA RUS d. (5) Ida JARLSKOG SWE 63 46 75
SF
(1) Marina YUDANOV SWE d. JR Caijsa Wilda HENNEMANN SWE 60 60
(2) Ekaterina MAKAROVA RUS d. q Sofia Nami SAMAVATI DEN 61 62
Final
(1) Marina YUDANOV SWE d. (2) Ekaterina MAKAROVA RUS 63 75
-----------------------------------------------------------------------------------------------------
DOUBLES MAIN DRAW
(1) Anna MAKHORKINA RUS/Almudena SANZ-LLANEZA FERNANDEZ ESP vs bye
Fanny ÖSTLUND SWE/Julita SANER SWE d. Mariella MINETTI FIN/Liisa VEHVILAINEN FIN 63 62
(3) Caijsa Wilda HENNEMANN SWE/Maria PETROVIC SWE d. Molly HELGESSON SWE/Marina YUDANOV SWE walkover
Fanny NORIN SWE/Elin VILEN SWE d. Hilda LUNDSTEDT SWE/Emilia ROSLUND SWE 62 63
Kajsa RINALDO PERSSON SWE/Alexandra VIKTOROVITCH SWE d. Barbora POKORNA CZE/Nina UGRELIDZE USA 62 64
Darya LEBESHEVA BLR/Ingrid VOJCINAKOVA SVK d. (4) Anna HERTEL POL/Anna POPESCU GBR 75 64
Agnes GUSTAFSSON SWE/Emma SHASTEEN SWE d. Felicia BACK SWE/Arta LIKA SWE 62 61
(2) Ekaterina MAKAROVA RUS/Sadafmoh TOLIBOVA BLR vs bye
QF
Fanny ÖSTLUND SWE/Julita SANER SWE d. (1) Anna MAKHORKINA RUS/Almudena SANZ-LLANEZA FERNANDEZ ESP 76(4) 60
(3) Caijsa Wilda HENNEMANN SWE/Maria PETROVIC SWE d. Fanny NORIN SWE/Elin VILEN SWE 60 60
Darya LEBESHEVA BLR/Ingrid VOJCINAKOVA SVK d. Kajsa RINALDO PERSSON SWE/Alexandra VIKTOROVITCH SWE 26 63 10-6
(2) Ekaterina MAKAROVA RUS/Sadafmoh TOLIBOVA BLR d. Agnes GUSTAFSSON SWE/Emma SHASTEEN SWE 64 75
SF
(3) Caijsa Wilda HENNEMANN SWE/Maria PETROVIC SWE d. Fanny ÖSTLUND SWE/Julita SANER SWE 75 64
(2) Ekaterina MAKAROVA RUS/Sadafmoh TOLIBOVA BLR d. Darya LEBESHEVA BLR/Ingrid VOJCINAKOVA SVK 62 16 13-11
Final
(3) Caijsa Wilda HENNEMANN SWE/Maria PETROVIC SWE d. (2) Ekaterina MAKAROVA RUS/Sadafmoh TOLIBOVA BLR 76(3) 62
 
1 - 1 of 1 Posts
Top