Tennis Forum banner

1 - 1 of 1 Posts

·
Registered
Joined
·
25,532 Posts
Discussion Starter · #1 · (Edited)


15,000$ TABARKA

COUNTRY: TUNISIA

NAME/VENUE: MAGIC TENNIS TOUR - HOTEL THABRACA

SURFACE: CLAY OUTDOOR


















PAST WINNERS:
2019:
F1: Rosa VICENS MAS ESP d. Daria LODIKOVA RUS 64 64
F2: Malene HELGO NOR d. Daria LODIKOVA RUS 61 36 75
F3: Mirjam BJÖRKLUND SWE d. Chantal SKAMLOVA SVK 63 62
F4: Daria LODIKOVA RUS d. Oana GAVRILA ROU 64 62
F5: Camilla SCALA ITA d. Sarah LEE USA 62 61
F6: Ana LANTIGUA DE LA NUEZ ESP d. Marie TEMIN FRA 64 64
F7: Rosa VICENS MAS ESP d. Amanda CARRERAS GBR 64 62
F8: Alice RAMÉ FRA d. Emeline DARTRON FRA 64 62
F9: Estelle CASCINO FRA d. Lea THOLEY FRA 76(3) 76(4)
F10: Eva VEDDER NED d. Ani VANGELOVA BUL 61 64
F11: Julieta Lara ESTABLE ARG d. Barbara GATICA CHI 62 36 76(4)
F12: cancelled
F13: Maiar SHERIF EGY d. Barbara GATICA CHI 64 64
F14: Maiar SHERIF EGY d. Nina STADLER SUI 63 62
F15: Margaux ROUVROY FRA d. Maria Paulina PEREZ-GARCIA COL 64 63
F16: Julieta Lara ESTABLE ARG d. Eugenia GANGA ARG 64 46 64
F17: Anna TURATI ITA d. Fanny ÖSTLUND SWE 62 61
F18: Anna TURATI ITA d. Yvonne NEUWIRTH AUT 64 76(4)
F19: Yuliana LIZARAZO COL d. Louise BRUNSKOG SWE 63 60
F20: Federica ARCIDIACONO ITA d. Paula ARIAS MANJON ESP 36 61 63
F21: Eva VEDDER NED d. Maelys BOUGRAT FRA 75 62
F22: Anna TURATI ITA d. Daria KUDASHOVA RUS 60 63
F23: Angela FITA BOLUDA ESP d. Oana GAVRILA ROU 57 64 64
F24: Andreea PRISACARIU ROU d. Sandra SAMIR EGY 64 64
F25: Andreea PRISACARIU ROU d. Aurora ZANTEDESCHI ITA 26 62 61
F26: Seone MENDEZ AUS d. Karin KENNEL SUI 67(5) 61 63
F27: Karin KENNEL SUI d. Constance SIBILLE FRA 62 64
F28: Lisa PIGATO ITA d. Anna UREKE RUS 60 20 retired

ACCEPTANCE LIST/FURTHER INFO:

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

2019 DRAWS:

SINGLES QUALIFYING DRAW
Daniella DIMITROVA BUL d. (1) wc Anna PRIBYLOVA RUS 64 62
(2) wc Chelsea VANHOUTTE BEL d. Annika KHANNAN IND 60 60
(3) Anfisa DANLCHENKO RUS d. Lilly DÜFFERT GER 61 61
Sarah MÜLLER GER d. (4) Ilaria SPOSETTI ITA 64 75
(5) Luna MEERS BEL d. Mariia ANTONIUK UKR 60 63
(6) Anouk KOEVERMANS NED d. Zoi MEERS BEL 63 63
(7) Niditra RAJMOHAN FRA d. Vibhasree GOWDA IND 61 61
Anna USTINOFF KAZ d. (8) Mey AYARI TUN 60 61
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
SINGLES MAIN DRAW
(1) Maria Fernanda HERAZO GONZALEZ COL d. wc Nicole POJ ARG 60 63
q Anouk KOEVERMANS NED d. Francesca DELL'EDERA ITA 63 61
Alice AMENDOLA ITA d. Iikhitha KALAVA IND 75 75
(7) Nadia ECHEVERRIA ALAM VEN d. q Anfisa DANILCHENKO RUS 64 62
(3) Martina COLMEGNA ITA d. q Anna USTINOFF KAZ 61 64
q Sarah MÜLLER GER d. Anna POPESCU GBR 75 36 62
Giorgia PINTO ITA d. q Daniella DIMITROVA BUL 26 63 63
(5) Alice GILLAN GBR d. q Niditra RAJMOHAN IND 61 61
(6) Katharina HERING GER d. Bhuvana KALVA IND 61 61
Perla NIEUWBOER NED d. Alice VIGLIANISI ITA 62 63
q Chelsea VANHOUTTE BEL d. Brittany COLLENS USA 60 60
Eline AUDENAERT BEL d. (4) Noelia ZEBALLOS BOL 36 75 75
Chiraz BECHRI TUN d. (8) Louise BRUNSKOG SWE 76(4) 62
wc Alessandra SIMONE ITA d. wc Humera Begum SHAIK IND 61 61
Diana CHEHOUDI NED d. wc Jennifer LUIKHAM IND 62 61
(2) Natalia SIEDLISKA GER d. q Luna MEERS BEL 60 64
2nd round
(1) Maria Fernanda HERAZO-GONZALEZ COL d. q Anouk KOEVERMANS NED 63 75
(7) Nadia ECHEVERRIA ALAM VEN d. Alice AMENDOLA ITA 67(2) 64 63
(3) Martina COLMEGNA ITA d. q Sarah MÜLLER GER 62 64
Giorgia PINTO ITA d. (5) Alice GILLAN GBR 62 63
(6) Katharina HERING GER d. Perla NIEUWBOER NED 63 62
q Chelsea VANHOUTTE BEL d. Eline AUDENAERT BEL 60 64
Chiraz BECHRI TUN d. wc Alessandra SIMONE ITA 26 64 61
Diana CHEHOUDI NED d. (2) Natalia SIEDLISKA GER 62 46 60
QF
(7) Nadia ECHEVERRIA ALAM VEN d. (1) Maria Fernanda HERAZO GONZALEZ COL 64 63
(3) Martina COLMEGNA ITA d. Giorgia PINTO ITA 64 62
q Chelsea VANHOUTTE BEL d. (6) Katharina HERING GER 64 36 63
Chiraz BECHRI TUN d. Diana CHEHOUDI NED 64 63
SF
(3) Martina COLMEGNA ITA d. (7) Nadia ECHEVERRIA ALAM VEN 63 61
q Chelsea VANHOUTTE BEL d. Chiraz BECHRI TUN 62 64
Final
(3) Martina COLMEGNA ITA d. q Chelsea VANHOUTTE BEL 76(2) 64
-----------------------------------------------------------------------------------------------------
DOUBLES MAIN DRAW
(1) Martina COLMEGNA ITA/Maria Fernanda HERAZO GONZALEZ COL d. Luna MEERS BEL/Zoi MEERS BEL 61 76(3)
Chiraz BECHRI TUN/Louise BRUNSKOG SWE d. Alice AMENDOLA ITA/Chelsea VANHOUTTE BEL 76(1) 75
(3) Nadia ECHEVERRIA ALAM VEN/Anna POPESCU GBR d. Eline AUDENAERT BEL/Perla NIEWBOER NED 60 62
Diana CHEHOUDI NED/Anouk KOEVERMANS NED d. wc Anfisa DANILCHENKO RUS/Daniella DIMITROVA BUL 61 61
Brittany COLLENS USA/Iikhitha KALAVA IND d. Jennifer LUIKHAM IND/Nicole POJ ARG 64 63
(4) Giorgia PINTO ITA/Anna PRIBYLOVA RUS d. Francesca DELL'EDERA ITA/Alessandra SIMONE ITA 60 63
Ilaria SPOSETTI ITA/Alice VIGLIANISI ITA d. wc Mariia ANTONIUK UKR/Mey AYARI TUN 61 60
(2) Natalia SIEDLISKA GER/Noelia ZEBALLOS BOL d. wc Niditra RAJMOHAN IND/Humera Begum SHAIK IND 60 60
QF
(1) Martina COLMEGNA ITA/Maria Fernanda HERAZO GONZALEZ COL d. Chiraz BECHRI TUN/Louise BRUNSKOG SWE 63 63
(3) Nadia ECHEVERRIA ALAM VEN/Anna POPESCU GBR d. Diana CHEHOUDI NED/Anouk KOEVERMANS NED 57 76(6) 10-8
(4) Giorgia PINTO ITA/Anna PRIBYLOVA RUS d. Brittany COLLENS USA/Iikhita KALAVA IND walkover
(2) Natalia SIEDLISKA GER/Noelia ZEBALLOS BOL d. Ilaria SPOSETTI ITA/Alice VIGLIANISI ITA 75 63
SF
(1) Martina COLMEGNA ITA/Maria Fernanda HERAZO GONZALEZ COL d.(3) Nadia ECHEVERRIA ALAM VEN/Anna POPESCU GBR 64 75
(2) Natalia SIEDLISKA GER/Noelia ZEBALLOS BOL d. (4) Giorgia PINTO ITA/Anna PRIBYLOVA RUS 16 62 10-5
Final
(2) Natalia SIEDLISKA GER/Noelia ZEBALLOS BOL d. (1) Martina COLMEGNA ITA/Maria Fernanda HERAZO GONZALEZ COL 75 61
 
1 - 1 of 1 Posts
Top