Tennis Forum banner

1 - 1 of 1 Posts

·
Registered
Joined
·
25,541 Posts
Discussion Starter · #1 · (Edited)


15,000$ TABARKA

COUNTRY: TUNISIA

NAME/VENUE: MAGIC TENNIS TOUR - HOTEL THABRACA

SURFACE: CLAY OUTDOOR














PAST WINNERS:
2019:
F1: Rosa VICENS MAS ESP d. Daria LODIKOVA RUS 64 64
F2: Malene HELGO NOR d. Daria LODIKOVA RUS 61 36 75
F3: Mirjam BJÖRKLUND SWE d. Chantal SKAMLOVA SVK 63 62
F4: Daria LODIKOVA RUS d. Oana GAVRILA ROU 64 62
F5: Camilla SCALA ITA d. Sarah LEE USA 62 61
F6: Ana LANTIGUA DE LA NUEZ ESP d. Marie TEMIN FRA 64 64
F7: Rosa VICENS MAS ESP d. Amanda CARRERAS GBR 64 62
F8: Alice RAMÉ FRA d. Emeline DARTRON FRA 64 62
F9: Estelle CASCINO FRA d. Lea THOLEY FRA 76(3) 76(4)
F10: Eva VEDDER NED d. Ani VANGELOVA BUL 61 64
F11: Julieta Lara ESTABLE ARG d. Barbara GATICA CHI 62 36 76(4)
F12: cancelled
F13: Maiar SHERIF EGY d. Barbara GATICA CHI 64 64
F14: Maiar SHERIF EGY d. Nina STADLER SUI 63 62
F15: Margaux ROUVROY FRA d. Maria Paulina PEREZ-GARCIA COL 64 63
F16: Julieta Lara ESTABLE ARG d. Eugenia GANGA ARG 64 46 64
F17: Anna TURATI ITA d. Fanny ÖSTLUND SWE 62 61
F18: Anna TURATI ITA d. Yvonne NEUWIRTH AUT 64 76(4)
F19: Yuliana LIZARAZO COL d. Louise BRUNSKOG SWE 63 60
F20: Federica ARCIDIACONO ITA d. Paula ARIAS MANJON ESP 36 61 63
F21: Eva VEDDER NED d. Maelys BOUGRAT FRA 75 62

ACCEPTANCE LIST/FURTHER INFO:

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

2019 DRAWS:

SINGLES QUALIFYING DRAW
(1) Alicia SMITH AUS vs bye
wc Darya SHAUHA BLR d. (11) Marne DERCKSEN RSA 60 60
(2) Maria Aurelia SCOTTI ITA vs bye
Elizabeth DANAILOVA BUL d. (16) Syria LA CERRA ITA 60 62
(3) Ines NICAULT FRA vs bye
(10) Deniz PAYKOC TUR d. Silvia MATTIOLO ITA 36 60 10-8
(4) Sravya Shivani CHILAKALAPUDDI IND vs bye
(12) Alessandra SIMONE ITA d. Leticia HEINTZ CRO 61 63
(5) Gaia SQUARCIALUPI ITA d. Rafailia Nikoletta FULOP GRE 61 63
Yassamine BOUDJADI ALG d. (9) Miranda POILE AUS 06 75 10-6
(6) Iuliia NIKITINA RUS d. Thais CASTIGLIONI ESP 60 61
Elisa Andrea CAMERANO ITA d. (13) Victoria Ariadna BECCIO ARG 62 61
(7) Andreina PINO ITA d. Giulia TURCONI ITA 63 64
Eleonora CANOVI ITA d. (15) Mey AYARI TUN 61 60
(8) Anjana SURESH CAN d. Alicia SUZZONI FRA 60 60
(14) Nina RUDIUKOVA RUS d. Alexandra CANNIZZARO AUS 64 62
2nd round
(1) Alicia SMITH AUS d. wc Darya SHAUHA BLR 26 63 11-9
Elizabeth DANAILOVA BUL d. (2) Maria Aurelia SCOTTI ITA 60 60
(3) Ines NICAULT FRA d. (10) Deniz PAYKOC TUR 60 61
(4) Sravya Shivani CHIKALAPUDDI IND d. (12) Alessandra SIMONE ITA 63 63
(5) Gaia SQUARCIALUPI ITA d. Yassamine BOUDJADI ALG 62 46 11-9
(6) Iuliia NIKITINA RUS d. Elisa Andrea CAMERANO ITA 64 62
(7) Andreina PINO ITA d. Eleonora CANOVI ITA 61 62
(8) Anjana SURESH CAN d. (14) Nina RUDIUKOVA RUS 64 75
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
SINGLES MAIN DRAW
(1) Jade SUVRIJN FRA d. wc Sara Lisa AUBERTIN TUN 61 61
Lana SIPEK CRO d. Agathe TIMSIT FRA 64 06 62
Katyarina PAULENKA BLR d. q Gaia SQUARCIALUPI ITA 26 63 64
(8) Jelena STOJANOVIC AUS d. Maria del Rosario VAZQUEZ ARG 62 63
(4) Anna TURATI ITA d. Alica RUSOVA SVK 62 61
q Anjana SURESH CAN d. q Alicia SMITH AUS 64 62
wc Ena KAJEVIC CRO d. q Sravya Shivani CHILAKALAPUDDI IND 63 61
(5) Oana GAVRILA ROU d. Elena DE SANTIS ITA 60 61
(7) Daria KUDASHOVA RUS d. Adelina BARAVI RUS 60 60
wc Anita BERTOLONI ITA d. q Andreina PINO ITA 46 60 63
q Elizabeth DANAILOVA BUL d. Victoria MIKHAYLOVA RUS 60 75
(3) Ana LANTIGUA DE LA NUEZ ESP d. Adithya KARUNARATNE HKG 67(6) 20 retired
(6) Eva VEDDER NED d. wc Ginevra PEIRETTI ITA 62 61
q Ines NICAULT FRA d. Anja GAL SLO 64 64
Olympe LANCELOT FRA d. q Iuliia NIKITINA RUS 46 76(5) 63
Stephanie Judith VISSCHER NED d. (2) Sowjanya BAVISETTI IND 61 62
2nd round
(1) Jade SUVRIJN FRA d. Lana SIPEK CRO 61 61
Katyarina PAULENKA BLR d. (8) Jelena STOJANOVIC AUS 63 62
(4) Anna TURATI ITA d. q Anjana SURESH CAN 61 61
(5) Oana GAVRILA ROU d. wc Ena KAJEVIC CRO 76(5) 76(2)
(7) Daria KUDASHOVA RUS d. wc Anita BERTOLONI ITA 64 62
(3) Ana LANTIGUA DE LA NUEZ ESP d. q Elizabeth DANAILOVA BUL 62 63
(6) Eva VEDDER NED d. q Ines NICAULT FRA 63 64
Stephanie Judith VISSCHER NED d. Olympe LANCELOT FRA 64 63
QF
(1) Jade SUVRIJN FRA d. Katyarina PAULENKA BLR 64 63
(4) Anna TURATI ITA d. (5) Oana GAVRILA ROU 76(4) 20 retired
(7) Daria KUDASHOVA RUS d. (3) Ana LANTIGUA DE LA NUEZ ESP 64 63
(6) Eva VEDDER NED d. Stephanie Judith VISSCHER NED 63 64
SF
(4) Anna TURATI ITA d. (1) Jade SUVRIJN FRA 16 60 61
(7) Daria KUDASHOVA RUS d. (6) Eva VEDDER NED 06 75 63
er/S.J.Viss
(4) Anna TURATI ITA d. (7) Daria KUDASHOVA RUS 60 63
-----------------------------------------------------------------------------------------------------
DOUBLES MAIN DRAW
(1) Alicia SMITH AUS/Jade SUVRIJN FRA d. Elizabeth DANAILOVA BUL/Elena DE SANTIS ITA 64 63
Oana GAVRILA ROU/Jelena STOJANOVIC AUS d. Alica RUSOVA SVK/Anna TURATI ITA 62 60
(3) Eva VEDDER NED/Stephanie Judith VISSCHER NED d. Anja GAL SLO/Lana SIPEK CRO 60 62
Victoria Ariadna BECCIO ARG/Maria del Rosario VAZQUEZ ARG d. wc Thais CASTIGLIONI ESP/Alicia SUZZONI FRA 62 60
Andreina PINO ITA/Gaia SQUARCIALUPI ITA d. wc Rafailia Nikoletta FULOP GRE/Syria LA CERRA ITA 61 63
(4) Sowjanya BAVISETTI IND/Sravya Shivani CHILAKALAPUDDI IND d. Olympe LANCELOT FRA/Deniz PAYKOC TUR 61 61
Daria KUDASHOVA RUS/Nina RUDIUKOVA RUS d. Iuliia NIKITINA RUS/Katyarina PAULENKA BLR 62 64
(2) Adelina BARAVI RUS/Victoria MIKHAYLOVA RUS d. wc Eleonora CANOVI ITA/Ena KAJEVIC CRO 61 26 10-7
QF
Oana GAVRILA ROU/Jelena STOJANOVIC AUS d. (1) Alicia SMITH AUS/Jade SUVRIJN FRA 75 75
(3) Eva VEDDER NED/Stephanie Judith VISSCHER NED d. Victoria Ariadna BECCIO ARG/Maria del Rosario VAZQUEZ ARG 62 61
(4) Sowjanya BAVISETTI IND/Sravya Shivani CHILAKALAPUDDI IND d. Andreina PINO ITA/Gaia SQUARCIALUPI ITA 63 63
(2) Adelina BARAVI RUS/Victoria MIKHAYLOVA RUS d. Daria KUDASHOVA RUS/Nina RUDIUKOVA RUS 46 62 10-7
SF
(3) Eva VEDDER NED/Stephanie Judith VISSCHER NED d. Oana GAVRILA ROU/Jelena STOJANOVIC AUS 63 75
(4) Sowjanya BAVISETTI IND/Sravya Shivani CHILAKALAPUDDI IND d. (2) Adelina BARAVI RUS/Victoria MIKHAYLOVA RUS7 75 36 10-6
Final
(3) Eva VEDDER NED/Stephanie Judith VISSCHER NED d. (4) Sowjanya BAVISETTI IND/Sravya Shivani CHILAKALAPUDDI IND 62 62
 
1 - 1 of 1 Posts
Top