Tennis Forum banner

1 - 1 of 1 Posts

·
Registered
Joined
·
25,713 Posts
Discussion Starter · #1 · (Edited)


15,000$ SHARM EL SHEIKH

COUNTRY: EGYPT

NAME/VENUE: SOHO SQUARE

SURFACE: HARD OUTDOOR



PAST WINNERS:
2019:
F1 Magali KEMPEN BEL d. Simona WALTERT SUI 75 36 63
F2 Simona WALTERT SUI d. Oona ORPANA FIN 61 63
F3 Mayar SHERIF EGY d. Simona WALTERT SUI 64 16 63
F4: Anna MORGINA RUS d. Laura PIGOSSI BRA 63 62
F5: Magali KEMPEN BEL d. Dasha IVANOVA USA 63 64
F6: Anastasia DETIUC CZE d. Shalimar TALBI BLR 26 76(3) 61
F7: Daria SNIGUR UKR d. Oona ORPANA FIN 36 63 64
F8: Anna KUBAREVA BLR d. Cristiana FERRANDO TITA 75 64
F9: Julia WACHACZYK GER d. Indy DE VROOME NED 63 62
F10: Ipek SÖYLÜ TUR d. Nadja GILCHRIST USA 63 63

ACCEPTANCE LIST/FURTHER INFO:

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

2019 DRAWS:

SINGLES QUALIFYING DRAW
(1) wc Diana Maria MIHAIL ROU vs bye
(2) Alessia TAGLIENTE ITA vs bye
(3) Vickie TROCKER ITA vs bye
Aaliya EBRAHIM IND vs bye
wc Suhana Sofia MOHD ADAM DAS MAS d. Alexandra MIRONOVA RUS 63 75
wc Jawairiah NOORDIN MAS d. Aalyka EBRAHIM IND 60 60
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
SINGLES MAIN DRAW
(1) Nastja KOLAR SLO d. wc Theiviya SELVARAJOO MAS 61 62
Anne-Sophie MORANDAIS GUD d. Alisa AXYANOVA RUS 62 46 62
q Jawairiah NOORDIN MAS d. Viktoriia KALININA RUS 63 61
(5) Stefania ROGOZINSKA DZIK POL d. q Vickie TROCKER ITA 61 75
(3) Justina MIKULSKYTE LTU d. wc Sonia CASSANI ITA 62 63
Yu SHAN CHN d. q Alessia TAGLIENTE ITA 51 retired
Sathwika SAMA IND d. q Suhana Sofia MOHD ADAM DAS MAS 61 61
(8) Anastasiya POPLAVSKA UKR d. q Diana Maria MIHAIL ROU 63 64
Martina PRADOVA CZE d. (6) Nadia ECHEVERRIA ALAM VEN 36 76(6) 63
Taylor CATALDI USA d. Elisa Andrea CAMERANO ITA 36 63 64
Romana CISOVSKA SVK d. Saumya VIG IND 61 62
(4) Aleksandra PITAK GBR d. Minami AKIYAMA JPN 62 61
(7) Victoria KALAITZIS BEL d. Katarzyna PITAK GBR 60 64
q Aaliya EBRAHIM IND d. Urszula NEBELSKA POL 67(1) 63 75
wc Tamara BIZHUKOVA RUS d. Yara ABED ISR 60 60
(2) Dasha IVANOVA USA d. wc Paige CLINE USA 64 75
2nd round
Anne-Sophie MORANDAIS GUD d. (1) Nastja KOLAR SLO 26 64 76(5)
q Jawairiah NOORDIN MAS d. (5) Stefania ROGOZINSKA DZIK POL 60 61
Yu SHAN CHN d. (3) Justina MIKULSKYTE LTU 75 63
Sathwika SAMA IND d. (8) Anastasiya POPLAVSKA UKR 61 75
Taylor CATALDI USA d. Martina PRADOVA CZE 64 62
(4) Aleksandra PITAK GBR d. Romana CISOVSKA SVK 62 63
(7) Victoria KALAITZS BEL d. q Aaliya EBRAHIM IND 61 62
(2) Dasha IVANOVA USA d. wc Tamara BIZHUKOVA RUS 64 62
QF
q Jawairiah NOORDIN MAS d. Anne-Sophie MORANDAIS GUD 67(5) 75 64
Yu SHAN CHN d. Sathwika SAMA IND 63 75
(4) Aleksandra PITAK GBR d. Taylor CATALDI USA 62 76(4)
(2) Dasha IVANOVA USA d. (7) Victoria KALAITZS BEL 64 63
SF
q Jawairiah NOORDIN MAS d. Yu SHAN CHN 62 62
(2) Dasha IVANOVA USA d. (4) Aleksandra PITAK GBR 16 62 62
Final
(2) Dasha IVANOVA USA d. q Jawairiah NOORDIN MAS 67(11) 63 64
-----------------------------------------------------------------------------------------------------
DOUBLES MAIN DRAW
(1) Nadia ECHEVERRIA ALAM VEN/Anastasiya POPLAVSKA UKR vs bye
Suhana Sofia MOHD ADAM DAS MAS/Jawairiah NOORDIN MAS d. Tamara BIZHUKOVA RUS/Yu SHAN CHN 60 63
(3) Dasha IVANOVA USA/Justina MIKULSKYTE LTU vs bye
Paige CLINE USA/Urszula NEBELSKA POL d. Sonia CASSANI ITA/Vickie TROCKER ITA 63 63
Diana Maria MIHAIL ROU/Theiviya SELVARAJOO MAS d. Sathwika SAMA IND/Saumya VIG IND 76(4) 64
Romana CISOVSKA SVK/Stefania ROGOZINSKA DZIK POL d. (4) Minami AKIYAMA JPN/Martina PRADOVA CZE 62 64
Viktoriia KALININA RUS/Alexandra MIRONOVA RUS d. Yara ABED ISR/Aalyka EBRAHIM IND 62 61
(2) Aleksandra PITAK GBR/Katarzyna PITAK GBR vs bye
QF
Suhana Sofia MOHD ADAM DAS MAS/Jawairiah NOORDIN MAS d. (1) Nadia ECHEVERRIA ALAM VEN/Anastasiya POPLAVSKA UKR 62 64
(3) Dasha IVANOVA USA/Justina MIKULSKYTE LTU d. Paige CLINE USA/Urszula NEBELSKA POL 61 63
Romana CISOVSKA SVK/Stefania ROGOZINSKA DZIK POL d. Diana Maria MIHAIL ROU/Theiviya SELVARAJOO MAS 61 75
(2) Aleksandra PITAK GBR/Katarzyna PITAK GBR d. Viktoriia KALININA RUS/Alexandra MIRONOVA RUS 61 63
SF
(3) Dasha IVANOVA USA/Justina MIKULSKYTE LTU d. Suhana Sofia MOHD ADAM DAS MAS/Jawairiah NOORDIN MAS 75 60
Romana CISOVSKA SVK/Stefania ROGOZINSKA DZIK POL d. (2) Aleksandra PITAK GBR/Katarzyna PITAK GBR 75 36 10-1
Final
(3) Dasha IVANOVA USA/Justina MIKULSKYTE LTU d. Romana CISOVSKA SVK/Stefania ROGOZINSKA DZIK POL 61 75
 
1 - 1 of 1 Posts
Top