Tennis Forum banner
1 - 7 of 7 Posts

·
Registered
Joined
·
27,811 Posts
Discussion Starter · #1 · (Edited)


15,000$ SHARM EL SHEIKH








COUNTRY: EGYPT

NAME/VENUE: SOHO SQUARE

SURFACE: HARD OUTDOOR

PAST WINNERS:
2022: F1:
Hong Yi Cody WONG HKG d. Mirra ANDREEVA RUS 64 61
2022: F2: Polina IATCENKO FOP d. Darya SHAUHA FOP walkover
2022: F3: Mariia TKACHEVA FOP d. Hong Yi Cody WONG HKG 36 63 63
2022: F4: Elena-Teodora CADAR ROU d. Eudice CHONG HKG 75 63
2022: F5: Mariia TKACHEVA FOP d. Fangzhou LIU CHN 64 62
2022: F6: Pei-Chi LEE TPE d. Ya-Hsuan LEE TPE 64 67(6) 63
2022: F7: Fangzhou LIU CHN d. Yidi YANG CHN 62 76(5)
2022: F8: Polina IATCENKO FOP d. Jacqueline CABAJ AWAD SWE 76(6) 62

ACCEPTANCE LIST/FURTHER INFO:
--------------------------------------------------------------------------------------------
SINGLES QUALIFYING DRAW
(1) Ekaterina KUZNETSOVA FOP vs bye
Sarah ADEGOKE NGR d. Rasha KHOURSSANY ISR 62 64
(2) Shira CHICHE ISR vs bye
Tahlia KOKKINIS AUS d. Elina POPESCU ROU 62 61
(3) Antonia ARAGOSA ITA vs bye
Julia TRAUB GER d. Vibhasree GOWDA IND 61 61
(4) Karina MOHAMED EGY vs bye
Riya UBOVEJA IND d. Bundhel AMARJOT USA 63 63
(5) Nikol MISHIEVA FOP vs bye
(8) Noa MAJOR ISR d. Junhan ZHANG CHN 57 76(5) 10-5
(6) Syria LA CERRA ITA d. Hritika SHARMA IND 61 61
(7) Martina SMOLENOVA SVK d. Tania MUNTEANU ROU 76(4) 62
2nd round
(1) Ekaterina KUZNETSOVA FOP
d. Sarah ADEGOKE NGR 64 63
Tahlia KOKKINIS AUS d. (2) Shira CHICHE ISR 63 62
(3) Antonia ARAGOSA ITA d. Julia TRAUB GER 60 60
(4) Karina MOHAMED EGY d. Riya UBOVEJA IND 63 64
(8) Noa MAJOR ISR d. (5) Nikol MISHIEVA FOP 60 62
(6) Syria LA CERRA ITA d. (7) Martina SMOLENOVA SVK 61 64
-------------------------------------------------------------------------------------------------
SINGLES MAIN DRAW
(1) Jasmine CONWAY GBR d. wc Anjani MAHESHKUMAR IND 61 60
q Syria LA CERRA ITA d. wc Maria VINOKUROVA FOP 61 63
Fang An LIN TPE d. Krystyna POCHTOVYK UKR 61 61
(7) Elena PRIDANKINA FOP d. Selina ATAY TUR 62 64
Aglaya FEDOROVA FOP d. (4) Yasmin EZZAT EGY 61 63
Giuliana BESTETTI ITA d. q Tahlia KOKKINIS AUS 64 61
Arisha LADHANI CAN d. wc Sandy SHARAF EGY 61 60
Nino NATSVLISHVILI GEO d. (8) Sravya Shivani CHILAKALAPUDI IND 64 62
(6) Aliona FALEI FOP d. Daria DOMOVA FOP 60 61
Melis Ayda UYAR TUR d. q Antonia ARAGOSA ITA 64 16 64
Carola CAVELLI ITA d. q Karina MOHAMED EGY 57 61 61
(3) Polina IATCENKO FOP d. LL Martina SMOLENOVA SVK 62 61
(5) Darya SHAUHA FOP d. q Noa MAJOR ISR 61 63
wc Alessia POPESCU ROU d. Greta MEDEGHINI ITA 61 60
q Ekaterina KUZNETSOVA FOP d. Alexandra MELNIKOVA CZE 75 61
(2) Katarina KUZMOVA SVK d. Anna BOROVINSKAYA USA 61 61
2nd round
(1) Jasmine CONWAY GBR
d. q Syria LA CERRA ITA 60 62
(7) Elena PRIDANKINA FOP d. Fang An LIN TPE 63 64
Giuliana BESTETTI ITA d. Aglaya FEDOROVA FOP 67(4) 63 61
Nino NATSVLISHVILI GEO d. Arisha LADHANI CAN 60 62
(6) Aliona FALEI FOP d. Melis Ayda UYAR TUR 63 62
(3) Polina IATCENKO FOP d. Carola CAVELLI ITA 62 60
(5) Darya SHAUHA FOP d. wc Alessia POPESCU ROU 64 60
(2) Katarina KUZMOVA SVK d. q Ekaterina KUZNETSOVA FOP 63 10 retired
QF
(7) Elena PRIDANKINA FOP
d. (1) Jasmine CONWAY GBR 64 75
Giuliana BESTETTI ITA d. Nino NATSVLISHVILI GEO 64 61
(6) Aliona FALEI FOP d. (3) Polina IATCENKO FOP 26 63 63
(2) Katarina KUZMOVA SVK d. (5) Darya SHAUHA FOP 36 63 61
SF
(7) Elena PRIDANKINA FOP
d. Giuliana BESTETTI ITA 61 63
(2) Katarina KUZMOVA SVK d. (6) Aliona FALEI FOP 63 75
Final
(7) Elena PRIDANKINA FOP
d. (2) Katarina KUZMOVA SVK 36 64 64
--------------------------------------------------------------------------------------------
DOUBLES MAIN DRAW
(1) Polina IATCENKO FOP/Darya SHAUHA FOP d. Selina ATAY TUR/Melis Ayda UYAR TUR 62 60
Pei Hsuan CHEN TPE/Fang An LIN TPE d. Giuliana BESTETTI ITA/Carola CAVELLI ITA 63 62
(4) Aglaya FEDOROVA FOP/Elena PRIDANKINA FOP d. wc Bundhel AMARJOT USA/Julia TRAUB GER 60 60
Antonia ARAGOSA ITA/Greta MEDEGHINI ITA d. wc Sandy SHARAF EGY/Riya UBOVEJA IND 64 62
Sarah ADEGOKE NGR/Anna BOROVINSKAYA USA d. wc Anjani MAHESHKUMAR IND/Elina POPESCU ROU 67(4) 63 10-3
(3) Sravya Shivani CHILAKALAPUDI IND/Arisha LADHANI CAN d. Ekaterina KUZNETSOVA FOP/Nikol MISHIEVA FOP 60 retired
Alexandra MELNIKOVA CZE/Alessia POPESCU ROU d. Shira CHICHE ISR/Daria DOMOVA FOP walkover
(2) Yasmin EZZAT EGY/Aliona FALEI FOP d. Syria LA CERRA ITA/Krystyna POCHTOVYK UKR 61 63
QF
(1) Polina IATCENKO FOP/Darya SHAUHA FOP
d. Pei Hsuan CHEN TPE/Fang An LIN TPE 63 62
(4) Aglaya FEDOROVA FOP/Elena PRIDANKINA FOP d. Antonia ARAGOSA ITA/Greta MEDEGHINI ITA 60 60
(3) Sravya Shivani CHILAKALAPUDI IND/Arisha LADHANI CAN d. Sarah ADEGOKE NGR/Anna BOROVINSKAYA USA 60 64
(2) Yasmin EZZAT EGY/Aliona FALEI FOP d. Alexandra MELNIKOVA CZE/Alessia POPESCU ROU 64 61
SF
(4) Aglaya FEDOROVA FOP/Elena PRIDANKINA FOP
d. (1) Polina IATCENKO FOP/Darya SHAUHA FOP 62 64
(2) Yasmin EZZAT EGY/Aliona FALEI FOP d. (3) Sravya Shivani CHILAKALAPUDI IND/Arisha LADHANI CAN 63 26 10-5
Final
(4) Aglaya FEDOROVA FOP/Elena PRIDANKINA FOP
d. (2) Yasmin EZZAT EGY/Aliona FALEI FOP 75 61
 

·
Registered
Joined
·
27,811 Posts
Discussion Starter · #2 ·
SINGLES MAIN DRAW
(1) Jasmine CONWAY GBR d. wc Anjani MAHESHKUMAR IND 61 60
q Syria LA CERRA ITA d. wc Maria VINOKUROVA FOP 61 63
Fang An LIN TPE d. Krystyna POCHTOVYK UKR 61 61
(7) Elena PRIDANKINA FOP d. Selina ATAY TUR 62 64
Aglaya FEDOROVA FOP d. (4) Yasmin EZZAT EGY 61 63
Giuliana BESTETTI ITA d. q Tahlia KOKKINIS AUS 64 61
Arisha LADHANI CAN d. wc Sandy SHARAF EGY 61 60
Nino NATSVLISHVILI GEO d. (8) Sravya Shivani CHILAKALAPUDI IND 64 62
(6) Aliona FALEI FOP d. Daria DOMOVA FOP 60 61
Melis Ayda UYAR TUR d. q Antonia ARAGOSA ITA 64 16 64
Carola CAVELLI ITA d. q Karina MOHAMED EGY 57 61 61
(3) Polina IATCENKO FOP d. LL Martina SMOLENOVA SVK 62 61
(5) Darya SHAUHA FOP d. q Noa MAJOR ISR 61 63
wc Alessia POPESCU ROU d. Greta MEDEGHINI ITA 61 60
q Ekaterina KUZNETSOVA FOP d. Alexandra MELNIKOVA CZE 75 61
(2) Katarina KUZMOVA SVK d. Anna BOROVINSKAYA USA 61 61
 

·
Registered
Joined
·
27,811 Posts
Discussion Starter · #3 ·
2nd round
(1) Jasmine CONWAY GBR
d. q Syria LA CERRA ITA 60 62
(7) Elena PRIDANKINA FOP d. Fang An LIN TPE 63 64
Giuliana BESTETTI ITA d. Aglaya FEDOROVA FOP 67(4) 63 61
Nino NATSVLISHVILI GEO d. Arisha LADHANI CAN 60 62
(6) Aliona FALEI FOP d. Melis Ayda UYAR TUR 63 62
(3) Polina IATCENKO FOP d. Carola CAVELLI ITA 62 60
(5) Darya SHAUHA FOP d. wc Alessia POPESCU ROU 64 60
(2) Katarina KUZMOVA SVK d. q Ekaterina KUZNETSOVA FOP 63 10 retired
 

·
Registered
Joined
·
27,811 Posts
Discussion Starter · #4 ·
QF
(7) Elena PRIDANKINA FOP
d. (1) Jasmine CONWAY GBR 64 75
Giuliana BESTETTI ITA d. Nino NATSVLISHVILI GEO 64 61
(6) Aliona FALEI FOP d. (3) Polina IATCENKO FOP 26 63 63
(2) Katarina KUZMOVA SVK d. (5) Darya SHAUHA FOP 36 63 61
 
1 - 7 of 7 Posts
Top