Tennis Forum banner

1 - 1 of 1 Posts

·
Registered
Joined
·
25,538 Posts
Discussion Starter · #1 · (Edited)


15,000$ PROKUPLJE

COUNTRY: SERBIA

NAME/VENUE: TK TOPLICANIN

SURFACE: CLAY OUTDOOR




PAST WINNERS:
2011: Natalija Kostic (SRB) def. Nikola Vajdova (SVK) 62 63
2011: Jovana Jaksic (SRB) def. Zsofia Susanyi (HUN) 62 63
2012: Ana Savic (CRO) def. Chantal Skamlova (SVK) 62 64
2012: Victoria Kan (RUS) def. Maria Mokh (RUS) 61 62
2013: Marina Kachar (SRB) def. Ema Mikulcic (CRO) 64 63
2013: Viktoriya Tomova (BUL) def. Xenia Knoll (SUI) 76(2) 62
2014: Elizaveta Ianchuk UKR d. Alexandra Nancarrow AUS 16 75 63
2015: Alexandra Nancarrow (AUS) d. Milana Spremo (SRB) 61 75

2016:
Katarina JOKIC SRB d. Sara CAKAREVIC FRA 64 75
2016: Sara CAKAREVIC FRA d. Satsuki TAKAMURA JPN 62 60
2017: Despina PAPAMICHAIL GRE d. Maryna CHERNYSHOVA UKR 36 76(5) 63
2017: Oana GAVRILA ROU d. Tamara CUROVIC SRB 64 63
2018: Gabriela PANTUCKOVA CZE d. Lea BOSKOVIC CRO 62 26 63
2018: Gabriela PANTUCKOVA CZE d. Lea BOSKOVIC CRO 63 60

ACCEPTANCE LIST/FURTHER INFO:

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

2019 DRAWS:

SINGLES QUALIFYING DRAW
Jana BOJOVIC SRB d. (1) wc Mihaela DJAKOVIC SRB 06 76(5) 10-7
(12) Izabela Gabriela NOVAC ROU d. Ema VASIC AUT 62 46 10-4
(2) Anna UKOLOVA RUS d. Kiara CVETKOVIC SUI 61 63
(14) Doroteja JOKSOVIC SRB d. Miranda POILE AUS 63 62
(3) Bojana KLINCOV SUI d. Sofia MILATOVA SVK 76(6) 60
(9) Galateia MESOCHORITOU GRE d. wc Tamara BAJAGIC AUS 62 61
(4) Mariam DALAKISHVILI GEO d. wc Darya GAIFULLINA RUS 60 60
(10) Polina KOZYREVA RUS d. wc Irma USTAVDIC BIH 63 75
(5) Melis SEZER TUR d. Elena GEMOVIC SRB 61 76(3)
Jovana BABIC SRB d. (11) Gabriela DUCA ROU 76(1) 62
wc Andjela SKROBONJA SRB d. (6) Anastasia ZOLOTAREVA RUS 64 57 11-9
(16) Celestine AVOMO ELLA GAB d. wc Angelina SUBOTIC AUS 62 61
(7) Kristina NOVAK SLO d. Lana SIPEK CRO 62 64
Szabina SZLAVIKOVICS HUN d. (13) Ekaterina OVCHARENKO RUS 76(3) 63
Satsuki TAKAMURA JPN d. (8) Elena MILOVANOVIC SRB 64 62
Jelena LUKIC SRB d. (15) Sara GVOZDENOVIC SRB 62 64
2nd round
Jana BOJOVIC SRB d. (12) Izabela Gabriela NOVAC ROU 62 60
(14) Doroteja JOKSOVIC SRB d. (2) Anna UKOLOVA RUS 62 60
(9) Galateia MESOCHORITOU GRE d. (3) Bojana KLINCOV SUI 64 63
(10) Polina KOYZREVA RUS d. (4) Mariam DALAKISHVILI GEO 64 64
Jovana BABIC SRB d. (5) Melis SEZER TUR 76(4) 26 10-8
wc Andjela SKROBONJA SRB d. (16) Celestine AVOMO ELLA GAB 60 75
Szabina SZLAVIKOVICS HUN d. (7) Kristina NOVAK SLO 64 63
Satsuki TAKAMURA JPN d. Jelena LUKIC SRB 67(5) 76(4) 10-7
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
SINGLES MAIN DRAW
(1) Seone MENDEZ AUS d. wc Jelena KOVAC SRB 60 62
q Szabina SZLAVIKOVICS HUN d. q Galateia MESOCHORITOU GRE 63 46 62
q Polina KOZYREVA RUS d. Ilay YÖRÜK TUR 63 63
(5) Viktoriia DEMA UKR d. Tamara MALESEVIC SRB 60 64
(3) Ipek ÖZ TUR d. Angelina ZHURAVLEVA RUS 75 61
Barbara BONIC SRB d. q Andjela SKROBONJA SRB 62 64
Darya ASTAKHOVA RUS d. Oana GAVRILA ROU 75 36 62
(7) Rina SAIGO JPN d. Zita KOVACS HUN 62 60
JR Anna HERTEL POL d. (8) Laura SVATIKOVA SVK 75 36 63
wc Andjela JOCOVIC SRB d. q Doroteja JOKSOVIC SRB 61 26 76(6)
wc Andjela VIDOVIC SRB d. wc Darja SUVIRDJONKOVA SRB 63 75
(4) Nefisa BERBEROVIC BIH d. q Jovana BABIC SRB 60 60
Oleksandra OLIYNYKOVA CRO d. (6) Yukina SAIGO JPN 61 63
Draginja VUKOVIC SRB d. q Satsuki TAKAMURA JPN 63 64
Ana LANTIGUA DE LA NUEZ ESP d. Veronika ERJAVEC SLO 46 64 62
(2) Vlada KOVAL RUS d. q Jana BOJOVIC SRB 60 61
2nd round
(1) Seone MENDEZ AUS d. q Szabina SZLAVIKOVICS HUN 60 63
(5) Viktoriia DEMA UKR d. q Polina KOZYREVA RUS 60 62
(3) Ipek ÖZ TUR d. Barbara BONIC SRB 46 63 64
Darya ASTAKHOVA RUS d. (7) Rina SAIGO JPN 64 36 60
JR Anna HERTEL POL d. wc Andjela JOCOVIC SRB 64 63
(4) Nefisa BERBEROVIC BIH d. wc Andjela VIDOVIC SRB 60 75
Oleksandra OLIYNYKOVA CRO d. Draginja VUKOVIC SRB 60 63
Ana LANTIGUA DE LA NUEZ ESP d. (2) Vlada KOVAL RUS 64 61
QF
(1) Seone MENDEZ AUS d. (5) Viktoriia DEMA UKR 64 76(2)
(3) Ipek ÖZ TUR d. Darya ASTAKHOVA RUS 62 64
JR Anna HERTEL POL d. (4) Nefisa BERBEROVIC BIH 64 64
Ana LANTIGUA DE LA NUEZ ESP d. Oleksandra OLIYNYKOVA CRO 76(3) 62
SF
(1) Seone MENDEZ AUS d. (3) Ipek ÖZ TUR 61 64
Ana LANTIGUA DE LA NUEZ ESP d. JR Anna HERTEL POL 64 26 63
Final
(1) Seone MENDEZ AUS d. Ana LANTIGUA DE LA NUEZ ESP 62 63
-----------------------------------------------------------------------------------------------------
DOUBLES MAIN DRAW
(1) Nefisa BERBEROVIC BIH/Veronika ERJAVEC SLO d. wc Tamara BAJAGIC AUS/Kiara CVETKOVIC SUI 64 60
Ekaterina OVCHARENKO RUS/Ilay YÖRÜK TUR d. Viktoriia DEMA UKR/Oana GAVRILA ROU walkover
Barbara BONIC SRB/Angelina ZHURAVLEVA RUS d. (4) Vlada KOVAL RUS/Anna UKOLOVA RUS 63 62
Darya ASTAKHOVA RUS/Galateia MESOCHORITOU GRE d. Ana LANTIGUA DE LA NUEZ ESP/Irma USTAVDIC BIH 61 26 10-7
Tamara MALESEVIC SRB/Oleksandra OLIYNYKOVA CRO d. Angelina SUBOTIC AUS/Laura SVATIKOVA SVK 61 63
Mariam DALAKISHVILI GEO/Anna HERTEL POL d. (3) Rina SAIGO JPN/Yukina SAIGO JPN 63 67(3) 10-6
wc Kristina NOVAK SLO/Lana SIPEK CRO d. wc Izabela Gabriela NOVAC ROU/Satsuki TAKAMURA JPN 63 62
(2) Ipek ÖZ TUR/Melis SEZER TUR d. Zita KOVACS HUN/Szabina SZLAVIKOVICS HUN 64 63
QF
(1) Nefisa BERBEROVIC BIH/Veronika ERJAVEC SLO d. Ekaterina OVCHARENKO RUS/Ilay YÖRÜK TUR 63 62
Darya ASTAKHOVA RUS/Galateia MESOCHORITOU GRE d. Barbara BONIC SRB/Angelina ZHURAVLEVA RUS 67(4) 76(3) 10-6
Mariam DALAKISHVILI GEO/Anna HERTEL POL d. Tamara MALESEVIC SRB/Oleksandra OLIYNYKOVA CRO 76(1) 76(2)
(2) Ipek ÖZ TUR/Melis SEZER TUR d. wc Kristina NOVAK SLO/Lana SIPEK CRO 63 64
SF
(1) Nefisa BERBEROVIC BIH/Veronika ERJAVEC SLO d. Darya ASTAKHOVA RUS/Galateia MESOCHORITOU GRE 63 60
(2) Ipek ÖZ TUR/Melis SEZER TUR d. Mariam DALAKISHVILI GEO/Anna HERTEL POL 61 63
Final
(2) Ipek ÖZ TUR/Melis SEZER TUR d. (1) Nefisa BERBEROVIC BIH/Veronika ERJAVEC SLO 75 75
 
1 - 1 of 1 Posts
Top