Tennis Forum banner

1 - 1 of 1 Posts

·
Registered
Joined
·
24,803 Posts
Discussion Starter #1 (Edited)






15,000$ MONASTIR

COUNTRY: TUNISIA

NAME/VENUE: MAGIC TOURS

SURFACE: HARD OUTDOOR

PAST WINNERS:
2020: F1:
Victoria MUNTEAN FRA d. Jodie Anna BURRAGE GBR 61 06 75
2020: F2: Gozal AINITDINOVA KAZ d. Yuliya HATOUKA BLR 62 64
2020: F3: Yuliya HATOUKA BLR d. Jesika MALECKOVA CZE 61 62
2020: F4: Maria TIMOFEEVA RUS d. Karin KENNEL SUI 75 64
2020: F5: Ilona Georgiana GHIOROAIE ROU d. Maria TIMOFEEVA RUS 75 61
2020: F6: Carole MONNET FRA d. Valentina RYSER SUI 46 61 62
2020: F7: Nefisa BERBEROVIC BIH d. Alice RAMÉ FRA 61 36 63
2020: F8: Nefisa BERBEROVIC BIH d. Susanne CELIK SWE 62 60

ACCEPTANCE LIST/FURTHER INFO:
----------------------------------------------------------------------------------
SINGLES QUALIFYING DRAW

(1) Isabella KRUGER RSA d. Karolina JASZKIEWICZ POL 63 63
Nora NIEDMERS GER d. (13) Anjana SURESH CAN 61 61
(2) Jantje TILBÜRGER GER d. Graziella BARRETT GBR 60 62
(9) Nadine KELLER SUI d. Nicole TEODOSESCU ITA 76(5) 36 10-7
Tea LUKIC GER d. (3) Karolayne ALEXANDRE DA ROSA BRA 67(4) 63 10-6
(15) Anhelina KALITA BLR d. Beau DELEU BEL 64 64
(4) Anne-Sophie MORANDAIS GUD d. wc Ela Nala MILIC SLO 64 64
Jasmijn GIMBRERE NED d. (11) Naima KARAMOKO SUI 76(6) 62
(5) Katarina KUZMOVA SVK d. wc Florencia ARAYA CHI 61 60
wc Tara Katarina MILIC SLO d. (12) Adriana RAJKOVIC CRO 57 64 11-9
(6) Nicole GADIENT SUI d. wc Laura BÖHNER GER 61 61
Lena RUPPERT GER d. (10) Yu SHAN CHN 67(6) 75 10-2
Sophia INTERT GER d. (7) wc Katsiaryna SKACHKOVA BLR 75 76(5)
(14) Victoria MIKHAYLOVA RUS d. Elisa Andrea CAMERANO ITA 62 62
(8) Corina MADER SUI d. wc Renee VAN BOMMEL NED 61 60
Tea JANDRIC CRO d. (16) Shria ATTURU USA 62 61
2nd round
(1) Isabella KRUGER RSA
d. Nora NIEDMERS GER 64 64
(2) Jantje TILBÜRGER GER d. (9) Nadine KELLER SUI 64 75
Tea LUKIC GER d. (15) Anhelina KALITA BLR 62 64
Jasmijn GIMBRERE NED d. (4) Anne-Sophie MORANDAIS GUD 36 64 11-9
(5) Katarina KUZMOVA SVK d. wc Tara Katarina MILIC SLO 64 36 10-5
Lena RUPPERT GER d. (6) Nicole GADIENT SUI 64 63
(14) Victoria MIKHAYLOVA RUS d.Sophia INTERT GER 46 62 10-7
Tea JANDRIC CRO d. (8) Corina MADER SUI 61 36 11-9
---------------------------------------------------------------------------------
SINGLES MAIN DRAW

(1) Lou BROULEAU FRA d. Freya CHRISTIE GBR 46 64 61
Merel HOEDT NED d. q Katarina KUZMOVA SVK 76(2) 64
Zeel DESAI IND d. q Jantje TILBÜRGER GER 63 63
(7) Yvonne CAVALLE-REIMERS ESP d. Maelys BOUGRAT FRA 61 61
(3) Oona ORPANA FIN d. Nadia ECHEVERRIA ALAM VEN 46 75 62
q Isabella KRUGER RSA d. JR Hong Yi Cody WONG HKG 64 16 63
wc Natalia ORLOVA RUS d. q Tea LUKIC GER 26 62 61
(6) Nina STADLER SUI d. JR Armani BANKS GBR 63 63
(5) Tess SUGNAUX SUI d. wc Veronika KULHAVA CZE 62 60
wc Giulia CRESCENZI ITA d. q Lena RUPPERT GER 36 64 64
q Tea JANDRIC CRO d. LL Nicole GADIENT SUI 36 61 64
(4) Carole MONNET FRA d. Andreea PRISACARIU ROU 64 76(5)
wc Franziska SZIEDAT GER d. (8) Ines IBBOU ALG 57 40 retired
Bojana MARINKOVIC SRB d. q Jasmijn GIMBRERE NED 46 63 61
Susanne CELIK SWE d. q Victoria MIKHAYLOVA RUS 26 63 63
Nefisa BERBEROVIC BIH d. (2) Monika KILNAROVA CZE 76(5) 57 64
---------------------------------------------------------------------------------
DOUBLES MAIN DRAW

(1) Lou BROULEAU FRA/Freya CHRISTIE GBR vs Susanne CELIK SWE/Yu SHAN CHN
Corina MADER SUI/Nora NIEDMERS GER vs wc Laura BÖHNER GER/Lena RUPPERT GER
(4) Carole MONNET FRA/Tess SUGNAUX SUI vs Valentina GAGGINI ITA/Karolina JASZKIEWICZ POL
Merel HOEDT NED/Ines IBBOU ALG vs Giulia CRESCENZI ITA/Nicole GADIENT SUI
Zeel DESAI IND/Nadia ECHEVERRIA ALAM VEN vs Franziska SZIEDAT GER/Jantje TILBÜRGER GER
(3) Victoria MIKHAYLOVA RUS/Oona ORPANA FIN vs Anhelina KALITA BLR/Katsiaryna SKACHKOVA BLR
Nadine KELLER SUI/Nina STADLER SUI vs Jasmijn GIMBRERE NED/Anne-Sophie MORANDAIS GUD
(2) Yvonne CAVALLE-REIMERS ESP/Bojana MARINKOVIC SRB vs Tea JANDRIC CRO/Adriana RAJKOVIC CRO
 
1 - 1 of 1 Posts
Top