Tennis Forum banner

1 - 1 of 1 Posts

·
Registered
Joined
·
25,535 Posts
Discussion Starter · #1 · (Edited)


15,000$ LAWRENCE, KS

COUNTRY: USA

NAME/VENUE: JAYHAWK TENNIS

SURFACE: HARD OUTDOOR









PAST WINNERS:
2018: Caty McNALLY USA d. Catherine HARRISON USA 62 62

ACCEPTANCE LIST/FURTHER INFO:

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

2019 DRAWS:

SINGLES QUALIFYING DRAW
(1) Rushri WIJESUNDERA USA d. Estella JÄGER GER 26 62 10-8
(16) Gracie EPPS USA d. Ty Ana WILLIAMS USA 61 62
Luniuska DELGADO VEN d. (2) Catherine LEDUC CAN 75 57 10-5
(9) Stephanie KENT USA d. wc Calissa DELLABARCA USA 60 64
(3) Lisa-Marie RIOUX JPN d. wc Kailey EVANS USA 61 64
wc Muskan MAHAJAN USA d. (12) Micheline AUBUCHON USA 62 60
(4) Isabel ADROVER GALLEGO ESP d. Keisha CLOUSING USA 64 75
(13) Anastasia SYSOEVA RUS d. Vasiliki KARVOUNI GRE 64 62
(5) Kristina NOVAK SLO d. Anna BARANOVSKI USA 62 64
(15) Jessica FAILLA USA d. Jerricka BOONE USA 60 61
(6) Eleana YU USA d. Sophie ABRAMS USA 61 60
(11) Vanessa ONG USA d. wc Julia DEMING USA 63 76(7)
wc Elizabeth SCOTTY USA d. (7) Amber WASHINGTON USA 60 64
(10) Anastasia REIMCHEN GER d. Alessandra CRUMP USA 63 62
wc Carmen Roxana MANU ROU d. (8) Oleksandra GORYANCHUK CAN 26 76(0) 10-7
(14) Madison APPEL USA d. Emma DAVIS USA 61 26 10-5
2nd round
(16) Gracie EPPS USA d. (1) Rushri WIJESUNDERA USA 46 62 10-7
(9) Stephanie KENT USA d. Luniuska DELGADO VEN 64 57 10-7
(3) Lisa-Marie RIOUX JPN d. wc Muskan MAHAJAN USA 61 63
(4) Isabel ADROVER GALLEGO ESP d. (13) Anastasia SYSOEVA RUS 76(4) 63
(15) Jessica FAILLA USA d. (5) Kristina NOVAK SLO 62 60
(11) Vanessa ONG USA d. (6) Eleana YU USA 64 67(4) 10-8
wc Elizabeth SCOTTY USA d. (10) Anastasia REIMCHEN GER 64 62
wc Carmen Roxana MANU ROU d. (14) Madison APPEL USA 64 63
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
SINGLES MAIN DRAW
(1) Dasha IVANOVA USA d. wc Maria TORAN RIBES ESP 62 63
q Isabel ADROVER GALLEGO ESP d. Jada ROBINSON USA 62 36 61
q Jessica FAILLA USA d. Alexandra VIKTOROVITCH SWE 61 63
JR Charlotte CHAVATIPON USA d. (7) Rasheeda McADOO USA 64 61
(3) Michaela BAYERLOVA CZE d. q Gracie EPPS USA 61 64
q Vanessa ONG USA d. wc Jaedan BROWN USA 63 62
q Elizabeth SCOTTY USA d. Dariya DETKOVSKAYA KAZ 61 61
(5) Anna TURATI ITA d. Salome DEVIDZE GEO 60 62
(6) Ayumi MIYAMOTO JPN d. Sarah LEE USA 63 62
q Carmen Roxana MANU ROU d. q Stephanie KENT USA 63 retired
JR Dalayna HEWITT USA d. q Lisa-Marie RIOUX JPN 75 46 62
(4) Vladica BABIC MNE d. Mayuka AIKAWA JPN 63 64
(8) Aneta LABOUTKOVA CZE d. wc Malkia NGOUNOUE USA 36 64 64
Shahar BIRAN ISR d. Tiphanie FIQUET FRA 75 62
Bunyawi THAMCHAIWAT THA d. wc Sofia SMAGINA RUS 62 62
(2) Anastasia NEFEDOVA USA d. Nika KUHARCHUK RUS 60 57 62
2nd round
(1) Dasha IVANOVA USA d. q Isabel ADROVER GALLEGO ESP 62 62
JR Charlotte CHAVATIPON USA d. q Jessica FAILLA USA 62 76(6)
q Vanessa ONG USA d. (3) Michaela BAYERLOVA CZE 64 57 76(5)
q Elizabeth SCOTTY USA d. (5) Anna TURATI ITA 62 60
q Carmen Roxana MANU ROU d. (6) Ayumi MIYAMOTO JPN 62 36 76(7)
(4) Vladica BABIC MNE d. JR Dalayna HEWITT USA 64 75
(8) Aneta LABOUTKOVA CZE d. Shahar BIRAN ISR 62 62
(2) Anastasia NEFEDOVA USA d. Bunyawi THAMCHAIWAT THA 61 64
QF
JR Charlotte CHAVATIPON USA d. (1) Dasha IVANOVA USA 62 75
q Vanessa ONG USA d. q Elizabeth SCOTTY USA 62 61
(4) Vladica BABIC MNE d. q Carmen Roxana MANU ROU 62 61
(2) Anastasia NEFEDOVA USA d. (8) Aneta LABOUTKOVA CZE 61 62
SF
q Vanessa ONG USA d. JR Charlotte CHAVATIPON USA 64 retired
(2) Anastasia NEFEDOVA USA d. (4) Vladica BABIC MNE 62 63
Final
q Vanessa ONG USA d. (2) Anastasia NEFEDOVA USA 60 75
-----------------------------------------------------------------------------------------------------
DOUBLES MAIN DRAW
(1) Nika KUKHARCHUK RUS/Rasheeda McADOO USA d. Stephanie KENT USA/Epiphany TURNER USA 61 64
Luniuska DELGADO VEN/Oleksandra GORYANCHUK CAN d. wc Julia DEMING USA/Sofia SMAGINA RUS 76(4) 62
Ayumi MIYAMOTO JPN/Bunyawi THAMCHAIWAT THA d. (3) Michaela BAYERLOVA CZE/Aneta LABOUTKOVA CZE 64 64
Dalayna HEWITT USA/Jada ROBINSON USA d. Isabel ADROVER GALLEGO ESP/Kristina NOVAK SLO 63 46 10-7
Jessica FAILLA USA/Rushri WIJESUNDERA USA d. Micheline AUBUCHON USA/Catherine LEDUC CAN 63 60
(4) Tiphanie FIQUET FRA/Amber WASHINGTON USA d. Dariya DETKOVSKAYA KAZ/Lisa-Marie RIOUX JPN 46 64 10-7
wc Malkia NGOUNOUE USA/Maria TORAN RIBES ESP d. Jaedan BROWN USA/Charlotte CHAVATIPON USA 64 61
(2) Sarah LEE USA/Anastasia NEFEDOVA USA d. Mayuka AIKAWA JPN/Anastasia REIMCHEN GER 64 61
QF
(1) Nika KUKHARCHUK RUS/Rasheeda McADOO USA d. Luniuska DELGADO VEN/Oleksandra GORYANCHUK CAN 26 61 10-6
Ayumi MIYAMOTO JPN/Bunyawi THAMCHAIWAT THA d. Dalayna HEWITT USA/Jada ROBINSON USA 63 63
(4) Tiphanie FIQUET FRA/Amber WASHINGTON USA d. Jessica FAILLA USA/Rushri WIJESUNDERA USA 62 26 10-5
wc Malkia NGOUNOUE USA/Maria TORAN RIBES ESP d. (2) Sarah LEE USA/Anastasia NEFEDOVA USA 26 64 10-3
SF
Ayumi MIYAMOTO JPN/Bunyawi THAMCHAIWAT THA d. (1) Nika KUKHARCHUK RUS/Rasheeda McADOO USA 75 76(2)
wc Malkia NGOUNOUE USA/Maria TORAN RIBES ESP d. (4) Tiphanie FIQUET FRA/Amber WASHINGTON USA 63 57 10-4
Final
wc Malkia NGOUNOUE USA/Maria TORAN RIBES ESP d. Ayumi MIYAMOTO JPN/Bunyawi THAMCHAIWAT THA 46 62 10-6
 
1 - 1 of 1 Posts
Top