Tennis Forum banner

1 - 1 of 1 Posts

·
Registered
Joined
·
24,830 Posts
Discussion Starter #1 (Edited)









15,000$ HERAKLION

COUNTRY: GREECE

NAME/VENUE: LYTTOS BEACH ITF WORLD TOUR

SURFACE: CLAY OUTDOOR

PAST WINNERS:
2020:
F1:
Martina SPIGARELLI ITA d. Martina COLMEGNA ITA 62 62
F2: Dalila SPITERI ITA d. Martina SPIGARELLI ITA 64 61
F3: Darya ASTAKHOVA RUS d. Arina Gabriela VASILESCU ROU 16 64 62
F4: Miriam KOLODZIEJOVA CZE d. Rebeka MASAROVA ESP 64 64

ACCEPTANCE LIST/FURTHER INFO:
--------------------------------------------------------------------------------------------
SINGLES QUALIFYING DRAW

(1) Darya ASTAKHOVA RUS vs bye
Diana KRASNOVA RUS d. Michaela NIEDERMEIER GER 60 26 10-4
Sylvie ZÜND LIE d. Olivia MALM SWE 61 64
(12) Ilinca Dalina AMARIEI ROU d. Gabriela Aura ZARNOVEANU ROU 61 60
(2) Julia LOVQVIST SWE vs bye
Sofia ROCCHETTI ITA d. Lucia HANESOVA SVK 64 62
Alice VIGLIANISI ITA d. Elena TRENCHEVA BUL 46 75 10-3
(11) Mariia BERGEN UKR d. Elena GEMOVIC SRB 63 61
(3) Anna KLASEN GER vs bye
Ema BOLEBRUCHOVA SVK d. Adelina KRÜGER GER 64 64
Caitlyn PORTELA AUS d. Micol SANNA ITA 61 61
(9) Sem WENSVEEN NED vs bye
(4) Noel SAIDENOVA RUS vs bye
Zaneta MALINOVIC SRB d. Keira BLACKBEARD CAN 64 62
Kateryna DIATLOVA UKR d. Sofia LIKHACHEVA RUS 62 60
(8) Lara PANFILOV NED vs bye
(5) Shatoo MOHAMAD USA vs bye
Daniella DIMITROVA BUL d. wc Vasiliki KALOGEROPOULOU GRE 60 60
Maria KALLISTROU GRE d. Kristin YORDANOVA BUL 62 62
(7) Gabriela DUCA ROU vs bye
(6) Marta CUSTIC ESP vs bye
Maja RADENKOVIC SWE d. Helena SPIRIDIS AUS 46 61 10-8
Alina MUKHORTSOVA RUS d. Vanessa ERSOZ SWE 63 75
(10) Sinead LOHAN IRL vs bye
2nd round
(1) Darya ASTAKHOVA RUS vs Diana KRASNOVA RUS 60 46 10-5
Sylvie ZÜND LIE d. (12) Ilinca Dalina AMARIEI ROU 64 63
Sofia ROCCHETTI ITA d. (2) Julia LOVQVIST SWE 62 64
(11) Mariia BERGEN UKR d. Alice VIGLIANISI ITA 62 62
(3) Anna KLASEN GER d. Ema BOLEBRUCHOVA SVK 62 63
(9) Sem WENSVEEN NED d. Caitlyn PORTELA AUS 61 62
(4) Noel SAIDENOVA RUS d. Zaneta MALINOVIC SRB 60 46 10-4
Kateryna DIATLOVA UKR d. (8) Lara PANFILOV NED 64 61
Daniella DIMITROVA BUL d. (5) Shatoo MOHAMAD USA 63 62
(7) Gabriela DUCA ROU d. Maria KALLISTROU GRE 61 61
(6) Marta CUSTIC ESP d. Maja RADENKOVIC SWE 75 62
(10) Sinead LOHAN IRL d. Alina MUKHORTOVA RUS 61 62
3rd round
(1) Darya ASTAKHOVA RUS
d. Sylvie ZÜND LIE 76(2) 64
Sofia ROCHETTI ITA d. (11) Mariia BERGEN UKR 61 64
(3) Anna KLASEN GER d. (9) Sem WENSVEEN NED 26 61 10-5
Kateryna DIATLOVA UKR d. (4) Noel SAIDENOVA RUS 42 retired
Daniella DIMITROVA BUL d. (7) Gabriela DUCA ROU 64 62
(10) Sinead LOHAN IRL d. (6) Marta CUSTIC ESP 63 61
-------------------------------------------------------------------------------------------------
SINGLES MAIN DRAW

(1) Martina COLMEGNA ITA d. Ivania MARTINICH CHI 75 64
Elena-Teodora CADAR ROU d. Agustina CHLPAC ARG 63 75
Anna UKOLOVA RUS d. wc Rafailia Nikoletta FULOP GRE 62 62
(7) Martina SPIGARELLI ITA d. Linnea MALMQVIST SWE 62 62
q Anna KLASEN GER d. (3) Tamara CUROVIC SRB 75 60
Federica ARCIDIACONO ITA d. Ange Oby KAJURU JPN 64 63
q Sinead LOHAN IRL d. Eliessa VANLANGENDONCK BEL 62 60
Rebeka MASAROVA ESP d. (8) Julia STAMATOVA BUL 64 62
(5) Oleksandra OLIYNYKOVA CRO d. q Daniella DIMITROVA BUL 63 64
JR Caijsa Wilda HENNEMANN SWE d. q Sofia ROCCHETTI ITA 26 64 76(5)
q Darya ASTAKHOVA RUS d. wc Martha MATOULA GRE 62 62
(4) Romy KÖLZER GER d. q Sem WENSVEEN NED 63 26 62
(6) Dalila SPITERI ITA d. Monica CAPPELLETTI ITA 62 64
Elina AVANESYAN RUS d. q Kateryna DIATLOVA UKR 63 63
JR Jessica BOUZAS MANEIRO ESP d. wc Karola Patricia BEJENARU ROU 75 76(5)
(2) Fanny ÖSTLUND SWE d. Ioana GASPAR ROU 62 36 60
--------------------------------------------------------------------------------------------
DOUBLES MAIN DRAW

Ange Oby KAJURU JPN/Sem WENSVEEN NED d. (1) Martina COLMEGNA ITA/Fanny ÖSTLUND SWE 64 46 14-12
Darya ASTAKHOVA RUS/Elina AVANESYAN RUS d. Oleksandra OLIYNYKOVA CRO/Julia STAMATOVA BUL 63 62
(3) Ioana GASPAR ROU/Rebeka MASAROVA ESP d. Ilinca Dalina AMARIEI ROU/Daniella DIMITROVA BUL 62 63
Caijsa Wilda HENNEMANN SWE/Julia LOVQVIST SWE d. wc Elena GEMOVIC SRB/Maja RADENKOVIC SWE 63 61
Elena-Teodora CADAR ROU/Gabriela DUCA ROU d. Federica ARCIDIACONO ITA/Martina SPIGARELLI ITA 63 36 10-7
(4) Linnea MALMQVIST SWE/Eliessa VANLANGENDONCK BEL d. Karola Patricia BEJENARU ROU/Lara PANFILOV NED 63 64
Agustina CHLPAC ARG/Ivania MARTINICH CHI d. wc Rafailia Nikoletta FULOP GRE/Maria KALLISTROU GRE 63 63
(2) Tamara CUROVIC SRB/Dalila SPITERI ITA d. wc Mariia BERGEN UKR/Noel SAIDENOVA RUS 76(3) 46 10-5
 
1 - 1 of 1 Posts
Top