Tennis Forum banner

1 - 1 of 1 Posts

·
Registered
Joined
·
25,559 Posts
Discussion Starter · #1 · (Edited)


15,000$ CHORNOMORSK

COUNTRY: UKRAINE

NAME/VENUE: ELITE TENNIS CLUB

SURFACE: CLAY OUTDOOR




PAST WINNERS:
2018: F1: Anastasiya SHOSHYNA UKR d. Bojana MARINKOVIC SRB 64 61
2018: F2: Anastasiya SHOSHYNA UKR d. Lyubov KOSTENKO UKR 63 63

ACCEPTANCE LIST/FURTHER INFO:

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

2019 DRAWS:

SINGLES QUALIFYING DRAW
(1) Anna PARKHOMENKO UKR vs bye
Anna SYDORENKO UKR vs bye
Karyna KACHUR UKR d. Mariya PYROZHENKO UKR 60 61
(10) Anastasiya KOMAR BLR vs bye
(2) Vladlena BOKOVA UKR vs bye
Anastasiya ZHOLDAKOVA UKR vs bye
Mariia HURIEVA UKR d. Hen PLAKSIY UKR 75 64
(12) Anna SYROVA UKR vs bye
(3) Kateryna DIATLOVA UKR vs bye
Anna Laura HINKA UKR vs bye
Lolita GUKASYAN UKR d. Inga STRELCHUK UKR 63 63
(8) Olga TERLETSKA UKR vs bye
(4) Anita SAHDIIEVA UKR vs bye
Valeriia CHERFUS UKR d. Maryna KOLB UKR 67(4) 60 10-7
Anastasiya SKORUPSKA UKR d. Ruslana KOVALENKO UKR 75 63
(9) Sofia VAYNBERG RUS vs bye
(5) Yulia ZHYTELNA UKR vs bye
wc Vasilisa BELONOG RUS vs bye
Anastasia VOROBYOVA UKR d. Olha ROMANYSHYN UKR 61 61
(11) Sonya KOVALENKO UKR vs bye
(6) Polina GUBINA UKR vs bye
Oleksandra KUDELSKA UKR d. Anna PINAIEVA UKR 62 16 10-8
Anastasiya ZAPARYNIUK UKR d. Mariia HLAHOLA UKR 64 36 13-11
(7) Anna MARTEMYANOVA UKR vs bye
2nd round
(1) Anna PARKHOMENKO UKR d. Anna SYDORENKO UKR 61 60
(10) Anastasiya KOMAR BLR d. Karyna KACHUR UKR 60 61
(2) Vladlena BOKOVA UKR d. Anastasiya ZHOLDAKOVA UKR 46 75 11-9
(12) Anna SYROVA UKR d. Maria HURIEVA UKR 62 63
(3) Kateryna DIATLOVA UKR d. Anna Laura HINKA UKR 36 76(2) 10-7
(8) Olga TERLETSKA UKR d. Lolita GUKASYAN UKR 64 60
(4) Anita SAHDIIEVA UKR d. Valeriia CHERFUS UKR 75 63
Anastasiya SKORUPSKA UKR d. (9) Sofia VAYNBERG RUS 76(4) 75
(5) Yulia ZHYTELNA UKR d. wc Vasilisa BELONOG RUS 62 64
(11) Sonya KOVALENKO UKR d. Anastasia VOROBYOVA UKR 75 62
Oleksandra KUDELSKA UKR d. (6) Polina GUBINA UKR 76(5) 36 10-4
(7) Anna MARTEMYANOVA UKR d. Anastasiya ZAPARYNIUK UKR 46 64 10-4
3rd round
(10) Anastasiya KOMAR BLR d. (1) Anna PARKHOMENKO UKR 26 64 10-7
(2) Vladlena BOKOVA UKR d. (12) Anna SYROVA UKR 46 62 10-4
(3) Kateryna DIATLOVA UKR d. (8) Olga TERLETSKA UKR 61 64
Anastasiya SKORUPSKA UKR d. (4) Anita SAHDIIEVA UKR 62 63
(5) Yulia ZHYTELNA UKR d. (11) Sonya KOVALENKO UKR 62 62
(7) Anna MARTEMYANOVA UKR d. Oleksanda KUDELSKA UKR 63 64
---------------------------------------------------------------------------------------------------------
SINGLES MAIN DRAW
(1) Anna UREKE RUS d. Maria TOMA ROU 63 64
Nadiya KOLB UKR d. Sofia MILATOVA SVK 61 75
Justyna MALATINSKA CZE d. Maria Lota KAUL EST 64 64
(6) Taisya PACHKALEVA RUS d. q Vladlena BOKOVA UKR 61 63
(3) Anastasia VDOVENCO MDA d. wc Anastasiya SOBOLEVA UKR 67(4) 76(1) 64
Elina NEPLIY RUS d. wc Iryna LYSYKH UKR 62 63
JR Viktoriya PETRENKO UKR d. Mariya PODUAREVA UKR 60 60
(8) Evgeniya LEVASHOVA RUS d. q Kateryna DIATLOVA UKR 62 64
q Anna MARTEMYANOVA UKR d. (7) Margarita LAZAREVA RUS 26 64 61
Lucie PETRUZELOVA CZE d. q Anastasiya KOMAR BLR 62 64
JR Jana KOLODYNSKA BLR d. q Anastasiya SKORUPSKA UKR 63 61
(4) Federica ARCIDIACONO ITA d. Natalie AUGUSTINOVA CZE 64 63
(5) Shelly BEREZNYAK ISR d. LL Sonya KOVALENKO UKR 61 63
Valeriya OLYANOVSKAYA RUS d. wc Anastasiya KLYMENKO UKR 61 61

q Yulia ZHYTLENA UKR d. Mariia BERGEN UKR 16 60 64
(2) Bojana MARINKOVIC SRB d. wc Valeriia SHEIKINA UKR 61 62
2nd round
(1) Anna UREKE RUS d. Nadiya KOLB UKR 75 64
(6) Taiysa PACHKALEVA RUS d. Justyna MALATINSKA CZE 61 63
Elina NEPLIY RUS d. (3) Anastasia VDOVENCO MDA 64 62
(8) Evgeniya LEVASHOVA RUS d. JR Viktoriya PETRENKO UKR 63 61
Lucie PETRUZELOVA CZE d. q Anna MARTEMYANOVA UKR 62 75
(4) Federica ARCIDIACONO ITA d. JR Jana KOLODYNSKA BLR 75 62
Valeriya OLYANOVSKAYA RUS d. (5) Shelly BEREZNYAK ISR 76(3) 61
q Yulia ZHYTELNA UKR d. (2) Bojana MARINOVIC SRB 75 62
QF
(6) Taiysa PACHKALEVA RUS d. (1) Anna UREKE RUS 75 46 75
(8) Evgeniya LEVASHOVA RUS d. Elina NEPLIY RUS 62 61
(4) Federica ARCIDIACONO ITA d. Lucie PETRUZELOVA CZE 61 61
Valeriya OLYANOVSKAYA RUS d. q Yulia ZHYTLENA UKR 61 60
SF
(8) Evgeniya LEVASHOVA RUS d. (6) Taisya PACHKALEVA RUS 62 36 63
(4) Federica ARCIDIACONO ITA d. Valeriya OLYANOVSKAYA RUS 63 46 76(4)
Final
(8) Evgeniya LEVASHOVA RUS d. (4) Federica ARCIDIACONO ITA 60 64
-----------------------------------------------------------------------------------------------------
DOUBLES MAIN DRAW
Vladlena BOKOVA UKR/Mariia HLAHOLA UKR d. (1) Margarita LAZAREVA RUS/Elina NEPLIY RUS 26 64 10-6
wc Karyna KACHUR UKR/Anastasiya SOBOLEVA UKR d. Anna MARTEMYANOVA UKR/Olha ROMANYSHYN UKR 63 64
Sofia MILATOVA SVK/Lucie PETRUZELOVA CZE d. (4) Mariya PODUAREVA UKR/Anastasia VDOVENCO MDA 75 46 10-4
Iryna LYSYKH UKR/Yulia ZHYTELNA UKR d. wc Hen PLAKSIY UKR/Valeriia SHEIKINA UKR 60 61
Valeriya OLYANOVSKAYA RUS/Sofia VAYNBERG RUS d. wc Mariia HURIEVA UKR/Anna SYROVA UKR 60 75
(3) Maryna KOLB UKR/Nadiya KOLB UKR d. Natalie AUGUSTINOVA CZE/Justyna MALATINSKA CZE 61 64
Maria Lota KAUL EST/Maria TOMA ROU d. Mariia BERGEN UKR/Anastasiya KOMAR BLR 76(4) 64
(2) Evgeniya LEVASHOVA RUS/Taisya PACHKALEVA RUS d. Kateryna DIATLOVA UKR/Anita SAHDIIEVA UKR 62 61
QF
wc Karyna KACHUR UKR/Anastasiya SOBOLEVA UKR d. Vladlena BOKOVA UKR/Mariia HLAOLA UKR 06 64 10-6
Iryna LYSYKH UKR/Yulia ZHYTELNA UKR d. Sofia MILATOVA SVK/Lucie PETRUZELOVA CZE 63 41 retired
(3) Maryna KOLB UKR/Nadiya KOLB UKR d. Valeriya OLYANOVSKAYA RUS/Sofia VAYNBERG RUS 62 64
(2) Evgeniya LEVASHOVA RUS/Taisya PACHKALEVA RUS d. Maria Lota KAUL EST/Maria TOMA ROU 62 63
SF
Iryna LYSYKH UKR/Yulia ZHYTELNA UKR d. wc Karyna KACHUR UKR/Anastasiya SOBOLEVA UKR 67(6) 64 10-8
(2) Evgeniya LEVASHOVA RUS/Taisya PACHKALEVA RUS d. (3) Maryna KOLB UKR/Nadiya KOLB UKR 75 36 11-9
Final
(2) Evgeniya LEVASHOVA RUS/Taisya PACHKALEVA RUS d. Iryna LYSYKH UKR/Yulia ZHYTELNA UKR 64 61
 
1 - 1 of 1 Posts
Top