Tennis Forum banner

1 - 2 of 2 Posts

·
Registered
Joined
·
25,541 Posts
Discussion Starter · #1 · (Edited)


15,000$ CANTANHEDE

COUNTRY: PORTUGAL

NAME/VENUE: CANTANHEDE LADIES OPEN

SURFACE: CARPET OUTDOOR





PAST WINNERS:
2015: Cristiana FERRANDO ITA d. Kelly VERSTEEG NED 64 76(6)
2016: Sinead LOHAN IRL d. Victoria BOSIO ARG 63 75
2017: Sinead LOHAN IRL d. Alicia BARNETT GBR 62 46 61
2018: Manca PISLAK SLO d. Carole MONNET FRA 62 61

ACCEPTANCE LIST/FURTHER INFO:

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

2019 DRAWS:

SINGLES QUALIFYING DRAW
(1) Mariami AKHALAIA MDA vs bye
Luisa PELAYO POR d. Chiara CALICCHIA GER 61 60
(2) Mariana CAMPINO POR vs bye
Anoushka WOOLER GBR d. Katie MORTON GBR 57 75 10-7
(3) Syuzen AFIFI RUS vs bye
Celia CERVINO-RUIZ ESP d. Madalena AMIL POR 64 62
(4) Muskan GUPTA IND vs bye
wc Angele DEVAUX FRA d. Emily DI GIANNANTONIO ITA 60 76(7)
(5) Amandine CAZEAUX FRA vs bye
Emily MORTON GBR d. Barbara CASTRO POR 63 60
(6) Marie VILLET FRA vs bye
Maria SANTOS POR vs bye
2nd round
(1) Mariami AKHALAIA MDA d. Luisa PELAYO POR 46 61 10-1
(2) Mariana CAMPANO POR d. Anoushka WOOLER GBR 64 76(6)
Celia CERVINO-RUIZ ESP d. (3) Syuzen AFIFI RUS 60 60
(4) Muskan GUPTA IND d. wc Angele DEVAUX FRA 61 62
(5) Amandine CAZEAUX FRA d. Emily MORTON GBR 75 62
(6) Marie VILLET FRA d. Maria SANTOS POR 60 62
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
SINGLES MAIN DRAW
(1) Rebeka MASAROVA ESP d. Angeles MORENO BARRANQUERO ESP 76(6) 62
Tina CVETKOVIC SLO d. wc Madalena ANDRADE POR 62 62
q Celia CERVINO-RUIZ ESP d. wc Joana BAPTISTA POR 60 62
Karolina BERANKOVA CZE d. (7) Ines TEIXEIRA POR 62 61
(3) Anastasia KULIKOVA FIN d. q Marie VILLET FRA 64 62
Gemma LAIRON NAVARRO ESP d. q Amandine CAZEAUX FRA 64 16 63
Bojana KLINCOV SUI d. wc Ines OLIVEIRA POR 61 62
(6) Ana Filipa SANTOS POR d. q Muskan GUPTA IND 61 64
Vasilisa APONASENKO RUS d. (5) Sara LANCA POR 64 62
Lisa PONOMAR GER d. Almudena SANZ-LLANEZA FERNANDEZ ESP 60 61
Sofia MILATOVA SVK d. q Mariana CAMPINO POR 64 36 75
(4) Anna UREKE RUS d. q Mariami AKHALAIA MDA 61 64
(8) Alba CARRILLO MARIN ESP d. Maria Ines FONTE POR 75 63
Diana MARTYNOV FRA d. Noelia ZEBALLOS BOL 60 16 63
Laia CONDE MONFORT ESP d. Kseniya YERSH BLR 36 60 76(4)
(2) Francisca JORGE POR d. wc Carolina LIKHATCHEVA POR 60 60
2nd round
(1) Rebeka MASAROVA ESP d. Tina CVETKOVIC SLO 61 64
Karolina BERANKOVA CZE d. q Celia CERVINO-RUIZ ESP 63 76(5)
(3) Anastasia KULIKOVA FIN d. Gemma LAIRON NAVARRO ESP 63 36 63
Bojana KLINCOV SUI d. (6) Ana Filipa SANTOS POR 26 62 75
Lisa PONOMAR GER d. Vasilisa APONASENKO RUS 63 60
(4) Anna UREKE RUS d. Sofia MILATOVA SVK 64 62
(8) Alba CARRILLO MARIN ESP d. Diana MARTYNOV FRA 64 63
(2) Francisca JORGE POR d. Laia CONDE MONFORT ESP 62 61
QF
Karolina BERANKOVA CZE d. (1) Rebeka MASAROVA ESP 75 62
(3) Anastasia KULIKOVA FIN d. Bojana KLINCOV SUI 62 61
Lisa PONOMAR GER d. (4) Anna UREKE RUS 46 61 64
(8) Alba CARRILLO MARIN ESP d. (2) Francisca JORGE POR 62 26 61
SF
Karolina BERANKOVA CZE d. (3) Anastasia KULIKOVA FIN 75 36 63
Lisa PONOMAR GER d. (8) Alba CARRILLO MARIN ESP 16 64 62
Final
Lisa PONOMAR GER d. Karolina BERANKOVA CZE 61 46 63
-----------------------------------------------------------------------------------------------------
DOUBLES MAIN DRAW
(1) Francisca JORGE POR/Anna UREKE RUS d. wc Celia CERVINO RUIZ ESP/Anoushka WOOLER GBR walkover
Mariana CAMPINO POR/Ines OLIVEIRA POR d. Madalena ANDRADE POR/Muskan GUPTA IND 62 06 10-5
(3) Gemma LAIRON NAVARRO ESP/Angeles MORENO BARRANQUERO ESP d. Maria Ines FONTE POR/Sofia MILATOVA SVK 76(5) 63
Bojana KLINCOV SUI/Rebeka MASAROVA ESP d. Emily MORTON GBR/Katie MORTON GBR 64 61
Vasilisa APONASENKO RUS/Tina CVETKOVIC SLO d. Mariami AKHALAIA MDA/Ines TEIXEIRA POR 64 63
(4) Ana Filipa SANTOS POR/Almudena SANZ-LLANEZA FERNANDEZ ESP d. Syuzen AFIFI RUS/Angele DEVAUX FRA 63 61
Karolina BERANKOVA CZE/Anastasia KULIKOVA FIN d. Diana MARTYNOV FRA/Kseniya YERSH BLR 62 60
(2) Alba CARRILLO MARIN ESP/Noelia ZEBALLOS BOL d. Amandine CAZEAUX FRA/Marie VILLET FRA 62 63
QF
(1) Francisca JORGE POR/Anna UREKE RUS d. Mariana CAMPINO POR/Ines OLIVEIRA POR 61 63
(3) Gemma LAIRON NAVARRO ESP/Angeles MORENO BARRANQUERO ESP d. Bojana KLINCOV SUI/Rebeka MASAROVA ESP 62 63
Vasilisa APONASENKO RUS/Tina CVETKOVIC SLO d. (4) Ana Filipa SANTOS POR/Almudena SANZ-LLANEZA FERNANDEZ ESP 62 62
(2) Alba CARRILLO MARIN ESP/Noelia ZEBALLOS BOL d. Karolina BERANKOVA CZE/Anastasia KULIKOVA FIN 62 64
SF
(1) Francisca JORGE POR/Anna UREKE RUS d. (3) Gemma LAIRON NAVARRO ESP/Angeles MORENO BARRANQUERO ESP 76(7) 67(3) 10-4
(2) Alba CARRILLO MARIN ESP/Noelia ZEBALLOS BOL d. Vasilisa APONANSENKO RUS/Tina CVETKOVIC SLO 64 61

Final
(2) Alba CARRILLO MARIN ESP/Noelia ZEBALLOS BOL d. (1) Francisca JORGE POR/Anna UREKE RUS 63 46 10-6
 
1 - 2 of 2 Posts
Top