Tennis Forum banner

1 - 1 of 1 Posts

·
Registered
Joined
·
24,830 Posts
Discussion Starter #1








15,000$ ANTALYA

COUNTRY: TURKEY

NAME/VENUE: STARLIGHT RESORT - SHINE RUSSIA TENNIS CUP

SURFACE: CLAY OUTDOOR

PAST WINNERS:
2020:
Zeynep SÖNMEZ TUR d. Sapfo SAKELLARIDI GRE 63 26 63
2020: Nina POTOCNIK SLO d. Taisya PACHKALEVA RUS 63 62
2020: Valeriya OLYANOVSKAYA RUS d. Silvia NJIRIC CRO 60 62
2020: Georgia Andreea CRACIUN ROU d. Tara WÜRTH CRO 26 63 63
2020: Andreea Amalia ROSCA ROU d. Anastasia NEFEDOVA USA 64 75
2020: Julyette Maria Josephine STEUR GER d. Jiangxue HAN CHN 63 46 64
2020: Nina POTOCNIK SLO d. Julia STAMATOVA BUL 63 62
2020: Eleonora MOLINARO LUX d. Zeynep SÖNMEZ TUR 62 62

ACCEPTANCE LIST/FURTHER INFO:
--------------------------------------------------------------------------------------------

SINGLES QUALIFYING DRAW

(1) Iulia NIKITINA RUS vs bye
Simten KARAOSMANOGLU TUR vs bye
Senem OCAL TUR d. Eylül AKKOYUN TUR 61 63
(9) Marina PAVKOVIC CRO vs bye
(2) Magdalena STOILKOVSKA MKD vs bye
Zeynep Sila EGE TUR vs bye
Nikita LIEBKIND FIN d. Nikol MISHIEVA RUS 63 60
(11) Zoi MEERS BEL vs bye
(3) Alexa PIROK HUN vs bye
Dilara SULTANOVA TKM vs bye
Ilayda BAYKAN TUR d. Lara EROGLU TUR 62 62
(10) Alexandra VASILYEVA RUS vs bye
(4) Nina RUDIUKOVA RUS vs bye
Pelin COLAK TUR vs bye
Alexandra ZAICENCO MDA d. Asli Yagmur KUNDUK TUR 61 60
(7) Luisa MEYER AUF DER HEIDE GER vs bye
(5) Daria SOLOVYEVA RUS vs bye
Stefanie AUER AUT vs bye
Kristina VORONINA RUS d. Ezgi TEZEL TUR 46 64 10-3
(8) Tuana TINAZTEPE TUR vs bye
(6) Andra Maria NITESCU ROU vs bye
wc Alara AYAZ TUR vs bye
Zeynep Su YAVUZ TUR d. Angelina MYSAKOVA RUS 62 61
(12) Arina ATYUSHOVA RUS vs bye
2nd round
(1) Iulia NIKITINA RUS
d. Simten KARAOSMANOGLU TUR 61 61
(9) Marina PAVKOVIC CRO d. Senem OCAL TUR 62 60
(2) Magdalena STOILKOVSKA MKD d. Zeynep Sila EGE TUR 60 62
Nikita LIEBKIND FIN d. (11) Zoi MEERS BEL 63 64
(3) Alexa PIROK HUN d. Dilara SULTANOVA TKM 60 60
(10) Alexandra VASILYEVA RUS d. Ilayda BAYKAN TUR 64 63
(4) Nina RUDIUKOVA RUS d. Pelin COLAK TUR 63 76(4)
(7) Luisa MEYER AUF DER HEIDE GER d. Alexandra ZAICENCO MDA 63 63
Stefanie AUER AUT d. (5) Daria SOLOVYEVA RUS 64 46 10-6
(8) Tuana TINAZTEPE TUR d. Kristina VORONINA RUS 60 64
wc Alara AYAZ TUR d. (6) Andra Maria NITESCU ROU 36 76(3) 10-8
(12) Arina ATYUSHOVA RUS d. Zeynep Su YAVUZ TUR 63 61
-------------------------------------------------------------------------------------------------
SINGLES MAIN DRAW

(1) Lina GJORCHESKA MKD vs Luna MEERS BEL
Ekaterina VISHNEVSKAYA RUS vs q
Taisya PACHKALEVA RUS vs Ani VANGELOVA BUL
(7) Meiqi GUO CHN vs wc Melis Ayda UYAR TUR
(3) Julyette Maria Josephine STEUR GER vs Ilay YÖRÜK TUR
Sinja KRAUS AUT vs q
Elena MILOVANOVIC SRB vs Paula ARIAS MANJON ESP
(8) Ana LANTIGUA DE LA NUEZ ESP vs q
(6) Sara CAKAREVIC FRA vs q
Viktoriya KANAPATSKAYA BLR vs wc Doga TURKMEN TUR
Sapfo SAKELLARIDI GRE vs Jessica PLAZAS COL
(4) Valeriya STRAKHOVA UKR vs Cristina DINU ROU
(5) Johana MARKOVA CZE vs wc Francesca CURMI MLT
Anja WILDGRUBER GER vs q
Carlota MARTINEZ CIREZ ESP vs q
(2) Georgia Andreea CRACIUN ROU vs Taylor NG USA
--------------------------------------------------------------------------------------------
DOUBLES MAIN DRAW

(1) Cristin DINU ROU/Valeriya STRAKHOVA UKR vs Iulia NIKITINA RUS/Nina RUDIUKOVA RUS
Luna MEERS BEL/Doga TURKMEN TUR vs Taylor NG USA/Jessica PLAZAS COL
(4) Viktoriya KANAPATSKAYA BLR/Taisya PACHKALEVA RUS vs Stefanie AUER AUT/Zoi MEERS BEL
Ani VANGELOVA BUL/Ekaterina VISHNEVSKAYA RUS vs Andra Maria NITESCU ROU/Daria SOLOVYEVA RUS
Luisa MEYER AUF DER HEIDE GER/Julyette Maria Josephine STEUR GER vs Marina PAVKOVIC CRO/Melis Ayda UYAR TUR
(3) Georgia Andreea CRACIUN ROU/Elena MILOVANOVIC SRB vs Alexandra VASILYEVA RUS/Alexandra ZAICENCO MDA
Paula ARIAS MANJON ESP/Francesca CURMI MLT vs Alexa PIROK HUN/Anja WILDGRUBER GER
(2) Meiqi GUO CHN/Ana LANTIGUA DE LA NUEZ ESP vs Arina ATYUSHOVA RUS/Magdalena STOILKOVSKA MKD
 
1 - 1 of 1 Posts
Top