Tennis Forum banner

1 - 2 of 2 Posts

·
Registered
Joined
·
24,573 Posts
Discussion Starter #1 (Edited)


15,000$ ANTALYA

COUNTRY: TURKEY


NAME/VENUE: GD TENNIS SERIES

SURFACE: HARD OUTDOOR









PAST WINNERS:
2019: F1: Nika SHYTKOUSKAYA BLR d. Manon ARCANGIOLI FRA 60 63
2019: F2: Maria TIMOFEEVA RUS d. Svenja OCHSNER SUI 76(3) 75
2019: F3: Sabina SHARIPOVA UZB d. Anja WILDGRUBER GER 63 61
2019: F4: Mariia TKACHEVA RUS d. Romy KÖLZER GER 62 46 61
2019: F5: Magdalena PANTUCKOVA CZE d. Gabriella TAYLOR GBR 63 61
2019: F6: Daria KRUZHKOVA RUS d. Gabriella TAYLOR GBR 60 30 retired
2019: F7: Daria KRUZHKOVA RUS d. Mariia TKACHEVA RUS 75 57 76(1)
2019: F8: Shiho AKITA JPN d. Magdalena PANTUCKOVA CZE 62 64
2019: F9: Ipek ÖZ TUR d. Johana MARKOVA CZE 61 63
2019: F10: Lina GJORCHESKA MKD d. Irina KHROMACHEVA RUS 63 36 61


ACCEPTANCE LIST/FURTHER INFO:
--------------------------------------------------------------------------------------------
2019 DRAWS:

SINGLES QUALIFYING DRAW
(1) Alina SILICH RUS vs bye
Zuzana PAVELEKOVA SVK d. Asya COLOMBO ITA 62 26 10-7
Lyuboslava PERUHOVA BUL d. Marina MAGAI RUS 62 64
(7) Luna MEERS BEL vs bye
(2) Viktoriya PETRENKO UKR vs bye
Ioana ZVONARU ROU d. Holly STAFF GBR 62 36 11-9
Billur GÖNLÜSEN TUR d. Mija LJUBIC SRB 63 61
(8) Ekaterina OVCHARENKO RUS vs bye
(3) Diana DEMIDOVA RUS vs bye
Keira JIRASOOK USA d. Alisa KUMMEL RUS 62 62
Natela DZALAMIDZE RUS d. Martina GIRARDI ITA 63 62
(12) Victoria MIKHAYLOVA RUS d. Urszula NEBELSKA POL 64 64
(4) Svetlana IANSITOVA RUS vs bye
Valeriya DENISENKO RUS d. Neta BERMAN ISR 64 61
Mirabelle NJOZE GBR d. Tuana TINAZTEPE TUR 61 36 10-5
(11) Destinee MARTINS GBR d. Andjela VIDOVIC SRB 62 64
(5) Olivia GRAM DEN vs bye
Anna LYNTEVA RUS d. Pauline DEMEL BEL 61 36 10-4
Linda SEVCIKOVA CZE d. Zoi MEERS BEL 60 62
Valentina GIAVAZZI ITA d. (9) Demi TRAN NED 75 26 10-6
(6) Eliz MALONEY GBR vs bye
Iana TISHCHENKO RUS d. Deniz PAYKOC TUR 75 63
Ilayda BAYKAN TUR d. Liubov DEMIDOVA RUS 46 60 10-7
Anhelina KALITA BLR d. (10) Helena NARMONT EST 62 64

2nd round
Zuzana PAVELEKOVA SVK d. (1) Alina SILICH RUS 63 36 11-9
(7) Luna MEERS BEL d. Lyuboslava PERUHOVA BUL 61 63
(2) Viktoriya PETRENKO UKR d. Ioana ZVONARU ROU 62 62
(8) Ekaterina OVCHARENKO RUS d. Billur GÖNLÜSEN TUR 61 62
(3) Diana DEMIDOVA RUS d. Keira JIRASOOK USA 62 61
(12) Victoria MIKHAYLOVA RUS d. Natela DZALAMIDZE RUS 64 16 10-3
(4) Svetlana IANSITOVA RUS d. Valeriya DENISENKO RUS 60 63
(11) Destinee MARTINS GBR d. Mirabelle NJOZE GBR 64 76(5)
(5) Olivia GRAM DEN d. Anna LYNTEVA RUS 46 63 10-8
Linda SEVCIKOVA CZE d. Valentina GIAVAZZI ITA 75 76(6)
(6) Eliz MALONEY GBR d. Iana TISHCHENKO MDA 75 61
Anhelina KALITA BLR d. Ilayda BAYKAN TUR 64 61

3rd round
(7) Luna MEERS BEL d. Zuzana PAVELEKOVA SVK 62 60
(2) Viktoriya PETRENKO UKR d. (8) Ekaterina OVCHARENKO RUS 64 63
(3) Diana DEMIDOVA RUS d. (12) Victoria MIKHAYLOVA RUS 62 61
(11) Destinee MARTINS GBR d. (4) Svetlana IANSITOVA RUS 62 16 10-7
Linda SEVCIKOVA CZE d. (5) Olivia GRAM DEN 63 76(4)
(6) Eliz MALONEY GBR d. Anhelina KALITA BLR 61 61

-------------------------------------------------------------------------------------------------
SINGLES MAIN DRAW

(1) Leonie KÜNG SUI d. Anna PRIBYLOVA RUS 64 63
Karola Patricia BEJENARU ROU d. wc Doga TURKMEN TUR 62 61
Stephanie Judith VISSCHER NED d. Kristin YOUNES ISR 61 61
(8) Yekaterina DMITRICHENKO KAZ d. q Destinee MARTINS GBR 62 76(1)
(4) Ioana GASPAR ROU d. wc Oliwia SZYMCZUCH POL 75 61
Jantje TILBÜRGER GER d. wc Maja RADENKOVIC SWE 76(5) 64
q Diana DEMIDOVA RUS d. Lian TRAN NED 64 60
(7) Jade SUVRIJN FRA d. q Luna MEERS BEL 64 61
q Viktoriya PETRENKO UKR d. (6) Marianna ZAKARLYUK UKR 36 64 42 retired
Sapfo SAKELLARIDI GRE d. Katsiaryna SKACHKOVA BLR 64 64
Julita SANER SWE d. q Eliz MALONEY GBR 26 63 64
(3) Anastasia NEFEDOVA USA d. Ekaterina REYNGOLD RUS 75 46 62
Melis SEZER TUR d. (5) Mira ANTONITSCH AUT 62 76(5)
Arina Gabriela VASILESCU ROU d. Anne-Sophie MORANDAIS GUD 61 64
Gabriella MUJAN NED d. q Linda SEVCIKOVA CZE 06 75 62
(2) Georgia Andreea CRACIUN ROU d. Mariam DALAKISHVILI GEO 36 76(4) 62
2nd round
(1) Leonie KÜNG SUI d. Karola Patricia BEJENARU ROU 63 75
Stephanie Judith VISSCHER NED d. (8) Yekaterina DMITRICHENKO KAZ 62 61
(4) Ioana GASPAR ROU d. Jante TILBÜRGER GER 16 61 62
(7) Jade SUVRIJN FRA d. q Diana DEMIDOVA RUS 63 67(5) 63
q Viktoriya PETRENKO UKR d. Sapfo SAKELLARIDI GRE 62 62
(3) Anastasia NEFEDOVA USA d. Julita SANER SWE 64 06 61
Melis SEZER TUR d. Arina Gabriela VASILESCU ROU 64 64
(2) Georgia Andreea CRACIUN ROU d. Gabriella MUJAN NED 60 75
QF
(1) Leonie KÜNG SUI d. Stephanie Judith VISSCHER NED 75 61
(4) Ioana GASPAR ROU d. (7) Jade SUVRIJN FRA 61 61
q Viktoriya PETRENKO UKR d. (3) Anastasia NEFEDOVA USA 26 62 64
(2) Georgia Andreea CRACIUN ROU d. Melis SEZER TUR 61 60
SF
(1) Leonie KÜNG SUI d. (4) Ioana GASPAR ROU 61 61
(2) Georgia Andreea CRACIUN ROU d. q Viktoriya PETRENKO UKR walkover
Final
(1) Leonie KÜNG SUI d. (2) Georgia Andreea CRACIUN ROU 62 64

--------------------------------------------------------------------------------------------
DOUBLES MAIN DRAW

(1) Leonie KÜNG SUI/Melis SEZER TUR d. Gabriella MUJAN NED/Stephanie Judith VISSCHER NED 60 64
wc Eliz MALONEY GBR/Destinee MARTINS GBR d. Olivia GRAM DEN/Viktoriya PETRENKO UKR 62 64
Victoria MIKHAYLOVA RUS/Ekaterina REYNGOLD RUS d. (4) Alina SILICH RUS/Katsiaryna SKACHKOVA BLR 63 63
Karola Patricia BEJENARU ROU/Arina Gabriela VASILESCU ROU d. wc Linda SEVCIKOVA CZE/Ioana ZVONARU ROU 63 75
Demi TRAN NED/Lian TRAN NED d. Luna MEERS BEL/Doga TURKMEN TUR 46 64 10-4
Anna PRIBYLOVA RUS/Marianna ZAKARLYUK UKR d. (3) Yekaterina DMITRICHENKO KAZ/Anastasia NEFEDOVA USA 57 64 10-3
Mira ANTONITSCH AUT/Mariam DALAKISHVILI GEO d. Julita SANER SWE/Jantje TILBÜRGER GER 64 36 10-8
(2) Georgia Andreea CRACIUN ROU/Ioana GASPAR ROU d. wc Valeriya DENISENKO RUS/Alisa KUMMEL RUS 61 64
QF
(1) Leonie KÜNG SUI/Melis SEZER TUR d. wc Eliz MALONEY GBR/Destinee MARTINS GBR 63 63
Karola Patricia BEJENARU ROU/Arina Gabriela VASILESCU ROU d. Victoria MIKHAYLOVA RUS/Ekaterina REYNGOLD RUS 62 62
Demi TRAN NED/Lian TRAN NED d. Anna PRIBYLOVA RUS/Marianna ZAKARLYUK UKR walkover
(2) Georgia Andreea CRACIUN ROU/Ioana GASPAR ROU d. Mira ANTONITSCH AUT/Mariam DALAKISHVILI GEO 75 26 11-9
SF
(1) Leonie KÜNG SUI/Melis SEZER TUR d. Karola Patricia BEJENARU ROU/Arina Gabriela VASILESCU ROU 36 76(3) 10-3
(2) Georgia Andreea CRACIUN ROU/Ioana GASPAR ROU d. Demi TRAN NED/Lian TRAN NED 61 62
Final
(2) Georgia Andreea CRACIUN ROU/Ioana GASPAR ROU d. (1) Leonie KÜNG SUI/Melis SEZER TUR 64 16 14-12
 

·
Registered
Joined
·
24,573 Posts
Discussion Starter #2
2nd round
Zuzana PAVELEKOVA SVK d. (1) Alina SILICH RUS 63 36 11-9


highly suspicious. Hope she gets banned soon
 
1 - 2 of 2 Posts
Top