JUNIORS [Archive] - TennisForum.com

PDA

View Full Version : JUNIORS


Pages : [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21

  1. J3 Santo Domingo, Dominican Republic
  2. J3 Bogotß, Colombia
  3. JB1 Klosters, Switzerland
  4. European Junior Championships Moscow U16
  5. European Junior Championships Most U14
  6. EYOF Baku 2019
  7. J2 Oberentfelden, Switzerland (Winner: Jessica Bouzas Maneiro)
  8. J3 Santo Domingo, Dominican Republic (Winner: Kailey Evans)
  9. J3 Moenchengladbach, Germany (Winner: Angelina Wirges)
  10. DunoAir Windmill Cup, Netherlands, TE U14 (Winner: Salakthip Ounmuang)
  11. Open du Stade Franšais, TE U14 (Winner: Petra Marcinko)
  12. J3 Vancouver, Canada (Winner: Alexandra Vagramov)
  13. J3 Timisoara, Romania (Winner: Maria Bondarenko)
  14. J3 Neunkirchen, Germany (Winner: Skyler Marie Grace Grishuk)
  15. J3 Lviv, Ukraine (Winner: Flavie Brugnone)
  16. JA The Junior Championships Wimbledon, Great Britain (Winner: Daria Snigur)
  17. J2 Castricum, Netherlands (Winner: Mara Guth)
  18. J2 Shanghai, China (Winner: Wang Jiaqi)
  19. J3 Londrina, Brazil (Winner: Tara Malik)
  20. J3 Irpin, Ukraine (Winner: Marketa Panackova)
  21. J1 Roehampton, Great Britain (Winner: Daria Snigur)
  22. J1 Nottingham, Great Britain (Winner: Sada Nahimana)
  23. J2 Plzen, Czech Republic (Winner: Maria Timofeeva)
  24. J3 Kyiv, Ukraine (Winner: Evialina Laskevich)
  25. J3 The Hague, Netherlands (Winner: Skyler Marie Grace Grishuk)
  26. J1 Berlin, Germany (Winner: Polina Kudermetova)
  27. J3 NeuchÔtel, Switzerland (Winner: Jessica Bouzas Maneiro)
  28. JB3 Cancun, Mexico (Winner: Julia Garcia)
  29. J3 Shymkent, Kazakhstan (Winner: Alina Trynkina)
  30. J2 Bytom, Poland (Winner: Linda Noskova)
  31. J1 Offenbach, Germany (Winner: Darja Vidmanova)
  32. J3 Derendingen, Switzerland (Winner: Jessica Bouzas Maneiro)
  33. JA Roland Garros Junior Championships, France (Winner: Leylah Annie Fernandez)
  34. J2 Tainan, Chinese Taipei (Winner: Han Jiangxue)
  35. J1 Charleroi-Marcinelle, Belgium (Winner: Leylah Annie Fernandez)
  36. J3 Tallinn, Estonia (Winner: Matilda Mutavdzic)
  37. JA Milan, Italy (Winner: Alexa Noel)
  38. Piestany Cup, Slovakia, TE U14 (Winner: Nikola Bartunkova)
  39. J2 Tribuswinkel, Austria (Winner: Darja Vidmanova)
  40. J1 Santa Croce Sull'Arno, Italy (Winner: Diana Shnaider)
  41. J2 Medias, Romania (Winner: Sofia Costoulas)
  42. J2 Prato, Italy (Winner: Mell Elizabeth Reasco Gonzalez)
  43. J2 Villach, Austria (Winner: Alexandra Vecic)
  44. J2 Beijing, China (Winner: Bai Zhuoxuan)
  45. Bohemia Cafex Cup, Czech Republic, TE U14 (Winner: Nikola Bartunkova)
  46. J3 Arad, Israel (Winner: Maria Bondarenko)
  47. J2 Ryazan, Russia (Winner: Maria Shusharina)
  48. J3 Istanbul, Turkey (Winner: Jana Kolodynska)
  49. J2 Salsomaggiore, Italy (Winner: Alina Charaeva)
  50. J3 Almaty, Kazakhstan (Winner: Viktoriya Kanapatskaya)
  51. J2 Piestany, Slovakia (Winner: Linda Fruhvirtova)
  52. J2 Tlemcen, Algeria (Winner: Lucie Nguyen Tan)
  53. J1 Beaulieu-sur-Mer, France (Winner: Elsa Jacquemot)
  54. J3 Melbourne, Australia (Winner: Isabelle Papazyan)
  55. J2 Florence, Italy (Winner: Pia Lovric)
  56. J2 Plovdiv, Bulgaria (Winner: Erika Andreeva)
  57. J3 Megrine, Tunisia (Winner: Barakat Oyinlomo Quadre)
  58. J3 Kuala Lumpur, Malaysia (Winner: Hong Yi Cody Wong)
  59. J2 Istres, France (Winner: Celia Belle Mohr)
  60. J3 Istanbul, Turkey (Winner: Aliona Falei)
  61. Junior Fed Cup Asia/Oceania Final Qualifying, Thailand (Winner:Thailand)
  62. J3 Burlington, Canada (Winner: Melodie Collard)
  63. J2 Burgas, Bulgaria (Winner: Elina Avanesyan)
  64. J2 Cap d'Ail, France (Winner: Melania Delai)
  65. World Junior Tennis Asia/Oceania Final Qualifying, Malaysia (Winner: Philippines)
  66. J3 Istanbul, Turkey (Winner: Kristina Dmitruk)
  67. Taša Internacional Maia Jovem, Portugal, TE U14 (Winner: Valery Gynina)
  68. J1 Vrsar, Croatia (Winner: Daria Frayman)
  69. J1 Carson, USA (Winner: Hurricane Tyra Black)
  70. J1 Villena, Spain (Winner: Alexandra Vecic)
  71. J3 Chengdu, China (Winner: Bai Zhuoxuan)
  72. Junior Exempts
  73. JB1 Indian Wells, USA (Winner: Emma Navarro)
  74. J3 Mohammedia, Morocco (Winner: Eleonora Alvisi)
  75. J2 Benicarlo, Spain (Winner: Melania Delai)
  76. J3 Mendoza, Argentina (Winner: Mell Elizabeth Reasco Gonzalez)
  77. J3 Casablanca, Morocco (Winner: Carol Young Suh Lee)
  78. J3 Namangan, Uzbekistan (Winner: Aliona Falei)
  79. J2 Vinaros, Spain (Winner: Helene Pellicano)
  80. J1 Sarawak, Malaysia (Winner: Joanna Garland)
  81. JB2 Marrakech, Morocco (Winner: Sada Nahimana)
  82. J2 Tashkent, Uzbekistan (Winner: Polina Kudermetova)
  83. J3 Limassol, Cyprus (Winner: Jana Kolodynska)
  84. J3 San Jose, Costa Rica (Winner: Kylie Collins)
  85. TIM Essonne, France, TE U14 (Winner: Tijana Sretenovic)
  86. J3 Trnava, Slovakia (Winner: Klara Novakova)
  87. J3 Pretoria, South Africa (Winner: Matilda Mutavdzic)
  88. J1 Casablanca, Morocco (Winner: Selena Janicijevic)
  89. J1 Nonthaburi, Thailand (Winner: Bai Zhuoxuan)
  90. J1 Kazan, Russia (Winner: Alina Charaeva)
  91. New ITF junior rankings website
  92. J3 Shenzhen, China (Winner: Back Dayeon)
  93. Kungens Kanna & Drottningens Pris, Sweden, TE U14 (Winner: Brenda Fruhvirtova)
  94. JB1 Sao Paulo, Brazil (Winner: Antonia Samudio)
  95. J2 Siauliai, Lithuania (Winner: Sonay Kartal)
  96. Open Super 12 Auray, France, TE U12 (Winner: Shanice Roignot)
  97. JA Porto Alegre, Brazil (Winner: Ane Mintegi Del Olmo)
  98. J3 Almetievsk, Russia (Winner: Alina Charaeva)
  99. Finals G16 Tennis Europe Winter Cups, France (Winner: Russia)
  100. Finals G14 Tennis Europe Winter Cups, Czech Republic (Winner: Russia)
  101. J1 Crici˙ma, Brazil (Winner: Diane Parry)
  102. Finals G12 Tennis Europe Winter Cups, Great Britain (Winner: Russia)
  103. J1 Lambare, Paraguay (Winner: Charlotte Chavatipon)
  104. J2 Chisinau, Moldova (Winner: Lilly Elida Haseth)
  105. J3 Auckland, New Zealand (Winner: Anastasia Berezov)
  106. J2 Tunis, Tunisia (Winner: Aubane Droguet)
  107. J1 Cuenca, Ecuador (Winner: Abigail Forbes)
  108. Viccourt Cup, Ukraine, G2 (Winner: Sara Ziodato)
  109. Copa Barranquilla, Colombia, G1 (Winner: Savannah Broadus)
  110. DKS ITF Juniors, India, G2 (Winner: Mai Napatt Nirundorn)
  111. Les Petits As Mondial Lacoste, France, TE U14 (Winner: Linda Fruhvirtova)
  112. Australian Open Junior Championships, GA (Winner: Clara Tauson)
  113. RPM Junior Open, Czech Republic, G1 (Winner: Kristyna Lavickova)
  114. Babolat Cup, Turkey, G3 (Final Not Played)
  115. Coffee Bowl, Costa Rica, G1 (Winner: Abigail Forbes)
  116. India ITF Juniors, G2 (Winner: Federica Sacco)
  117. Junior International Bolton, Great Britain, TE U14 (Winner: Victoria Mboko)
  118. AGL Loy Yang Traralgon Junior, Australia, G1 (Winner: Clara Tauson)
  119. Saitama Junior Tennis, Japan, G3 (Winner: Skyler Marie Grace Grishuk)
  120. Slovak Junior Indoor, G2 (Winner: Maria Shusharina)
  121. India ITF Junior 1, G3 (Winner: Holly Fischer)
  122. Kremlin Cup Junior, Russia, U14 Cat. 1 (Winner: Elena Pridankina)
  123. SALK Open, Sweden, G3 (Winner: Selena Janicijevic)
  124. RWB Christmas Cup, Russia, U14 Cat. 1 (Winner: Tijana Sretenovic)
  125. Junior Orange Bowl International, USA, U12 & U14 (Winners: Ngounoue & Ercan)
  126. MSLTA - ITF Junior Tennis Championship, India, G3 (Winner: Salsa Aher)
  127. Orange Bowl, USA, GA (Winner: Coco Gauff)
  128. Eddie Herr International 12s, 14s, 16s (Winners: Azarko/ B. Fruhvirtova / Chervinsky)
  129. Eddie Herr International Junior Championship, USA, G1 (Winner: Zheng Qinwen)
  130. Ramat Hasharon Open in Memory of Jack Baron, Israel, G3 (Winner: Aubane Droguet)
  131. Patuju Junior Open, Bolivia, G3 (Winner: Clarine Lerby)
  132. Mundial Juvenil Yucatan, Mexico, GA (Winner: Diane Parry)
  133. Smash Academy, Egypt, G3 (Winner: Alina Tsyurpalevych)
  134. Marshall Open in Honour of Anna Smashnova, Israel, G2 (Winner: Anastasia Tikhonova)
  135. Condor De Plata, Bolivia, G2 (Winner: Skyler Marie Grace Grishuk)
  136. Copa Mundial Campeche, Mexico, G1 (Winner: Kamilla Bartone)
  137. HAP International Junior Tournament, Israel, G2 (Winner: Mariia Tkacheva)
  138. Seogwipo Asia/Oceania Championships, South Korea, GB1 (Winner: Mananchaya Sawangkaew)
  139. Inka Bowl, Peru, G2 (Winner: Lulu Sun)
  140. KAZZINC Open, Kazakhstan, G3 (Winner: Mariia Tkacheva)
  141. Lee Duk Hee Cup, Korea, G2 (Winner: Sohyun Park)
  142. Copa Palestina, Chile, G2 (Winner: Eleonora Alvisi)
  143. Hong Kong Open, G2 (Winner: Thasaporn Naklo)
  144. Matan Gafniel Raanana Open, Israel, G3 (Winner: Aleksandra Julia Jelen)
  145. Siberian Open, Russia, G3 (Winner: Mariia Tkacheva)
  146. Tournoi International Junior Saint-Cyprien, France, G3 (Winner:Elsa Jacquemot)
  147. Junior Masters, Chengdu 2018 (Winner: Clara Burel)
  148. Dunlop Srixon Japan Open, G2 (Winner: Valentina Ryser)
  149. Argentina Cup, G2 (Winner: Carlota Martinez Cirez)
  150. Asian Junior Tennis Championships, India, GB1 (Winner: Mananchaya Sawangkaew)
  151. Torneo Internacional Junior de Sanxenxo, Spain, G2 (Winner: Destinee Martins)
  152. Uruguay Bowl, G2 (Winner: Carlota Martinez Cirez)
  153. Sarawak Chief Minister's Cup, Malaysia, G3 (Winner: Janice Tjen)
  154. PTT - ITF, Thailand, G2 (Winner: Wang Jiaqi)
  155. Osaka Mayor's Cup, GA (Winner: Clara Tauson)
  156. Torneo Internacional Junior de Pontevedra, Spain, G2 (Winner: Alice Tubello)
  157. Pan American ITF Championship, GB1 (Winner: Elizabeth Mandlik)
  158. Youth Olympic Games, Argentina (Winner: Kaja Juvan)
  159. Shymkent Open, Kazakhstan, G2 (Winner: Darja Semenistaja)
  160. Bahia Juniors Cup, Brazil, G3 (Winner: Alexandra Anttila)
  161. Junior Fed Cup Finals 2018 Budapest (Winner: USA)
  162. China Junior Beijing, G2 (Winner: Wei Sijia)
  163. Canada World Ranking Event, G2 (Winner: Emma Navarro)
  164. China Junior Guangzhou, G3 (Winner: Thasaporn Naklo)
  165. Smash Academy ITF Junior Tournament, Egypt, G2 (Winner:Diana Shnaider)
  166. Torneo Internazionale Junior "Citta' Di Palermo", Italy, G3 (Winner: Annerly Poulos)
  167. Curro Junior ITF, South Africa, G3 (Winner: Victoria Allen)
  168. US Open Junior Tennis Championships 2018 (Winner: Wang Xiyu)
  169. Jugend Cup Renningen/Rutesheim, Germany, G3 (Winner: Alexandra Vecic)
  170. Jugend Cup Renningen, Germany, U14 Cat. 1 (Winner: Katerina Dimitrova)
  171. Oceania Closed Junior Championships, Fiji, GB2 (Winner: Amber Marshall)
  172. South Central Circuit, Zimbabwe, G3 (Winner: Weronika Baszak)
  173. MTA Cup, Ukraine, G3 (Winner: Dasha Lopatetskaya)
  174. Fergana Cup, Uzbekistan, G3 (Winner: Mariia Tkacheva)
  175. Bruyinx YCC Hasselt, U14 Cat. 1 (Winner: Alexandra Eala)
  176. ITF World Junior Tennis Finals, Czech Republic (Winner: Russia)
  177. USTA Girls' 18 National Championships (Winner: Whitney Osuigwe)
  178. FROMM Swiss Junior Trophy Sommer, G2 (Winner: Helene Pellicano)
  179. China Junior Nanjing, G1 (Winner: Hong Yi Cody Wong)
  180. Copa Indervalle, Colombia, G3 (Winner: Dana Guzman)
  181. Internationale Deutsche Tennismeisterschaften, U14 Cat. 1 (Winner: Solana Sierra)
  182. NBU Cup, Uzbekistan, G3 (Winner: Alina Charaeva)
  183. Tennis europe Nations challenge u12 (Winner: Czech Republic)
  184. La Balle Mimosa Loire-Atlantique, U14 Cat. 2 (Winner: Alexandra Eala)
  185. Liga de Tenis de Bogotß, G3 (Winner: Hina Inoue)
  186. European Junior Championships Most U14 (Winner: Linda Noskova)
  187. European Junior Championships Moscow U16 (Winner: Kamilla Bartone)
  188. NRW Junior Open, Germany, G4 (Winner: Mara Guth)
  189. DunoAir Windmill Cup, Netherlands, U14 Cat. 1 (Winner: Alexandra Eala)
  190. Tivoli Trophy Timsoara, Romania, G3 (Winner: Selma Stefania Cadar)
  191. Junior Vancouver Championships, Canada, G3 (Winner:Lauren Anzalotta-Kynoch)
  192. Open des Jeunes Stade Franšais, U14 Cat. 1 (Winner: Sofia Costoulas)
  193. Lion Cup, Ukraine, G3 (Winner: Carole Monnet)
  194. European Junior Championships Klosters U18 (Winner: Clara Tauson)
  195. Wimbledon Junior Championships, Grand Slam (Winner: Iga Swiatek)
  196. HEAD Cup Bruchk÷bel, Germany, G4 (Winner: Julia Middendorf)
  197. TC Bakkum Dutch Junior Open, G2 (Winner: Kamilla Bartone)
  198. China Junior 12, G2 (Winner: Wei Sijia)
  199. Junior International Roehampton, Great Britain, G1 (Winner: Cori Gauff)
  200. Ex Pilsen Babolat Cup, Czech Republic, G2 (Winner: Loudmilla Bencheikh)
  201. Van Der Valk Hotel Gladbeck, Germany, G2 (Winner: Margaryta Bilokin)
  202. Babolat Cup, Ukraine, G3 (Winner: Dasha Lopatetskaya)
  203. JITIC Regional Championship, Mexico, GB3 (Winner: Lauren Anzalotta-Kynoch)
  204. Allianz Kundler German Juniors Berlin, G1 (Winner: Selma Stefania Cadar)
  205. Shymkent International Junior Tournament, Kazakhstan, G3 (Winner: Diana Shnaider)
  206. Miedzynarodowy Turniej Juniorˇw, Poland, G2 (Winner: Gabriela Martinez Asensi)
  207. NŘrnberger Versicherungs ITF Juniors Offenbach, Germany, G1 (Winner: Lea Ma)
  208. Nan Ying Cup, Chinese Taipei, G2 (Winner: Thasaporn Naklo)
  209. Astrid Bowl Charleroi, Belgium, G1 (Winner: Alexa Noel)
  210. Alfa TI Cup, Hungary, G2 (Winner: Mylene Halemai)
  211. Trofeo Bonfiglio, Italy, GA (Winner: Eleonora Molinaro)
  212. Roland Garros Junior French Championships, Grand Slam (Winner: Cori Gauff)
  213. International Spring Bowl, Austria, G2 (Winner: Romana Cisovska)
  214. Piestany Cup, Slovakia, U14 Cat. 1 (Winner: Sofia Costoulas)
  215. Torneo CittÓ Di Santa Croce, Italy, G1 (Winner: Zheng Qinwen)
  216. Torneo Internazionale CittÓ di Prato, Italy, G2 (Winner: Daniella Dimitrova)
  217. PANACEO Junior Cup, Austria, G2 (Winner: Kamilla Bartone)
  218. China Junior 8, G3 (Winner: Thasaporn Naklo)
  219. Ozerov Cup, Russia, G2 (Winner: Elina Avanesyan)
  220. Bohemia Cafex Cup, Czech Republic, U14 Cat. 1 (Winner: Agata Cerna)
  221. MediterranÚe Avenir, Morocco, G1 (Winner: Yasmine Mansouri)
  222. Torneo Bayer di Salsomaggiore Terme, Italy, G2 (Winner: Federica Sacco)
  223. Almaty Open, Kazakhstan, G3 (Winner: Evgeniya Burdina)
  224. Slovakia Cup, G2 (Winner: Adrienn Nagy)
  225. Medias-sen-Sibiu Junior ITF Tournament, Romania, G2 (Winner: Tamara Malesevic)
  226. Tournoi Juniors de Tlemcen, Algeria, G2 (Winner: Gabriela Martinez Asensi)
  227. Open International de Beaulieu-sur-Mer, France, G1 (Winner: Eleonora Molinaro)
  228. Plovdiv Cup, Bulgaria, G2 (Winner: Elina Avanesyan)
  229. ITF/CAT Juniors Megrine, Tunisia, G3 (Winner: Adrienn Nagy)
  230. Junior Fed Cup Asia/Oceania Qualifying, Malaysia, U16 (Winner: Australia)
  231. Open d'Istres, France, G2 (Winner: Marta Custic)
  232. Haskovo Cup, Bulgaria, G2 (Winner: Caijsa Wilda Hennemann)
  233. ITF Junior Cap d'Ail, France, G2 (Winner: Eleonora Molinaro)
  234. World Junior Tennis Asia/Oceania Qualifying, Thailand, U14 (Winner: China)
  235. International Spring Championships, USA, G1 (Winner: Hurricane Tyra Black)
  236. City of Florence, Italy, G2 (Winner: Clara Tauson)
  237. Easter Bowl Championships, USA, GB1 (Winner: Katie Volynets)
  238. China Junior Chengdu, G3 (Winner: Priska Madelyn Nugroho)
  239. Trofeo Juan Carlos Ferrero, Spain, G1 (Winner: Diane Parry)
  240. Namangan ITF Juniors, Uzbekistan, G3 (Winner: Sophia Biolay)
  241. Junior GRIP2 Tennis Academy 2, Spain, G2 (Winner: Viktoriya Kanapatskaya)
  242. Perin Memorial, Croatia, G1 (Winner: Clara Tauson)
  243. Vendimia Cup, Argentina, G3 (Winner: Natsumi Kawaguchi)
  244. North African Circuit - Casablanca, Morocco, G3 (Winner: Melania Delai)
  245. Junior GRIP2 Tennis Academy, Spain, G2 (Winner: Jessica Bouzas Maneiro)
  246. Sarawak Chief Minister's Cup, Malaysia, G1 (Winner: Naho Sato)
  247. African Junior Closed Championships, Morocco, GB2 (Winner: Diae El Jardi)
  248. Tashkent ITF Juniors, Uzbekistan, G2 (Winner: Maria Shusharina)
  249. Open Super 12 Auray: B Fruhvirtova d. Bartunkova 6-4 3-6 7-6(2)
  250. Costa Rica Bowl, G3 (Winner: Kailey Evans)