JUNIORS [Archive] - Page 11 - TennisForum.com

PDA

View Full Version : JUNIORS


Pages : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 [11] 12 13 14 15 16 17 18 19 20

  1. Lome, Togo, Grade 4
  2. 28th Asuncion Bowl,Paraguay,G1
  3. Salonpas Intl Junior Championships 2008 - Jakarta
  4. Luxembourg Indoor Junior Open,G2
  5. Trofeul D Sturdza Cup,Moldova,G3
  6. Enri Open,Latvia,G4
  7. Costa Rica Bowl,G3
  8. Kramfors High Coast ITF Junior Event,G3
  9. Oran, Algeria, Grade 4
  10. Uruguay Bowl,G2
  11. La Libertad Junior Open,El Salvador,G4
  12. ITF West Africa Juniors Circuit - 1,Benin,G4
  13. Bavarian Junior Championships,Germany,G4
  14. Siauliai Mayor's Cup,Lithuania,G4
  15. Open super12 Auray
  16. ITF Oslo Indoor,G4
  17. 3rd ITF Junior Tlemcen,Algeria,G5
  18. ITF Indoor McDonalds Flevoland Junior Championships,G4
  19. 29th Argentina Cup,G2
  20. Jalisco Junior Cup,Mexico,G4
  21. Slovak indoor champinships - juniors
  22. Oulu Eden Open,Finland,G4
  23. Bangladesh International Junior Championships,G3
  24. 7tth Monastir ITF Junior Tournament,Tunisia,G2
  25. 25th ITF Junior Championships of Sri Lanka,G5
  26. International Junior Open Club Casablanca Mexico City,G4
  27. Copa Milo,Chile,G2
  28. Wellington 18/u Junior ITF (Grade 4)
  29. ITF Junior Cup Copenhagen Indoor,G4
  30. Rajshahi International Junior Championships, Bangladesh, Grade 3
  31. 6th SFAX ITF Junior Tournament,Tunisia,G3
  32. Condor de Plata Tournament,Bolivia,G2
  33. Sunsmart 18 and Under Canterbury ITF Championships,G4
  34. Sey Development Cup,Czech Republic,G4
  35. 2008 European Winter Cups by HEAD
  36. Les Petits As 2008
  37. Inka Bowl, Lima, Peru, Grade 2, winner: Mallory Burdette
  38. Zdravilisce Radenci, Slovenia, Grade 4, winner: Martina Trevisan
  39. Dhaka, BKSP International, Bangladesh, Grade 4, winner: Lisa Whybourn
  40. Leuggern Junior Trophy,Switzerland,G5
  41. Auckland Summer Championships G4 - winner Tanya Samodelok
  42. 7th ITF Abu Dhabi Junior Championships,G5
  43. ONGC ITF Juniors, Calcutta, India, Grade 3, winner: Kumari-Sweta Solanki
  44. DHL Cup Czech International , Prerov, Grade 1, winner: Zarina Diyas
  45. Nicolas Machiavello Cup,Cuenca, Ecuador, Grade 2, winner: Arantxa Salut
  46. Australian Open Junior Championships (winner: A.Rus)
  47. Magnolia Cup,Poland,G4
  48. Indian ITF Junior Tournament - Gurgaon,G2
  49. Barranquila Junior Tournament, Colombia, Grade 1, winner: Stephanie Vogt
  50. Hong Kong ITF Junior Tournament,G5
  51. 15th Slovak Junior Indoor Tournament,G2
  52. CASIO Hamburg G-Shock Cup,G4
  53. Nottinghill ITF,Australia,G1
  54. Wilson ITF Junior Classic presented by Wustenrot,G4
  55. Indian ITF Junior Tournament - Chandigarh,G3
  56. ITF Saitama Junior Open,G5
  57. Copa Gatorade,Venezuela,G1 (7 Jan)
  58. Qatar ITF Junior Open,G5
  59. Traralgon ITF,Australia,G1 (4 Jan)
  60. Salk Open, Sweden (G3) Main Draw
  61. 44th Coffee Bowl (Copa del Cafe),G1 (winner: A.Bogdan)
  62. 46th International Junior Orange Bowl
  63. 30th International Casablanca Junior Cup,GA (24 Dec)
  64. Indian ITF Junior Tournament - Mumbai,G4 (winner: A.Aliev)
  65. Miami, Prince Cup, Grade 4, winner: Shannon Matthews
  66. Nairobi, Kenya, Africa Cricuit III, Grade 4, winner: Chanel Simmonds
  67. SATA 4 EP Junior ITF Tournament,G5
  68. Yucatan World Cup,Mexico,G1 (winner: T.Hendler)
  69. Kampala, Uganda, Grade 4, Africa Circuit II, winner: Chanel Simmonds
  70. PHINMA/ITF Intl Junior Tournament 2,G4
  71. Indian ITF Junior Tournament - Gurgaon,G4
  72. Perth ITF,G5
  73. SATA 3 EL Junior ITF Tournament,South Africa,G5
  74. Minsk Cup,Belarus,G5
  75. ITF under 18's grade 5 event in belarus
  76. Bujumbura, Burundi I, Grade 5, Africa Circuit I, winner: Anna Morgina
  77. Robson and the Ren sisters
  78. 2007 Eddie Herr Championships - WWW U-18's
  79. PHINMA/ITF Intl Junior Tournament,Philippines,G4
  80. Indian ITF Junior Tournament - Guwahati,G5
  81. Gothenburg Open, Sweden (U14, U16) (Draws)
  82. Ecuador ITF,G5
  83. Peru Junior Open,G5
  84. ITF Singapore Junior Championships,G5
  85. ITF Solo Open Championships - Grade 4
  86. Optus 18s Australian National Junior Champion Brittany Sheed
  87. ITF World Junior Tennis Championship,Malaysia,G4
  88. ITF Widjojo Soejono Cup,Indonesia,G4
  89. Patuju Junior Open,Bolivia,G5
  90. 2007 Orange Bowl Championships-GA (draws)
  91. 3rd Buenos Aires Cup,G5
  92. 10th Sarawak Chief Minister's Cup,Malaysia,G3
  93. Evert American ITF Junior Circuit,G4
  94. Semen Gresik Widjojo Soejono Cup, Surabaya - G4 - Nov. 12-18, 2007
  95. 8th Torneig ITF Andorra La Vella,G5
  96. 2007 Eddie Herr Championships-G1
  97. Asia/Oceania Closed Championships,India,GB1
  98. Tats Open,Finland,G4
  99. USTA ITF Junior Circuit,South Carolina,G2
  100. ITF Toyota Junior Open,Thailand,G4
  101. Heiveld Indoor Junior Championships,Belgium,G4
  102. how did Pavlyuchenkova lose her #1 spot to Radwanska?
  103. ITF Digicel Junior International,St. Vincent & the Grenadines,G5
  104. U18 ITF World Ranking Event 2, G4, Canada
  105. Nokia Junior Cup (G4)
  106. TrueVisions Thailand Open,G2
  107. Chinese Taipei International Junior Championships,G4
  108. Bahia Open 2007 - Porto Seguro,G5
  109. Torneo Academia Sanchez-Casal Abama,G5
  110. El Paso, Texas, Grade 5
  111. 2007 U18 ITF World Ranking Event 2007, Canada - G3
  112. First Caribbean International International Junior Championships,Barbados,G4
  113. HRT Autumn Cup, Denmark G4 (Draws)
  114. Till Tennis Cup 2007 - Londrina,Brazil,G5
  115. ITF Junior 18 & Under of Turkmenistan,G5
  116. Grawe Cup, Mali Losinj, Croatia, Grade 4, winner: Aleksandra Filipovski
  117. Khristina Mladenovic Next Tournament?
  118. Pan American Closed ITF Championships,GB1 (winner: M.Oudin)
  119. 6th Dubai ITF Junior Championships,G4
  120. Hong Kong Open Junior Championships,G4
  121. Curacao Juniors Open,Netherlands Antilles,G5
  122. 2nd Junior Open Chile,G5
  123. A golden set recorded in Orange County, CA
  124. ITF Sri Lanka (week 2),G5
  125. Port of Spain, Trinidad&Tobago, Grade 5, winner: Olivia Bennett
  126. Colombo, Sri Lanka, Grade 5, winner: Sonya Dayal
  127. 12th Torneo Internacional Junior U.C.,Chile,G4
  128. ITF Atlanta, Georgia, USA; Grade 4, winner: Claire Bartlett
  129. Fergana Cup,Uzbekistan,G4 (winner: R.Bakieva)
  130. 2007 Junior Fed Cup Finals
  131. Indian ITF Junior Tournament - Hyderabad,G5
  132. NBU Cup,Uzbekistan,G4
  133. Sochi Cup,Russia,G5
  134. China Junior Open II,Xiamen,G3
  135. Vina Junior Open,Chile,G4
  136. 9th Serbia Junior Open,G2 (winner: M.Spremo)
  137. USTA Illinois, USA, Grade 4, winner: Jacqueline Cako
  138. Luzern, Switzerland, Grade 5 (winner: C.Silva)
  139. Region Mayor's Prize,Kazakhstan,G5
  140. Osaka Mayor's Cup - World Super Junior Tennis Championships,GA (winner: K.Nara)
  141. Pancevo International,Serbia,G3
  142. Indian ITF Junior Tournament - Chennai,G5
  143. China Junior Open,Beijing,G2
  144. US OPEN Jr. Girls' Singles - Final
  145. US Open:Saturday SF scores
  146. Siauliai ITF Junior Tournament,Lithuania,G5
  147. US Open:Friday scores
  148. Cat's Pajamas US Open Report!
  149. US-Open Thursday Scores
  150. US Open:Thursday Scores
  151. US Open: Wednesday OOP & Scores
  152. Zentiva Czech Junior Open,G2
  153. Kentucky International Junior Tennis Derby,G1
  154. Caracas Junior Open,Venezuela,G5 (winner: G.Coglitore)
  155. US Open: Tuesday scores
  156. Hyogo International Junior Tournament 2,G5 (winner: S.Yamamoto)
  157. US Open Monday Scores
  158. 36th Brunei ITF Junior Circuit 2007 - SEPT. 3-9
  159. Talentum Cup,Hungary,G5 (winner: R.L.Jani)
  160. 2nd Mostar Open of 2007,Bosnia & Herzegovina,G5 (winner: S.Njiric)
  161. Sweden Junior Open,G5 (winner: H.Melander)
  162. US Open Sunday Scores
  163. Aphrodite Cup,Cyprus,G4 (winner: G.De Wael)
  164. International Junior Tournament "Xunta de Galicia" Trophy,G5 (winner: P.Garrido)
  165. Riga Open by Parex,G4 (winner: A.A.Marenko)
  166. Pakistan ITF International Junior Championships II,G5 (winner: S.Dayal)
  167. Jug Open,Macedonia,G5 (winner: I.Stoica)
  168. Al Fatah ITF Junior Tournament,Libya,G5 (winner: N.Abbes)
  169. Budaörs Cup,Hungary,G3 (winner: M.Spremo)
  170. ProSigma Open,Slovenia,G4 (winner: J.Kajtazovic)
  171. Hyogo International Junior Tournament,Japan,G5 (winner: A.Koga)
  172. Valencia Junior Open,Venezuela,G5 (winner: A.Salut)
  173. Luxembourg Outdoor Junior Open,G4 (winner: A.Delefortie)
  174. Education Cup by Alkomtrans,Latvia,G5 (winner: I.Dapkute)
  175. Split, CRoatia, Grade 5, winner: Dijana Banovec
  176. Al Shams I, Cairo, Egypt, Grade 5, winner: Stephanie Hirsch
  177. Torneo Internacional Juvenil de Yaracuy,Venezuela,G5 (winner: B.B.Arias)
  178. Al Shams II, Cairo, Egypt, Grade 5, winner: Anna Morgina
  179. Belarus Cup,G5 (winner: D.Kuchmina)
  180. Pakistan ITF International Junior Championships,G5 (winner: S.Dayal)
  181. Nuevo Leon, Mexico, Grade 5, winner: Alejandra Granillo
  182. Revita Open,Macedonia,G5 (winner: A.Filipovski)
  183. US Junior International Hard Court Championships,G3 (winner: J.Curtis)
  184. Clermont-Ferrand Junior Tournament,France,G4 (winner: A.Mukhametova)
  185. 2nd Knokke Zoute Junior Championship,Belgium,G3 (winner: J.Toljan)
  186. 2007 World Junior Tennis Finals (Prostejov)-winners USA
  187. 2007 Air Pacific Oceania Junior Championships
  188. Canadian Open Junior Championships,G1 (winner: R.Marino)
  189. Mera Cup,Poland,G4 (winner: R.Bakieva)
  190. Dema Cup,Bulgaria,G5 (winner: I.Shinikova)
  191. US Open Junior Championships, GA (winner: K.Kucova)
  192. Copa Club Farallones,Colombia,G5
  193. Zilina, Slovak Republic, Grade 4, winner: Zuzana Luknarova
  194. Almere, McDonalds Flevoland, Netherlands, Grade 3, winner: Sofie Oyen
  195. Vila do Conde, Portugal, Grade 3, winner: Oksana Pavlova
  196. Monterrey Contry Cup, Mexico, Grade 5, winner: Alejandra Granillo
  197. Castries, St.Lucia, Coca Cola Cup, Grade 5, winner: H.Berner
  198. Ibague-Tolima, Colombia, Copa de las Naciones Amigas, Grade 5
  199. Windhoek, Namibia, Grade 4, winner: B. Swanepoel
  200. Gaborone, Botswana, Grade 4, winner: C.Simmonds
  201. Domzale, Slovenia, Grade4, winner: L.-M. Hofmann
  202. Bishkek, Kyrgyzstan, Grade 4, winner: K.Palkina
  203. Taça Diogo Napoles,Portugal,G4 (winner: C.Silva)
  204. Tampico Junior Cup,Mexico,G4 (winner: A.Granillo)
  205. 12th Wilson - Tivoli Trophy,Romania,G4 (winner: I.Radu)
  206. Week of 30 July ITF Junior event results.
  207. USTA U18's Champs (winner WC for US Open)
  208. 13th Internacional Junior de Leiria, Portugal, G4 (winner: H.Orlik)
  209. Rushbrooke Junior International, Ireland, G5 (winner: N.Coveney)
  210. Copa Merengue,Dominican Republic,G4
  211. Donnybrook Junior International,Ireland,G5 (winner: L.Whybourn)
  212. 5th Slim Zanat ITF Juniors,Algeria,G5 (winner: A.Ouahab)
  213. RVTA Junior ITF,South Africa,G2 (winner: J.Konta)
  214. Swiss Junior Trophy,G5 (winner: K.Huba)
  215. Brussels International Junior Tournament,G5 (winner: S.Oyen)
  216. Northern Territory ITF,Australia,G3 (winner: J.Cuthbertson)
  217. The Youth of the Capital,Kazakhstan,G5 (winner: S.Aliyeva)
  218. Smash International Junior Championships 2,Egypt,G2 (winner: P.Venkatesha)
  219. Ex Pilsen Wilson Cup,Czech Republic,G3 (winner: K.Mladenovic)
  220. ITF Jamaica Junior Tournament,G4 (winner: F.Segarelli)
  221. 86 Slazenger Winchester,G4 (winner: O.Smith)
  222. 23rd Damascus International Junior Tournament,Syria,G4 (winner: P.Jurova)
  223. SA World of Tennis Junior ITF,South Africa,G2 (winner: J.Konta)
  224. 13th Sportastic Junior Open Wels,Austria,G1 (winner: S.Vogt)
  225. ITF Leeuwenbergh Open,Netherlands,G4 (winner: S.Oyen)
  226. Air-Berlin Junior Open,G4 (winner: V.Stephan)
  227. International Flower Bulb Tournament,Netherlands,G4 (winner: Q.Lemoine)
  228. Profils juniors players
  229. 6th AOTK Cup,Estonia,G4 (winner: A.Rapoport)
  230. 2007 European Jr Championships-draws
  231. 6th Mouhafaza Club International ITF Junior tournament,Syria,G4 (winner: P.Jurova)
  232. Canadian U18 ITF Junior World Ranking Event,Vancouver,G5 (winner: R.Marino)
  233. St.Maarten Juniors Open,G4 (winner: L.Aguilar)
  234. Palm Hills International Junior Championships,Egypt,G3 (winner: P.Ormaechea)
  235. Safina Cup,Czech Republic,G4 (winner: Z.Diyas)
  236. The Scottish Junior International Championships,G5 (winner: H.Watson)
  237. ITF Corfu Cup,Greece,G5 (winner: V.Lukacs)
  238. Ranka Junior Open,Finland,G5 (winner: U.Eikeri)
  239. ITF Mercedes Cup,Thailand,G4 (winner: K.Narattana)
  240. 2007 European Summer Cup-Draw's Results (18's 16's 14's)
  241. Junior Wimbledon : Friday OOP & Scores
  242. Junior Wimbledon : Thursday OOP & Scores
  243. Governor Cup,Russia,G4 (winner: A.Rapoport)
  244. Junior Wimbledon : Wednesday OOP & Scores
  245. Darwin ITF Junior Championships - July 11 (winner: M.Inoue)
  246. Ostroh Academia Cup,Ukraine,G5 (winner: L.Tsurenko)
  247. Wimbledon - OOP + Scores Tuesday
  248. German Junior Open 2007,Essen,G1 (winner: K.Pervak)
  249. 25 Bruchkoebeler Head Cup,Germany,G4 (winner: A.Delefortie)
  250. 7th Carthago Cup,Tunisia,G4 (winner: A.Guarachi)