Off-topic Romanian Chatting - TennisForum.com
TennisForum.com   Wagerline.com MensTennisForums.com TennisUniverse.com
TennisForum.com is the premier Women's Tennis forum on the internet. Registered Users do not see the above ads.Please Register - It's Free!
Reply

Old May 11th, 2014, 08:15 PM   #1
country flag UCLA
Senior Member

UCLA's Avatar

UCLA has a brilliant future UCLA has a brilliant future UCLA has a brilliant future UCLA has a brilliant future UCLA has a brilliant future UCLA has a brilliant future UCLA has a brilliant future UCLA has a brilliant future UCLA has a brilliant future UCLA has a brilliant future UCLA has a brilliant future
Off-topic Romanian Chatting

Ei bine , de indata ce cateodata imi lipseste abilitatea necesara sa scriu o engleza buna, cateodata , cand sunt trist-pesimist simt nevoia sa ma descarc pe romaneste . Pt discutii de tenis si orice legat de tenis , romanasilor , puteti scrie aici

P.S. In caz ca nu sunteti de acord cu Thread`ul , sper sa existe o sansa sa`l pot sterge daca credeti ca e ofensator sau ceva de genul.

I didn`t want to be her fan, I just ... couldn't resist
UCLA is offline View My Blog!   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old May 11th, 2014, 08:17 PM   #2
country flag CristianB8
Senior Member

CristianB8's Avatar

CristianB8 has a brilliant future CristianB8 has a brilliant future CristianB8 has a brilliant future CristianB8 has a brilliant future CristianB8 has a brilliant future CristianB8 has a brilliant future CristianB8 has a brilliant future CristianB8 has a brilliant future CristianB8 has a brilliant future CristianB8 has a brilliant future CristianB8 has a brilliant future
Re: Off-topic Romanian Chatting

Nu cred ca ar fi ofensator in primul rand, apoi e un topic in care am putea vorbi orice despre orice,iar in al treilea rand, din ce stiu ,au si altii asa ceva, asa ca nu vad problema!
Si da, se poate sterge daca ceva nu e in regula!
Apoi majoritatea suntem romani aici,o mare mare parte din cei cu steagurile altor tari la avatar tot romani sunt
CristianB8 is offline View My Blog!   Reply With Quote
Old May 11th, 2014, 08:23 PM   #3
country flag UCLA
Senior Member

UCLA's Avatar

UCLA has a brilliant future UCLA has a brilliant future UCLA has a brilliant future UCLA has a brilliant future UCLA has a brilliant future UCLA has a brilliant future UCLA has a brilliant future UCLA has a brilliant future UCLA has a brilliant future UCLA has a brilliant future UCLA has a brilliant future

Bun. Mai fratilor , ma jur , mai bine nu exista primul set ! Mai bine il pierdea. Si reusea in al 2-lea ce reusii in primul . Nu stiu ce naiba a fost aia ( incepand cu setul 2) . Relaxare ? Ma gandesc la toate ma jur .

Simona nu stie cat de luptatoare e Sharapova ? ( A tot zis ca ea nu se uita la meciurile adversarei )

Ce astepta ? Sa`i dea meciul Maria lu Dimitrov ? Serios acum.

A fost prea pasiva . Mult prea mult s`a retras. Inteleg , aplicasi planul B , hotarasi ca "poate" opreste motoarele sa nu faci tu greseli si sa o lasi pe Sharapova. Dar observi ca :

1. Procentul la serviciul tau cade drastic
2. Face puncte fiindca mai ales tu stai in spate si nu o pui pe fuga.
3. Ai avut sanse sa observi ca daca o alergi e capabila sa greseasca.
4. Risca! Sharapova a riscat si a castigat. A atacat mereu cand i s`a dat ocazia , si scuza-ma , Simona a invitat`o inainte sa vrea Sharapova.

nu`mi iese din cap setul 2. Brake`ul ala.

Old May 11th, 2014, 08:37 PM   #4
country flag Sicky
Junior Member

Sicky's Avatar

Sicky is a name known to all Sicky is a name known to all Sicky is a name known to all Sicky is a name known to all Sicky is a name known to all Sicky is a name known to all Sicky is a name known to all Sicky is a name known to all Sicky is a name known to all Sicky is a name known to all Sicky is a name known to all

Quote:
Originally Posted by UCLA View Post
Bun. Mai fratilor , ma jur , mai bine nu exista primul set ! Mai bine il pierdea. Si reusea in al 2-lea ce reusii in primul . Nu stiu ce naiba a fost aia ( incepand cu setul 2) . Relaxare ? Ma gandesc la toate ma jur .

Simona nu stie cat de luptatoare e Sharapova ? ( A tot zis ca ea nu se uita la meciurile adversarei )

Ce astepta ? Sa`i dea meciul Maria lu Dimitrov ? Serios acum.

A fost prea pasiva . Mult prea mult s`a retras. Inteleg , aplicasi planul B , hotarasi ca "poate" opreste motoarele sa nu faci tu greseli si sa o lasi pe Sharapova. Dar observi ca :

1. Procentul la serviciul tau cade drastic
2. Face puncte fiindca mai ales tu stai in spate si nu o pui pe fuga.
3. Ai avut sanse sa observi ca daca o alergi e capabila sa greseasca.
4. Risca! Sharapova a riscat si a castigat. A atacat mereu cand i s`a dat ocazia , si scuza-ma , Simona a invitat`o inainte sa vrea Sharapova.

nu`mi iese din cap setul 2. Brake`ul ala.
Simona a fost prea cuminte meciul asta. Si mie mi-ar fi placut sa o vad mai agresiva mai razboinica sa faca ce face ea deobicei cand nu ii iasa jocul sa se enrveze sa gesticuleze dar din pacate nimic nici o emotie cum au zis si comentatorii poker face .
Pe de alta parte Sharapova a jucat fantastic incepand cu setul al 2-lea , plus ca s-a aparat fantastic in cateva momente cheie chiar nu o vedeam in stare de asa ceva. Iarasi ceva ce nu mi-a placut azi a fost faptul ca Simona a returnat la serviciu prea moale s-a multumit doar sa puna mingea in teren si sincer mie nu mi s-a parut ca servicul Sharapovei a fost de speriat azi.
Oare cum ar fi decurs meciul daca Simona era ceva mai agresiva, din pacate o sa raman cu curiozitatea asta.
Sicky is offline View My Blog!   Reply With Quote
Old May 11th, 2014, 08:47 PM   #5
country flag CristianB8
Senior Member

CristianB8's Avatar

CristianB8 has a brilliant future CristianB8 has a brilliant future CristianB8 has a brilliant future CristianB8 has a brilliant future CristianB8 has a brilliant future CristianB8 has a brilliant future CristianB8 has a brilliant future CristianB8 has a brilliant future CristianB8 has a brilliant future CristianB8 has a brilliant future CristianB8 has a brilliant future

Quote:
Originally Posted by Sicky View Post
Simona a fost prea cuminte meciul asta. Si mie mi-ar fi placut sa o vad mai agresiva mai razboinica sa faca ce face ea deobicei cand nu ii iasa jocul sa se enrveze sa gesticuleze dar din pacate nimic nici o emotie cum au zis si comentatorii poker face .
Pe de alta parte Sharapova a jucat fantastic incepand cu setul al 2-lea , plus ca s-a aparat fantastic in cateva momente cheie chiar nu o vedeam in stare de asa ceva. Iarasi ceva ce nu mi-a placut azi a fost faptul ca Simona a returnat la serviciu prea moale s-a multumit doar sa puna mingea in teren si sincer mie nu mi s-a parut ca servicul Sharapovei a fost de speriat azi.
Oare cum ar fi decurs meciul daca Simona era ceva mai agresiva, din pacate o sa raman cu curiozitatea asta.
Eu presupun ca Simona a crezut ca daca a mers asa de bine setul 1, fara sa faca nimic special,doar cateva winners si un joc solid cu mingi lungi, asa o sa mearga si setul 2!
Ei bine Maria nu mai avea ce sa piarda si a riscat din ce in ce mai mult insa fara sa mai dea mingile pe afara sau in fileu iar apoi Simona s-a pierdut cu firea a intrat in starea aia letargica si pasiva si a fost coplesita de forta si viteza mingilor trimise de rusoaica!(care are atatea finale la rand in cariera ei desi are doar 27 de ani si atatea intalniri cu Serena, deci nu le putem compara ca experienta)
Pe mine m-a surprins inceputul slab al Mariei, ma asteptam altfel sa decurga meciul!
Oricum in finale un lucru e clar,daca nu risti nu castigi! ( in nici un caz nu iei trofeul daca pui doar mingile in teren, ca se incalzeste adversara si iata ce iese)
In fine, poate a fost si obosita (in setul3 3 sigur era,se cam vedea pe fata ei) si o sa mai aibe si alte ocazii, e fata desteapta, invata repede!
Singurul lucru care me enerveaza sunt ratatii aia de pe TF care mananca r...t cu polonicul, I-as bate zi si noapte!
Old May 11th, 2014, 08:47 PM   #6
country flag UCLA
Senior Member

UCLA's Avatar

Quote:
Originally Posted by Sicky View Post
Aceiasi Simona din setul 2 am vazut in Australia vs Dominikai. Nu stiu , credeam ca ( speram , ma rugam , gaseam scuze ca a fost fara antrenor , ca e pt prima data , etc ) de acolo si`a invatat lectia. Cand da de "luptatoare" sa lupte si ea. Nu o face. Devine luptatoare cand da de adversare non vocale.

Acum hai sa fim seriosi. Setul 1 a fost cel mai bun al ei din turneul asta. Ana a picat , nu si`a mai revenit, Petra chiar daca a castigat setul 1 probabil a fost mai bine , pe urma Petra cu rare ocazii a dat semne de opozitie in gesticulari. In setul 3 era deja resemnata.

As fi vrut`o pe Simona din meciul cu Sabine macar. Ce sa sper la forma din Doha , New Haven , era departe de asa ceva. Setul 1 a fost cel mai aproape de ele , in rest ... sa lovesti moale , cand stii ca Sharapova nu doar ca da precis , dar mai da si tare .

As fi vrut sa cheme antrenorul , sa nu mai fie "capoasa" si sa`si ia un ajutor cand are nevoie de el. La Sharapova a mers de minune treaba asta. La Doha cu Fisette i`a mers si ei , era gata gata sa fie scoasa de Kanepi cand l`a chemat pe Wim. La Stuttgart n`a fost departe sa revina in meci.

Old May 11th, 2014, 09:06 PM   #7
country flag Serve2Win
Senior Member

Serve2Win's Avatar

Serve2Win has a reputation beyond repute Serve2Win has a reputation beyond repute Serve2Win has a reputation beyond repute Serve2Win has a reputation beyond repute Serve2Win has a reputation beyond repute Serve2Win has a reputation beyond repute Serve2Win has a reputation beyond repute Serve2Win has a reputation beyond repute Serve2Win has a reputation beyond repute Serve2Win has a reputation beyond repute Serve2Win has a reputation beyond repute

This is wrong. I bet you can find a romanian forum on the web and conduct the romanian chat there.
Moderators, please shut this down.
Old May 11th, 2014, 09:18 PM   #8
country flag Not A Fan
Senior Member

Not A Fan's Avatar

Not A Fan has much to be proud of Not A Fan has much to be proud of Not A Fan has much to be proud of Not A Fan has much to be proud of Not A Fan has much to be proud of Not A Fan has much to be proud of Not A Fan has much to be proud of Not A Fan has much to be proud of Not A Fan has much to be proud of Not A Fan has much to be proud of Not A Fan has much to be proud of

Quote:
Originally Posted by Serve2Win View Post
This is wrong. I bet you can find a romanian forum on the web and conduct the romanian chat there.
nah this is just fine... za germans have it, although they mainly use it to discuss germany's next top model, dancing competitions and stuff

Era poate mai bine sa fie la Tennis Romania si nu la Simona, dar ca idee e ok! imi place ca totusi titlu e in engleza, asa la deruta
Not A Fan is offline View My Blog!   Reply With Quote
Old May 11th, 2014, 09:18 PM   #9
country flag UCLA
Senior Member

UCLA's Avatar

Quote:
Originally Posted by Serve2Win View Post
Why if i may ask ? As i heard some other players have a thread in the player main language. What do u think do we speak in here lol? I must change forum because u can`t translate romanian? Seem "weird" if u ask me, because i don`t wanna say more, u`ll consider that harsh if i do.

Did u think maybe we ( well i for sure ) can`t express as we want in english ? ( in my case i`m not very good at )

Nvm. U`re wrong , and u look spoiled

Old May 16th, 2014, 06:59 PM   #10
country flag UCLA
Senior Member

UCLA's Avatar

Guys , azi de exemplu nu mi`a mers deloc Ace stream`ul si am fost "obligat" sa vad pe dolce sport meciurile.

Mai e cineva care nu suporta cum comenteaza tipul de pe dolce ? Am ajuns sa`l detest. Imi face in creieri.

Old May 16th, 2014, 08:29 PM   #11
country flag Nightcrawl3r
Senior Member

Nightcrawl3r's Avatar

Nightcrawl3r has much to be proud of Nightcrawl3r has much to be proud of Nightcrawl3r has much to be proud of Nightcrawl3r has much to be proud of Nightcrawl3r has much to be proud of Nightcrawl3r has much to be proud of Nightcrawl3r has much to be proud of Nightcrawl3r has much to be proud of Nightcrawl3r has much to be proud of Nightcrawl3r has much to be proud of Nightcrawl3r has much to be proud of

Quote:
Guys , azi de exemplu nu mi`a mers deloc Ace stream`ul si am fost "obligat" sa vad pe dolce sport meciurile.

Mai e cineva care nu suporta cum comenteaza tipul de pe dolce ? Am ajuns sa`l detest. Imi face in creieri.

Cred ca 99% dintre cei care stiu ceva tenis se incadreaza in ultima fraza. Si probabil si altii.

Aia-s niste mascarici , nu comentatori de tenis . E o jignire asupra sportului ca aia sa fie numiti comentatori.

Daca nu merge prin Ace-Stream , ma uit prin Super Tennis HD (in italiana) . Calitatea e aceeasi ca D0lce HD prin Sopcast . Poate chiar mai buna. http://www.sportcategory.com/c-4.html . Pt AceStream sau SopCast inca n-am cautat iar acum nu sunt meciuri Live pe acel canal ca sa testez stream-urile.

.

* Mihai, Romanov, Simionescu, Ruzici, Cristea, Sandu, Spirlea, Dragomir, Ehritt-Vanc, Bogdan, Gallovits-Hall, Cadantu *

TT-s: #85 - W: Vero Beach, Astana, Antalya I ('14); TT-d: #96 - W: Astana, Landisville w/ Palin6o, Zawada w/ traddles ('14); RUP: Beinasco, Prague w/ Crux S, Contrexeville ('14);
Suicide: #33 - W: New Haven; RUP: Acapulco ('14); FITD: #8 - W: Rome, Baku ('14)
Nightcrawl3r is offline View My Blog!   Reply With Quote
Old May 16th, 2014, 09:11 PM   #12
country flag UCLA
Senior Member

UCLA's Avatar

Quote:
Originally Posted by Nightcrawl3r View Post
Cred ca 99% dintre cei care stiu ceva tenis se incadreaza in ultima fraza. Si probabil si altii.

Aia-s niste mascarici , nu comentatori de tenis . E o jignire asupra sportului ca aia sa fie numiti comentatori.

Daca nu merge prin Ace-Stream , ma uit prin Super Tennis HD (in italiana) . Calitatea e aceeasi ca D0lce HD prin Sopcast . Poate chiar mai buna. http://www.sportcategory.com/c-4.html . Pt AceStream sau SopCast inca n-am cautat iar acum nu sunt meciuri Live pe acel canal ca sa testez stream-urile.

.
Nu intotdeauna se intampla , dar cateodata cu ace streamul , de obicei pe BT sport ramane bufferul la 0 % si nu mai merge nici batut. Cat despre Super Tennis Hd , imi sacadeaza si versiunea de flash direct de pe browser cat si cea pe ace stream . Nu zic ca nu exista solutii , ca pot privii la o calitate inferioara pe alte streamuri , dar dupa ce te inveti mult timp cu BT sportul iti e greu sa renunti. ( Imi plac comentatorii de acolo )

Old May 16th, 2014, 09:22 PM   #13
country flag Nightcrawl3r
Senior Member

Nightcrawl3r's Avatar

Nightcrawl3r has much to be proud of Nightcrawl3r has much to be proud of Nightcrawl3r has much to be proud of Nightcrawl3r has much to be proud of Nightcrawl3r has much to be proud of Nightcrawl3r has much to be proud of Nightcrawl3r has much to be proud of Nightcrawl3r has much to be proud of Nightcrawl3r has much to be proud of Nightcrawl3r has much to be proud of Nightcrawl3r has much to be proud of
Quote:
Nu intotdeauna se intampla , dar cateodata cu ace streamul , de obicei pe BT sport ramane bufferul la 0 % si nu mai merge nici batut. Cat despre Super Tennis Hd , imi sacadeaza si versiunea de flash direct de pe browser cat si cea pe ace stream . Nu zic ca nu exista solutii , ca pot privii la o calitate inferioara pe alte streamuri , dar dupa ce te inveti mult timp cu BT sportul iti e greu sa renunti. ( Imi plac comentatorii de acolo )
Si merge si acum ace stream LA super tennis HD ? Sau doar cand e live ? Daca da , da un link. Eu am net de LA RDS , 100 Mbps si merge fara intreruperi. Daca e cu sigla lshunter , ala face figuri de LA ei, dar fara , nu face.

Sent from Verticalsports.com Free App

* Mihai, Romanov, Simionescu, Ruzici, Cristea, Sandu, Spirlea, Dragomir, Ehritt-Vanc, Bogdan, Gallovits-Hall, Cadantu *

TT-s: #85 - W: Vero Beach, Astana, Antalya I ('14); TT-d: #96 - W: Astana, Landisville w/ Palin6o, Zawada w/ traddles ('14); RUP: Beinasco, Prague w/ Crux S, Contrexeville ('14);
Suicide: #33 - W: New Haven; RUP: Acapulco ('14); FITD: #8 - W: Rome, Baku ('14)
Nightcrawl3r is offline View My Blog!   Reply With Quote
Old May 16th, 2014, 09:31 PM   #14
country flag CristianB8
Senior Member

CristianB8's Avatar

https://www.youtube.com/watch?v=5q9IrohTKRg

So cute off-court , so deadly on-court ! Simona Halep

Last edited by CristianB8 : Aug 18th, 2014 at 11:29 AM.
Old May 17th, 2014, 12:06 AM   #15
country flag UCLA
Senior Member

UCLA's Avatar

Quote:
Originally Posted by Nightcrawl3r View Post
Si merge si acum ace stream LA super tennis HD ? Sau doar cand e live ? Daca da , da un link. Eu am net de LA RDS , 100 Mbps si merge fara intreruperi. Daca e cu sigla lshunter , ala face figuri de LA ei, dar fara , nu face.

Sent from Verticalsports.com Free App
Nu , doar cand e live. Iau linku de pe wiziwig la ora meciului sau inainte cu cateva ore ( atunci apare linku de Ace Stream ) . Si eu am tot RDS . Nu , fara sigla de lshunter . O fi ceva de la mine , cu toate ca e ciudat . Anyway, le pot urmarii si pe dolce nu`i mare problema , doar ca nu mai pot tine sonorul deschis pe Dolce ) e prea de tot , e tortura.

Reply

Thread Tools

Posting Rules