Diskusije na srpskom jeziku - Page 4 - TennisForum.com
TennisForum.com   Wagerline.com MensTennisForums.com TennisUniverse.com
TennisForum.com is the premier Women's Tennis forum on the internet. Registered Users do not see the above ads.Please Register - It's Free!
Reply

Old Dec 19th, 2011, 02:28 PM   #46
country flag Cajka
Senior Member

Cajka's Avatar

Cajka has a reputation beyond repute Cajka has a reputation beyond repute Cajka has a reputation beyond repute Cajka has a reputation beyond repute Cajka has a reputation beyond repute Cajka has a reputation beyond repute Cajka has a reputation beyond repute Cajka has a reputation beyond repute Cajka has a reputation beyond repute Cajka has a reputation beyond repute Cajka has a reputation beyond repute
Re: Diskusije na srpskom jeziku

Pozdrav i tebi.

Slažem se, baš zbog toga treba da pazi šta priča ako joj je bitno šta će se pisati. Ako joj nije bitno, to je drugo. Onda neka govori šta hoće. Ali sumnjam u to da je ne pogađa kad čuje za negativne komentare. Ja joj nisam ni PR ni neki tamo savetnik, ali mislim da je greška što joj niko nije upozorio na to da ne bi trebalo da forsira neke stereotipe.

Npr. kad govori o tome kako se muškarci mnogo više druže, a kako su žene sujetne. Takve izjave čine da ona deluje sujetno pošto druge teniserke o tome ne pričaju toliko. Ona to izjavljuje veoma, veoma često. Onda one izjave kako žene posmatraju tenis kao modnu pistu. Opet generalizovanje. Skjavone, Enan, Kuznjecova, Samanta, Morezmo, Devenport... Sve su to GS šampionke koje modu ne jebu ni dva posto.

Onda imala je neku nespretnu izjavu pre nekoliko godina, pitali su je da li je spopadaju druge žene, a ona je nešto tupavo odgovorila, pa je ispalo da je alergična na lezbejke.

I to za Srbe, kako je saleću na ulici, traže autograme, navijaju... To se nikad ne govori. Sećam se da je i Novak to rekao, ali samo tad. Shvatio je da je to bila glupost i više mu ne pada na pamet. A ona ne shvata, pa to ponavlja drugi, treći, peti put, a onda još i pravi glupa poređenja. I onda osvanu glupi naslovi, počnu negativni komentari... I? Šta onda? Srbi su ljubomorni, ne praštaju uspeh... Mrze mlade, lepe i uspešne... Eh! Ima i toga, naravno. Ali, nije samo to.
Advertisement

Old Dec 19th, 2011, 03:12 PM   #47
country flag Iva87
Senior Member

Iva87's Avatar

Iva87 has much to be proud of Iva87 has much to be proud of Iva87 has much to be proud of Iva87 has much to be proud of Iva87 has much to be proud of Iva87 has much to be proud of Iva87 has much to be proud of Iva87 has much to be proud of Iva87 has much to be proud of Iva87 has much to be proud of Iva87 has much to be proud of

Ana ima odlican imidz u svetu. Nemoguce da ne zeli da ima isti takav imidz i u svojoj zemlji. Gavin Versi je godinama u Aninom timu i on je zaduzen za odnose sa medijima. On treba da joj ukaze na neke stvari.

Izasao je raspored turnira za prvu polovinu 2012. Nema Fed Kupa u februaru. Da li ce igrati? Dejan Vranes je nedavno izjavio za Sportski Zurnal da nema razloga da ne igra i da su se sve dogovorili u Slovackoj.
Iva87 is offline View My Blog!   Reply With Quote
Old Dec 19th, 2011, 03:15 PM   #48
country flag petar_pan
Senior Member

petar_pan is a glorious beacon of light petar_pan is a glorious beacon of light petar_pan is a glorious beacon of light petar_pan is a glorious beacon of light petar_pan is a glorious beacon of light petar_pan is a glorious beacon of light petar_pan is a glorious beacon of light petar_pan is a glorious beacon of light petar_pan is a glorious beacon of light petar_pan is a glorious beacon of light petar_pan is a glorious beacon of light

Quote:
Originally Posted by fANAtic View Post
Neverovatno koje ti lazi prosipas. Hrvate niko nije terao iz Srbije vec su menjali svoje blatnjare po Vojvodini za srpske vile na moru. Albanci su zeleli da se prikazu na CNN-u kao zrtve nekakvog genocida pa su organizovano napustali Kosovo. Da smo mi vrsili genocid nad njima kroz istoriju kako oni tvrde, ne bi ih danas tamo bilo 2 miliona a Srba 100.000. Obrnuto se desilo.
Taj logor u Srbiji za Jevreje su u potpunosti vodili Nemci i ti to vrlo dobro znas, samo bi da se malo bavis izjednacavanjem krivice. Srbi, za razliku od Hrvata nisu ucestvovali u tome.
Znam ja vrlo dobro i ustasku povijest i pravu istoriju.
I koji su to logori smrti po Srbiji u poslednjem ratu? Kako te nije sramota da izjednacavas Jasenovac sa zarobljenickim logorima za zarobljene ustase koji su klali Srbe po Slavoniji? Jel i Lora onda logor smrti?
Imas cast pricati sa protjeranim Hrvatom iz Vojvodine, sad obrisi profil a mos se usput i baciti sa mosta jer sa tom retorikom i nisi za bolje.
Sto se vila i blatnjara tice, to je tek glupost. Neko je dobro zamijenio, neko lose. Oni koji su zivjeli na moru ili Zagrebu su sigurno losije prosli ali Bogme oni koji su mijenjali po Slavoniji ili u Dalmatrinskoj Zagori su sigurno bolje prosli.
Zidove su po Beogradu hvatali Nedicevci i dopremali u taj logor, Svabe upravljali. Znaci, nemoj lagati. Za taj logor Hrvati nemaju nista. Nista ja ne izjednacavam, u logorima u Srbiji su zavrsili ljudi i oni koji su bili i koji nisu bili u ratu. Ne znaci da su ikoga ubili, nego da su ih uhvatili. Bilo je ubojstava u tim logorima (istina malo, to nije usporedivo sa Jasenovcem a niti sam ja ista usporedjivao). Ali ako su tamo ubijali ljude onda je ocito logor smrti, kao i bilo koji drugi na kugli zemaljskoj. Sama rijec logor, gore ne moze.
Ne vrijedjaj moj narod, suzdrzi se takvih komentara.
Ako imas sta reci o tenisu, reci i to je to.

Last edited by petar_pan : Dec 19th, 2011 at 03:20 PM.
petar_pan is offline View My Blog!   Reply With Quote
Old Dec 19th, 2011, 03:17 PM   #49
country flag petar_pan
Senior Member

petar_pan is a glorious beacon of light petar_pan is a glorious beacon of light petar_pan is a glorious beacon of light petar_pan is a glorious beacon of light petar_pan is a glorious beacon of light petar_pan is a glorious beacon of light petar_pan is a glorious beacon of light petar_pan is a glorious beacon of light petar_pan is a glorious beacon of light petar_pan is a glorious beacon of light petar_pan is a glorious beacon of light

Quote:
Originally Posted by Cajka View Post
U Vojvodini, gde ja živim, ljudi ne teže etnički čistoj državi. Mi se ovde lepo slažemo sa Mađarima, Rusinima, Slovacima, Rumunima, Hrvatima... Ja sam sasvim srećna što živim u multinacionalnoj sredini gde se govori više jezika, gde se prepliće više kultura. Koristim i ćirilicu i latinicu, dečko mi je Slovak, moji su poreklom iz Bosne, ali me niko nije vaspitavao da mrzim Hrvate ili Muslimane, naprotiv. Znači, nije bitan ni Pavelić, ni Tuđman, ni Milošević, ni Mladić, ni Karadžić... A ni poznavanje istorije. Bitno je samo da te roditelji vaspitaju kako treba od malena, da te usmere u pravom pravcu. Ako znaš ko si i šta si, ne moraš da kopaš po logorima da bi otkrio neku istinu o svom ili tuđem narodu.

Istorija je prošlost, a u prošlosti se ne živi. Ona nam pomaže samo da uočimo greške koje smo pravili kako oh ne bismo ponavljali. Mada, kad je reč o opičenim ljudima kao što su Srbi i Hrvati, teško da će nam bilo šta pomoći, pošto se svaka rasprava (makar i o tenisu) završi pričom o Jasenovcu, Vukovaru, pa se onda potegne priča o slabije poznatim istorijskim "činjenicama"... odnosno, mitovima i izvrnutim istinama kojih se i jedni i drugi dohvatimo kako bismo se izvređali... I... Eto belaja!
Ja sa nicim nisam ni zapoceo, ovaj lik me je napao.

Last edited by petar_pan : Dec 19th, 2011 at 03:25 PM.
petar_pan is offline View My Blog!   Reply With Quote
Old Dec 19th, 2011, 03:34 PM   #50
country flag Cajka
Senior Member

Cajka's Avatar

Cajka has a reputation beyond repute Cajka has a reputation beyond repute Cajka has a reputation beyond repute Cajka has a reputation beyond repute Cajka has a reputation beyond repute Cajka has a reputation beyond repute Cajka has a reputation beyond repute Cajka has a reputation beyond repute Cajka has a reputation beyond repute Cajka has a reputation beyond repute Cajka has a reputation beyond repute

Quote:
Originally Posted by Iva87 View Post
Ana ima odlican imidz u svetu. Nemoguce da ne zeli da ima isti takav imidz i u svojoj zemlji. Gavin Versi je godinama u Aninom timu i on je zaduzen za odnose sa medijima. On treba da joj ukaze na neke stvari.

Izasao je raspored turnira za prvu polovinu 2012. Nema Fed Kupa u februaru. Da li ce igrati? Dejan Vranes je nedavno izjavio za Sportski Zurnal da nema razloga da ne igra i da su se sve dogovorili u Slovackoj.
Oni uvek u poslednjem trenutku objave da li će Ana igrati FK ili neće. Nadam se da hoće.

Quote:
Originally Posted by petar_pan View Post
Imas cast pricati sa protjeranim Hrvatom iz Vojvodine, sad obrisi profil a mos se usput i baciti sa mosta jer sa tom retorikom i nisi za bolje.
Sto se vila i blatnjara tice, to je tek glupost. Neko je dobro zamijenio, neko lose. Oni koji su zivjeli na moru ili Zagrebu su sigurno losije prosli ali Bogme oni koji su mijenjali po Slavoniji ili u Dalmatrinskoj Zagori su sigurno bolje prosli.
Zidove su po Beogradu hvatali Nedicevci i dopremali u taj logor, Svabe upravljali. Znaci, nemoj lagati. Za taj logor Hrvati nemaju nista. Nista ja ne izjednacavam, u logorima u Srbiji su zavrsili ljudi i oni koji su bili i koji nisu bili u ratu. Ne znaci da su ikoga ubili, nego da su ih uhvatili. Bilo je ubojstava u tim logorima (istina malo, to nije usporedivo sa Jasenovcem a niti sam ja ista usporedjivao). Ali ako su tamo ubijali ljude onda je ocito logor smrti, kao i bilo koji drugi na kugli zemaljskoj. Sama rijec logor, gore ne moze.
Ne vrijedjaj moj narod, suzdrzi se takvih komentara.
Hm, nadam se da znaš da Aušvic nije bio logor u kom su Poljaci mučili Jevreje. Sve i svašta sam čula o Srbima, ali da su u Drugom svetskom ratu bili nacisti - to prvi put čujem. Ne znam zaista zašto pominješ te logore u kontekstu etničkih čišćenja. Po tvome ispada da su Srbi bili nacisti i da su hteli da istrebe Jevreje. Daaaaaj, molim te, to ne samo da nije istina, već je i krajnje prljava optužba. Šta ti misliš, zbog čega je Beograd bombardovan 6. aprila 1941. godine? Da li znaš za protest koji je izbio 10 dana pre toga.

U ovom našem "građanskom" ratu krajem prošlog veka bilo je svega i svačega, klanja i zlostavljanja na sve tri strane. Ja neću da zažmurim, da se pravim luda i da kažem da se Srebrenica nikad nije desila. Ali, da nam neko natovari na vrat nemačke zločine tokom II svetskog rata - daaaaj! Mislim da bi se i sami Nemci na to smejali.
Old Dec 19th, 2011, 05:26 PM   #51
country flag Linguae^
Senior Member

Linguae^'s Avatar

Linguae^ has a brilliant future Linguae^ has a brilliant future Linguae^ has a brilliant future Linguae^ has a brilliant future Linguae^ has a brilliant future Linguae^ has a brilliant future Linguae^ has a brilliant future Linguae^ has a brilliant future Linguae^ has a brilliant future Linguae^ has a brilliant future Linguae^ has a brilliant future

Jaoo, u sta se pretvori ova tema...
A ako Ana ne bude igrala predstojeci Fed Kup u Belgiji, onda stvarno ne bih imao sta da kazem. Jedino ako je spreci neka povreda, ali pu, pu.

Last edited by Linguae^ : Dec 19th, 2011 at 05:32 PM.
Linguae^ is offline View My Blog!   Reply With Quote
Old Dec 19th, 2011, 05:34 PM   #52
country flag Cajka
Senior Member

Cajka's Avatar

Otpustila je kondicionog... Mislim da je ovo sad zaista put u nepovrat. Čim je provela malo vremena sa svojim brižnim dečkom, krenula je da otpušta ljude iz svog tima. I, gle čuda, opet je otpustila istog čoveka. Izgleda da polna ravnopravnost nije zastupljena ni u tim civilizovanim vezama. Adam okom - Ana skokom.
Old Dec 19th, 2011, 05:41 PM   #53
country flag Iva87
Senior Member

Iva87's Avatar

Iva87 has much to be proud of Iva87 has much to be proud of Iva87 has much to be proud of Iva87 has much to be proud of Iva87 has much to be proud of Iva87 has much to be proud of Iva87 has much to be proud of Iva87 has much to be proud of Iva87 has much to be proud of Iva87 has much to be proud of Iva87 has much to be proud of

Ponovo otpusten Scott Byrnes I ja mislim da je ovo put u nepovrat. Sad sledi ponovo ispadanje iz TOP 50
Iva87 is offline View My Blog!   Reply With Quote
Old Dec 19th, 2011, 05:42 PM   #54
country flag Милан_СРБ
Senior Member

Милан_СРБ's Avatar

Милан_СРБ is a glorious beacon of light Милан_СРБ is a glorious beacon of light Милан_СРБ is a glorious beacon of light Милан_СРБ is a glorious beacon of light Милан_СРБ is a glorious beacon of light Милан_СРБ is a glorious beacon of light Милан_СРБ is a glorious beacon of light Милан_СРБ is a glorious beacon of light Милан_СРБ is a glorious beacon of light Милан_СРБ is a glorious beacon of light Милан_СРБ is a glorious beacon of light

Ana je zaistaaa fantasticna...
Taman kad pomislim da ce neko ostati barem malo duze u njenom timu i uspeti da joj pomogne, ona ga otpusti...
A razlog je (ubedjen sam) isti kao i prvog puta...
NEVEROVATNO!!!!!!
or why we insist on reminding that Ana Ivanovic a "former French Open champion",
even though almost any serious tennis fan would know that!
Милан_СРБ is offline View My Blog!   Reply With Quote
Old Dec 19th, 2011, 05:49 PM   #55
country flag Cajka
Senior Member

Cajka's Avatar

Čak i da upotrebim svoju najluđu maštu, ne mogu da nađem bolje objašnjenje. Hajde da pokušamo očiglednom logikom. Ana je otišla u Australiju, provela dovoljno vremena sa Adamom, taman da joj napuni glavu. Skoro je počela da trenira. Adamu je verovatno smetalo što zgodni, preplanuli plavušan provodi previše vremena sa njom i eto. Čim je ona rekla da joj on deli savete, sve je meni bilo jasno. Ona je daleko uspešnija od njega, šokantno je da su joj potrebni njegovi saveti... Da ne pominjemo one njegove izjave vezane za decu, pa onda ubrzo i ona reče kako hoće troje dece... To je to. Sad samo možemo da se nadamo da će je ponovo prevariti.
Old Dec 19th, 2011, 05:55 PM   #56
country flag Милан_СРБ
Senior Member

Милан_СРБ's Avatar

Милан_СРБ is a glorious beacon of light Милан_СРБ is a glorious beacon of light Милан_СРБ is a glorious beacon of light Милан_СРБ is a glorious beacon of light Милан_СРБ is a glorious beacon of light Милан_СРБ is a glorious beacon of light Милан_СРБ is a glorious beacon of light Милан_СРБ is a glorious beacon of light Милан_СРБ is a glorious beacon of light Милан_СРБ is a glorious beacon of light Милан_СРБ is a glorious beacon of light

Quote:
Originally Posted by Cajka View Post
Čak i da upotrebim svoju najluđu maštu, ne mogu da nađem bolje objašnjenje. Hajde da pokušamo očiglednom logikom. Ana je otišla u Australiju, provela dovoljno vremena sa Adamom, taman da joj napuni glavu. Skoro je počela da trenira. Adamu je verovatno smetalo što zgodni, preplanuli plavušan provodi previše vremena sa njom i eto. Čim je ona rekla da joj on deli savete, sve je meni bilo jasno. Ona je daleko uspešnija od njega, šokantno je da su joj potrebni njegovi saveti... Da ne pominjemo one njegove izjave vezane za decu, pa onda ubrzo i ona reče kako hoće troje dece... To je to. Sad samo možemo da se nadamo da će je ponovo prevariti.
Uzasno je povodljiva, ali ipak se nadam da ce sama shvatiti kakav je...
E a gde su njoj roditelji da joj malo skrenu paznju o nekim stvarima. Ona je teniserka i to izuzetno talentovana, ona treba da ima najbolje moguce trenere sa kojima bi saradjivala godinama, a ne da joj tamo neki mentol odredjuje ko se njemu ne dopada, pa joj onda lepo sugerise da ga otpusti... Stvarno nemam reci!
or why we insist on reminding that Ana Ivanovic a "former French Open champion",
even though almost any serious tennis fan would know that!
Милан_СРБ is offline View My Blog!   Reply With Quote
Old Dec 19th, 2011, 05:57 PM   #57
country flag Mihaela
Junior Member

Mihaela's Avatar

Mihaela is just really nice Mihaela is just really nice Mihaela is just really nice Mihaela is just really nice Mihaela is just really nice Mihaela is just really nice Mihaela is just really nice Mihaela is just really nice Mihaela is just really nice Mihaela is just really nice Mihaela is just really nice

Ljutila sam se ranije kad hejteri kazu da je glupa, ali moram da priznam da su bili pravu. Opet pravi iste greske. Nema od nje nista...O top 10 moze samo da sanja, a o GS tituli da ne pricam. Muka mi je vise od njenog ponasanja u poslednje vreme.Trci za onim golferom po Australiji, hvali ga na sva usta, pravi budalu od sebe. I jos sada ovo sa kondicionim. Od 2004. sam njen fan, ali sada odustajem.
Mihaela is offline View My Blog!   Reply With Quote
Old Dec 19th, 2011, 06:26 PM   #58
country flag gloria7
Senior Member

gloria7's Avatar

gloria7 is a name known to all gloria7 is a name known to all gloria7 is a name known to all gloria7 is a name known to all gloria7 is a name known to all gloria7 is a name known to all gloria7 is a name known to all gloria7 is a name known to all gloria7 is a name known to all gloria7 is a name known to all gloria7 is a name known to all

Zar nije Nigel rekao za "Večernje novosti" da je nakon Luksemburga unajmila fizioterapeuta koji će biti sa njom u Australiji,kako bi sprečili obnovu povrede u tokom priprema? Da li taj čovek uopšte postoji? Kako to da nismo videli njegovu sliku na Aninom sajtu niti je bio u njenoj loži?

I šta bi sa izjavom za SKY SPORTS da vežba svakodnevno, da su stalno napolju...trči uz stepenice, vesla, surfuje ,ide u teretanu, džogira na plaži, povećava mišićnu masu i snagu? Sa kim onda vežba?
gloria7 is offline View My Blog!   Reply With Quote
Old Dec 19th, 2011, 06:31 PM   #59
country flag Cajka
Senior Member

Cajka's Avatar

Quote:
Originally Posted by Милан_СРБ View Post
Uzasno je povodljiva, ali ipak se nadam da ce sama shvatiti kakav je...
E a gde su njoj roditelji da joj malo skrenu paznju o nekim stvarima. Ona je teniserka i to izuzetno talentovana, ona treba da ima najbolje moguce trenere sa kojima bi saradjivala godinama, a ne da joj tamo neki mentol odredjuje ko se njemu ne dopada, pa joj onda lepo sugerise da ga otpusti... Stvarno nemam reci!
I meni su pali na pamet roditelji čim sam ovo pročitala. Ne znam da li su previše popustljivi, a možda su bili i strogi, pa se otela kontroli kad je odrasla. Ana je "kasno" počela sa ljubavim vezama, ali je odmah odabrala likove poput Verdaska i Skota. Obojica su jebivetri i pozeri, imaju mnogo više iskustva od nje. Dragana je očito neke lekcije propustila da joj ispredaje. Ovo su najbitnije godine za njenu karijeru, a ona pravi nedopustive greške.

Quote:
Originally Posted by Mihaela View Post
Ljutila sam se ranije kad hejteri kazu da je glupa, ali moram da priznam da su bili pravu. Opet pravi iste greske. Nema od nje nista...O top 10 moze samo da sanja, a o GS tituli da ne pricam. Muka mi je vise od njenog ponasanja u poslednje vreme.Trci za onim golferom po Australiji, hvali ga na sva usta, pravi budalu od sebe. I jos sada ovo sa kondicionim. Od 2004. sam njen fan, ali sada odustajem.
Ma, daj. Ovo je postalo nenormalno. Ne znam ni koliko ima smisla ustajati u 4 i pratiti njene mečeve. Ona nije ista osoba koja je bila 2008. Pošto sam i sama žensko, strašno me izdeprimira kad vidim da jedna tako talentovana, lepa i fina osoba može sebe da upropasti zbog običnog skota. Ako sad zaista bude onako kako se čini da će biti, pitam se samo koliko li će se ona kajati za 10-ak godina.
Old Dec 19th, 2011, 06:33 PM   #60
country flag Cajka
Senior Member

Cajka's Avatar

Quote:
Originally Posted by gloria7 View Post
Zar nije Nigel rekao za "Večernje novosti" da je nakon Luksemburga unajmila fizioterapeuta koji će biti sa njom u Australiji,kako bi sprečili obnovu povrede u tokom priprema? Da li taj čovek uopšte postoji? Kako to da nismo videli njegovu sliku na Aninom sajtu niti je bio u njenoj loži?

I šta bi sa izjavom za SKY SPORTS da vežba svakodnevno, da su stalno napolju...trči uz stepenice, vesla, surfuje ,ide u teretanu, džogira na plaži, povećava mišićnu masu i snagu? Sa kim onda vežba?
Sa kim vesla i surfuje? Pogađaj dvaput.

Thread Tools

Posting Rules