ULA RADWAŃSKA cheering thread - Page 106 - TennisForum.com
TennisForum.com   Wagerline.com MensTennisForums.com TennisUniverse.com
TennisForum.com is the premier Women's Tennis forum on the internet. Registered Users do not see the above ads.Please Register - It's Free!
Reply

Old Mar 23rd, 2010, 06:56 PM   #1576
country flag Derek.
Two and counting.

Derek.'s Avatar

Derek. has a reputation beyond repute Derek. has a reputation beyond repute Derek. has a reputation beyond repute Derek. has a reputation beyond repute Derek. has a reputation beyond repute Derek. has a reputation beyond repute Derek. has a reputation beyond repute Derek. has a reputation beyond repute Derek. has a reputation beyond repute Derek. has a reputation beyond repute Derek. has a reputation beyond repute
Re: ULA RADWAŃSKA aiming for Top 20 in 2010.

Ula.
Derek. is offline View My Blog!   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old Mar 26th, 2010, 08:06 AM   #1577
country flag Aryman3
Senior Member

Aryman3's Avatar

Aryman3 has a brilliant future Aryman3 has a brilliant future Aryman3 has a brilliant future Aryman3 has a brilliant future Aryman3 has a brilliant future Aryman3 has a brilliant future Aryman3 has a brilliant future Aryman3 has a brilliant future Aryman3 has a brilliant future Aryman3 has a brilliant future Aryman3 has a brilliant future

She will be operated next week

from NaszeMiasto.pl
W przyszłym tygodniu Ula przejdzie operację kręgosłupa. Do gry wróci w okolicach Wimbledonu - mówi w wywiadzie z Hubertem Zdankiewiczem Robert Radwański, ojciec i trener dwóch najlepszych polskich tenisistek.
.

Półfinał w Indian Wells to znakomite osiągnięcie, czy jednak nie czuje Pan małego niedosytu? Finał był o krok.
Jeśli nawet, to o bardzo duży, bo Karolina (Wozniacki - red.) wygrała zasłużenie. Znakomity był w jej wykonaniu zwłaszcza pierwszy set.

Wojciech Fibak wskazywał, że na wynik tego meczu mogła mieć wpływ pora jego rozgrywania. Zgodzi się Pan z nim?

I tak i nie. Nie chciałbym w jakikolwiek sposób umniejszać sukcesu "Woźniackiej", która zagrała fantastyczny turniej. Warunki miały jednak znaczenie. Różnica temperatur pomiędzy dniem a nocą jest w Indian Wells bardzo duża, a wiadomo że gdy jest zimno piłki wolniej latają. Przede wszystkim jednak chodziło o to, że Agnieszka niezbyt dobrze czuje się przy sztucznym świetle (ma lekki astygmatyzm - red). Pamiętam, że miewała problemy także podczas Wimbledonu, gdy musiała grać przy zapadających ciemnościach. Jak już jednak mówiłem, trzeba przede wszystkim chwalić Karolinę.

Agnieszkę chyba też? Nawet komentatorzy Eurosportu, na których często narzekacie, byli pod wrażeniem sposobu, w jaki dotarła do półfinału.
Miło, że nas doceniają, choć to nie pierwszy dobry turniej Agnieszki. Przez ostatnie pół roku cztery razy dotarła do półfinału imprez WTA, w tym trzech dużych (także w Tokio, Linzu i Dubaju - red.), a raz była w finale (w Pekinie - red.). To było bardzo udane sześć miesięcy.

Przed Agnieszką kolejny duży turniej...
Faktycznie, z Ameryki milionerów przenieśliśmy się na Kubę.

O ile wiemy, Miami nie zmieniło przynależności politycznej.
Faktycznie, ale to jest Kuba. Tak liczna jest tu kolonia uciekinierów z tej "szczęśliwej" wyspy. Na ulicach częściej słyszymy tu język hiszpański a nie angielski. Wszędzie spotykamy też kubańskie naleciałości, które bardzo nam się podobają.

Czyżby zaczął Pan palić kubańskie cygara?
Mówiłem o kawie (śmiech). Mają tu naprawdę świetną.

Tylko kawę?
Rozumiem, że szuka pan chwytliwego tytułu, ale nic z tego (śmiech). Przypominam, że mieliśmy rozmawiać o tenisie.

OK, ale zapytam jeszcze o tę "Amerykę milionerów".
Indian Wells to ekskluzywny kurort. Na trybunach często spotyka się znane twarze - aktorów, polityków, biznesmenów. Na meczach Agnieszki pojawiał się na np. Bill Gates. Turniej w Miami jest dla zwykłych ludzi. Mniej tu przepychu, za to jest bardzo głośno i kolorowo.

Co może osiągnąć Agnieszka w Miami? Tu w trzeciej rundzie może się z kolei spotkać z Serbką Aną Ivanović.
Spokojnie, spokojnie. Najpierw musi pokonać w drugiej rundzie Rosjankę Jekaterinę Makarową (w pierwszej rozstawiona z nr 6. Radwańska ma wolny los - red.).

Zakładamy, że w takiej formie jak w Indian Wells, powinna sobie z nią poradzić.
Na papierze z pewnością jest faworytką, ale kobiecy tenis bywa nieprzewidywalny... Ile razy ja już to dziennikarzom mówiłem (śmiech). A Ivanović najpierw musi pokonać Sybille Bammer, co przy jej obecnej formie nie będzie proste, bo Austriaczka to twarda sztuka. Biega do wszystkich piłek i nigdy nie odpuszcza.

Co z Pana młodszą córką? Nie wygląda to chyba za dobrze.
Bez przesady. Istotnie - czeka ją dłuższa przerwa, bo niezbędna okazała się interwencja ortopedy. W przyszłym tygodniu Ula przejdzie w Los Angeles zabieg wypełniający ubytki w kontuzjowanym kręgu kręgosłupa. Dobra wiadomość jest taka, że przeprowadzi go jeden z najlepszych specjalistów w USA, który operował m.in. Amerykanina Taylora Denta. Jego zdaniem córka wróci do pełni sprawności.

A kiedy wróci na korty?
Po zabiegu czeka ją pięć tygodni rehabilitacji, więc zdecydowaliśmy się ostatecznie skorzystać z opcji tzw. zamrożenia rankingu, tak by Ula nie straciła zdobytych przed rokiem punktów w rankingu WTA. Zamrożenie liczy się od Australian Open, do gry wróci więc dopiero w okolicach Wimbledonu.

Rozmawiał H. Zdankiewicz
Aryman3 is offline View My Blog!   Reply With Quote
Old Mar 26th, 2010, 01:20 PM   #1578
country flag Caipirinha Guy
Senior Member

Caipirinha Guy's Avatar

Caipirinha Guy has a reputation beyond repute Caipirinha Guy has a reputation beyond repute Caipirinha Guy has a reputation beyond repute Caipirinha Guy has a reputation beyond repute Caipirinha Guy has a reputation beyond repute Caipirinha Guy has a reputation beyond repute Caipirinha Guy has a reputation beyond repute Caipirinha Guy has a reputation beyond repute Caipirinha Guy has a reputation beyond repute Caipirinha Guy has a reputation beyond repute Caipirinha Guy has a reputation beyond repute

Finally good news from Ula. At least we know when she comes back. Let's keep fingers crossed for the surgery
Caipirinha Guy is offline View My Blog!   Reply With Quote
Old Jun 18th, 2010, 10:40 AM   #1579
country flag Agata.
Senior Member

Agata.'s Avatar

Agata. has much to be proud of Agata. has much to be proud of Agata. has much to be proud of Agata. has much to be proud of Agata. has much to be proud of Agata. has much to be proud of Agata. has much to be proud of Agata. has much to be proud of Agata. has much to be proud of Agata. has much to be proud of Agata. has much to be proud of

Apparently Ula will propably come back in San Diego

D. Cibulkova/ S. Lisicki/ E. Dementieva/ M. Sharapova/ Y. Shvedova/ L. Safarova/ T. Pironkova/ A. Kerber
all Polish players

Rafael Nadal
Agata. is offline View My Blog!   Reply With Quote
Old Jun 18th, 2010, 11:10 AM   #1580
country flag justine schnyder
Senior Member

justine schnyder's Avatar

justine schnyder has a reputation beyond repute justine schnyder has a reputation beyond repute justine schnyder has a reputation beyond repute justine schnyder has a reputation beyond repute justine schnyder has a reputation beyond repute justine schnyder has a reputation beyond repute justine schnyder has a reputation beyond repute justine schnyder has a reputation beyond repute justine schnyder has a reputation beyond repute justine schnyder has a reputation beyond repute justine schnyder has a reputation beyond repute

Good to hear

Official Trainer of the Jelena Clinic

http://i52.tinypic.com/2zxmlab.png
justine schnyder is offline View My Blog!   Reply With Quote
Old Jun 18th, 2010, 01:36 PM   #1581
country flag Derek.
Two and counting.

Derek.'s Avatar

Derek. has a reputation beyond repute Derek. has a reputation beyond repute Derek. has a reputation beyond repute Derek. has a reputation beyond repute Derek. has a reputation beyond repute Derek. has a reputation beyond repute Derek. has a reputation beyond repute Derek. has a reputation beyond repute Derek. has a reputation beyond repute Derek. has a reputation beyond repute Derek. has a reputation beyond repute

Good news.
Derek. is offline View My Blog!   Reply With Quote
Old Jun 18th, 2010, 07:11 PM   #1582
country flag Cinek
Senior Member

Cinek's Avatar

Cinek has a brilliant future Cinek has a brilliant future Cinek has a brilliant future Cinek has a brilliant future Cinek has a brilliant future Cinek has a brilliant future Cinek has a brilliant future Cinek has a brilliant future Cinek has a brilliant future Cinek has a brilliant future Cinek has a brilliant future

Ula

Like us on Facebook!
Follow us on Twitter
Also in Tumblr
Cinek is offline View My Blog!   Reply With Quote
Old Jul 15th, 2010, 10:35 PM   #1583
Senior Member

Caipirinha Guy's Avatar

Caipirinha Guy has a reputation beyond repute Caipirinha Guy has a reputation beyond repute Caipirinha Guy has a reputation beyond repute Caipirinha Guy has a reputation beyond repute Caipirinha Guy has a reputation beyond repute Caipirinha Guy has a reputation beyond repute Caipirinha Guy has a reputation beyond repute Caipirinha Guy has a reputation beyond repute Caipirinha Guy has a reputation beyond repute Caipirinha Guy has a reputation beyond repute Caipirinha Guy has a reputation beyond repute

Official comeback in San Diego quallies. I hope her friend Wozniacki could do her a favour and play doubles with in US Open series so that Ula can get more match practise.
Old Jul 20th, 2010, 08:50 PM   #1584
country flag Aryman3
Senior Member

Aryman3's Avatar

Aryman3 has a brilliant future Aryman3 has a brilliant future Aryman3 has a brilliant future Aryman3 has a brilliant future Aryman3 has a brilliant future Aryman3 has a brilliant future Aryman3 has a brilliant future Aryman3 has a brilliant future Aryman3 has a brilliant future Aryman3 has a brilliant future Aryman3 has a brilliant future

source - PAP

Po półrocznej przerwie spowodowanej poważną kontuzją kręgosłupa na korty wraca Urszula Radwańska. 19-letnia tenisistka z Krakowa w czwartek leci do Stanów Zjednoczonych, gdzie planuje pierwsze starty w turniejach WTA od stycznia.

Na początku roku lekarze stwierdzili u niej pęknięcie jednego z kręgów w lędźwiowym odcinku kręgosłupa. W marcu musiała poddać się nowatorskiej operacji w USA polegającej na wypełnieniu szczeliny tkanką kostną.

W ubiegłym tygodniu w Krakowie wznowiła treningi, a od czwartku kontynuuje przygotowania do powrotu na korcie o twardej nawierzchni na obiekcie Arki Gdynia.

PAP: Słońce, morze, plaża, czy nie żal męczyć się na korcie, zamiast korzystać z uroków Gdyni?

Urszula Radwańska: Nie wyobrażam sobie, żebym cały dzień leżała na plaży i odpuściła treningi. Jestem przyzwyczajona do tego, bo tenis od dawna jest w moim życiu. Tym bardziej teraz, kiedy przez pół roku w ogóle nie mogłam grać. Brakowało mi go i czułam się bardzo dziwnie. Teraz jest już dobrze. Na pierwszych treningach nosiłam jeszcze gorset na rzepy, który trochę usztywniał mi plecy, ale teraz już go nie używam.

To znaczy, że kręgosłup już nie boli? Bo chodzi pani trochę nietypowo, jakby miała usztywniony fragment pleców?

Tata też mówi mi, że strasznie sztywno chodzę, ale to raczej podświadome. Wciąż jeszcze mam w głowie kontuzję i dlatego to tak wygląda. Czuję, że wszystko jest już w porządku, ale najważniejsze jest teraz wyrzucić to wszystko z głowy. Choć trenuję już normalnie, a od poniedziałku dwa razy dziennie na korcie, to wciąż boję się wykonać mocniejszy skręt czy jakiś gwałtowny ruch. Mam nadzieję, że to szybko minie.

A co na temat pani zdrowia mówią lekarze?

Ostatnio zrobiłam kolejne zdjęcie kręgosłupa i dopiero co wysłałam je do USA, do lekarza, który mnie operował. Na dniach powinnam więc mieć od niego odpowiedź, czy wszystko już tam się zrosło, czy jeszcze nie. Ja nie czuję już bólu, no może czasem, ale raczej dlatego, że trochę mój kręgosłup jakby się zastał przez te pół roku.

W czwartek leci pani do USA. Gdzie dokładnie planuje pani pierwszy start w turnieju WTA Tour?

Na pewno nie za tydzień w Stanford. Na razie zgłosiłam się do drugiego turnieju, czyli w San Diego, do eliminacji. Wydaje mi się, że to jeszcze za wcześnie, ale zobaczymy. Mogę się wycofać nawet na dzień przed ich rozpoczęciem, jeśli nie będę w stanie zagrać. Wszystko będzie zależało jak będę się czuła na treningach tuż przed i czy będę w formie. Na razie wciąż tylko odbijam piłki i nawet nie gram sparingów na punkty, bo to jest inna gra, trochę szarpana. Jestem dobrej myśli, ale z drugiej strony muszę być w stu procentach zdrowa, żeby wyjść na kort i zagrać poważny mecz.

W ośmiu turniejach ma pani prawo użyć "zamrożonego rankingu", na pozycji 74. Czy zamierza pani skorzystać z tego udogodnienia od razu w pierwszych tygodniach po powrocie?

W sumie mam dwa lata na wykorzystanie tego rankingu, ale pewnie będę chciała jak najwcześniej go wykorzystać. Dobrze byłoby jak najszybciej odrobić stracone punkty i wrócić do pierwszej setki.

Oczekiwania spore. Czy nie spowodują nadmiernej presji?

Kontuzja na samym początku roku, w dodatku po tym, jak weszłam do setki. W fatalnym momencie to wszystko przyszło. Muszę zapomnieć o tym i nie zamierzam gdybać, co by było, gdyby... widocznie tak miało być. Teraz muszę jak najlepiej grać i nie chcę stawiać sobie żadnych konkretnych celów. Chcę mieć znów radość z tenisa, a reszta przyjdzie sama.
Aryman3 is offline View My Blog!   Reply With Quote
Old Jul 21st, 2010, 03:50 PM   #1585
country flag fede33
Senior Member

fede33's Avatar

fede33 has much to be proud of fede33 has much to be proud of fede33 has much to be proud of fede33 has much to be proud of fede33 has much to be proud of fede33 has much to be proud of fede33 has much to be proud of fede33 has much to be proud of fede33 has much to be proud of fede33 has much to be proud of fede33 has much to be proud of

good luck for your return ULA !!!
fede33 is offline View My Blog!   Reply With Quote
Old Jul 21st, 2010, 08:37 PM   #1586
country flag saul1333
język

saul1333 has a reputation beyond repute saul1333 has a reputation beyond repute saul1333 has a reputation beyond repute saul1333 has a reputation beyond repute saul1333 has a reputation beyond repute saul1333 has a reputation beyond repute saul1333 has a reputation beyond repute saul1333 has a reputation beyond repute saul1333 has a reputation beyond repute saul1333 has a reputation beyond repute saul1333 has a reputation beyond repute

Hopefully Ula qualifies with no problems
saul1333 is offline View My Blog!   Reply With Quote
Old Jul 31st, 2010, 04:21 AM   #1587
country flag Aryman3
Senior Member

Aryman3's Avatar

San Diego qualies
ARN, Greta vs TAN, Stacey
STEPHENS, Sloane vs HERRING, Amelia
VANDEWEGHE, Coco vs URBINA, Nazari
BOSERUP, Julia vs MATTEK-SANDS, Bethanie

DATE KRUMM, Kimiko vs HAMPTON, Jamie
SPEARS, Abigail vs LISJAK, Ivana
SEMA, Yurika vs AMANMURADOVA, Akgul
LUZHANSKA, Tetiana vs SCHEEPERS, Chanelle

KUDRYAVTSEVA, Alla vs RISKE, Alison
RADWANSKA, Urszula vs TOMLJANOVIC, Ajla
KRAJICEK, Michaella vs PERRY, Shenay
KINARD, Tori vs CRAYBAS, Jill

MORITA, Ayumi vs SAVCHUK, Olga
LARCHER DE BRITO, Michelle vs BRENGLE, Madison
STEVENSON, Alexandra vs LUCIC, Mirjana
CASTANO, Catalina vs NARA, Kurumi

hard way to start come back for Ula
Old Jul 31st, 2010, 06:12 AM   #1588
country flag saul1333
język

saul1333 has a reputation beyond repute saul1333 has a reputation beyond repute saul1333 has a reputation beyond repute saul1333 has a reputation beyond repute saul1333 has a reputation beyond repute saul1333 has a reputation beyond repute saul1333 has a reputation beyond repute saul1333 has a reputation beyond repute saul1333 has a reputation beyond repute saul1333 has a reputation beyond repute saul1333 has a reputation beyond repute

Really hope she can qualify
saul1333 is offline View My Blog!   Reply With Quote
Old Jul 31st, 2010, 08:12 AM   #1589
country flag olivero
Senior Member

olivero's Avatar

olivero has a reputation beyond repute olivero has a reputation beyond repute olivero has a reputation beyond repute olivero has a reputation beyond repute olivero has a reputation beyond repute olivero has a reputation beyond repute olivero has a reputation beyond repute olivero has a reputation beyond repute olivero has a reputation beyond repute olivero has a reputation beyond repute olivero has a reputation beyond repute

not an easy draw to be honest. But I hope she can qualify.
Good luck!
olivero is offline View My Blog!   Reply With Quote
Old Jul 31st, 2010, 08:15 AM   #1590
Senior Member

Caipirinha Guy's Avatar

After 1st match we'll have an answer. Ajla is a tough competitor enough to test Ula.
Good luck!
Reply

Thread Tools

Posting Rules