Govori srpski da te ceo svet razume! - Page 71 - TennisForum.com
TennisForum.com   Wagerline.com MensTennisForums.com TennisUniverse.com
TennisForum.com is the premier Women's Tennis forum on the internet. Registered Users do not see the above ads.Please Register - It's Free!
Reply

Old Jan 25th, 2012, 01:39 PM   #1051
country flag Cajka
Senior Member

Cajka's Avatar

Cajka has a reputation beyond repute Cajka has a reputation beyond repute Cajka has a reputation beyond repute Cajka has a reputation beyond repute Cajka has a reputation beyond repute Cajka has a reputation beyond repute Cajka has a reputation beyond repute Cajka has a reputation beyond repute Cajka has a reputation beyond repute Cajka has a reputation beyond repute Cajka has a reputation beyond repute
Re: Govori srpski da te ceo svet razume!

Quote:
Originally Posted by Safe-From-Harm View Post
Ja mislio da je i ovdje odstupaanje, pošto se radi o stranoj riječi...ako se ne varam ,,forum" je strana riječ
u stranim imenima, ne u stranim rečima generalno.

primer: Ako misliš na naučnika, onda pišeš "RenTgen". Ako misliš na spravu, pišeš "renDgen".

Kad nisu u pitanju vlastita imena, mi to prilagodimo svom jeziku. Nećeš sigurno napisati "oBSednut" ili tako nešto.
ПАРТИЗАН ШАМПИОН!!!
Cajka is offline View My Blog!   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old Jan 25th, 2012, 01:52 PM   #1052
country flag Safe-From-Harm
Senior Member

Safe-From-Harm has disabled reputation

Quote:
Originally Posted by Cajka View Post
u stranim imenima, ne u stranim rečima generalno.

primer: Ako misliš na naučnika, onda pišeš "RenTgen". Ako misliš na spravu, pišeš "renDgen".

Kad nisu u pitanju vlastita imena, mi to prilagodimo svom jeziku. Nećeš sigurno napisati "oBSednut" ili tako nešto.

Razumio sam te kad si i 1.put napisala, samo sam ja mislio da postoji i pravilo za strane riječi, generalno.
Meni nekako sa slovom D zvuči i izgleda bolje, jer ima nekakvog smisla, kao forum koji je pod ili ispod glavnog foruma, kao njegov dio. Ali opet logika i pravopis su dvije različite stvari.
Nema veze, hvala.
Safe-From-Harm is offline View My Blog!   Reply With Quote
Old Jan 25th, 2012, 02:02 PM   #1053
country flag Cajka
Senior Member

Cajka's Avatar

Cajka has a reputation beyond repute Cajka has a reputation beyond repute Cajka has a reputation beyond repute Cajka has a reputation beyond repute Cajka has a reputation beyond repute Cajka has a reputation beyond repute Cajka has a reputation beyond repute Cajka has a reputation beyond repute Cajka has a reputation beyond repute Cajka has a reputation beyond repute Cajka has a reputation beyond repute

Quote:
Originally Posted by Safe-From-Harm View Post
Razumio sam te kad si i 1.put napisala, samo sam ja mislio da postoji i pravilo za strane riječi, generalno.
Meni nekako sa slovom D zvuči i izgleda bolje, jer ima nekakvog smisla, kao forum koji je pod ili ispod glavnog foruma, kao njegov dio. Ali opet logika i pravopis su dvije različite stvari.
Nema veze, hvala.
Pa, zašto ne bi imalo smisla, to i jeste forum ispod glavnog foruma, samo što je jedna reč, pa mora doći do glasovne promene. I "naTpis" je nešto što je pisano NAD nečim, a opet ne pišemo naDpis. Mislim da iz pravila treba izbaciti oDStupanja, pa onda nikome ništa neće biti nelogično, a bogami i dublete. Ovako, imamo npr. dublete, pravilno je napisati ili "u bitki" ili "u bici", a svi redom pišu "u bitci".
ПАРТИЗАН ШАМПИОН!!!
Old Jan 25th, 2012, 02:05 PM   #1054
country flag Igorche
Senior Member

Igorche's Avatar

Igorche has a reputation beyond repute Igorche has a reputation beyond repute Igorche has a reputation beyond repute Igorche has a reputation beyond repute Igorche has a reputation beyond repute Igorche has a reputation beyond repute Igorche has a reputation beyond repute Igorche has a reputation beyond repute Igorche has a reputation beyond repute Igorche has a reputation beyond repute Igorche has a reputation beyond repute

Za srbiju protiv Belgije igraju JJ, Boka, Alex i NATALIJA KOSTIC. Bas mi je drago sto je Deki pozvao nju, obozavam ovu devojku.

Tennis Tipping
TITLES
Singles:
2012: CH Quanzhou, CH Charlottesville
Doubles: 2011: CH Antalya (W/coolfish1103) 2013: CH Andrezieux-Boutheon (W/kfh_9118) 2014: WTA Linz (W/kfh_9118)
Igorche is offline View My Blog!   Reply With Quote
Old Feb 1st, 2012, 06:04 PM   #1055
country flag Safe-From-Harm
Senior Member

Safe-From-Harm has disabled reputation

http://www.b92.net/sport/tenis/vesti...&nav_id=578901

Safe-From-Harm is offline View My Blog!   Reply With Quote
Old Feb 1st, 2012, 06:22 PM   #1056
country flag Cajka
Senior Member

Cajka's Avatar

Mogu da shvatim devojčicu od 14 godina kojoj je Novak idol i koja želi majicu u kojoj je Novak osvojio GS. Ali, nikako ne razumem odraslu ženu, majku troje dece, koja otima detetu majicu.

U svakom slučaju, ovaj događaj je prenapumpan. Ovo se dešava non-stop. Drskih ljudi ima na svakom koraku.
ПАРТИЗАН ШАМПИОН!!!
Old Feb 1st, 2012, 07:52 PM   #1057
country flag Linguae^
Senior Member

Linguae^'s Avatar

Linguae^ has a brilliant future Linguae^ has a brilliant future Linguae^ has a brilliant future Linguae^ has a brilliant future Linguae^ has a brilliant future Linguae^ has a brilliant future Linguae^ has a brilliant future Linguae^ has a brilliant future Linguae^ has a brilliant future Linguae^ has a brilliant future Linguae^ has a brilliant future

Ma ona je to uhvatila za svoje cerke. Kako god, sve mi je ovo jako glupo.
Linguae^ is offline View My Blog!   Reply With Quote
Old Jul 24th, 2012, 07:35 AM   #1058
country flag Igorche
Senior Member

Igorche's Avatar

Igorche has a reputation beyond repute Igorche has a reputation beyond repute Igorche has a reputation beyond repute Igorche has a reputation beyond repute Igorche has a reputation beyond repute Igorche has a reputation beyond repute Igorche has a reputation beyond repute Igorche has a reputation beyond repute Igorche has a reputation beyond repute Igorche has a reputation beyond repute Igorche has a reputation beyond repute

Ej ljudi zna li mozda neko ko su ove igracice, ako znate nemojte komentarisati ovde vec mi posaljite u poruku. Unapred hvala.

Za broj 2 znam ko je a za broj 1 i 3 nisam siguran.

1.

2.

3.

Tennis Tipping
TITLES
Singles:
Doubles: 2011: CH Antalya (W/coolfish1103) 2013: CH Andrezieux-Boutheon (W/kfh_9118) 2014: WTA Linz (W/kfh_9118)

Last edited by Igorche : Jul 24th, 2012 at 08:09 AM.
Old Jul 26th, 2012, 04:43 PM   #1059
country flag Linguae^
Senior Member

Linguae^'s Avatar

Linguae^ has a brilliant future Linguae^ has a brilliant future Linguae^ has a brilliant future Linguae^ has a brilliant future Linguae^ has a brilliant future Linguae^ has a brilliant future Linguae^ has a brilliant future Linguae^ has a brilliant future Linguae^ has a brilliant future Linguae^ has a brilliant future Linguae^ has a brilliant future

Srbi, hajde malo da placemo nad ovim namestenim zrebom i pokusamo da se nadamo najboljem vec u prvom kolu, aaaa!
Imali smo i svoje cetvrtfinale u Bakuu, treba da smo srecni, bice i bolje!
Old Jul 26th, 2012, 04:48 PM   #1060
country flag Wert.
Senior Member

Wert. has a reputation beyond repute Wert. has a reputation beyond repute Wert. has a reputation beyond repute Wert. has a reputation beyond repute Wert. has a reputation beyond repute Wert. has a reputation beyond repute Wert. has a reputation beyond repute Wert. has a reputation beyond repute Wert. has a reputation beyond repute Wert. has a reputation beyond repute Wert. has a reputation beyond repute

Zreb je toliko namesten da ovo nije normalno.
Wert. is offline View My Blog!   Reply With Quote
Old Jul 26th, 2012, 05:02 PM   #1061
country flag Igorche
Senior Member

Igorche's Avatar

Na Wimbldonu Kim ovde Sirena

Tennis Tipping
TITLES
Singles:
Old Jul 26th, 2012, 05:05 PM   #1062
country flag Wert.
Senior Member

Wert. has a reputation beyond repute Wert. has a reputation beyond repute Wert. has a reputation beyond repute Wert. has a reputation beyond repute Wert. has a reputation beyond repute Wert. has a reputation beyond repute Wert. has a reputation beyond repute Wert. has a reputation beyond repute Wert. has a reputation beyond repute Wert. has a reputation beyond repute Wert. has a reputation beyond repute

Britanke koje su jedva u prvih 100 igraju protiv Soler Espinose, odnosno Szavay ( koja je ove godine odigrala 3 meca i izgubila)
Old Jul 26th, 2012, 05:28 PM   #1063
country flag Linguae^
Senior Member

Linguae^'s Avatar

Sto se mene tice, samo neka daju oni sve od sebe, pa videcemo sta ce biti.
Zreb izgleda prilicno namesteno, ali to se sad ne moze promeniti. Ana ima solidne sanse, Jelenine izgledaju mizerne, ali ko zna. Olimpijada je posebno takmicenje i pobedjuju neki drugi kvaliteti uz one koji vec postoje i koje vec svi uzimamo u ozbir, a Jelena ume uvek da odigra predano za reprezentaciju. Ne znam da l' se ovde komentarise i muski tenis, ali Novak je uvek i vera i nada, a tu su i dublovi, miks... Videcemo, pobedicemo!
Old Jul 26th, 2012, 08:31 PM   #1064
country flag Wert.
Senior Member

<-----------Sta mislite da tokom OI svi imamo ovakav avatar?
Old Jul 27th, 2012, 07:00 AM   #1065
country flag Just Do It
Senior Member

Just Do It's Avatar

Just Do It has a reputation beyond repute Just Do It has a reputation beyond repute Just Do It has a reputation beyond repute Just Do It has a reputation beyond repute Just Do It has a reputation beyond repute Just Do It has a reputation beyond repute Just Do It has a reputation beyond repute Just Do It has a reputation beyond repute Just Do It has a reputation beyond repute Just Do It has a reputation beyond repute Just Do It has a reputation beyond repute

115 Sportista se kvalifikovalo na OG. Po broju ucesnika Srbija je na 21 mestu A po broju stanovnika verovatno nismo ni u prvih 100. Po broju ucesnika u ovom delu Evrope samo Madjarska ima vise. Presli smo grcku, tursku, hrvatsku, rumuniju, a te zemlje su uvek imale vise ucesnika nego mi. Takodje, sokiralo me je kad sam video da se samo 6 sportista iz Bosne kvalifikovalo a iz Makedonije 4!!!
Just Do It is offline View My Blog!   Reply With Quote
Reply

Thread Tools

Posting Rules