Anxiety Among JJ-fans (panic attacks, generalised anxiety and related disorders) - TennisForum.com
TennisForum.com   Wagerline.com MensTennisForums.com TennisUniverse.com
TennisForum.com is the premier Women's Tennis forum on the internet. Registered Users do not see the above ads.Please Register - It's Free!
Reply

Old Jun 14th, 2011, 10:37 PM   #1
country flag Brena
Senior Member

Brena's Avatar

Brena has a reputation beyond repute Brena has a reputation beyond repute Brena has a reputation beyond repute Brena has a reputation beyond repute Brena has a reputation beyond repute Brena has a reputation beyond repute Brena has a reputation beyond repute Brena has a reputation beyond repute Brena has a reputation beyond repute Brena has a reputation beyond repute Brena has a reputation beyond repute
Anxiety Among JJ-fans (panic attacks, generalised anxiety and related disorders)

The continuation of the discussion Cajka and I had in JJ's Cheering Thread. We are having it in Serbian, but if any international psycho is interested, we can continue in English.

By Harold Pinter&Brena

''Man up or go home.''

''Who cares? Hahahahahaha!''
Brena is offline View My Blog!   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old Jun 14th, 2011, 10:44 PM   #2
country flag JJ Expres
Senior Member

JJ Expres's Avatar

JJ Expres has a reputation beyond repute JJ Expres has a reputation beyond repute JJ Expres has a reputation beyond repute JJ Expres has a reputation beyond repute JJ Expres has a reputation beyond repute JJ Expres has a reputation beyond repute JJ Expres has a reputation beyond repute JJ Expres has a reputation beyond repute JJ Expres has a reputation beyond repute JJ Expres has a reputation beyond repute JJ Expres has a reputation beyond repute
Re: Anxiety Among JJ-fans (panic attacks, generalised anxiety and related disorders)

nastavak na vasu pricu....

ja sam mislio da ja imam veliki problem, posto se osecam veoma anskiozno u guzvi(na stanici kad cekam bus,dok idem ulciom,cekam u nekom redu) kad sam sam, toliko nekad brzo hodam samo da pobegnem od guzve da mi nekad dodje da trcim, al me blam pa zato samo brzo hodam.
kad imam osobu koju poznajem (mogu cak i da je ne podnosim ) osecam se mnogo bolje
JJ Expres is offline View My Blog!   Reply With Quote
Old Jun 14th, 2011, 10:50 PM   #3
country flag Brena
Senior Member

Brena's Avatar

Brena has a reputation beyond repute Brena has a reputation beyond repute Brena has a reputation beyond repute Brena has a reputation beyond repute Brena has a reputation beyond repute Brena has a reputation beyond repute Brena has a reputation beyond repute Brena has a reputation beyond repute Brena has a reputation beyond repute Brena has a reputation beyond repute Brena has a reputation beyond repute
Re: Anxiety Among JJ-fans (panic attacks, generalised anxiety and related disorders)

Quote:
Originally Posted by JJ Expres View Post
nastavak na vasu pricu....

ja sam mislio da ja imam veliki problem, posto se osecam veoma anskiozno u guzvi(na stanici kad cekam bus,dok idem ulciom,cekam u nekom redu) kad sam sam, toliko nekad brzo hodam samo da pobegnem od guzve da mi nekad dodje da trcim, al me blam pa zato samo brzo hodam.
kad imam osobu koju poznajem (mogu cak i da je ne podnosim ) osecam se mnogo bolje
Pa pretpostavljam da je i to neki oblik panike/agorafobije. Skoro svako s kim sam ikad razgovarala o tome mi je rekao da je i sam imao neko slično iskustvo nekad u životu, ali u znatno blažem obliku - ili je to bio neki jak panični napad (gušenje, srce itd.) zbog čega su zvali hitnu pomoć, ali se nikada više nije ponovio ili je to neki osećaj teskobe i neprijatnosti u određenim situacijama (najčešeće u gužvi, autobusima, liftovima...)
Tako da mislim da ne treba da se brineš (naročito kad sad vidiš kakvih sve teških ludaka ima ), to većini ljudi nestane samo od sebe kao što se i pojavilo.

By Harold Pinter&Brena

''Man up or go home.''

Old Jun 14th, 2011, 10:58 PM   #4
country flag Boschco
Senior Member

Boschco's Avatar

Boschco is a name known to all Boschco is a name known to all Boschco is a name known to all Boschco is a name known to all Boschco is a name known to all Boschco is a name known to all Boschco is a name known to all Boschco is a name known to all Boschco is a name known to all Boschco is a name known to all Boschco is a name known to all

pričaćemo... panika je jaaaako zajebana, no kažem ima leka...
Boschco is offline View My Blog!   Reply With Quote
Old Jun 14th, 2011, 11:01 PM   #5
country flag Cajka
Senior Member

Cajka's Avatar

Cajka has a reputation beyond repute Cajka has a reputation beyond repute Cajka has a reputation beyond repute Cajka has a reputation beyond repute Cajka has a reputation beyond repute Cajka has a reputation beyond repute Cajka has a reputation beyond repute Cajka has a reputation beyond repute Cajka has a reputation beyond repute Cajka has a reputation beyond repute Cajka has a reputation beyond repute

Ma, da, zašto dozvoliti ludilu da uzme kontrolu nad tobom??? JJ Express, koliko god možeš, ignoriši sranje. Jeste to sigurno oblik panike, ali ako nemaš ova lupanja srca, padanje u nesvest i tako dalje, nemoj da se tripuješ. Kako bih volela da vratim vreme i da prvi put shvatim da to nije ništa. Umesto toga, ja sam mesece provela kod jednog, pa drugog, pa trećeg lekara, nisam verovala da je to panika.
Old Jun 14th, 2011, 11:02 PM   #6
country flag Cajka
Senior Member

Cajka's Avatar

Cajka has a reputation beyond repute Cajka has a reputation beyond repute Cajka has a reputation beyond repute Cajka has a reputation beyond repute Cajka has a reputation beyond repute Cajka has a reputation beyond repute Cajka has a reputation beyond repute Cajka has a reputation beyond repute Cajka has a reputation beyond repute Cajka has a reputation beyond repute Cajka has a reputation beyond repute

Quote:
Originally Posted by Boschco View Post
pričaćemo... panika je jaaaako zajebana, no kažem ima leka...
Jesi li i ti jedan od "nas"?
Old Jun 14th, 2011, 11:07 PM   #7
country flag JJ Expres
Senior Member

JJ Expres's Avatar

JJ Expres has a reputation beyond repute JJ Expres has a reputation beyond repute JJ Expres has a reputation beyond repute JJ Expres has a reputation beyond repute JJ Expres has a reputation beyond repute JJ Expres has a reputation beyond repute JJ Expres has a reputation beyond repute JJ Expres has a reputation beyond repute JJ Expres has a reputation beyond repute JJ Expres has a reputation beyond repute JJ Expres has a reputation beyond repute

nikad nisam imao ni napad panike ni tahikardiju samo se osecam ko popisan(oprostite na izrazu) u datim situacijama xD moj najbolji drug je isto anksiozan, gori je od mene 100 puta samo sto on nema agorafobiju il tkao nesto vec generalno non stop oseca kao da ce se nesto lose desiti cak i kad je u kuci i veoma je cesto depresivan
Old Jun 14th, 2011, 11:15 PM   #8
country flag Brena
Senior Member

Brena's Avatar

Quote:
Originally Posted by Cajka View Post
Uuuuu, koja ti je kučka ta asistentkinja! Meni je pozlilo na testu na trećoj godini, ali je asistent bio duša. Ostao je posle testa da razgovara sa mnom, ponudio mi je da radim ponovo test sa drugom grupom ako mislim da sam loše uradila. Čak mi je i dao neke savete. Jbg, ne bih sad a započinjem nešto, ali ljudi u Novom Sadu jesu drugačiji od ljudi u prestonici nam.
Jes, to je bila neka žešća lujka s katedre za francuski (to sam polagala kao drugi jezik). Mada na šta je taj ispit ličio, i uopšte, na šta liči ceo beogradski Filološki faks (bar katedre za strane jezike), nisam se previše ni čudila. Više sam se iznervirala što sam tako bespomoćna i jadna bila pred takvim skotom. To me možda najviše i nervira u celoj stvari - to što sam se pretvorila u osobu koja je stalno uplašena i zbunjena i toliko zaokupljena umišljenim problemima da nemam snage da se borim sa pravim. Mislim da u poslednjih 12-13 godina, od kada je sve počelo, nisam imala nijedan trenutak potpunog mira i opuštenosti. Uvek je negde strah i sumnja da će se nešto loše desiti... Osim možda u trenucima totlanog pijanstva, ali sam otkrila da ni to nije dobra ideja, jer vrlo često mi se dešavalo da mi od alkohola bude samo još gore.

Quote:
Meni je najgore bilo jednom kad sam krenula do bankomata pre dve godine. Odjednom, ne znam kako, krenuo je sav užas. Stala sam pored nekog cvetnog vrta i videla zemlju!!! Kakvi su to bili ludački tripovi, kao loš predosećaj, ubeđena da ću umreti. Taksi bio na deset metara od mene, a ja mu mašem da dođe jer ne mogu do njega. Kad sam izašla iz taksija, nisam znala kako ću do stana, ali se pojavila devojka koja je po mom izbezumljenom pogledu shvatila šta je pošto je i sama anksiozna. Otišla je sa mnom do stana i sačekala da mi dođu drugarice. Kad sam im pričala ono za cveće i zemlju, počele su da se smeju. A šta drugo i mogu. I sama se zapitam štošta kad pomislim na to.
Eee da! Razviješ kao neko sujeverje, svuda vidiš neke loše znake, a ja sam čak jedno vreme razvila i neke opsesivno-kompulzivne radnje kao odbranu - tipa, ne smem cela da budem obučena u crno, ako vidim kola hitne pomoći moram da se uhvatim za nešto belo (što je posebno tragikomično kad pokušavaš da uradiš zimi, dok stojiš u punom autobusu, u rukavicama, kada je jedina bela stvar koju imaš neki papirić na samom dnu torbe... ) I meni je cela naša problematika smešna kad je ovako racionalno sagledam. Ali to je tako samo do prvog sledećeg paničnog napada.

Quote:
I ne treba da se plašiš škole. Štaviše, mislim da bi ti to pomoglo da prevaziđeš paniku. Ja sam mislila da bih pala u nesvest, ali sam na praksi prevazišla taj strah. Prvih nekoliko minuta mi je bilo neprijatno, ali sam se kasnije osećala kao da je to moje prirodno mesto. Doduše, ja taj posao i volim. Ne znam da li te profesorski zanat privlači.
Joj, ne znam... Toliko se plašim da ne smem ni da probam, a opet, treba mi posao. Ja sam tri i po godine radila kao prevodilac novinskih tekstova i to mi je u početku odgovaralo baš zato što je kancelarijski posao, gde nije bitno da li imaš poneki panični napad ili ne - pritajiš se i niko i ne primeti. Međutim, vremenom počen da ti nedostaje ljudski kontakt i sada bih rado radila sa decom iako me pedagogija naročito ne zanima, mislim da bi mi neko vreme bilo zabavno (kad bih smela da izađem pred njih bez bojazni da ću pasti mrtva ).

By Harold Pinter&Brena

''Man up or go home.''

Old Jun 14th, 2011, 11:15 PM   #9
country flag Cajka
Senior Member

Cajka's Avatar

Quote:
nikad nisam imao ni napad panike ni tahikardiju samo se osecam ko popisan(oprostite na izrazu) u datim situacijama xD moj najbolji drug je isto anksiozan, gori je od mene 100 puta samo sto on nema agorafobiju il tkao nesto vec generalno non stop oseca kao da ce se nesto lose desiti cak i kad je u kuci i veoma je cesto depresivan
Ufff, mislim da su to kod njega već simptomi prave depresije, on mora da se trgne pod hitno. Mislim da je to još gore od panike.

Haha, nađoh pesmu.

Old Jun 14th, 2011, 11:19 PM   #10
country flag Brena
Senior Member

Brena's Avatar

Quote:
Ma, da, zašto dozvoliti ludilu da uzme kontrolu nad tobom??? JJ Express, koliko god možeš, ignoriši sranje. Jeste to sigurno oblik panike, ali ako nemaš ova lupanja srca, padanje u nesvest i tako dalje, nemoj da se tripuješ. Kako bih volela da vratim vreme i da prvi put shvatim da to nije ništa. Umesto toga, ja sam mesece provela kod jednog, pa drugog, pa trećeg lekara, nisam verovala da je to panika.
jaoj, kao da sebe slušam! I mene su tako prvu godinu-dve šetali od kardiologa do pulmologa preko 200 lekara opšte prakse. Kada sam kasnije prvi put pročitala opis paničnih napada i anksioznih stanja sa svim simptomima i detaljima, ja sam se rasplakala od užasa što sam toliko dugo iz neznanja živela u noćnoj mori i bila ubeđena da umirem ili ludim. Mladost sam sebi upropastila!

By Harold Pinter&Brena

''Man up or go home.''

Old Jun 14th, 2011, 11:26 PM   #11
country flag Brena
Senior Member

Brena's Avatar

Quote:
To je neverovatno koliko mladih ljudi ima neki oblik anaksioznosti. Čak i ta moja instruktorka pilatesa, jedna zeznuta samouverena lepotica za koju bi pomislio čovek da se ne plaši ničega, mi je rekla da ponekad kad je sama kod kuće dobija lupanja srca i pozove komšinicu da joj pravi društvo dok ne prođu.
Iz tuđih iskustava i onoga što sam pročitala u tim raznim knjigama o anksioznosti, većina takvih stanja dođe (naročito ako te nešto u određšenom periodu posebno muči, makar i podsvesno) i prođe, pa će verovatno i tvoje. Ali, najbrži put da se čovek toga reši (ako tvom drugu to duže traje i ozbiljno ga muči) je da nađe nekog dobrog psihoterapeuta. Nekad je dovoljno i par razgovora da shvatiš o čemu se radi i akko da staviš stvari pod kontrolu. Ali treba naći nekog dobrog, ne neku budalu.

By Harold Pinter&Brena

''Man up or go home.''

Old Jun 14th, 2011, 11:29 PM   #12
country flag JJ Expres
Senior Member

JJ Expres's Avatar

Quote:
Originally Posted by Brena View Post
Jes, to je bila neka žešća lujka s katedre za francuski (to sam polagala kao drugi jezik). Mada na šta je taj ispit ličio, i uopšte, na šta liči ceo beogradski Filološki faks (bar katedre za strane jezike), nisam se previše ni čudila. Više sam se iznervirala što sam tako bespomoćna i jadna bila pred takvim skotom. To me možda najviše i nervira u celoj stvari - to što sam se pretvorila u osobu koja je stalno uplašena i zbunjena i toliko zaokupljena umišljenim problemima da nemam snage da se borim sa pravim. Mislim da u poslednjih 12-13 godina, od kada je sve počelo, nisam imala nijedan trenutak potpunog mira i opuštenosti. Uvek je negde strah i sumnja da će se nešto loše desiti... Osim možda u trenucima totlanog pijanstva, ali sam otkrila da ni to nije dobra ideja, jer vrlo često mi se dešavalo da mi od alkohola bude samo još gore.

Eee da! Razviješ kao neko sujeverje, svuda vidiš neke loše znake, a ja sam čak jedno vreme razvila i neke opsesivno-kompulzivne radnje kao odbranu - tipa, ne smem cela da budem obučena u crno, ako vidim kola hitne pomoći moram da se uhvatim za nešto belo (što je posebno tragikomično kad pokušavaš da uradiš zimi, dok stojiš u punom autobusu, u rukavicama, kada je jedina bela stvar koju imaš neki papirić na samom dnu torbe... ) I meni je cela naša problematika smešna kad je ovako racionalno sagledam. Ali to je tako samo do prvog sledećeg paničnog napada.

Joj, ne znam... Toliko se plašim da ne smem ni da probam, a opet, treba mi posao. Ja sam tri i po godine radila kao prevodilac novinskih tekstova i to mi je u početku odgovaralo baš zato što je kancelarijski posao, gde nije bitno da li imaš poneki panični napad ili ne - pritajiš se i niko i ne primeti. Međutim, vremenom počen da ti nedostaje ljudski kontakt i sada bih rado radila sa decom iako me pedagogija naročito ne zanima, mislim da bi mi neko vreme bilo zabavno (kad bih smela da izađem pred njih bez bojazni da ću pasti mrtva ).

mislim da bi bila super nastavnica/profesorka a mozda ako se budes lepo osecala u skoli,totalno zaboravis na te neke bezvezne stvari,a na kraju krajeva i da ti se desi neki problem uvek mozes da das otkaz trebalo bi definitivno da pokusas... inace uradite ovaj test ja mislim da je prilicno solidan ja sam ispao moderate Schizoid i moderate Schizotypal...sto je super u odnosu na rezultate koji drugi dobijaju
http://www.4degreez.com/misc/persona...sorder_test.mv
Old Jun 14th, 2011, 11:31 PM   #13
country flag Cajka
Senior Member

Cajka's Avatar

Ja sam se dvoumila da li da upišem faks u NS-u ili u BG-u. Pošto sam završila Filološku na Z. vencu, nekako nisam htela opet među te iste ljude, pa sam pametno pobegla.

Hmmm... Iz tvoje priče bi se reklo da pomalo puštaš da te to sve nosi. Ne daj se bre, ženo, jeb'o mamu. I ja imam opsesivno-kompulsivno sindrom. Ako nešto nije onako kako sam zamislila da treba da bude, odmah kreće..... Brrrrr i booom! To je još gore zato što sam melanholik, prema onim tipovima ličnosti. Prilično se ponašam kao da me boli dupe za sve i onda eksplodiram. A, kad neko krene da mi kenja po pitanju te anksioznosti, tad mu jebem mamu. Poslednji put sam najstrašnije napičila drugaricu u Budimpešti. Nisam spavala kako treba noćima i počelo je da me hvata sve živo. Ona mi je na to rekla: "Zašto krećeš na putovanja ako znaš da tako nešto može da ti se desi?" Moooooooolim?!?! Ma, more, mrš, kujo! Šta?!?! Da se zaključam u stan? Da naručujem hranu??? Da nađem neki on-line posao, virtuelnog dečka, virtuelne prijatelje i da putujem guglom?!?! Zašto?! Zato što bi nekoj mojoj kvazidrugarici moglo da bude neprijatno kad je sa mnom!!!??? Ma, neka se tera. Rekla mi je da nije znala da sam tako arogantna. E, pa, sad zna. Nisam inače, ali kad me drkaš - ooo, daaaa, jesam. Ma, bar u takvim situacijama skontaš kakav je neko. Lizanje na kaficama između predavanja je jedno, kad ti se desi tako nešto, skontaš kakav je.
Old Jun 14th, 2011, 11:32 PM   #14
country flag Cajka
Senior Member

Cajka's Avatar

Quote:
Originally Posted by Brena View Post
jaoj, kao da sebe slušam! I mene su tako prvu godinu-dve šetali od kardiologa do pulmologa preko 200 lekara opšte prakse. Kada sam kasnije prvi put pročitala opis paničnih napada i anksioznih stanja sa svim simptomima i detaljima, ja sam se rasplakala od užasa što sam toliko dugo iz neznanja živela u noćnoj mori i bila ubeđena da umirem ili ludim. Mladost sam sebi upropastila!
I ja sam se rasplakala. Delom od užasa, delom od sreća, jer sam shvatila da mi je srce zdravo.
Old Jun 14th, 2011, 11:42 PM   #15
country flag JJ Expres
Senior Member

JJ Expres's Avatar

Quote:
Ja sam se dvoumila da li da upišem faks u NS-u ili u BG-u. Pošto sam završila Filološku na Z. vencu, nekako nisam htela opet među te iste ljude, pa sam pametno pobegla.

Hmmm... Iz tvoje priče bi se reklo da pomalo puštaš da te to sve nosi. Ne daj se bre, ženo, jeb'o mamu. I ja imam opsesivno-kompulsivno sindrom. Ako nešto nije onako kako sam zamislila da treba da bude, odmah kreće..... Brrrrr i booom! To je još gore zato što sam melanholik, prema onim tipovima ličnosti. Prilično se ponašam kao da me boli dupe za sve i onda eksplodiram. A, kad neko krene da mi kenja po pitanju te anksioznosti, tad mu jebem mamu. Poslednji put sam najstrašnije napičila drugaricu u Budimpešti. Nisam spavala kako treba noćima i počelo je da me hvata sve živo. Ona mi je na to rekla: "Zašto krećeš na putovanja ako znaš da tako nešto može da ti se desi?" Moooooooolim?!?! Ma, more, mrš, kujo! Šta?!?! Da se zaključam u stan? Da naručujem hranu??? Da nađem neki on-line posao, virtuelnog dečka, virtuelne prijatelje i da putujem guglom?!?! Zašto?! Zato što bi nekoj mojoj kvazidrugarici moglo da bude neprijatno kad je sa mnom!!!??? Ma, neka se tera. Rekla mi je da nije znala da sam tako arogantna. E, pa, sad zna. Nisam inače, ali kad me drkaš - ooo, daaaa, jesam. Ma, bar u takvim situacijama skontaš kakav je neko. Lizanje na kaficama između predavanja je jedno, kad ti se desi tako nešto, skontaš kakav je.
i onda skapiras kako su pravi prijatelji retkost,a sto je najgore ja nisam uopste pesimista vec jednostavno jeste tako vecina ljudi je sa tobom dok nesto ne krene po zlu a onda
isto na ovom forumu kad vidim ljude kako se predstavljaju kao najveci fanovi a onda cim krenu kola nizbrdo svi ih napuste, jedino mi nasu glupacu nikad necemo napustiti xD
Reply

Thread Tools

Posting Rules