(1) Black/Huber ZIM/USA vs. Bye
Krajicek/Muller NED/GER vs. Dushevina/Likhovtseva RUS
Peng/Sun CHN vs. Molik/Stewart AUS
(WC) Lisicki/Woehr GER vs. (8) Medina Garrigues/Ruano Pascual ESP
(4) Azarenka/Peer BLR/ISR vs. Bye
(WC) Goerges/Kerber GER vs. Jans/Rosolska POL
Dulko/Jozami ARG vs. Craybas/Grandin USA/RSA
Camerin/Petrova ITA/RUS vs. (5) Bondarenko/Bondarenko UKR
(7) Yan/Zheng CHN vs. Llagostera Vives/Martinez Sanchez ESP
Dzehalevich/Govortsova BLR vs. Kirilenko/Radwanska A. RUS/POL
Hrdinova/Navratilova CZE vs. Poutchek/Rodionova BLR/AUS
(3) Chan/Chuang TPE vs. Bye
(6) Safina/Vesnina RUS vs. Amanmuradova/Voskoboeva UZB/RUS
(WC) Dellacqua/Schnyder AUS/SUI vs. Koryttseva/Uhlirova UKR/CZE
Ji/Sun CHN vs. Garbin/Voracova ITA/CZE
(2) Peschke/Stubbs CZE/AUS vs. Bye
um... a-bond plays azarenka twice today
c'mon bondys!!!!
they lost 16 57
--------------------------------
Next they're playing Rome. Alona vs Santangelo and Kateryna vs Garbin
doubles:
1) Black/Huber ZIM/USA vs. Bye
Craybas/Kudryavtseva USA/RUS vs. Poutchek/Rodionova BLR/RUS
Peng/Sun CHN vs. Amanmuradova/Vesnina UZB/RUS
Navratilova/Rosolska CZE/POL vs. (7) Bondarenko/Bondarenko UKR
(3) Peschke/Stubbs CZE/AUS vs. Bye
Hradecka/Krajicek CZE/NED vs. Petrova/Shvedova RUS
Dushevina/Likhovtseva RUS vs. Garbin/Vinci ITA
Koryttseva/Uhlirova UKR/CZE vs. (5) Chan/Chuang TPE
(6) Raymond/Stosur USA/AUS vs. Ji/Sun CHN
Benesova/Husarova CZE/SVK vs. Kleybanova/Voskoboeva RUS
(WC) Errani/Knapp ITA vs. Kirilenko/Radwanska RUS/POL
(4) Molik/Santangelo AUS/ITA vs. Bye
(8) Safina/Szavay RUS/HUN vs. (WC) Dentoni/Wozniacki ITA/DEN
Medina Garrigues/Ruano Pascual ESP vs. Camerin/Dulko ITA/ARG
Yan/Zheng CHN vs. (WC) Chakvetadze/Vaidisova RUS/CZE
(2) Srebotnik/Sugiyama SLO/JPN vs. Bye
thursday Campo 6 (from 13.00hrs)
1. Dushevina/Likhovtseva vs. Chan/Chuang
2. Jans/Jugic-Salkic vs. Srebotnik/Sugiyama
3. Yan/Zheng vs. Medina Garrigues/Ruano Pascual
4. Peng/T.Sun vs. Bondarenko/Bondarenko
Suspended or postponed due to darkness
(7) Bondarenko/Bondarenko (UKR/UKR) vs. Cibulkova/Hrdinova (SVK/CZE)
also not playing on fri.
-------------------------------------
saturday
Court 10
11:00 Start 1 Men's Doubles - 2nd Rnd.
Janko Tipsarevic (SRB)/
Viktor Troicki (SRB)
v. Jeff Coetzee (RSA)[10]/
Wesley Moodie (RSA)[10]
followed by
2 Women's Doubles - 2nd Rnd.
Yung-Jan Chan (TPE)[4]/
Chia-Jung Chuang (TPE)[4]
v. Rossana De Los Rios (PAR)/
Tsvetana Pironkova (BUL)
3 Women's Doubles - 1st Rnd. Alona Bondarenko (UKR)[7]/ Kateryna Bondarenko (UKR)[7]
v. Dominika Cibulkova (SVK)/
Eva Hrdinova (CZE)
(7) Bondarenko/Bondarenko (UKR/UKR) d. Cibulkova/Hrdinova (SVK/CZE) 60 26 62 -----------------------------
sunday
Court 2
11:00 Start 1 Men's Doubles - 3rd Rnd.
Lukas Dlouhy (CZE)[9]/
Leander Paes (IND)[9]
v. Pablo Cuevas (URU)/
Luis Horna (PER)
Suspended or postponed due to darkness
(7) Bondarenko/Bondarenko (UKR/UKR) vs. Cibulkova/Hrdinova (SVK/CZE)
also not playing on fri.
-------------------------------------
saturday
Court 10
11:00 Start 1 Men's Doubles - 2nd Rnd.
Janko Tipsarevic (SRB)/
Viktor Troicki (SRB)
v. Jeff Coetzee (RSA)[10]/
Wesley Moodie (RSA)[10]
followed by
2 Women's Doubles - 2nd Rnd.
Yung-Jan Chan (TPE)[4]/
Chia-Jung Chuang (TPE)[4]
v. Rossana De Los Rios (PAR)/
Tsvetana Pironkova (BUL)
3 Women's Doubles - 1st Rnd. Alona Bondarenko (UKR)[7]/ Kateryna Bondarenko (UKR)[7]
v. Dominika Cibulkova (SVK)/
Eva Hrdinova (CZE)
they seem to be doing quite well in doubles after a bad start in singles
monday
Court 7
11:00 Start 1 Men's Doubles - 3rd Rnd.
Igor Kunitsyn (RUS)/
Dmitry Tursunov (RUS)
v. Stephen Huss (AUS)/
Ross Hutchins (GBR)
2 Girls' Singles - 1st Rnd.
Kristina Mladenovic (FRA)
v. Katarzyna Piter (POL)[16]
Not Before 17:15
3 Mixed Doubles - 2nd Rnd.
Jie Zheng (CHN)/
Mahesh Bhupathi (IND)
v. Cara Black (ZIM)[6]/
Paul Hanley (AUS)[6]
Not Before 19:15
4 Women's Doubles - 3rd Rnd.
Alona Bondarenko (UKR)[7]/ Kateryna Bondarenko (UKR)[7]
v. Dinara Safina (RUS)[9]/
Agnes Szavay (HUN)[9]
--------------
and rest for katya in mixed
--------------