Tennis Forum banner

Diskusije na srpskom jeziku

113K views 1K replies 45 participants last post by  Gentleman 
#1 ·
U potforumu "Serbian sensations" već postoji tema "Govori srpski da te ceo svet razume", ali tamo se retko piše. Takođe, u Jecinom forumu postoji sličan odeljak, ali ljudi i dalje pišu na srpskom svuda osim tamo. Ne verujem da će drugačije biti ovde, ali bilo bi fer makar da pokušamo pošto često ometamo tok diskusije u nekoj od tema ubacivanjem komentara na srpskom. Ja prva to prečesto radim, pa rekoh - ajde da pokušamo ovako. :)
 
#944 ·
Magarac! Sad opužuje tu devojku koja je došla da uzme uzorke krvi i urina...Pa ne možeš ti da biraš vreme i mesto...Dao joj je urin tog dana, a krv par dana kasnije...Devojka je pogrešila što mu je to dozvolila, bez obzira na preporuke, savete i "dozvole" njegovog lekara...

Ne bih da dolivam ulje na vatru, ali ako je neko od vas bio nedavno na Exitu , mogao je da vidi dotičnog žestoko "urađenog"...To je već odavno javna tajna...
 
#946 ·
Magarac! Sad opužuje tu devojku koja je došla da uzme uzorke krvi i urina...Pa ne možeš ti da biraš vreme i mesto...Dao joj je urin tog dana, a krv par dana kasnije...Devojka je pogrešila što mu je to dozvolila, bez obzira na preporuke, savete i "dozvole" njegovog lekara...

Ne bih da dolivam ulje na vatru, ali ako je neko od vas bio nedavno na Exitu , mogao je da vidi dotičnog žestoko "urađenog"...To je već odavno javna tajna...
Da li je ovo sigurno istina? Za mene nije javna tajna jer nikada nisam čuo ništa o njemu niti bih pomislio da Viktor uzima nešto...
 
#947 ·
Opet, zašto bi uzimao te supstance ako zna da su velike šanse da bude kontrole tokom velikog turnira? Viktor sasvim očigledno nije preterano inteligentan mladić, ali mi je teško da poverujem da je baš toliko glup.
 
#953 ·
I Janina je suspendovana jer nije htela da se javi gde je, niti je dozvolila da joj uzmu uzorak krvi i urina...Nakon žalbe je mogla ponovo da igra...Posle je bilo nekih komplikacija zbog te suspenzije...Mislim da je morala da igra kvalifikacije za neki GS...

Nije on mali pa da ga doktor tako lako obrlati i kaže mu da neće biti problema ako ne da uzorak krvi tog dana...Nema on jaku državu iza sebe, velike sponzore ni moćan Teniski savez pa da bude godinama sumnjičen za dopingovanje i ne bude uhvaćen, da vuče povredu 7 meseci, a onda se vrati i osvoji 7 titula na 10 turnira...Nije on ni najbolja teniserka pa da odglumi panični napad u sobi zbog nenajavljene doping kontrole koja ode i ne uzme joj uzorak...

Doping je ozbiljna tema i o tome nikad nijedan teniski ekspert, novinar, trener pa ni bloger neće pisati...Zbog toga se gubi posao...Oni to ostavljaju fanovima na forumima i portalima...i uvek mogu da ih nazovu ludacima, idiotima, malicioznim ljudima koji nikad nisu držali reket u ruci pa ne znaju šta pišu...

Zeznuo se što nije dao uzorak krvi odmah i time je izazvao sumnju...Većini nedozvoljenih supstanci se gubi trag u krvi nakon par sati, zato je bitno vreme uzimanja...Nedozvoljena sredstva mu ne pomažu da pobedjuje sve svoje protivnike, već da poveća snagu ,izdržljivost, da smanji osećaj premorenosti...Analgetici ublažavaju bol od povrede i on može da odigra meč ili ceo turnir korišćenjem istih...Stimulansi utiču na mozak koji šalje poruku telu da nije umoran ni iscrepljen, ni fizički ni mentalno...Pomažu i kod gubljenja kilaže...Uz anabolike može da trenira više, duže, intenzivnije, da bude agresivan, pojačava takmičarski duh... Deluju kao testosteron...

Svi se kače za to što je dao uzorak urina..To WADI nije bitno kao uzorak krvi jer mnogi teniseri koriste diuretike za prikrivanje korišćenja supstanci...Tako povećavaju stepen stvaranja urina i bržeg izlučivanja...Naravno, što reče Fed, ima supstanci koje se ne mogu otkriti zato je i rekao da treba povećati broj testova krvi...
 
#957 ·
http://www.e-novine.com/entertainment/entertainment-vesti/88647-Ana-Ivanovi-nee-Srbiju.html

Večernja dilema: Izdaja ili predaja

Ana Ivanović neće u Srbiju!



Uvek na braniku ludila, Dmitrovićeve Novosti nisu poklekle ni u ovim vrelim rekonstruktivnim danima. Dok narod, a i građani, budno prate razvoj događaja sa prekobrojnim Dinkićem i sprovođenjem Sporazuma iz Brisela, večernjim stražarima na granicama pameti nije promakla još jedna izdaja svega što je srpsko. Teniserka Ana Ivanović je izjavila, i to mrskim američkim medijima, da neće živeti u Srbiji, podrivajući na taj način i same temelje srpske državnosti.

Bilo je pitanje trenutka kada će nacionalni radnici smoći kuraži da toj Ani Ivanović, osvajačici Gren slema, ali teniserki sumnjivih patriotskih svetonazora, pa još i ambasadorki UNICEF (podsetimo, pod okriljem ove organizaciji su delovale veštica Odri Hepbern i Angelina Jolie koja nije ujednačila zločine u BiH, makar na filmu), jasno poruče da je njeno nedržavotvorno obnašanje prevršilo svaku meru.


Grešna kao greh: Ana Ivanović

„Volim plaže, volela bih da živim negde u takvom okruženju. Verovatno ću živeti van Srbije, ali nikad se takve stvari ne znaju. Nadam se i da ću se više uključivati u programe UNICEF i pomagati deci”, prenose Novosti reči Ane Ivanović iz kojih se ne može izvesti patriotska parafraza “Neću da živim u Srbiji”, kako glasi naslov ovog dosijea o praćenju subjetka.

Razume se da Večernje a Dmitrovićeve nisu naivne i nesmotrene, te da je izvedeni naslov rezultat dugotrajnog operativnog rada na terenu (bez obzira na podlogu), tokom kojeg nacionalno svesnoj javnosti nije promaklo:

- Da Ana Ivanović ne zna nijedan “narodnjak” kada Novak Đoković i Jelena Janković “povedu” sa terase Skupštine grada.
- Da ne ostavlja srce na terenu u Davis Cup reprezentativnom takmičenju
- Da su joj draži Španci, Englezi, pa čak i Australijanci, od delija iz Srbije
- Da joj se fućka za plaže na najvećoj beogradskoj bari, zarad čemerne Floride
- Da želi da pomaže deci, ne specifirajući da to moraju biti srpska deca
- Da češće hrabri sebe sa “C’mon!” nego sa “Ajde!”, favorizujući englesku latinicu
- Da su joj roditelji previše fini za naš nacionalni ukus i da se ne trude dovoljno kao navijači, dok Ana predstavlja Srbiju i srpski narod, kao Srbin Đoković
- Da u Srbiju retko svraća, navodno zbog teniskih i sponzorskih obaveza
- Da se često slika oskudno obučena, vređajući naše pravoslavno poštenje
- Da više voli suši od sarme.


Krunski dokaz: Ana sa Rafom i Fedom, iskonskim neprijateljima srpstva

Nakon svih ovih grehova koje je evidentiralo patriotsko novinarstvo, posledice i neželjeni efekti su najvidljiviji u komentarima čitalaca-kunića Večernje laboratorije:

* ko se sa Klintonom oduševljava i slika za uspomenu - ne treba nam
* Draga devojka i, cini mi se, totalno amerikanizirana , Rolerkosteri i plaza! Naravno i po koja reklama.Nista nemoralno u tome ali nekako plitko. Ima li zivot dublji meaning?
* Pa Ana i nije Srbijanka,vec Crnogorka. Njen deda je rodjen u predgradju Podgorice odakle su svi Ivanovici. U CG ce imati more pa mozda i to bude jedna od opcija. Srecno !
* Pa koj ces nam vrag u Srbiji !? Najnegativnija nasa "uspesna" sportska licnost koja je prezentovala Srbiju po svetu ne zasluzila ovoliku popularnost kod nas u zemlji.
* Meni lično je drago. Voleo bih i da se ne pojavljuje u Srbiji uopšte i da je novinari ne opisuju kao "našu" jer to ni po čemu nije. Široka joj planeta pa nek bira gde hoće.
* Ana,kao odrasla osoba, ima potpuno pravo gde ce ziveti i raditi. Doduse,malo diplomatije i trezveniji nacin razmisljanja, pri davanju izjava za novine, ne bi joj skodio zbog njenog statusa sportske ikone u Srbiji. Sada, sto smo mi osetljivi na ovakve izjave,ne sme ni ona da nam zameri, upravo, zbog njenog statusa miljenice kod nas. Srecno ti bilo,ma gde bila.


Nakon svih ovih drop-šotova koji su završili u mreži, e-poruka glasi: “Ne okreći se Ana. Ko živi u Bloku 65 mrzi ceo svet”. A u znak podrške i poštovanja za postignute rezultate, redakcija e-novina će Ani Ivanović pokloniti sve objavljene knjige izdavačke kuće Levo krilo, jer, na iznenađenje nepismenih patriota, Ivanovićeva voli da čita srpske pisce.


e-Savet: Daleko, što dalje od razuzdane patriJotske gomile
 
#963 · (Edited)
Ne znam šta je loše kod E-novina, al ok... O tome nisam ni hteo ništa da pišem...

Što je medijski auto-gol kada kažeš da bi želela da živiš blizu mora, i da zato ne bi živela u Srbiji, jer tu nema mora, i na kraju dodaš da se nikad ne zna u životu... Ana je fina, vaspitana, odmerena i nenametljiva devojka, jednostavno nikog ne želi povrediti svojim rečima. Ana ne doživljava patriotizam isto kao većina Srba, koji obažavaju da cepaš majice, dereš se "Srbija bre", pokazuješ tri prsta, nosiš majice "Kosovo je Srbija", e tad si tek patriota nebitno je da li živiš u Nišu ili Monte Karlu - tada si SRBIN, a ako nećeš da budeš kao većina loš si i ne zaslužuješ da srpska krv teče tvojim venama...

Koliko ja vidim Ana nikada nije marila šta o njoj pišu u medijima, ali joj verovatno nije prijatno i povređuje je, ali ona nije takva i samo se povuče, kada to pročita. Ali to nije samo sad, već se to provlači kroz srpsku štampu godinama, 6-7, ne znam ni ja više koliko da je ovakva, da je onakva, da se ne ponaša "srpski" i da se odriče srpskog roda. To jednom treba zaustaviti, Ana je jedna od najprepoznatljivijih naših sportista u svetu. E pazi malo mi se nje odma odričemo, rad' čega? Trulog patriJotizma i velikosrBstva? Našu jedinu GS šampionku i najbolju teniserku pljujemo u domaćim medijima, alo ljudi, pa gde je tu levo? :help:
 
#965 ·
Enovine imaju veoma dobre analize za mnogo ozbiljnije stvari, tako da se ne slažem da su "smeće". Što se tiče Ane, devojka je lepo objasnila da želi da živi na moru. Ako to Srbija ne može da razume... i ne mora. :D
 
#975 ·
http://sport.blic.rs/Tenis/237539/Ana-stala-na-korak-od-finala-u-Karlsbadu-Azarenka-prejaka-za-Ivanovicevu

Ana stala na korak od finala u Karlsbadu, Azarenka prejaka za Ivanovićevu

Srpska teniserka Ana Ivanović nije uspela da se plasira u finale teniskog turnira u Karlsbadu koji se igra za nagradni fond od 795.707 dolara. Od nje je bila bolja treća igračica sveta, Beloruskinja Viktorija Azarenka, 6:0, 4:6, 6:3.



Ivanovićeva je kao i u četvrtfinalu protiv Rafaele Vinči igrača meč u tri seta, ali ovoga puta nija našla put do pobede.

U prvom setu, bukvalno joj ništa nije polazilo za rukom, pa je Beloruskinja dobila taj deo igre bez izgubljenog gema.

Ana se oporavila u nastavku, uspela je da načini brejk u drugom gemu i da potom povede sa 3:0, ali se Azarenka vratila na 4:4. Naredna dva gema dobila je Ana i tako izjednačila na 1:1 u setovima. Posebno je impresivna bila u desetom gemu kada je protivnici oduzela servis bez izgubljenog poena.

Ipak, razlika u klasi pokazala se u finišu trećeg seta kada je Azarenka posle 1:2 uspela da naniže tri gema i tako stekne odlučujuću prednost koju do kraja meča nije ispustila.

Ana ipak neće biti razočarana jer joj je ovo bio prvi turnir od kako je raskinula saradnju sa trenerom Najdželom Sirsom, a naredno takmičenje na kojem će učestvovati je turnir u Torontu.
Ja se samo pitam dokle više? :tape:
 
#977 ·
Ma Ana je Amerikanka :spit: :facepalm:

A poznavanje tenisa dotičnog "sportskog novinara" ogleda se u ovoj rečenici:
"Ivanovićeva je kao i u četvrtfinalu protiv Rafaele Vinči igrača meč u tri seta"
 
#979 ·
Ma koga briga više za nezahvalnike iz Srbije koji se utrkuju ko će da napiše jadniji tekst. Ja sam već ovo rekao i stojim iza toga: Ana je svetska faca i da sutra zaigra za bilo koju drugu državu, ja bih sa istim žarom navijao za nju i ne bih ni primetio tu promenu. Ona je klasa, jedan nedotižni nivo za Srbiju, a za ovakve "novinare" nikada i ne treba da daje intervjue i izjave.
Potpuno je podržavam u svemu, pa i u tome što vrlo odabrano i retko govori za naše medije. Za koga bre da govori? Za ovog što ne zna ime protivnice s kojom je igrala ali zato zna da napiše komentar o meču koji je verovatno pratio 10 minuta. Ili za druge novinare koji konstatntno pišu i govore "masters" turnir za WTA. Naučili su sve što ima veze sa ATP turom (Novakom) do tančina, a o WTA nemaju pojma jer potcenjuju ženski tenis, Anu, Jelenu... I svi se nađu kompetentnim da prokomentarišu Aninu i Jeleninu karijeru, uspon i pad... Očaj, bruka i sramota. Ali, doći će i to na svoje. ;) Ana će vladati ponovo!
 
#981 ·
Ali je stvar u tome, da Ana nikada neće promeniti zastavu jer voli Srbiju, samo to neki ne shvataju. Slažem se sa tim da je dobro, što ne daje intervujue za srpske medije, ali kad daje to su obično, možda, jedinoj pravoj srpskoj novinarki - Miri Adanji Polak i uvek su savršeni, prijateljski :)

WTA se potcenjuje u Srbiji zbog 2010-2011 perioda, i svi misle da i je i dalje tako, a sada nikad bolji svetski vrh i nikad jači top 20, skoro sve igračice su tu godinama i one stižu u završnice jakih turnira, samo što to našim "novinarima" nije jasno i oni i dalje smatraju WTA slabim, ali videće oni kad ne budemo više imali nositeljke na Premierima 5/Obaveznim Premijerima i GS, praviće naše dive od blata, baš one koje trenutno blate... Ajmo po toj logici, Voznjacki je za klasu bolja od Ane i JJ zbog rankinga, ne gleda se klasa po rankingu, neka im njihov Novak, ali ja ga nikad neću voleti kao Anči i Jelku :shrug:
 
#982 ·
Nema vise razlike... Blic, Kurir, Novosti sve je to isti sljam. Niko od nasih sportista nije i nece biti spasen od njihog pljuvanja i omalovazavanja, isto ceka i Noleta cim malo posustane ili padne sa prvog mesta... :(

Sto se tice jucerasnjeg meca, Azarenka je trenutno bolja teniserka i tu nema spora (ma koliko antipaticna bila), i ma koliko lose odigrala, Ana to nece znati da iskoristi.

Ani je problem glava i od toga je sve krenulo lose: i izbacaj i stalne promene trenera i suludo gubljenje kilograma... Ona ce ako treba sve uraditi, promenice i sto trenera, smrsati, plakati na presu... Za sve ce to reci da je proces (koji traje vise od 5 godina), samo nikad nece angazovati psihologa, vraca, vesticu, koga god ko bi joj pomogao. Da je mentalno jaca, svi ostali problemi bi bili ublazeni i/ili vraceni na period kad je harala tenisom. Meni je sinoc upalo u oci kako ona zuri da servira bilo da gubi ili dobija. Gem na svoj servis izgubi za malo vise od minuta, ne razmislja da bi mogla da napravi malo duzu pauzu izmedju poena, ode po peskir, vodu, zameni reket ili servira sa vise slajsa... Sve je to deo taktike koju ostale teniserke itekako primenjuju kad im ne ide, nekad i izbace protivnicu iz ritma i okrenu mec u svoju korist. Sarapova u Stutgartu posle gubitka drugog seta ode u toalet i zadrzi se tamo 10 minuta samo da bi Anu izbacila iz ritma (nesportski jeste ali nije zabranjeno), Ana naravno ispadne iz ritma i izgubi set jos pre njegovog pocetka. Nikada nije imala plan B, mada joj nije ni trebao toliko kad je bila top 10/5 teniserka, sad kada to vise nije i kada je mnogo slabija mentalno, itekako dolazi do izrazaja koliko ona ide na sve ili nista (ritern na drugi servis udara ko mazga bez ikakvog razmisljanja), servis ako funkcionise odlicno, ako ne, nema problema - izgubila je odmah posle svog prvog servis gema kompletan mec.
Oko takvih stvari ne moze ni jedan trener da joj pomogne, pre svega sto se ta losa tehnika (izbacaj recimo) popravlja radom na mentalnom planu, jer je nemoguce da imas jedan od najacih i najboljih servisa u zenskom tenisu i da naprasno zaboravis da izbacis lopticu.
Da bi bila konstantnija mora da razmislja, da gradi poene i da se ne boji protivnice. To moze da postigne sa pravim trenerom i psihologom pod obavezno.
 
#985 ·
Jbg, ljudi, razlika u klasi postoji. :shrug: Priču o tome kako je Ana nedostižan nivo za Srbiju ne mogu čak ni na pristojan način da prokomentarišem. Ako neko smatra za sebe da nije dostojan da ljubi stopala Ani, Novaku i Jeleni, svaka čast. Mi imamo toliko mladih, pametnih i talentovanih ljudi u svim oblastima. To što se ne bave preplaćenim sportovima ne znači da su manje vredni. Skidam kapu za sve uspehe, ali čitav ovaj hajp mi se gadi. Čak su Novaka poredili sa Teslom.

Ja srpske medije mrzim zato što pišu laži, izvrću, bave se stvarima kojim nikad ne bi trebalo da se bave. Ali nije problem kad napišu istinu. A istina je da Azarenka i Ana nisu ista klasa. Posle 2:2 u trećem setu se jasno videlo zašto je Azarenka u top 3, a Ana tamo gde jeste. Ne treba bežati od istine. Niko nije rekao da je Viktorija talentovanija od Ane, ali u ovom trenutku je daleko bolja teniserka.
 
#987 ·
Klasa i trenutna forma nisu isto, barem meni... Obe su bile na #1 i to govori da su ista klasa, "samo" im se trenutna forma razlikuje. I Ana je naravno na nivou bilo kojeg čoveka iz Srbije, bez obizira što je sama kriva ne možeš joj reći da nije u pravu i psuje nekog iako je sama kriva, npr. rekla je "Kurva jedna" kada je Azarenka pogodila da je bio aut :happy:

Što se tiče Novaka, svi ostali Srbi su niža vrsta u odnosu na ovu "Srbendu", čak i drugi sportisti, naučnici, "obični smrtnici" itd. i niko ne treba biti poštovan kao ta "Srbenda" iz Monte Karla - Đoković, e za ovu temu se može pokrenuti zasebna diskusija... :shrug:
 
#996 ·
Ja sam tokom tog meča sa Azarenkom i samo još jednom čini mi se tokom sezone na šljaci čuo da je baš glasno opsovala.

Sa Azarenkom je bilo: "Marš u P.... M......"

Drugi put je bilo "J.b. se" :lol:
E da je to bilo najgore :spit:

"Koji ku*ac pravi tolk'e pauze" :happy:
 
#1,005 ·
Uvek sam shvatao Aninu odluku da ne bude "na izvol'te" domaćim medijima. Prvo, mislim da je Ana duboko u sebi razočarana tretmanom koji je dobila nakon čuvenog dočeka posle osvajanja Roland Garrosa. Od tada mediji prema njoj nisu bili blagonakloni, čak su mnogo puta bili i strašno nepravedni, o tome smo već diskutovali. Mislim da je prvo razočarenje za Anu stiglo nakon odustajanja od nastupa na OI u Pekingu 2008. Tada je usledila prava paljba po Ani što je za mladu i neiskusnu devojku od 20 godina sigurno bilo deprimirajuće iskustvo koje ju je još više obeshrabrilo.

Mislim da su stvari u poslednjih nekoliko meseci u tom smislu počele da se menjaju na bolje. I mediji su se malo pribrali (malo), ali ono što je važnije - Ana je očvrsnula i sazrela i mislim da joj je mindeđ šta ko piše i govori.

Uvek sam kapirao i zašto Ani prijaju razgovori sa Mirom Adanjom Polak. Prosto, ona je taj senzibilitet. Mira je jedna umerena i kulturna žena, a takva je i Ana i verovatno se oseća dobro i sigurno u razgovorima sa njom.

Iako mi je par puta padalo na pamet da bi u nekom trenutku mogla da bude pozvana od Ivana Ivanovića, s obzirom na to da je on u poslednje tri godine uspeo od sebe da napravi televizijski brend, ipak sam nekako očekivao da se to verovatno neće dogoditi, bar ne još uvek. Možda se Ana sada i dovoljno opustila za taj tip javnog nastupa, ali čak i ako je tako, mislim da Ana nije neko ko bi uživao u Ivanovom humoru, koji je ponekad "too much", a nekad i više od toga.

To što se Ana odlučila za gostovanje u "Ženama" a ne kod Ivana npr. je samo potvrda onog o čemu smo ranije diskutovali, a to je da koliko god Ana bila bliska sa Novakom, sigurno to prijateljstvo nije ni blizu čvrsto i "otvoreno" poput onog sa Soranom Kirsteom. Ana je senzibilna devojka i mislim da je ovo potvrda da se mnogo prijatnije oseća u ženskom društvu. Jedva čekam da pogledam emisiju! :)
 
This is an older thread, you may not receive a response, and could be reviving an old thread. Please consider creating a new thread.
Top